Tüp bebek transferi için regli olmayı bekleyen anneler sorum var sizlere kaçıncı gün transfer yapılıcak kaç yaşındasınız ve kaçıncı kez denemeniz?

Hzl07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2021
351
110
26
Herkese merhaba. 24 yaşındayım. 1.5 yıllık evliyim. Tüp bebek tedavisine başladık Aralık ayında. İlk denemem.20 tane yumurta toplandı 12 tanesi döllendi ve donduruldu 5. Gün embiriyosu hepsi çok güzel kalitekedeler dedi doktor. Çok heyecanlıyım ve ilk olduğu için çok bişey bilmiyorum. Transferden sonra ne yenip içilmeli, nasıl hareket edilmeli pek bilgim yok açıkçası. Tecrübeli anne adaylarından biraz bilgi alsak çok iyi olur :) bu arada 5.gün dondurulmuş embriyo transferim olacak
Pocos benzerliği varmış bende yumurta sayım fazlaymış.
Rahimim hafif kalp şekilliymiş. Rahim filminde herşey normal doktor sadece ultrason da fark etti.
Bütün değerlerim normal sizce tutma ihtimalim varmı?

29 yaşımdayım 5. Gün pgt ile transfer olucam inşallah. Tabi ki istediğiniz zaman isyediğimiz soruları sorabilirsnz.
Çok teşekkür ederim peki kaç tane transfer olucak sizin.
Ben çoklu gebelik istiyorum demiştim doktor transfer günü konuşuruz demişti bana ama açıkcası korkularım da var tutmama ihtimali de varmış.
Biri tutmazsa diğerini de vücüt kabul etmiyormuş oda tutmuyormuş.

Benim yumurta rezervi azlığım olduğu için 7 veya 8 yumurtam toplanabiliniyor. 2. Denemede hamile kaldim yalnız kalbi durdu. Buda yumurta rezervi az olanlarda yumurta kaliteside düşük olduğundan kaynaklanıyor. O yğzden pgt ile genetik ile yola devam etmek istedk. 7 yumurtam toplandı 2 tanesi 5. Güne gidebildi. 2 taneden de 1 tanesi pgt den sağlıklı geldi. O yüzden tek transfer olucam. Size tavsiyem çoğul gebelik istiyorsanz 2 den fazla transfer ettirmeyin. Bizim rahim kalp şeklinde olduğu için düşük olma olasılığı bi tık fazla oluyor. Çoğul gebelik riskli olabilir. Bir de biri tutmayınca ötekininde tutmasını engelliyor die bi durum yok. Çok kişi var öyle ve ben hiç bir doktordan böyle bişey duymadım hatta şansı artırıyor. Böyle söylemlerle negatif düşünmeyin

İnşallah bu sefer hayırlısı kucağına almayı nasip etsin rabbim.
Ya aslında bende 2 tane den fazla transfer yapmak istemiyordum ama şuan ondan da vazgeçtim çünkü ikiz olursa bu dönemde çok zor ve hamilelik dönemide çok zor oluyormuş hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

İkizi bende istemedim hiç hem benim hemde eşimin ailesinde ikiz var yani tek yumurta ikizi olma olasılığıda yüksek bizde. 2 tane transfer ettirsem onlardan 1 tanesi bile tek yumurta ikizi olsa oluyo sana 3 bebek. Tabi ki veren Allah ben bakmasından veya fazla oluşunda değilim sonuçta bebek için evlat için uğraşıyoruz ama riskli. Hem rahmimin şeklinde taşıması riskli hem erken doğum riski var sağlıkları nasıl olcak beni düşündüren bu kaybetme duygusu yani.. zaten benim 2 tane koydurcak kadar yumurtam olmadı orası ayrı ama bazı şeyleride düşünmek lazım hakkımızda hayırlısı..

Amin herkes içinde hayırlısı olsun bizim içinde canım inşallah güzel sonuç alırız ikimizde

Herkese merhabalar, bende 11 şubatta OPu oldum 11 yumurta toplandı 9u olgun dediler ve 7si döllendi, bugün 3cü gün sabah bilgi aldık ve 7side devam ediyor ve iyi kalitede olduğunu söylediler, son olarak öbürgün kontrol edilip dondurulacak... Bende de pco benzerliği olduğunu söylediği için doktor vucudu birbucuk ay kadar dinlendireceğiz önümüzdeki ikinci adetim den sonra transfer gerçekleşecek... Sizce 7taneden kaç tanesi 5ci güne ulaşır?? Birde arkadaşlar ben opu olalı 3 gün oldu fakat sol tarafımda hala kramp gibi batmalar oluyor ara ara doktor olabilir birkaç gün içerisinde geçer dedi opu sonrası ağrı yaşayan varmı aramızda bekleyen herkese şimdiden Allah gönlündeki ve hayırlısını versin diyorum

