Tütünmü esrarmı

image.jpg

Kullandığım bu

Kolay kolay bulunmuyor zaten diyor 2-3ayda bir içiyorum zaten yoksa bağımlılık yapar diyorda ben inanmıyorum haftada bir kafası güzel gözleri kırmızı
Lyrica ilacını nörolojik olarak bir hastalığı olan yatalak anneme kasılma ve kramplar için doktor reçete etmişti
Her gün yüksek dozda vermemize rağmen göz kızarıklığı yapmıyor
Sadece uyku hali, baş dönmesi, uyuşukluk gibi şeyler oluyor

Lyrica ilacını nörolojik olarak bir hastalığı olan yatalak anneme kasılma ve kramplar için doktor reçete etmişti
Her gün yüksek dozda vermemize rağmen göz kızarıklığı yapmıyor
Sadece uyku hali, baş dönmesi, uyuşukluk gibi şeyler oluyor
Bunu daha cok uykusuzluga dırenmek ıcın ve enerjı vermesı ıcın ıcıyorlar sanıyordum
Tiktokta bıkac kişi var ıctıgınıde soyluyorlar
Gercekten gozler hep kırmızı ,devamlı su gibi kahve veya kola ıcıyorlar
Birde uyumuyorlar ,zindelikmi verıyor anlamadımkı
Ben okadar yaygın ve dillerde oluşuna kımsenın ses etmemesıne cok sasırıyorum

Bunu daha cok uykusuzluga dırenmek ıcın ve enerjı vermesı ıcın ıcıyorlar sanıyordum
Tiktokta bıkac kişi var ıctıgınıde soyluyorlar
Gercekten gozler hep kırmızı ,devamlı su gibi kahve veya kola ıcıyorlar
Birde uyumuyorlar ,zindelikmi verıyor anlamadımkı
Ben okadar yaygın ve dillerde oluşuna kımsenın ses etmemesıne cok sasırıyorum

Yani bence enerji vermesi imkansız ya bu ilacın
Beynin bi yerlerini uyuşturuyor annem yazık vermeyin kendimi kaybediyor gibi oluyorum diyordu. Bağımlılık yaptığı bir gerçek. Ama Bence sentetik uyuşturucu da kullanıyodur bunu içenler, uykusuzluk sürekli tetikte olma hali, aşırı hareketli olma, sinirlilik, gözlerin değişik bakması sanırım met denen zıkkım yüzünden. Benim de kayınbirader içiyor da…

Kokusundan kesinlikle anlarsın. Tütsü kullandın mı daha önce? Hafif tütsü kokusu gibi bir kokusu oluyormuş. Tütüne benzetemedim. Yıllarca annem de eşim de tütün kullandı böyle olmuyor. Sanki ot + tütün karışımı gibi oluyor. Ayrıca çikolatalı tütün olsa içerken çikolatamsı bir koku gelir. Onu da mı anlamadınız?

Merhabalar eşimin cebinden gizlice bunu buldum sigarayı yarısına kadar boşaltıp bunu koyuyor sorduğumda tütünün tütünü çikolatalı tütün dedi ama eşim çok değişik sorduğumdada lyrica adında ilaç içtiğinde kafasını güzel yaptığını söylüyor ama 2-3 ayda bir içiyorum diyor bende sinirlenince artık bana söylemiyor ama sürekli takip ediyorum gözleri kızarık sürekli uyku halinde uykum yok diyor ama araba kullanırken bile gözleri kapanıyor ne ypacağımı şaşırdım bir oğlum var artarmı bu uyuşturucu hallleri ya
Siz biliyorsunuz zaten ne olduğunu tahmin etmek zor değil. Tabiki artar. Bu bi bağımlılık. Siz ne yapacağınıza karar verin.

Değişik türleri çıktı mı sonrasında bilmiyorum ama bildiğim esrara benzemiyor fotoğraftaki.

Ama esrardan daha büyük derdiniz var zaten Lyrica. Baya el altından ekstazi gibi ticaretin döndüğü bi ilaç. Bağımlılık yapar diye sık kullanmıyorum deyip ayda 1 nerden bulup içiyorsa da içiyor ilginç bi şekilde. Çocuğumla nereye gideyim demişsiniz ama uyuşturucu için türlü türlü dalavereler yapan bi adamla evlenince çocuğunuzun hayatı da tehlikeye giriyor, siz bilirsiniz

Esrar mı tütün mü bilmiyorum ama eşinizin bir bağımlılığı olduğu kesin. Ya ilaca karşı artık bağımlı ve kötü niyetle kullanıyor ya da tütüne esrar karıştırıp kullanıyor.
Esrar kullanan bir tanıdığım vardı. Semptomları söylediklerinize benzer. Gözler kızarık, küçük, sanki sürekli uykusu var gibi duruyordu gözleri, uykusuzluk hali, isim ve kelime karıştırma, umursuzluk vs. oluyordu. Ama tütün ile kokusu çok farklı. Bence en kesin anlama yöntemi bu. Daha keskin ve ağır kokusu oluyor esrarın.

