Ufak tefek gurbetci cinnetleri xD

Hadi sus sus orada yattığınız yerden para kazanıyorsunuz, buraya gelince ağlıyorsunuz
Valla hediye almayı çok severim ama bu durumlarda kitleniyorum

Aman öyle haset insana pazardan bir eşarp bile fazla..

Ben anlamıyorum gurbetçiler bu kadar hediye depoluyor getiriyor buradakiler hep isteme derdinde. Gurbetçilere kimse bu kadar hediye almıyor ne hikmetse

Ailemde çok gurbetçi var biri hariç kimseden ne bir şey istedim ne ima ettim. Beklentiye girmem gireni de sevmem. Sadece bir kişi var o da ablam gibidir ondan kozmetik bir şeyler isterim burada olmayan, o da fazla fazla istemesem de getirir sağ olsun.

Bence bunun insanlıkla falan alakası yok size resmen psikolojik baskı uyguluyorlar. Geneli böyle. Ben olsam eltime çikolata harici bir şey getirmem. Bu saatten sonra o bile içimden gelmez ama hadi biz bize yakışanı yapalım madem mantığı

Benim kardeşim yurtdışında, geliri de çok iyi değil borca girdi falan kendini zor döndürüyor hatta bir dönem işsiz kalmış söylemedi bile bize neyse her gelişinde bir şeyler getirir. Benim kv-kp ye bile getirmiş, ünlü çikolatalardan burun kıvırdılar resmen görseniz, bir daha da alma şunlara dedim kardeşime, sanki çuvalla para kazanıyor çocuğa bir hoş geldin bile demediler hiç bir zaman bir de lüks hediye bekliyorlar hadi ordan...

Cımbızla çekmek gibi olmasın ama erken evlenip erken çocuk sahibi olmak artı bir özellik değil ki. Kimisinin erken olur kimisinin geç herkesin hayatı farklı.

Niye bu kadar kafaya taktınizki eltinizi onun tavrı da öyle demek ki
size özel değil.Kayinvalidelere ne alıyorsanız ona da onu alın bence kendini dışlanmış hissediyor zaten senede kaç gün görüyorsunuz herkes kendine yakışanı yapar

Bizden altından tut da iphone a kadar istendi. Borc istenir geri verilmez. Bizden çalınanları saymıyorum bile.Babam vefat etmişti, annem cocuklarla tek basina ne yer ne icer demeden bizden çalanlar oldu. Ne diyeyim ki.Biz vermedikce insanlar bize soguk davranmaya başladı ve ben artik bir kac kişi hariç memlekette kimseyi görmek de istemiyorum. Önemli bir durum olmadıkça da gitmiyorum.

ben yurt dışında yaşamıyorum ama sık sık çıkıyorum. orada olanların hepsi Türkiyede'de var. e varsa çoluğa çocuğa ufak tefek şeyler çikolota falan alınır ama kimseye telefon vs gibi pahalı şeyler getirmek zorunda değilsiniz. onlar sizin yanınıza gelse size telefon mu getirecek. alın çikolatasını verin yeter de artar bile

Eskiden getirilenin bir kıymeti vardi. Artik birsey getirsen bile burun kıvıran da oluyor. Bazılarda beklenti cok fazla

Ah bu konuda kim dertli değildir ki..
Her yıl taşırım dosta akrabaya esimin ailesine.. Bi çöp dahi karşılık görmedim..
Hatta bi keresinde eşim anne sen hediyelerini aldın mı verdimi issiz dedi..
EVET ŞU BIR TORBA IŞTEEEE dedi..
Ben şok oldum hic sesimi çıkarmadım..
Eşim anca bu kadar işte Napalim diyebildi..
Yani demem o ki insanlar doyumsuz..
Taşıyorum taşıyorum asla hiç kimseden karşılık görmüyorum.. maddi durumları bi küçük hediye için yok değil var şükür..
Asla kimseye yaranamazsınız nasıl isterseniz öyle hareket edin kimseyi memnun edemezsiniz ben bunu öğrendim bunca yılda...

Gurbetci degiliz bisey degil bizden de isteniyor .Dayisi tablet al,amcanda para cok ayakkabi al ,amcasi harclik ver .
Bence hic kimseye hicbirsey göturmeyin .Bi deneyin bakalim .Siparis te almayin unutun gitsin .
Siparis edileninde parasini verdiklerini görmedim hic ben .
Havaalaninda kayboldu bavul dersiniz

Gurbetci olmasan dahi turkiyede bu isler boyle dönüyor.
Herkes birbirinin birtakim birseylerini hediye ile hafifletiyor. Ee gurbetci olunca millet daha da beklenti icine giriyor haliyle.
Halbuki herkes kendi yaginda kavrulsa ne guzel olur. Hediye icten gelir. Bir baskasinin alamadigi seyi hediye olarak vermek ustlenmek sacma bence. Hediyelikten cikiyor bu bence. Kasintili birseye donusuyor..

Alsan da kötüsün almasan da ,o yüzden fark etmez gonlunden kopuyorsa al ufak birsey

Çikolata mikokata al götür ver eline ,neyime yetmiyor ? Sanki sadece o var ,bir sürü hediye alınacak ,ona mı alırsın en güzelini yoksa hem hak eden hem de daha yakınlarına mi ? Hiç gerek yok bence ..Hee cherry nin dediği gibi pahalı hediyeler bekliyorsa da al bir parfüm tutuştur eline .tableti telefonu kocası alsın .o muşmula surata bu kadarı da fazla da olsun ..uzun yola gidiyorsun sadakan olsun :)))

B.k alsın der çöp bile götürmem . Şu almancı takımını birşeyler getirmek zorundalar hissini kim çıkardıysa artık . Sanki hurt dışındakiler çalışmıyor niye bisey almak zorundalarki ,burada çukulatami yok . Asla birşey ıstemem, geldiklerindede dayı hala teyze , yanlarında gitmem çünkü bu eziklik diyeceğim resmen yapışmış illa bir parçada yanındakine alma mecburiyeti . Yazık yani kolay yada zor sonuçta çalışarak kazanılan bir para benimle yemek zorundamı .. Sinirl3ndim şuan kendi çıkarcı akrabalarim geldi aklıma

Merhaba canım.

Bende yurtdışındayım ve eşimle yılbaşında tr’ye gidicez şimdiden hediyeleri almaya başladım.
Senin yerinde olsam eğer eltinin çocuğu varsa onlara hediye alırım. Bir adet de kahve. Başka extra ona özel birşey almam.

Biz türkiyeye gittigimizde de hep böyleydi, biz almanyadayken aramayan sormayan akrabalar bizden torba torba hediye beklerlerdi. Ama hediye vermeye gelince hic bisey yok, kücük kardesime bile ufak bi hediye almazlardi :)
Bence hic bisey alma, böylelerine dünyayi ver yine mutlu olmazlar. Kendine stres ettigine degmez vallahi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…