Tüp Bebekle hamile kalanlar ! Doğuma kadar burdayız :)

Kaçıncı denemede hamile kaldınız ?

• 1.

OY: 55 50,0%
  • 2.

OY: 20 18,2%
  • 3.

OY: 16 14,5%
  • 4.

OY: 9 8,2%
  • 5.

OY: 3 2,7%
  • 6.

OY: 0 0,0%
  • 7 ve üstü

OY: 7 6,4%

• Ankete Katılan
    110
Ayni yer canim
Sabah baktirdim aksam ustu kanamam oldu tekrsr baktilar 8+3 cikti bebegin de boyu kisa cikti neden boyle oldu anlamadim yarin tekrar gidecegim insallah bebegim buyumus ve hala yasiyordur :KK43:
İnsallah ya üzüldüm acıklama yapmadılar mı neden böyle sonuc cıkmıs sonucta en azından sabah ölcüldüğü gibi cıkardı belki hata vardır ölcümde geriye gidemez cok sacma

Kizlar 8+5 cikan 21 mm bebek aksamina 8+3 cikip 19 mm dusebilir mi ? Boyle birsey yasayan oldu mu ? Bebek anne karninda geriler mi yada kuculur mu ?
Canım yanlış bakmıştır doktorun, Allah korusun bebeğine bişey olsada o küçlümezki öylece kalır iki ölçümden biri hatalı dır sıkma canını

Arkadaşlarım, canlarım ben çok fena üşütmüşüm, daha bebeğimin kalp atışlarını almaya haftaya gidicez, napıcam bilmiyorum, yardım edin lütfen, şimdi ilaç ta kullanmak istemiyorum :KK43:

Ayni yer canim
Sabah baktirdim aksam ustu kanamam oldu tekrsr baktilar 8+3 cikti bebegin de boyu kisa cikti neden boyle oldu anlamadim yarin tekrar gidecegim insallah bebegim buyumus ve hala yasiyordur :KK43:

Küçülmez öyle, şu an çok küçük olduğu için, ultrasonda netleştirip ölçerken işaretlediği yerler farkıdır o. Yani Dr hatası. Ama normal, benim DR um mesela bir kere ölçmüyor en az 3 kere tekrar netleştirip ölçüyor, onda da 2-3 mm fark oluyordu.

:nazar:Merhaba kızlar bende tup bebek ile hamile kaldım bugün sonucumu aldım 83 çıktı 11. Günüm transferin sonuç iyi değilmi

Kizlar selam
Bebisleriniz de sizlerde iyisinizdir umarim..
Dun muayenede doktorum rahimin kalp seklindeymis dedi. yani ust kisminda bir cikinti varmis erken dogum riski olabilir dedi burada konu basliklarina bakindim biraz ama bazisi saglikla tam haftasinda dogurmus bazisi erken kaybetmis bu konu hakkinda bilgisi veya yorumu olan var mi?

Arkadaşlar selam. Kaçıncı haftaya kadar crinone kullanıyoruz?

Arkadaşlar selam. Kaçıncı haftaya kadar crinone kullanıyoruz?
Her merkezin uygulama sistemi farklı 12 haftaya kadar tüm ilaçları kullandım tüp bebek merkezi 12 haftada kesti takip eden kadın doğumcu devam ettirdi. Gebeliğin gidişatı doktorun insiyatifi etkiliyor

Her merkezin uygulama sistemi farklı 12 haftaya kadar tüm ilaçları kullandım tüp bebek merkezi 12 haftada kesti takip eden kadın doğumcu devam ettirdi. Gebeliğin gidişatı doktorun insiyatifi etkiliyor
Sağol canım ben artık kullanmak istemiyorum çok rahatsız oluyorum hem de günde 2 tane jel yapıyorum. haftaya gideceğim kafama göre de iş yapmak istemiyorum

Arkadaşlar selsm. Ben topiği kaybettim. Uzun süre giremedim bütün etkinlik silinmiş. Neyse buldum çok şükür :) herkes nasıl? Geçen hafta 12+6’da perinatolog’a gittim. Ense kalınlığı, burun kemiği ve diğer organlara bakıldı. Her şey yolunda Allah’a şükür. İkiz başladığı için ikili test ve genetik test yapılamayacak şimdi. 17. Haftada genetik test için kan alınıp yurt dışına gönderilecek. Bebeği hala hissedemiyorum. Kızımı 14’te hissetmeye başlamıştım. Aaaa bu arada cinsiyet de öğrendik :))
Sizden haberler nasıl??

