Ücretli öğretmenler Doğum parası alabiliyor mu?

Mudurle konustum sorun cikarmadi cikis vermeyecegini soyledi raporumu verdim dinleniyorum suan
Bende yeni ayrıldım izine bana da milli eğitim çıkış yapmadıklarını söyledi Zaten yapamıyoruz prim girmiyoruz sadece dedi sevindim bu şekilde olmasına :-) umarım bebeğimiz için güzel bir para alıp onlar için kullanabiliriz

Kızlar 32.haftamda iş göremez raporu alınca işten çıkarsam doğum parası alabilir miyim? Çünkü devlet okulunda ücretli öğretmenlik yapıyorum ve okul şartlarına göre çalışmadığın an çıkışın veriliyor. Ne yapmam gerekiyor fikri olan varmı 170 i aradım sürekli farklı cevaplar aldım birebir yaşayan alan varmı??

Güncel 22.02.2018

Arkadaşalsr çok sayıda soru alıyorum inanın artık cevaplamaktan yoruldum genel olarak süreci buraya yazacağım herkes buna göre uygulasın artık..
6 haziran da hamile olduğumı öğrendim sonra okul kapandı yaklaşık 20 haftalık falanken okul açıldı başladım.. Ömcekş yıllar çalıştım çünkü enu önemli ayrıntı raporu alırken 90 gün prim şartı var
Neyse aralıkta 32.haftama girdim ben dönemi bitirmek istedim onun için ben 32.haftamda iş görebilir raporu aldım (isteyen iş göremez alıp bitirebilir eğer dönem sonuna gelseydi iş göremez alacaktım) Bunu okul müdürüne verdim aramız iyi değildi oda bilmiyordu napcanı onun için ben sgk ya gidip fotokopisni verdim oda gerek yok sisteme zaten düşüyor dedi ben garanti olsun dedim...

Daha sonra 35.haftamda rahatsızkandım 37 ye kadar çalışmak hayal oldu..
35.haftamda iş göremez raporu aldım okula verdim okul idarasi yine şaşkn şaşkn ne yapacagz dedi muhasebeci ye göre verin o bilir diyip istifa dilekçemi verdim ERTESİ GÜN ÇIKIŞM YAPILDI..
Sgk ya tekrar gttm sgk yine bana sistem de var gelmene gerek yok . okulla hiç uğraşma onlar bildrmzse ceza alır dedi..

Ben 39 haftada doğum yaptım
Doğum belgemi eşim sgk ya verdi
Sgk yine gerek yok kayıtlı demiş ama biz tedbir amaçlı :)
Sanırım bir iki ay sonra 2bin kusur yattı..
Mayıs haziran gibi de
4küsür

300 herkese verilen çocuk bparası 133 emzirme parası derken toplam
7432 tl para aldım.
Peşini bırakmayın arkadaşlar devletimizden Allah razı olsun. O bebeğimzn parası..

Merhaba @Kriziantemcicegi ben 25 ocakta çalışabilir aldım 1 Mart'ta çalışamaz olacaktı. Halk eğitimde çalıştım. Halk eğitim çıkışımi 28 Şubat'ta verdi şimdi rapor günüm 22 Haziran'da doldu gittik olmuyur dediler 1marttan önce çıkış verilmiş ödeme alamazsınız dediler siz nasıl yaptınız 35. Hafta da ayrılıp ödemeyi aldınız. Sinirlerim bozuldu bunların yüzünden. Bu arada 28 Şubat'ta doktordan çalışamaz raporu da aldım ama sisteme girilmiyirdu elden rapor oldu.

Merhaba @Kriziantemcicegi ben 25 ocakta çalışabilir aldım 1 Mart'ta çalışamaz olacaktı. Halk eğitimde çalıştım. Halk eğitim çıkışımi 28 Şubat'ta verdi şimdi rapor günüm 22 Haziran'da doldu gittik olmuyur dediler 1marttan önce çıkış verilmiş ödeme alamazsınız dediler siz nasıl yaptınız 35. Hafta da ayrılıp ödemeyi aldınız. Sinirlerim bozuldu bunların yüzünden. Bu arada 28 Şubat'ta doktordan çalışamaz raporu da aldım ama sisteme girilmiyirdu elden rapor oldu.
Yeni değişen bir kanunla olmuyormuş. Çıkış verilirse artık para yatmıyormuş bana da 10 günlük rapaor parası yattı. 600 tl kadar

Bir bilgim yok maalesef..
Sgk ya gittiniz mi farklı sgk lara gidin bence

Yeni değişen bir kanunla olmuyormuş. Çıkış verilirse artık para yatmıyormuş bana da 10 günlük rapaor parası yattı. 600 tl kadar

Kanun mu değişmiş bilgim yok

Bende suan 26.haftadayim. mebdeydim ama okul bitti. Bugun arkadas aradi halk egitimde hocalik yaparmisin diye. 8agustosta 32haftalik oluyorum. 10 agustosta da kurs bitiyo. Sgk ya gittim halk egitimde gorev yapip son hafta rapor alsam rapor parasi alabilir miyim dedim. Evet alirsinz dedi. Sizin postu okuduktan sonra 170i aradim. Yeni duzenlemeye gore alamazsinz cikisinizin yapilmamasi lazim dedi. Herkes ayri bisey soyluyo kimin dedigini yapicaz anlamadim. Az para da degil. Siz cikis yapildigi icin mi alamiyomussunz yoksa erken cikis yapildigi icin mi??

