Ufak tefek gurbetci cinnetleri xD

Agactan para toplamak:)) yaptiginiz tek sey bu dostummm:))

IMG_6423.PNG

Bir ayfon 800Eurodan başlıyor abla 800euroluk sadaka mı olur:bicak:
Aslında gurbetçi arkadaslar hediyelerinizi türkiyeden alabilirsiniz daha ucuza patlar size hemde buradaki yakınlarınizla beraber çıktıgınızda zevklerine göre alabilirsiniz en azindan cocuklara hediye degilde harclik verseniz burada daha iyi degerlendirip ihtiyaclarini katsilarlar yada cok istedikleri bir oyuncagi benim adıma kendine al diyebilirsiniz

Aslında gurbetçi arkadaslar hediyelerinizi türkiyeden alabilirsiniz daha ucuza patlar size hemde buradaki yakınlarınizla beraber çıktıgınızda zevklerine göre alabilirsiniz en azindan cocuklara hediye degilde harclik verseniz burada daha iyi degerlendirip ihtiyaclarini katsilarlar yada cok istedikleri bir oyuncagi benim adıma kendine al diyebilirsiniz
Iyide kadin iphone bekliyosa turkiyede daha pahali. Olay kadinin hediyeyi kucumsemesi yuksek beklentide olmasi

ama bu beklenti neden,
mesela biz 4 kisiyiz,
ucak masrafimiz, arac kiralama masrafimiz, cocuklarin oto koltuklari vs derken Turkiyeye gelisimiz kucuk bir servete mal oluyor. Bu listeye bir de hediye eklemek her babayigidin harci degil ki.

Iyide kadin iphone bekliyosa turkiyede daha pahali. Olay kadinin hediyeyi kucumsemesi yuksek beklentide olmasi
Onu anladim genel olaraktı tavsiyem o konuda arkadasa yazmıstım zaten eltininebeklentisine göre degil kendi icin uygun bir hediyeye almasını tavsiye etmistim
Gurbetcilerin iside zor Allah yardım etsin

ama bu beklenti neden,
mesela biz 4 kisiyiz,
ucak masrafimiz, arac kiralama masrafimiz, cocuklarin oto koltuklari vs derken Turkiyeye gelisimiz kucuk bir servete mal oluyor. Bu listeye bir de hediye eklemek her babayigidin harci degil ki.
Cok haklısınız isiniz zor bir sonraki mesajım da yazdım zaten keske elde imkan olsa herkes sevdiklerini mutlu etmek ister benimki sadece tavsiye herkese birsey getirmek niye zorunluluk olsun dünyanın heryerinde hayat zor .Mesela bende yigenlerimle gezerken ne seversin gel alayım şeklinde alıyorum hem begendikleri sey oluyor param boşa gitmiyor birde sizin para burada daha degerli o açıdan tavsiyeydi sadece yoksa son derece haklısın

Cnm valla ilk seneler bende eltilerimin cocuklarina birer takim kiyafet oyuncak sac tokasi vs gibi seyler alirdim. Ayni zamanda iki uc elektrik aleti felan. Ama baktimki karsilik beklemeden verdigimiz degeri almiyoruz bizde biraktik. Artik gittigimde sadece cay cikolata kahve. Onuda kayinvalideme veriyoruz o kendisi paylasiyor ben hic karismiyorum :halay:

Ya gurbetçi değilim de benim pis bir huyum var. Sevdiğim insan için bir sürü şey almak isterim, ama sevmediğime kibrit çöpü bile masraf geliyor. Param kıymetli hale geliyor :))

İnsan gibi oturup iki laf etmediğin, sevmediğini bariz belli ettiğin insandan beklentiye girmek de neyin kafası?

Tamam kimse kimseyi sevmek zorunda değil kanın ısınmamıştır da o zaman hediye de beklemeyeceksin.
Bence eltide aşırı bir kıskançlık var size karşı..

