Turkiye'den Tasinmak

yakın yıkın ortalığı,ateşe verın,ülkeyi terk edın,avrupa insan haklarınıda gidin,ülkenızı satın,şikayete edın,bunlar bır kaç alternetif
Ne var yani? Bu ulkede Avrupa Insan haklari mahkemesine ulkemizi sikayet edenleri cumhurbaskani yapiyorlar ne guzel iste.. Yalan mi?:KK14:

Neyle savasilacak? Adam gayet guzel , acik ,anlaşılır anlatmış. Savastan kacilmiyor ki onun da bahsettigi "cahillikten" kaciliyor, hukuksuzlugun kanun olmasindan kaciliyor , artik bu curumuslukten kurtulmanin imkansizlasmasindan dolayi kaciliyor. Bunlarla savasamayiz savasamadik da zaten.

adam çok haklı, yazıyı bende okudujm ve paylaştım gerçekten güzeldi. gerçekti. benim gibiydi.

Neyle savasilacak? Adam gayet guzel , acik ,anlaşılır anlatmış. Savastan kacilmiyor ki onun da bahsettigi "cahillikten" kaciliyor, hukuksuzlugun kanun olmasindan kaciliyor , artik bu curumuslukten kurtulmanin imkansizlasmasindan dolayi kaciliyor. Bunlarla savasamayiz savasamadik da zaten.
aynen..

çünkü halkın yarısı anlamıyor diğer yarıyı. anlatamadıktan sonra anlatmak için o kadar uğraş verdiğin halde anlamak istemedikten sonra neyin savaşı artık.

Yine konuyla mesajlar çok uyumlu maşallah...

Bu ülkeden gitmek istiyorum, imkanım olsa bir dakika durmam, arkama bakmam giderim. O imkanları yaratmak için çabalıyorum.

-Gitmek istiyorum çünkü; burada geleceğimi göremiyorum, plan yapamıyorum, 5-10-15 sene sonra şunları şunları elde etmiş olacağım diyemiyorum.
-Gitmek istiyorum çünkü; iyi bir üniversiteden mezun, eğitimli ve kültürlü olmama rağmen iş bulamıyorum. Çünkü dayım yok. Kurum sınavlarından en düşük aldığım puan 79 iken ben giremiyorum o işe daha düşük alan giriyor. Bu adaletsizliğe tepki olarak gitmek istiyorum. Benim zekamı, yeteneklerimi, eğitimimi, bilgilerimi kullanacak beni atıl bırakmayacak, köreltmeyecek bir ülkede yaşamak istiyorum.
-Gitmek istiyorum çünkü; insan gibi yaşacağım, kadın olduğum için ezilmeyeceğim, sokağa çıkmamın, kahkaha atmamın, hamile olmamın ayıp sayılmayacağı, mini etek giymemin tecavüz sebebi olmayacağı bir ülkede yaşamak istiyorum.
-Gitmek istiyorum çünkü; ülke yönetimine adil ve özgür bir şekilde katılacağım, hilenin hurdanın dönmediği, bana değer veren, kararları kendi çıkarları doğrultusunda değil benim iyiliğim, rahatım, huzurum için alan politikacıların olduğu bir ülkede yaşamak istiyorum.
-Gitmek istiyorum çünkü; bu ülkede değil üç çocuk yapmak tek çocuğa dahi cesaret edemiyorum. Doğumundan tutun eğitim hayatına kadar devlet imkanlarından yararlanmamak için para ödemek istemiyorum. Eğitimde eşitliğin olduğu, içi boşaltılmamış bir sistemde eğitim gördüğü, can güvenliğinin olduğu bir ülkede yaşamak, çocuğumu da bu şartlarda büyütebilmek istiyorum.