Merhaba benim erken çıkış verildiği için ön günü takip eden rapor parasını da alamıyorum ama rapor tarihinde de verilmiş olsaydı yine doğum rapor parasini alamıyoruz yönetmelik değişmiş . Sadece çıkış verildiğinde raporluysak ön günün ödemesi veriliyor. Ya sadece saçmalıklarla dolu öyle söyleyeyim MEB ve Halk eğitim çalışamaz getirdiğin gibi çıkış veriyor SGK da çıkış olursa ödeme sadece bu şekilde olur diyor bildiğin dalga geçer gibi yönetmelik yapmışlar sağolsunlar sadece hakkımızı yiyorlar. Ben SGK ya da gittim 170 i de aradım aynı şeyleri söylediler

Kızlar 32.haftamda iş göremez raporu alınca işten çıkarsam doğum parası alabilir miyim? Çünkü devlet okulunda ücretli öğretmenlik yapıyorum ve okul şartlarına göre çalışmadığın an çıkışın veriliyor. Ne yapmam gerekiyor fikri olan varmı 170 i aradım sürekli farklı cevaplar aldım birebir yaşayan alan varmı??

Güncel 22.02.2018

Arkadaşalsr çok sayıda soru alıyorum inanın artık cevaplamaktan yoruldum genel olarak süreci buraya yazacağım herkes buna göre uygulasın artık..
6 haziran da hamile olduğumı öğrendim sonra okul kapandı yaklaşık 20 haftalık falanken okul açıldı başladım.. Ömcekş yıllar çalıştım çünkü enu önemli ayrıntı raporu alırken 90 gün prim şartı var
Neyse aralıkta 32.haftama girdim ben dönemi bitirmek istedim onun için ben 32.haftamda iş görebilir raporu aldım (isteyen iş göremez alıp bitirebilir eğer dönem sonuna gelseydi iş göremez alacaktım) Bunu okul müdürüne verdim aramız iyi değildi oda bilmiyordu napcanı onun için ben sgk ya gidip fotokopisni verdim oda gerek yok sisteme zaten düşüyor dedi ben garanti olsun dedim...

35.haftamda iş göremez raporu aldım okula verdim okul idarasi yine şaşkn şaşkn ne yapacagz dedi muhasebeci ye göre verin o bilir diyip istifa dilekçemi verdim ERTESİ GÜN ÇIKIŞM YAPILDI..
Sgk ya tekrar gttm sgk yine bana sistem de var gelmene gerek yok . okulla hiç uğraşma onlar bildrmzse ceza alır dedi..

Mayıs haziran gibi de
4küsür

7432 tl para aldım.
Peşini bırakmayın arkadaşlar devletimizden Allah razı olsun. O bebeğimzn parası..
Size bişey sormak istiyorum. Bende şu an ücretli öğretmenlik yapıyorum 32. Haftam Nisan 5. Ama ben sgk ya gittiğimde bana dedilerki 90 gün primi doldurmuşsun rapor alırsan doğum izni parası alabilirsin ama çıkışın verilirse alamazsın.

Bende yeni ayrıldım izine bana da milli eğitim çıkış yapmadıklarını söyledi Zaten yapamıyoruz prim girmiyoruz sadece dedi sevindim bu şekilde olmasına :-) umarım bebeğimiz için güzel bir para alıp onlar için kullanabiliriz
Bana milli eğitim rapor aldığında kesinlikle çıkışın verilmek zorunda okul müdürü bildirmezse ceza alır dedi

Halk eğitim kadrosuz usta öğretici olarak çalışıyorum 1 yılım doldu mecburi dinleme izinine çıkmak zorundayım doğum öncesi doğum sonrası parasını nasıl alabilirim

Ücretli öğretmeni insan yerine mi koyuyorlar da doğum parası versinler biz sadece paralı çalışırız kadrolular bize tepeden bakar sanki kendileri daha önceden o yollardan geçmediler de..

Evet aldım hemde 7bin civarı 32.haftanız da iş göremez raporu alıp çıkar yada iş görebilir alıp 37ye kadar çalışmak gerek. Son olarak bir sene içimde mutlaka 90gün sgk pirim yatmalı. Bulunduğnz yerin sgk giderek detaylı bilgi alınız
90 gün yapmadıysa ne olacak malum eksik yatırıyorlar ama bu bilgi iyi en azından insaflılılk etmişler.

Herkesin düsüncesine saygım var. Ama bence yaptığınız çok yanlışmış. Ücretli öğretmenler ek ders karşılığı girdiği ders başına ücret alır. Siz böyle yaparak baskasının hakkına girmişsiniz

Güncel 22.02.2018

Mayıs haziran gibi de
4küsür

7432 tl para aldım.
Hocam sizden bilgi almak için üye oldum yardımcı olur. Musunuz ya. Ben şuan 24 haftalık hamileyim. Okul çağırdı ücretliye gideceğim. Süreç nasıl işliyor bilmiyorum. 32. Haftada mı doğum iznine ayrılmam gerekiyor ve müdürüm çıkışı mı yaparsa napmam gerekir pek anlamadm. Teşkkürler

X