O zaman size planımdan bahsedeyim:

Kv'ye elektrikli bir alet(içimden geldi, gittikce bizimde işimize yarar çünkü kışlari şehirde beraber kalıyoruz) çay, çikolata, bizi görmeye gelen gelen akraba komşulara dağıtabilmesi için çikolata
Görümceme drugstore ürünleri, kahve, çikolata, çay
Kaynıma çay çikolata

Ve yiğenlere harçlık + çanta+toka vs.

Bakınca eltimi kayırıyormuş hissine kapılıyorum ama diyorum ya, tavırlı.

Tavrı ne diye sorarsanız konu dahada uzar gider ama mesela sabah sabah arayıp laf arama, bana neden benimle fotonu paylaşmıyosun diye sitem etme,bugünde nereyi gezdiniz diye sorarken cenaze havası varmıs gibi bir eda takınma...

Bende diyorum ki, gidince ona ordan doldurma parfüm alırım " sen bisey istememistin gerci ama, kendime almisken sanada almak istedim"derim.

Kendisi whatsapp iletisini eşime kapatacak kadar mesafeli, ama gidince benden değilde "abisinden" parfüm isteyecek, çocukları çikarsana diyecek kadar samimi oluyor:)

Kadin sizin deli gibi kiskaniyor.Surat asma ve sozde beklentisi ondan.Illa hediye getirmek zorunda misiniz.Yurt disinda parayi oturarak kazaniyoruz ya biz zenginsiniz ya.Tovbeler olsun ne insanlar var..

Bir ayfon 800Eurodan başlıyor abla 800euroluk sadaka mı olur:bicak:
:KK48:
Yok canım ayfon değil tabiki, elti onu cüzdanındaki paralarıyla kendi alsın. Benim dediğim yarım elma gönül alma babında ufak tefek şeyler.
Zaten insanın kalbinde fesatlık yoksa küçük büyük farketmez gelen hediyeye mutlu olur.
Ha ama maddi durumu iyi olan sevdiği birisine ayfonda alabilir. Buradan alamanya ahındaki sevenlerime de hürmet sevgi saygılarımla mesajımı iletmiş olayım:KK45:

Ya gurbetçi değilim de benim pis bir huyum var. Sevdiğim insan için bir sürü şey almak isterim, ama sevmediğime kibrit çöpü bile masraf geliyor. Param kıymetli hale geliyor :))

İnsan gibi oturup iki laf etmediğin, sevmediğini bariz belli ettiğin insandan beklentiye girmek de neyin kafası?

Tamam kimse kimseyi sevmek zorunda değil kanın ısınmamıştır da o zaman hediye de beklemeyeceksin.

Eeeee aynen yani
Cok mu gerekli ehrkesi mutlu etmek
Para kiymetli cunku, bu zamanda kim kime 1 lira veriyor?
Teyzemin ustumuzde cok emegi var, diger teyzemi de severim onar da pek hurmetlidir zaten, dayilarimi severim, hicbirinden para kacinmam onun disinda da kendi aileme ve kendime harcarin. yeter yani, darphane isletmiyoruz ya, herkesin kendi masrafi, kendi ailesi var gecim zor arkadas.

Aynnennn. Görümcemle sık görüşemeyiz ama bir iletişimimiz var.
Ayrıca kocamın kardeşi. Biz gidince yanımızda olur, işime karışmaz, yemeğe götürür gezdirir sağolsun, evine cagirir, bize eli dolu gelir.
Bunları yapmaya gücü olmasa tabii ki onu dışlamam..ama kız samimi davranıyor.

Senede bir defa giderek bu samimiyetin altında kalmak istemiyorum ve alabildiğimi alıyorum soruyorum oda kibarca insanca istiyor.