Benim sebeplerim bunlar, daha çok var çok yazarım ama fazla uzatmayayım. Dikerseniz kaçak oynuyor deyin, dilerseniz ülke düşmanı deyin umurumda değil. Bu ülkeye artık "benim" diyemiyorum ben zaten.

niye ciddiye almıyorum biliyonmu sen bu ülkeyüi düşündüğünden değil sen bu ülkeyi AKP yönettiğinden dolayı o hazımsızlığından dolayı ona oy veren insanları küçümsediğinden dolayı ciddiye almıyorum ve saygıyıda haketmiyorsun.. ama yapacak bişi yok saraylım kabul ett Türkiyedeki hükümet AKP

Bir de ciddiye alsan Saraylim diye sayiklayacaksin herhalde:KK53: Kisisel olarak diline doladin ne zamandir saldiriyosun da
kadin seni sallamiyor bosa yaziyorsun:p

Bugun bezmialem vakif hastanesindeydim. Doktor sirasi bekliyoruz dogal olarak. Herkesin randevu saati gecmis. Benim randevum 9 iken 9.30 olmus hala onumde birkac kisi var.
Bir adam geldi. Neymis efendim randevu saati 9.30mus tum islerini buna gore ayarlamis biz ne dersek diyelim girecekmis. Biz de beklesemeymisiz. Doktora mudahale edip hastalari uzun sure muayene etme demeliymisiz. Su adama ne dersiniz? Doktorun odasi onunde kavga cikti. Bunun gibi insanlarla hic karsilasmiyor musunuz?

Bunun gibi gun icinde sacma abes durumlarla herkes karsilasiyordur. Bunlar insani hayattan sogutuyor.

Ben bunlardan bunlarin yarattigi olumsuzluklardan bunlarin ben yaptim olduculuklarindan, bunlarin gereksiz kendine guvenlerinden herkesin yavas yavas bunlara benzemesinden haktan hukuktan insanliktan iyice uzaklasmasindan yıldım. Hic bana bos milliyetcilik nutuklariyla gelmeyin. Milliyetci bir insanimdir. Iste bu sebeple daha da icimi parcaliyor su icine dustugumuz rezil durum.

Yine konuyla mesajlar çok uyumlu maşallah...

Bu ülkeden gitmek istiyorum, imkanım olsa bir dakika durmam, arkama bakmam giderim. O imkanları yaratmak için çabalıyorum.

-Gitmek istiyorum çünkü; burada geleceğimi göremiyorum, plan yapamıyorum, 5-10-15 sene sonra şunları şunları elde etmiş olacağım diyemiyorum.
-Gitmek istiyorum çünkü; iyi bir üniversiteden mezun, eğitimli ve kültürlü olmama rağmen iş bulamıyorum. Çünkü dayım yok. Kurum sınavlarından en düşük aldığım puan 79 iken ben giremiyorum o işe daha düşük alan giriyor. Bu adaletsizliğe tepki olarak gitmek istiyorum. Benim zekamı, yeteneklerimi, eğitimimi, bilgilerimi kullanacak beni atıl bırakmayacak, köreltmeyecek bir ülkede yaşamak istiyorum.
-Gitmek istiyorum çünkü; insan gibi yaşacağım, kadın olduğum için ezilmeyeceğim, sokağa çıkmamın, kahkaha atmamın, hamile olmamın ayıp sayılmayacağı, mini etek giymemin tecavüz sebebi olmayacağı bir ülkede yaşamak istiyorum.
-Gitmek istiyorum çünkü; ülke yönetimine adil ve özgür bir şekilde katılacağım, hilenin hurdanın dönmediği, bana değer veren, kararları kendi çıkarları doğrultusunda değil benim iyiliğim, rahatım, huzurum için alan politikacıların olduğu bir ülkede yaşamak istiyorum.
-Gitmek istiyorum çünkü; bu ülkede değil üç çocuk yapmak tek çocuğa dahi cesaret edemiyorum. Doğumundan tutun eğitim hayatına kadar devlet imkanlarından yararlanmamak için para ödemek istemiyorum. Eğitimde eşitliğin olduğu, içi boşaltılmamış bir sistemde eğitim gördüğü, can güvenliğinin olduğu bir ülkede yaşamak, çocuğumu da bu şartlarda büyütebilmek istiyorum.

Benim sebeplerim bunlar, daha çok var çok yazarım ama fazla uzatmayayım. Dikerseniz kaçak oynuyor deyin, dilerseniz ülke düşmanı deyin umurumda değil. Bu ülkeye artık "benim" diyemiyorum ben zaten.

yazıya başladım telefon geldi, sonra bir baktım sen yazmışsın.. uzun uzun uğraştırmadın sağol Sep :)

X