Turkiye'den Tasinmak

AKP lilere bu hırsın nedir
Diğer partilere bu şekilde bakılsa hoş olur mu resmen AKP ye veren herkez katildir cahildir daha sayamadığım bir sürü hakaret
Terörü destekleyene vermiyorsun şu tepkiyi
Asker kızıyım AKP ye oy verdim
Cahil diyorsun
Üçüncü üniversitemi okuyorum
Tübitak ile çalışıyorum
Saygı çerçevesinde nasıl eleştiri yapılır nerede nasıl davranılır gayet iyi biliyorum
Düşmanlık gütmeden siyaset konuşmayı ne zaman öğreneceksiniz?

sen kim saraylımı eziklemek kim.
popüler kültüre hizmet eden bir yapın var.
dolu değilsin .
rüzgara göre yön çizenlerdensin .

sen eziklediğini san mutlu ol bari .yapacak bir şey yok.
Seninle siyaset konuşmayı seviyorum
Bii çok konuda karşı karşıya kaldık ve gayet güzel bir şekilde fikir alışverişinde bulunduk bu yazdığındaki tavır hiç sen değil inan ki

dar beyinli bulduğuma dar beyinli derim.
sen ülkeyi eleştirdik diye bize Türkiye düşmanı diyecek kadar düşerken iyi dimi?

Turkiye dusmanina Turkiye dusmani diyorsam mantikli bir sekilde yuzlerine carparak diyorum. Kendi sozlerinden sadece nefret akiyor baska bir sey degil. Ve savunduklari bir sey de yok ustelik... ben nedenlerimi acikliyorum yani, hakaret degil yank.

Ama ismi lazim degil bazilari dar beyinli derken hakaret amacli yaziyor. Dogru durust bir elestiri getirmeden. Ben o kadar dusmem.

Asker kani hakkindaki fikrim degismedi. Senin desteklediklerin o kanli katillerin, asker katillerinin ellerinden tutuyordu dune kadar, o zaman ne dediysem simdi de ayni dusunuyorum.

siyaset
eleştiriyi kaldıramıyorsan saldırmayacaksın .
senle aynı düşünmeyene türkiye düşmanı demeyeceksin.
evet tekrarlıyorum araba kullanıp sevgili yapabilmeyi özgürlük sananlar dar beyinlidir .

Seninle siyaset konuşmayı seviyorum
Bii çok konuda karşı karşıya kaldık ve gayet güzel bir şekilde fikir alışverişinde bulunduk bu yazdığındaki tavır hiç sen değil inan ki
eziklemek lafı çok çirkin kaçtığı için öyle yazdım -Mavi
bazı insanlara kendi tarzı ile cevap vermek gerekiyor.
eleştiri ne zaman Türkiye düşmanlığı oldu.
kimse buna cüret edemez.

Şu anda kac kişi mervecikin üstüne gidiyor bak bi? Sen 1 kadesa 2 Atlantis mi ne o da 3 saraylim 4. Hepsine de ayriayri mmantıklı aciklamalar yapiyor sıkılmadan. Bu arada saymayi unuttuklarim varsa kusuruma bakmasinlae :))

Ben üstüne gitmiyorum. O nereden çıktı ? Kendisiyle herhangi bir fikir alisverisinde bulunmam kadin olduğuna bile inanmıyorum.

Cahil mervecikin size yakistirmasi, ben soylemisim gibi yapiyor uyanik..

Benim vatanimda, beni korumak icin daglarda, 10 sene, 20 sene kalles PKK ile catisan, karda, sogukta ailesine hasret, yuvasina hasret yatmis, dolanmis, yeri gelmis ac kalmis, kursun yemis, gazi olmus albayimi, yarbayimi, kurmayimi, gazimi........ O Uc kurusluk cigeri bes para etmez kanli bebek katillerini daglardan bandolarla indirip, dogru mahkemelere goturup, benim Mehmetcigimin, albayimin, yarbayimin, gazimin aleyhine sahit diye gosterrerek, o cigeri bes para etmez les kargalarinin sozu ile uc karis hucrede 5 sene surunduren, sonra da "PARDON, yanlislik olmus" diye salan o iktidara, ve o iktidarin yalakalarina, destekcilerine ben ne desem AZ....

eziklemek lafı çok çirkin kaçtığı için öyle yazdım -Mavi
bazı insanlara kendi tarzı ile cevap vermek gerekiyor.
eleştiri ne zaman Türkiye düşmanlığı oldu.
kimse buna cüret edemez.
Evet çirkin bir kelime katılıyorum ama senin tarzın bu değil çok iyi biliyorum
Bana burada askeri savundum dıye ucuz dendi yine kendi uslübumla cevap verdim elbet hepimizin hassas noktaları var
Sadece seni bildiğim için yazdım

ne kadar çirkin laf etmişler sana da .
askeri savunmaya ucuz demek hayatımızı ucuz bulmaktır.
bu ne lakayıtlık .
nasıl bir bağ kurdular bilemiyorum ama askerler olmasa bu ülke bu zamana kadar zor gelirdi.
başkalarını bilmem ama benim askerle derdim yok,tam tersi derdi olanlarla derdim var

Sadece gösterilen yüzünü biliyorsunuz bu yüzden birşey diyemeyeceğim asker çocuğu olmak baya savaşın içinde büyümek demek
Her haberde kalbinin yerinden çıkması
Teröre hergün her sn lanet okuyorum
Herkezin iyi yada kötü bulduğu parti vardır
Ben öyle körü körüne bir partiye bağlanan bir insanda değilim çok şükür araştırırım incelerim her seçimde o zamanki duruma bakar karar veririm
Ben burada terörü destekleyen bi dünya insan dahi bu tepkiyi almazken sırf sevmediğiniz partiye oy verdiler diye herkezi aynı kefeye koyup kin güdmenizi aşağılamanızı anlamıyorum
Bak asker çocuğuyum chp den inan nefret ederim ama oy veren insanlara yinede saygı duyarım onun bakışı dünya görüşü o hepimizin düşünme yetisi var sonuçta
Senin tavrını takınacağım tek bir grup vardır oda herhangi bir bölücü örgütü destekleyen yada askere dil uzatanlardır