Arkadaşlar selsm. Ben topiği kaybettim. Uzun süre giremedim bütün etkinlik silinmiş. Neyse buldum çok şükür :) herkes nasıl? Geçen hafta 12+6’da perinatolog’a gittim. Ense kalınlığı, burun kemiği ve diğer organlara bakıldı. Her şey yolunda Allah’a şükür. İkiz başladığı için ikili test ve genetik test yapılamayacak şimdi. 17. Haftada genetik test için kan alınıp yurt dışına gönderilecek. Bebeği hala hissedemiyorum. Kızımı 14’te hissetmeye başlamıştım. Aaaa bu arada cinsiyet de öğrendik :))
Sizden haberler nasıl??

Canım senin ikiz başlayıp sonra teke mi düştü? Kusura bakma muhtemelen okudum da unuttum... Öyle olunca da mı ikili test yapılmıyrmuş?

evet cnm kan testi doğru olmuyor o yüzden sadece ultrason

Benim de iki kese vardı ve bhcg çok yüksekti. Sonra teki kayboldu. Benim ikili testim riskli çıktı ve amniyosentez yaptırdım. Üzüntüsü de artısı... Bbebek çok normal olmasına rağmen, kan değerlerim abuk çıktı. Bir an bu yüzden mi riskli çıktı, boşuna mı çektim üzüntüyü diye düşündüm de...

Benim de iki kese vardı ve bhcg çok yüksekti. Sonra teki kayboldu. Benim ikili testim riskli çıktı ve amniyosentez yaptırdım. Üzüntüsü de artısı... Bbebek çok normal olmasına rağmen, kan değerlerim abuk çıktı. Bir an bu yüzden mi riskli çıktı, boşuna mı çektim üzüntüyü diye düşündüm de...

Olabilir. Normal ultrason cihazıyla bakan ilk doktor sadece ikinci keseyi görmüştü. Perinatalog ikinci kesenin içindeki embriyoyu bile gördü. Onun kaybolmasının ardından en az 7-8 hafta beklemeliyiz dedi.

Diğer embriyodan kalanlar test sonuçlarını bozuyormuş. Diğer gebeliğimde 11. haftada genetik test için yurt dışına kan göndermiştik. Yine onu yapmak istedim ama doktor 17-18'den önce yaparsak false pozitif gelebilir. Yani bebek sağlıklı olmasına rağmen sağlıksız gibi riskli çıkabilir. Boşuna strese girmememiz için beklememiz daha uygun dedi. İki fetusten gelen DNA'yı ayırabilecek tek bir test var o da Panaroma. Onun için bile 17'yi bekleyelim dedi.

Olabilir. Normal ultrason cihazıyla bakan ilk doktor sadece ikinci keseyi görmüştü. Perinatalog ikinci kesenin içindeki embriyoyu bile gördü. Onun kaybolmasının ardından en az 7-8 hafta beklemeliyiz dedi.

Diğer embriyodan kalanlar test sonuçlarını bozuyormuş. Diğer gebeliğimde 11. haftada genetik test için yurt dışına kan göndermiştik. Yine onu yapmak istedim ama doktor 17-18'den önce yaparsak false pozitif gelebilir. Yani bebek sağlıklı olmasına rağmen sağlıksız gibi riskli çıkabilir. Boşuna strese girmememiz için beklememiz daha uygun dedi. İki fetusten gelen DNA'yı ayırabilecek tek bir test var o da Panaroma. Onun için bile 17'yi bekleyelim dedi.
Teşekkür ederim canım detaylı açıklama için. HoppaGerçi artık yaptırdım ben amniyosentez, sonucu da temiz şükür. Ama içim bi garip oldu, dedim belki boşuna çok üzüldüm.

X