Ama eltim öyle değil. Başlarda çekingen utangaç sanırdım, belkide içe dönük/kapalı bir insan.
Ama o tavrı nedense bir bana yani:) birazda görümcemin bizimle takılmasını hazmedemiyor gibime geliyor.
Benden önce evlendi, evi arabası var, 2 sağlıklı evladı var.
Ben kiradayım, onun gibi çok erken evlenip çocuk sahibi hemen olmadım, eşim işci, avrupadan geliyorum diye ne kibirliyim ne istekliyim, nede burun kıvırıyorum.
Yinede beni neden kıskanıyor anlamıyorum:/

En son kv bile dedim yani bizimle olmak istiyorsa oda bizi cagirsin onada gideriz böyle yapmasina gerek yok diye. Çünkü o ân'a kadar kv ona hemen inaniyor, yazik napsin oda diye arkasindan konusuyordu
Bu lafımın üstüne bisey demedi.

Cok haklısınız isiniz zor bir sonraki mesajım da yazdım zaten keske elde imkan olsa herkes sevdiklerini mutlu etmek ister benimki sadece tavsiye herkese birsey getirmek niye zorunluluk olsun dünyanın heryerinde hayat zor .Mesela bende yigenlerimle gezerken ne seversin gel alayım şeklinde alıyorum hem begendikleri sey oluyor param boşa gitmiyor birde sizin para burada daha degerli o açıdan tavsiyeydi sadece yoksa son derece haklısın

zaten cocuklari ben de ayri tutuyorum, onlarin gonullerini yapmak lazim.
eltiye ise hic gerek yok diyrum.

tabi bu durum karsilikli, cok igi agirlandigin bir yere kimse eli bos gitmek istemez.
Benim Turkiyede masrafim cok oluyor, kimseye cocuklarimla yuk olmak istemem ben de zaten, ama iste kimse size misafir muamelesi yapmayinca siz de iki cikolatanin hesabini yapmak zorunda kaliyorsunuz.

Suan yurtdisindayim ama Turkiyede yasarken de bu konuda sikinti yasiyordum. Yine herkes ayni sehirde biz farkli sehirdeydik cunku. Kimse sana gelmez ama herkes hic gelmiyorsun diye surat asar. Gidersin iki sofra kurmak yuk gelir.

O zaman size planımdan bahsedeyim:

Kv'ye elektrikli bir alet(içimden geldi, gittikce bizimde işimize yarar çünkü kışlari şehirde beraber kalıyoruz) çay, çikolata, bizi görmeye gelen gelen akraba komşulara dağıtabilmesi için çikolata
Görümceme drugstore ürünleri, kahve, çikolata, çay
Kaynıma çay çikolata

Ve yiğenlere harçlık + çanta+toka vs.

Bakınca eltimi kayırıyormuş hissine kapılıyorum ama diyorum ya, tavırlı.

Tavrı ne diye sorarsanız konu dahada uzar gider ama mesela sabah sabah arayıp laf arama, bana neden benimle fotonu paylaşmıyosun diye sitem etme,bugünde nereyi gezdiniz diye sorarken cenaze havası varmıs gibi bir eda takınma...

Bende diyorum ki, gidince ona ordan doldurma parfüm alırım " sen bisey istememistin gerci ama, kendime almisken sanada almak istedim"derim.

Kendisi whatsapp iletisini eşime kapatacak kadar mesafeli, ama gidince benden değilde "abisinden" parfüm isteyecek, çocukları çikarsana diyecek kadar samimi oluyor:)
Nasil birseyler istiyolarki: ( heleki esinle normalde konusmuyosa? Allah kimseyi bu duruma dusurmesin...

Sen doldurma parfum al onuda begenmez orjinali ni bekler eminim:))

insanların kıskançlıklarını fark etmesi ne büyük erdem değilmi ? elti kişisi belliki sizin gezip tozmanızı mutluluğunuzu çekemiyor. sizinle güzel bir diyaloğu olsa, gelince güzel ağırlasa siz ona neler alırsınız. hem abi kardeş daha sıkı bağ kurarlar. yeri gelir siz davet edersiniz , neler kaybediyorlar farkında olsalar keşke!!!
bir üye yorum yazmış. siz alın hediyenizi sadaka olsun , inşallah iyilikler boşa değildir. umarım hatasını fark eder.

X