Biliyorum siyasi anlamda karşıt görüşlü olup gayet saygılı siyaset konuşabildiğim bir sen varsın burada sırf iktidarı sevmediğin için gözü kapalı terörü desteklemiyorsun
Böylesi az bu dönemde

Akil var mantik var Gunnur.. Yani ya Nesin hakliymis diyeceksin, ya da bu iste bir is var diyeceksin.. Ortasi yok..

Bak bu yukardaki yorumu sen yazmışsın. Nesin haklıymış derken ne demek istedin?

Valla tam da bugun serbest birakacaklarmis asil hakareti.. Soyle bir s..z v..h..ri diye bagirasim var. s..tiniz guzelim memleketin icine. Artik bu ulke kolay kolay iflah olmaz.Ama diyemiyorum iste.. Hakaret etmek bugun gene ban sebebi sayilmaya baslayacakti.. Off..

Bak bu yukardaki kufurleri de sen etmişsin. Birileri saraylim bilgili mi demisti? Kusura bakmayın bilgili olan insan hakarete başvurmaz.

sana çok samimi bir soru soracağım -Mavi
benim baba tarafım da genelde askerdir .Astsubay ,albay vs.
askerler genelde CHP ye daha yakındır.senin nefret etme sebebini çok merak ettim.
ben de CHPliyim.
eleştiriye de açığım .partimizin hataları elbette var ama senin eleştirini merak etim.

Evet genelde öyle benim baba asker olduğu gibi ailemizin neredeyse tüm erkekleri ya asker ya polistir
Önceden bende chp liydim
Ama chp o zamanki ruhunda değil malesef
O ruhu taşımadığı gibi akıllı hareketde etmiyor
Muhalefet olmak için muhalefet
Kendi yolunu çizip esas chp'nin değer yargılarıyla hareket etse bu duruma düşmeyecekti

Yazıyı yazan kişi gerçekten hislerime tercüman olmuş,ben de gidebilmeyi çok istiyorum ama ailemi bırakamıyorum.Onları da ikna edebilsem,bir saniye durmam.
Eskiden kalıp mücadele etmekten yanaydım ben de ama uğruna savaşılacak ne kaldı ki bu ülkede?Oturup kendi cehaletinden utanacağına,bileni "hee çok bilmiş" diye aşağılamaya çalışan insanlar için mi savaşayım,yoksa kendi karısını kızını eve hapsedip sokakta yanımdan geçerken sapık gibi bakan erkekler için mi savaşayım,yoksaa tv'de her türlü çarpık ilişkinin boy boy gösterildiği programları ağzı açık seyredip dışarda sarmaş dolaş sevgilileri görünce ayıplayan kadınlar için mi savaşayım,daha da yoksa hayat standartları altında ezim ezim ezilip,belki de hiç göremeyeceği havaalanını "ülke çok gelişti yauu" diye alkışlayan halk için mi savaşayım,en olmadı beni ve benim gibileri halktan saymayan iktidar için mi savaşayım karar veremedim.

Sadece koyun mu? Simdi de sirada cahil olayi var. Hadi canimcim, bekliyorum.

Isim yok onu mu arayacagim? Her ne kadar Aziz Nesin'in aptal halk lafini begenmisligin ve desteklemisligin varsa da... hadi cahil de demedin diyelim. Hadi kabul, o da benim iftiram, benim ayibim olsun. Soyledigin yalani da es geciyorum...

Ya peki "soyledigim karsidakinin anlayacagi kadardir" lafi ne anlamlara geliyor? Guya sen aydin ben cahil mi? Bunu baslatan ilk sensin, daha onceye kimseye kisisel saldiri falan yapmisligim yoktur ama sana mustehak o saatten sonra.

Askerin kani elimdeymismis de bilmem ne... Oncede de askerler oluyordu, onlarin da kani da senin elimde oyleyse. Saglik sistemi berbatken olenlerin kani da senin elinde.. oooo gider bu yani sabaha kadar.

Ülkede yapılan bir yenilige sevinmek için illaki menfaatine uygun olması gerekmiyor. Yani hic gidemeyecegi bir havaalanina ya da 3. Köprüye sevinebilir insan.

katılıyorum sana .
diyecek lafım yok.
ben her zaman derim zaten AKP bu kadar yükseldiyse halkın aman aman körü körüne bağlı olduğundan değil adam gibi muhalefet olmadığındandır.
Chp ye oy verdim hep sadece geçen sene Vatan Partisi ile ikisi arasında kararsız kaldım ama kıyamadım yine verdim ama küfür ede ede verdim işin gerçeği.
Akp ye gelince körü körüne düşman değilim ama fazlaca dini kullanmaları hoşuma gitmiyor.Biz dini onlardan öğrenmedik.

eleştiriyi kaldıramıyorsan saldırmayacaksın .
senle aynı düşünmeyene türkiye düşmanı demeyeceksin.
evet tekrarlıyorum araba kullanıp sevgili yapabilmeyi özgürlük sananlar dar beyinlidir .

Hadi asker kani elinde lafini elestiri kabul edelim... ama soyledigimi anlamazsin minvalindeki yorumu hakarettir, elestiri degil.

Ote yandan dar beyinli lafi ise iceriksiz, katiksiz hakaret. Dedigim gibi o seviyeye dusmem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…