Tüp Bebek transfer

Tugbalim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
985
366
Merhaba arkadaşlar pazartesi günü tüp bebek sürecine başladım...gonal f pergoveris vurunuyorum...açıkçası muayenelerim biraz kasilmali geciyor.bakiliyor ama rahat olamiyorum...transfer zamani aneztesi ile mi yaptırsam yada bı şekilde kendimi hazirlasam mi..Dr aneztesi almadan yaparız dedi...aşılama zamanı almıştım tutmadı..tüp bebek daha itinalı süreç...acaba benim gibi muayene de rahat olamayıp ginede transferi anestezi almadan yaptıran tutan var mı.yada ne önerirsiniz

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun inşallah süreciniz olumlu olur ama size tavsiyem yumurta toplama işlemi çok ağrılı ve acılı bir işlemmiş o yüzden ben anestezi altında yaptırdım eğer acı eşiğiniz düşükse anestezi altında yapmanızı tavsiye ederim ama dayanabilirim göze alabilirim diyorsanız anestezisiz bir şekilde deneyebilirsiniz

Cok teşekkür ederim çok sağolun inşallah güzel geçer cümlemizin opu süreci degilde transfer zamanı olarak demiştim son aşama olarak ...acaba kasilirmiyim rahat mı olurum inşallah sıkıntı çıkmaz güzel ilerler

Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama siz bilirsiniz pkos var ise mutlaka anestezili yaptırın derim çünkü yumurtalıklar çok hassaslasiyor çok uyarıliyor bu süreçte birde daha serin bir ayda yaptırın buda tutunma sürecini etkiliyormuş banada doktorum söylemişti

Artik serin ay geldi geçti canim ..yakında transfer olurum..muhtemel salı çarşamba opu..sonra napicak bişey demedi...her ay düzenli regl yumurtalar iyi dedi..bakalım rabbim yardım etsin siz hangi surectesinuz

Transfer muaayene kadar surmuyo bile rahim agzini bi aparatla acip icine yumurtalari birakiyolar anlamiyosun bile. Catalda 5 dk karnin kasmadan bekletiyolar o 5 dk cok onemli. Sonrasinda bi yarim saat dinlendiriyolar. Dr bana o 5 dk dan sonra istersen horon tep demisti.

Ah işte ayaklarımı tam açamıyorum edemiyorum bakılıyor muayene de ama rahat olamıyorum...Dr dedi anestezi almana gerek yok..ya kasilirsam vs ...rabbim yardım etsin ...siz hangi asamadasiniz

Ah işte ayaklarımı tam açamıyorum edemiyorum bakılıyor muayene de ama rahat olamıyorum...Dr dedi anestezi almana gerek yok..ya kasilirsam vs ...rabbim yardım etsin ...siz hangi asamadasiniz
Merhaba ben de çok kasılıyorum hiç acımıyor denilen transferde bile canım yandı ama abartılacak gibi mi hayır kesinlikle değildi. İkinci transfer için hala gerginim ama embriyolarımın oraya yerleştirildiğini görmek beni mutlu ediyor ve evet canım acırsa bacağımı çekersem endişeniz oluyordur bacağımı bağladılar haahah bu daha da korkuttu ilk başta, sanki çok acıyacakmış da kaçmayayım diye bağlamışlar gibi ama gerçekten kıpırdamadım. Kaçacak kadar da acım olmamıştı. Fazla canım hassas ondan sanırım

Kolay mı oluyor .ay vallahi kafamda deli sorular... anestezi almak etkiliyor mu..nisanda asılama oldum . anestezi aldım.tutmadi ...şimdi tüp bebek surecindeyim..salı muhtemel opu olur... muayene de işte rahat değilim..benim gibi olanda yokmuş.ama şaka yapmiyorm ya ..inşallah transfer güzel geçer

Canım ben aşırı korkuyordum anestesisiz transferden hatta sakinleştirici alacaktım ama almadım ücretli oluyormuş korkacağın hiç bir şey yok alttan muayene gibi ne bir ağrı ne bir acı rahat ol

Canım ben aşırı korkuyordum anestesisiz transferden hatta sakinleştirici alacaktım ama almadım ücretli oluyormuş korkacağın hiç bir şey yok alttan muayene gibi ne bir ağrı ne bir acı rahat ol
Ah inşallah güzel geçer canim...su kasilmalar rahat olamamalar olmasa o an

Bi arkadasim vajinusmus idi anestezi ile transfer oldu. Tuttu. Ben almadım. Daha önce illaki spektulum takilmistir size gene ayni alet ile olucak. Bide eğer dayanabilirsenjz psikolojik olarak anestezi almayın derim. Embriyo transferi sırasında izliyosunuz daha sonra doktor Embriyoyu birakinca bıraktığı yeri ekranda gösteriyor ve çok özel bi an oluyor sizin için.

Aminnn inşallah sizin de pozitif olur anestezi alanın da tutuyor almayanın da çok şey değil, ama o derece can acısı olmadı canım da tatlıdır üstelik yine de çok tedirginseniz doktorunuza anesteziyi teklif edin öncesinde çünkü aç karnınıza çağırır belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…