Turkiye'den Tasinmak

hah bak kendi ağzınla söylüyorsun bide hala yabancı ülkelerdeki aşkını anlatıp, anlatıp duruyorsun buralarda..

Ha şimdi gidince savaş çiksa geri mi dönecek ?
:)
Anladım

Bu da bir savaş değil mi yahu niye terkediyor ülkesini efendim

Cehaletle, kanunsuzlukla, adaletsizlikle savaş bu. Ama her savaşın bir kaybedeni vardır ve kaybeden o toprakları terkeder. Biz de kaybediyoruz ve yavaştan terkediyoruz.

konu savaş çıkınca kaçarızmı kontes. istersen bir daha oku konuyu ve yorumları. ne dersin şekerim.
bak nasıl coolum
nasıl cool soruyorum tatlım:))
Ben de cool cool cevaplıyorum yazdığım gayet açık :)

Savaş çiksa dahi ülkemizi yine biz koruyacağız ilk gidenler bunlar olacak işaret edilen kesim bizken şimdiden gidenler ne diye gidiyor soruyorum işte
Bu da bir savaş yahu madem öyle mevcut olan yönetim düzenini degistirmek için savaşın gitmek ne alaka yahu :)

Seni yormadım ben yazdım

Şu yazdıklarıma karşı çıkacak, bu ülke bu anlattıkların yok diyecek bir allahın kulu var mı acaba?

emin ol çıkar :) bu savaş benim savaşım değil.. daha önce de yazmıştım elimde olmadan default olarak gelen durumlarla gurur falan duymuyorum, bu ülkede doğmak da bunların içinde.. Paramı kazandığım, özgürlüğümün, dinimin, canımın güvende olacağı her yer ülkem olabilir.. Bugün Suriyeliler bile ölüm pahasına Tr'den kaçmaya çalışıyorlarsa bize diyecek çok bir şey de kalmıyor..

Tutun demedim, isteseniz de tutamazsınız zaten. Şartlar elverdiği zaman...
aynen. 1 kasım belli etti zaten gidişatı. bununla kimse savaşamaz artık. ve arkasından gelen her özgürlüğe adalete darbe. . ne yapılabilinirki artık. herhalde kalkıp ihtilal yapacak değiliz. gösterdik ,parmağımızla gerçekleri olacakları yaşananacakları ihlal edilen hakları, ama olmadı

Seni yormadım ben yazdım

Şu yazdıklarıma karşı çıkacak, bu ülke bu anlattıkların yok diyecek bir allahın kulu var mı acaba?
ben diyecem kim diyecek o Allahın kulu benimm o yazdıklarına o kadar kafa yorma 13 seneden evvel yığıntı ,enkaz bir ülke anca bu kadar düzelebildi ve dahada düzelecek ufukta istikrar var istikrarayyy milli duygularım çoştu..

hakların gasp edilmesi
ı,demokrasi savaşı,çıktı ve bizler kaybettik. bizler özgürlükler için savaştık ama halkın yüzde 49 u bunu biz istiyoruz dedi. ne yapalım o yüzde 49 lamı savaşalım. onlarımı yok edelim. ee olmayacağına göre,terkedecek bunu kabul etmeyen kişiler burayı.
bu şartlarda yaşamayı seven isteyen kalacak. ama özgürlük ve demokrasi,laiklik iisteyen gidecek.

Son düzenleme:

Ben anlamıyorum dostum. Bu insanlar neden gitmek istiyor, sıkıntıları dertleri ne, neden rahatsızlar demek yerine tutan yok, giden haindir gibi ifadeler ya da dalga geçmeler niye?
Yarın öbür gün bu kesim ülkeyi terkettiğinde ne geçecek ellerine? Tek tip, her dayatılana eyvallah diyen bir insan topluluğu. Böyle bir topluluğa millet demek biraz güç bence.

Yolculuk ne zaman ?

valla cicim 13 seneden önce bizde sizlere savaş açmadık çalıştık çabaladık ve doğru ellere geçti..ayyy hatırlamak bile istemiyorum 13 sene öncesini ne endişe duyardım geleceğim içinn..

Hayir en basiti kime catla patla diyecekler? Ne zevki kalacak

valla cicim 13 seneden önce bizde sizlere savaş açmadık çalıştık çabaladık ve doğru ellere geçti..ayyy hatırlamak bile istemiyorum 13 sene öncesini ne endişe duyardım geleceğim içinn..
ne için savaştınız. sadece türban tamam bunlar var ama özgür olmadıktan sonra ,düşüncelerini rahatça konuşamadıktan sonra,demokrasi laiklik olmadıktan sonra yaşayın bunlarla.
göreceğiz. sıra sizede gelecek bir gün

13 sene evvel ben iyi bir eğitim alıyordum devlet okulunda. Babam memur maaşıyla dört çocuk bakıyordu, gece yarına kadar sokakta oynuyorduk kimse kaçırmıyordu bizi, mini etekle sokağa çıkıp taciz edilmiyorduk, kimse hamileler sokağa çıkmasın demiyordu, kadın cinayetleri bu kadar başını alıp gitmemişti. Senin ilerleme dediğin buysa çok ilerlemişsiniz O kadar çok ilerlemişsiniz ki gözden kaybolmuşsunuz derim ancak.

Bana böyle canhıraş propagandalarla değil, örneklerle gel güzelim. Somut olsun.

yığıntı enkaz dıyorsunya,e -5 boyu gidiyorum,panılara ne asmışlardı,hiç unutma,Başbakanımız bızı IMF borçalarımızı ödediğin için tşk gibi birşey,ne ankazı,ne ankazı,az kalsın arjatıne dönüyormuşuz da,bir sosyolog yazı,eee Yaratıcının muradı var bu topraklarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…