Türkan Saylan'ı kaybettik

ÇYDD Genel Başkanı Prof.Dr.Türkan Saylan hocaya Allah'tan Rahmet yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.
Türkan hanım gibi cevherler zor yetişiyor,yaşadıkları hiç kolay şeyler değildi,buraya kadar tamam,hepinizin tüm söylediklerine ve hissettiklerine katılıyorum ama
bu sitede siyasi,dini konular açmak veya konuların ucunu bir şekilde bu iki hassas konuya getirmek,bu şekilde yorumlamak yasak,üye olurken hepimiz bu şartları kabul ederek üyeliğimizi aktif ediyoruz,kaldı ki sitede eğer yasak olmasına rağmen böyle konular açılıyorsa,yorumlar yapılıyorsa bu topikte bunu dile getirerek zaten yasaklar çiğneniyor,bize gelince mi böyle oluyor diyerek ve başka konulardaki üstüne üstlük bizlere bildirme hakkınız varken sustuğunuz yasak yorum ve yazıları örnek göstererek onlar yapıyor bizde yaparız mantığı güderseniz,o yazı ve yorumları arkanıza alarak kuralları ihlal etmeyi kendinizde hak görürseniz olmaz,rahatsız olduğunuz veya yasak olduğunu bildiğiniz hertürlü konu ve yorumu KÖTÜ İÇERİK butonuna basarak bizlere bildirirsiniz bizde gerekeni yaparız.
Şimdi lütfen yetkili arkadaşlarımın yazdıklarını doğru algılayarak sadece başsağlığı mesajlarınızı yazınız

Allah rahmet eylesin,Türkiyemizin onun gibi aydın ve Atatürkçü insanlara ihtiyacı var....:Saruboceq:

Allah rahmet eylesin,çok büyük emekleri var..:Saruboceq:
Yaşamını insanlığa adamış:nazar:
Çok Dua edeni olacaktır,mekanı Cennet olsun inşallah. a.s.

Ülkemizde kaç tane Türkan saylan vardı kibenneyaptımkison günlerini burnundan getirdilerkötükedihüsoinşallah okuttuğu yrdım ettiği çocuklardan çıkar başka bir TÜRKAN SAYLAN Allah rahmet eylesin:Saruboceq:

aynen katılıyorum.
gerçekten çok üzüldüm ölüm haberini alınca..
başımız sağolsun...

Büyük kayip...
Sevenlerine, ailesine bas sagligi ve sabir diliyorum.
Mekani cennet olsun....

Simdi bize düsen son dakikalarinda söyledigi istekleri yerine getirmek...

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun türkan hocanın.
Yapacağı daha çok şeyler vardı.
Ama yapmasına bile fırsat verilmeden aramızdan ayrıldı.
Çok üzgünüm bende..

Hayatını okduğumda kendime örnek alabileceğim bir kadın bulduğum için çok sevinmiştim.
ıyi bir anne,doktor ve eğitim gönüllüsü ... Gözü kara ve korkusuz bir Cumhuriyet Kadını .. Ruhun şad olsun,mekanın Cennet.. Arkada kalanlar mirasını gerçekleştirmek için olanca gücüyle çalışacak.. Rahat uyu ..
Son günlerinde ki tatsızlıklar seni yıldırmadı biliyorum, senin kadar güçlü bir kadını kimse korkutamazdı.

Türkan Hoca eğitimlerini desteklediği gençlerinin bayramında defnedilecek, ruhu şad olsun....

Sezen Aksu'nun duyguları;

Bu gidişiniz insana elinde olmadan bir burukluk, bir öksüzlük duygusu yaşatıyor ama yine de biliyoruz ki, kızlarımız bizimle beraberken yaptıklarınız sayesinde hiç de öksüz kalmadı aslında... Çünkü, onlara açtığınız yol ilahi bir şekilde şefkatle her zaman ileriyi işaret edecek...
Türkan Hocam, siz sonsuz bir hizmet sorumluluğu ve aşkı ile çalışırken, bir ucundan elinizden tutanlardan biri olmuş olabilmek, hayatın en değerli lütuflarından benim için... Zamanın ve mekânın hiçbir önemi yok. Hiç umulmadık anlarda, hayatın herhangi bir köşesinden, hayırlı nefesinizi yüzümüzde
hissedeceğimizden eminim. Hoşçakalın... Sezen.”

Bu kadar donanımlı bir insanın aramızdan ayrılması kadar üzücü ne olabilir ki?
Yeri doldurulamayacak ,çok değerli bir insan...
Allah rahmet eylesin.

Türk kadınının gururu... Atatürk kadını. .izindeyiz.. mekanın cennet olsun :a015:

bende dün gece öğrendim eşimle birlikte
çok üzüldük mekanı cennet olsun

azmin , sorumluluğun , ülke severliliğin ,
çağdaşlığın , insaniyetin ,
insan gibi insan olmanın ............
heykeliydi
alkışlarla uğurlanabilir ancak alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis

X