Durum neyse vahim gözüküyor. Lütfen çocuğunuz için boşanmayı gözden geçirin. Hiçbir çocuk mutsuz bir evlilikte, bağımlı bir babayla yaşamak istemez.

Genel arkadaşlara soruyorum, üniversitede hiç paranız paket sigaraya yetmediği için tütün sarıp içmediniz mi :KK70: Bu basbaya tütün işte. Kağıdını da alırdık küçük bir aleti vardı içine doldurursun sararsın paket tütüne göre daha ağır olur ciğerleri yorar ama kafa falan yapmaz arkadaşlar bu basbaya tütün yani sigara. Lyrıca yı burda duydum ben onun ne olduğunu bilemiyorum tabi.

Lyrica yi da reçetesiz kullananlar aynen eşinizin dediği amacla kullaniyor. X te takıp ettiğim bir doktor bu haptan cok bahsediyor aman sadece lyrica demiyorsun.
Hatta bu ilaçi yazsin diye birçok aile hekimi şiddet gördü. Lyrica zaten kafa yapsın diye içen birisi bu görseldeki neyse onuda boşa içmez.
Siz bu konuyu daha önce açmış miydiniz ayni konuyu okudum sanki
Hayır daha önce açmadım konuyu

Sürekli kavga, sürekli bayılan bir anne ve bağımlı bana. Bebeğinize yazık değil mi? Adamın yoksunluk durumunda ağlasa bile canı tehlikede çocuğunuzun. Bulamadığı dönemde çok sinirli oluyor diye kendiniz yazdınız, bebekte 2 yaş sendromu başlayacak. Bir araştırın isterseniz 2 yaş sendromu nedir, normal ebeveyn zor başa çıkıyor, eşinizin elinde kalır o çocuk. Üstelik madde etkisindeydim der hapis bile yatmaz siz evladınızı kaybettiğinizle kalırsınız. Araba sürerken gözleri kapanıyor dediğinize göre siz de o arabada oluyorsunuz. Hiç mi kazadan beladan ölmekten korkmuyorsunuz? Ölmekten daha beteri sakat kalmak, size bir şey olsa kim bakacak çocuğunuza? Bazen olmayınca olmuyor, niye bırakmıyorsunuz? Üstelik başka bir canın sorumluluğu da sizde ve onu korumak birinci göreviniz.

Madde kullanımı dediğin adım adım ilerliyor. Hafifinden başlıyorlar, giderek daha ağırına geçiyorlar. Her hafta kafası güzel gözü kırmızı gezen adamın 2-3 ayda bir madde kullandığına inanan bir kişi çıkar mı acaba? Kendinize ve çocuğunuza iyilik yapın ve ayrılın. Her gün ağlayacağınıza bir gün ağlayın. Bağımlılığı ilerleyince çocuk mocuk zaten görmüyorlar umurlarında bile olmuyor. Tek dertleri madde için para bulmak oluyor

Kokusundan kesinlikle anlarsın. Tütsü kullandın mı daha önce? Hafif tütsü kokusu gibi bir kokusu oluyormuş. Tütüne benzetemedim. Yıllarca annem de eşim de tütün kullandı böyle olmuyor. Sanki ot + tütün karışımı gibi oluyor. Ayrıca çikolatalı tütün olsa içerken çikolatamsı bir koku gelir. Onu da mı anlamadınız?
Ben bunu zaten sinirle evden çıkıp gidince buldum oda çok azdı kokusunu anlayamadım o yüzden

En fazla çocuğu sizi falan hastanelik eder hanımefendi. Hala eşimden soğumak istiyorum soğuyamıyorum yazmışsınız. Devam edin aynı evde el kadar çocuğun günahı neyse
Ama daha bir kere bile sinirlenmedi oğluma ona hiç bişey demez davranışı değişmez hatta ben bile bazen onunla tartışınca gergin olunca oğluma kızıyorum maalesef hemen bana tepki gösterir bağırmayacaksın oğluma diye

En fazla çocuğu sizi falan hastanelik eder hanımefendi. Hala eşimden soğumak istiyorum soğuyamıyorum yazmışsınız. Devam edin aynı evde el kadar çocuğun günahı neyse
İnanın elimden bişey gelmiyor hala kabullenemiyorum durumu içimde ona karşı ypmaz diye inanç var ve oğluma bir kere bile kızmış bağırmış değil daha ama bana ağzımı filan sıkar kavga edince daha evleneli 3yıl bile olmadı ne yapacağımı şaşırdım kaldım oğlum benim için herşey ama ben boşansam bu durumu kaldıramam daha öncede intihar ettm şimdide ederim 😔

