Turkiye'den Tasinmak

Tahta bavulla gidip bmw ile donmezseniz fena gücenirim
Hele fort şapka üzerine tüy dikip elinizde radyolu teyp olmadan gelirseniz ülkeye felan sokmayiz daha bilesiniz

Bende çok dar çerçevede düşünüyorum şu an bu yazıyı. Eğitim için terkederim ben bulunduğum yeri. Ki inşallahta gideceğim bulunduğum şehirden. Kızımın bu şehirde okula başlamasını, eğitimle bu şehirde tanışmasını istemiyorum. Ben şimdi nankör olurmuyum bu durumda? İleride yetmediği durumda tıkandığım nokta da imkanım elverdiğince kızım için,eğitimi için giderim bu ülkeden. Yada kızımı gönderirim. Yine nankör olur muyum, ülkemi sevmiyor durumuna düşer miyim acaba?

Bende çok dar çerçevede düşünüyorum şu an bu yazıyı. Eğitim için terkederim ben bulunduğum yeri. Ki inşallahta gideceğim bulunduğum şehirden. Kızımın bu şehirde okula başlamasını, eğitimle bu şehirde tanışmasını istemiyorum. Ben şimdi nankör olurmuyum bu durumda? İleride yetmediği durumda tıkandığım nokta da imkanım elverdiğince kızım için,eğitimi için giderim bu ülkeden. Yada kızımı gönderirim. Yine nankör olur muyum, ülkemi sevmiyor durumuna düşer miyim acaba?
Hayir dusmezsin. Dusmemen gerekir normalde. Cocugunun Turkiyede egitim almasindan memnun olan insan cocugunu dusunmuyordur acik net. O kadar berbat bir sistemimiz (sistem de yok ya neyse) var ki sirf bunun icin terkedilir.

Kizimin okula baslamasina iki sene var. Simdiden kara düşünüyorum. Kaydimizin düştüğü okula asla yollamam ne yaparim nasil ederim de daha iyi daha kaliteli bi yere yollarim derdindeyim.

hayyaller

hayaller ....beverly hills
gerçekler türkiye:)
ahh okyy ahh sende biliyorsunda doğru olduğunu ama ama akp,, ama erdoğan oldumu duruyorsun düşündümde tersi olsaydı şu an erdoğan değilde kemal olsaydı :KK49:derdin ve derdiniz baştakilere hazımsızlık bari bunu kabul et yaa.. :KK67:

hayyaller

hayaller ....beverly hills
gerçekler türkiye:)
ahh okyy ahh sende biliyorsunda doğru olduğunu ama ama akp,, ama erdoğan oldumu duruyorsun düşündümde tersi olsaydı şu an erdoğan değilde kemal olsaydı :KK49:derdin ve derdiniz baştakilere hazımsızlık bari bunu kabul et yaa.. :KK67:

işin garip tarafı kuaföre gitmek daha zor :KK53: arabaya binip Avrupa yakasından Anadolu yakasına 4 saatte gidip 4 saatte döndüğümü bilirim.. o saate 2 saat daha koy New Yorka gidersin :KK53:

benim yurt dışına gitme şansım yok çocuklanımı akp rejiminde her türlü garipliğe razı olarak büyütmek zorunda kalacağım ama gidebilenler kaçın kurtulun diyorum.

hep onu diyorum ya.. kapıda green card dağıtılıyor deseler forumda bir kişi kalmaz.. ama hep çocukları için (!) olur :KK53:
Demi ama. Ben ne insanlar taniyom bu memlekette. Sirf cocuklarini yurtdisinda okutmak icin, ee napsin turban takmak yasakdi oglumda gitti abd de okudu diyen babalar bilirim....
:KK53:

benim için kişilerin önemi yok. öyle birine körü körü bağlanmam. benim için olay yönetimdir. kişiyi baz almam.

X