Turkiye'den Tasinmak

ama zaten o soruyu sorabilecek bir toplulukta yaşasak gitmeyi düşünmeyiz ki.. sorgulamak, daha doğrusu sorgulayabilmek çok önemli Sep.. Bizim milletin bir şeyi sorguladığını görün mü? gemisini kurtaran kaptan bu ülkede.. Tabi ki dalga geçecekler, tabi ki hakaret edecekler.. her gün yaşanan tacizlere, ölümlere, kanunsuzluklara, haksızlıklara cevap verebileceklerini düşünmüyorum zaten :) dalgaya vuracaklar çok normal.. diğer türlü olsa şok geçirirdim zaten..

Ne güzel ifade etmiş yazı hislerimi.
Hukukun taraflı işlediği bir ülkede yaşamaya çalışmak, hakkını arayamayacağını bilmek, bilerek susmak zorunda kalmak istemiyorum artık. 14-15 yaşındaki çocukların sosyal medyada belkide gaza gelip paylaştığı 3-5 cümle için kelepçelendiğini görmek, demokratik protesto hakkını kullanan insanların , hatta çocukların öldürüldüğünü görmek istemiyorumYarın birgün benim çocuklarımın başına da böyle birşey gelme ihtimaliyle yaşamak istemiyorum.
Son 20 yıldır kredili sistemle birlikte aşağı çekilmeye başlanan eğitim sisteminin 5 yıldır hızlıca dibe vurmasıyla birlikte tüm ümitlerimi de yitirdim artık.Eğitim bir ülkenin geleceğini şekillendirir . İçi boş bir sistemle okumuş milyonlarca üniversite mezunu öğrenci işsiz kaldığında , 2 milyon Suriyeli mülteci ,PKK lılar, işidciler hızla artıp kilit noktalara yerleştiğin de de burdan bağırırsınız artık, " herşey çok güzel, evim var, arabam var, iphone kuyruklarımız var" diye.
Bende ilk fırsatta bu ülkeden gitmek istiyorum artık. Çocuklarımın geleceğini karartmak istemiyorum.

O da doğru. Benim hala umudum var az da olsa galiba böyleşeyler düşünebildiğime göre.

ne savaşması ayol .. çalıştık diyorum çabaladık diyorum ve doğru ellere geçti diyorum.. ve sen merak etme oky ERDOĞANIN sayesinde o laiklikte o demokraside emin ellerde ama GERÇEK Laiklik ve Gerçek demokrasi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…