Öncelikle Çok geçmiş olsun canım benimde de opu sonrası çok sancılıydı doktor gayet normal bir durum çok fazla yumurtan olduğu için karnın şişer ve ağrıların olur demişti oturduğumda sıkıntı yoktu keza uzandığımda da ayağa kalktığımda iki büklüm şekilde yürüyordum bir iki gün sonra o ağrılarım geçti ocak ayının 6'sında opu oldum 11'inde İlk Regl mi oldum 2 reglimi bekliyorum 36. günüm Doktor bir buçuk ayı geçsin önemli değil demişti zaten ikinci reglimi olur olmaz direk doktora gideceğim 1. ya da 2. günümde Muhtemelen Önümüzdeki ay transfer olacağım inşallah bu arada ağrıların olması gayet normal için rahat olsun Eğer dayanamayacağın derecede olursa muhakkak doktoruna görün Çünkü benim Doktorum o şekilde demişti bana ağrıların çok artarsa ve geçmezse mutlaka yanıma uğra demişti inşallah herkesin gönlüne göre olur Rabbim kimsenin kucağına boş bırakmasın isteyen herkesin Bizim de
Değerlerin güzel canım için rahat olsun muhtemelen 5. Gün embiriyosu dondurulmuş olucak hakkında hayırlısı olsun

29 yaşımdayım 5. Gün pgt ile transfer olucam inşallah. Tabi ki istediğiniz zaman isyediğimiz soruları sorabilirsnz.
Merhaba Purple rose izninle ben de merak ettiğim için sorularım olacak birincisi hangi hastanede tedavi gördüğünüz? İkincisi pgt sonucu çıktı mi? Çıktı ise ne kadar süre sonra belli oldu? Üçüncüsü transfer ne zaman olacaksınız? Bende pgt test sonucumu bekliyorum da

Bende ileri derecede polikistik var 24 yumurtadan 3 tane 6 gün emriyom donduruldu adet olmayı bekliyorum yarın ilacımın son hapı doktorum yumurtaların çok kalitesiz dedi anormal dedi pek olumlu bakmıyor Allah'tan umut kesilmez diyorum bekliyorum

Merhaba bende 16 şubatta opu oldum 10 tane yumurta toplandı ve bugün aradılar 8 tanesi döllenmiş banada 2. Adetimden sonra transfer yapılacak benim 2. Günüm ve ağrılarım oluyor normalmiş ağrılar 3-4 gün sürebilir dedi doktor

Merhabalar, estağfirullah tabi ki..
Ben acıbadem maslakta tedavi görüyorum. Pgt sonucum çıktı 7 aralıkta gönderdik 4 ocakta sonucum geldi. Bu ay sonu transferim var Allah nasip ederse

8 yumurta toplamda cikti 3 tanesi dollendi 1tanesi 5.gune gitti ve o tek embriyo suan 2bucuk.aylik besiginde uyuyor tutma ihtimali illaki var canim ama kimse garanti edemez.en guzel sansin fazla embriyon var bn tek atislik kursunla girdim bu ise 2.denememdi ayrica.tutmaz.diye girdim sonrasinda.yerini sevdi minigimtransfer sonrasi ilk 3 gun bn genelde yattim evde.hareket ettm ama yemek.icn lavaboyaa gitmek icn fln sonrasinda ise basladim ama. Agir kaldrmadm bir yere uzanmadim egilmedim cok dikktli hareket ettm ise bile taksiyle.gittim nolr ne olmaz diye. Her seyden yedim baharatli yagli haric ama kuruyemis.ozellikle badem ceviz cok fazla tukettim hurma yedim surekli su en az 2 litre ictim aksamlari hafif yuruyus yaptik esimle yorulmayacak sekilde. Sicak dus almadim hep ılık suyla. Gece yatarken korkma hc saga sola dönmenin zarari yok bunu sormuştum ozellikle doktoruma. Bunun disinda kendimi cok soyutlamadim yani hareketlerime dikkt ettim sonrasi normaldii. 5.gun embriyosu oldugu icin benim bebis 9.gun idrarda erken gebelik testinde kendini gosterdi 12.gunde.kandaki degerde beliydi insallah sizinde yerini sever miniginiz

Çok teşekkür ederim öncelikle hayırlı olsun rrabim size bağışlasın evladınızı
Rabbim isteyen anneliği hak edenlere nasip etsin kolaylıkla bizlerde söylediğiniz şeylere dikkat edicem muhakkak

Çok geçmiş olsun ve hayırlı olsun inşallah 5-6 günün sonunda benimde ağrılarım tamamen geçti...Bir kaç ay bekleyip transfer yapılınca gebelik şansı daha yüksek oluyormuş ve OHSS gelişme riskide ortadan kalkıyormuş inşallah bekleyen herkesin hepimizin süreci yolunda ilerler

Amin inşallah Rabbim herkese hayırlı sağlıklı bir şekilde nasip etsin inşallah

Merhabalar, estağfirullah tabi ki..
Ben acıbadem maslakta tedavi görüyorum. Pgt sonucum çıktı 7 aralıkta gönderdik 4 ocakta sonucum geldi. Bu ay sonu transferim var Allah nasip ederse
Merhaba, ben de transfer için bekliyorum be yazınızı gordum, ben de Acıbadem maslakta tedavi oluyorum :) insallah pozitif görürsünüz, buradaki herkes

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…