Lyrica reçeteli verilen ile sokaktan aldığın bir değil . Bağımlılığı yüksek ve gün içinde extra performansla odaklanırısınız ve daha iyi iş yaparsınız . Bırakması zordur hayata geri adapte olamazsınız . Her şeyi erteler hiç bir şey yapmak istemez , ve hayattaki beklentileriniz yok gibi olur . Bırakmak için irade %5 etkili değildir tedavi gerektirir ileri seviye olduysa yani günlük kullanıma geçilip 4 5 hap atma seviyesinde çok zor bırakırsın . Zaten bu işlere bulaşanlara genelde corex ( eroin yani sigara ucu ile başlatılır ) sonra meth vs devamı gelir . En beteri methdir . Eroini bile yıllarca kullansa anlamayabilirsiniz . Hayatına devam etcek seviyede kullanırlar . Taki büyük bir travma yaşarsa her şeyi salacak gibi yada beyin buna hazırsa dozaj arttırılır ve sokak hayatları olur artık aile insanlar vs hiç bir şeyin önemi kalmaz ... Dünyanın en zeki en karekterli bir adamı bile basit bir bağımlılıktan en karektersiz ezik her şeyi yapabilecek seviyeye gelir . Alkol bile kullanımda %20 lik kısım ne olduğunu anlamadan bir anda sürekli hale gelir . genelde travmalar tetikler böyle şeyleri . Alkol ile ilgili benimde problemim var . Yıllarca sosyal içiçi olarak kaldım . Sonra bir gün çok ağır bir şey yaşadım kaldıramadım tetiklendi sadece düşünmemek için içtiğim 2 ay çok iyi geliyordu , çünkü o süreçte ruhani bir acı yaşıyordum gerçekten fiziksel acıdan beterdi sonra kontrolü kaybettim . Kısaca bağımlılık yapan her şey sizin ve çevrenizdeki insanların mutluluğunu alır . Ben yaşıyorum sigara ve alkolü 2 gün kullanmadığımda dünyanın en mutsuz insanıyım gittiğim yerden insanlardan hatta en sevdiğim insanı bile görmek istemiyorum . uyayamıyorum ... mesela işim gereği farklı ülkelere gidiyorum normal bir insan gezer yeni tadlar keşfeder ben sadece işimi halledip odadan çıkmıyorum veya içiyorum . Hiç bir şeyim eksik değil işim iyi aile ile ilgili problemlerim yok hayatta bana sorun çıkaracak kimseyi bırakmadım . Sadece yaşadığım olaylar . Narsist birinin bende bıraktığı travma filmlerde bile yok artık denilecek şeyler ... Anlatmamım sebebi yol yakından vazgeçir yoksa tamamen kendini dibe çekecek ve seni ve çevresindeki herkeside çünkü belli seviyelerden sonra dönsen bile eskisi gibi olmuyor hiç bir şey ... Bom boş geliyor tedavi bile işe yaramıyor ... her yere gittim. youtubede çok güzel bağımlılık ile ilgili videolar var izle . Ben yedam vs insanları gözlemledim sayısız makale video izledim . Bu işin ırkı yok her yerde aynı son ... Umarım sevgisi zevkinden ağır basar ve döner ... geçiçi bir zevk için biten hayatlardan olmazsınız . içinde kimyasal sıkılmış tütün olabilir . Sonuçta tüm uyuşturucular kimyasal ve sıkılacak hale getirip sigara ucu yapılabiliyor . Eroini bile sigara ucunda başlatıyorlar ... Ve bazı maddeler gerçekten çok sıkıntılı tek kullanımda bağımlı hale getirebilir . Yani bir gün torbacısı onu güzel müşteri görüp başka maddelere kesinlikle yönlendirecek veya kandırarak bağımlı hale getirecektir . Sana tavsiyem gerçekten seviyorsan ona yardım etmek istiyorsan kavga ederek onu daha çok yönlendirirsin. Tatlı dille güzelce anlatarak dediğim şekilde bazı video kaynakları gösterip sevgini kullanıp aklını başına almasını sağlayabilirsin . Sadece o isterse bırakabilir çünkü ... Eğer bağımlı değilse kaybetme korkusu ile bırakır bağımlı ise zaten senin bir önemin olmadığına eminim şu an . Tek ihtiyacı olan dopamin ihtiyacını gidermek ve bu sürekli artacak . Düşünün sexten 100 kat daha fazla zevk ve gün boyu sürüyor madde bağımlılığı böyle başlıyor ve sonra sadece hayatını her şeyini alıyor ve hiç bir zaman başlarda kullandığın gibi bir zevki alamadıkça daha çok artarak giden bir süreç . Kullandığında yalancı cenneti yaşadığının farkına varması ve çevresindeki her şeyden zevk almasını sağlamalısın . Spor vs gibi aktivitelere yönlendirmen gerekli dopamin beyindeki ödül mekanizması diye geçer zevk aldığı şeylerde salgılanır bu onun ihtiyacını giderdiği süreçte çok daha rahat bırakır . Hobiler edinmeli , mutlu olacağı hedef ve hayalleri olmalı belli başlı amaçları o zaman süreç daha kolay geçer . Ayrıca içmediğinde sarması zaten isteyerek değil tüm bağımlılarda vardır bu en yakınındaki onu dinleyen ciddiye alan insanlara sarar ... yanında olmasa arar bulur yolunu kavga eder . Umarım her şeyi yoluna zamanında koyabilirsin . Türkçem o kadar iyi değil yazım yanlışları için kusura bakmayın artık takıntılı olanlar için .

X