tüp bebek transfer sonrası istirahat ve önemi

Arkadaslar yardıma ihtiyacım var. Berbat durumdayım. Çarşamba yumurta toplama vardı. İki kes anestezi verilmesine rağmen gözümü kırpmadim. Cığlık cığlıga canli canli toplandi 8 yumurta. Ameliyatı gibi ağrıyor hala karnım. Ve bugün sadece ikisinin yaşadığını hatta birinin durumunun baya kötü olduğunu öğrendik. İki tane transfer edecekti Dr. Malesef üçüncü güne bile bekleyemiyoruz. Eğer hala hayattalarsa yarın yani 2. Günü transferi var. Transfer de zormu. OPuda yaşadığım travması anlatamadım daha. Birde progesteron iğneden suan sol bacağı hareket etmiyor. Kullanmadan nolur. Fitilini kullanıyorum zaten. Mide bulantısı karın ağrısı kalça ağrısı transfer korkusu...mahfoldum ben
hiç böyle birşey başıma gelmedi çok geçmiş olsun transfer acısız bir iş. opu da uyutsalar acısızdı ama seninki talihsizlik olmuş

Merhabalar.Sizinle benim tüp bebek deneyimimle ilgili bir şeyler paylaşmak istedim.Dış gebelik ameliyatı (kapalı ameliyat) geçirdim ve sol tüpüm alındı.Daha sonra 2 yıl boyunca hamile kalamadım.Yaşım da bu arada 33 olmuştu.Maslak Acıbademde Bülent Tıraş hoca aracılığıyla tüp bebek denemesi yapıldı.İstanbul dışından 2 gün arayla gelip gittim ve yumurta toplama işleminden sonra grip oldum maalesef ki transfer sürecini erteleme gibi bi imkan yoktu.Transfer günü geldiğinde de hala iyileşememiştim. Bu şartlar altında tutmaz diye çok korkuyordum.Transfer yapıldı ve Hastanede 45 dakika dinlenmeme izin verildi.Sonrasında Hastaneden çıktık ve Şehir dışından (2 saatlik mesafede) geldiğim için ertesi gün istanbuldan ayrılacaktım. O gün kalacağımız otele ulaşana kadar yaklaşık 45-50 dakika yürümek zorunda kaldım. O gece sabaha kadar öksürük içinde kaldım.Her öksürdüğümde bebeğimin bana bu şartlar altında tutunamayacağını düşünmekten kendimi alamıyordum.Ertesi gün otobüsle evimize döndük.12 gün sonra o gün geldiğinde testin sonucunu öğrenmek üzere hastaneyi aradığımda heyecandan ölmek üzereydim.İçimdeki umut beni haklı çıkardı.ilk denemede ALLAH'IMA şükürler olsun ki bebeğim bana tutunmuştu testin sonucu pozitifti dünyanın en mutlu insanı bendim o an. YÜCE ALLAHIM ol derse olur.ALLAH'IMA şükürler olsun ki şu an bebeğim 7 aylık.Bunları transfer sonrası şöyle yapacaksın böyle yapacaksın diyenlere inat örnek olsun umut olsun diye yazma gereği duydum .

Allah de öğesini bırak. .. çok severim bu sözü de kitabı da. Bu âyet enam süresinde geçer ve inşallah oğlum olursa enam koymak istiyorum ismini. 2. Gün transferi. Diğerleri ilk gün öldü. Bunu da Yaşamaz diyerek koydular. Çünkü bi ihtimal de olsa çöpe artıracak değildim. Bi gece dinlenip ertesi gün 10 saatlik yolculuğa çıktık. Evde dinlenmedim. Seminerlerime katıldım. Arkadaşlarımla gezdim. Kanama oldu. Hayirlisi deyip sabrettim. 8. Gün kan verdim. Sonuç çıktımı diye hastaneyi aradığımda sekreter pozitif dedi şok oldum. Allah ne derse o olur. Bu yüzden allah deyin otesini bırakın.

Merhabalar.Sizinle benim tüp bebek deneyimimle ilgili bir şeyler paylaşmak istedim.Dış gebelik ameliyatı (kapalı ameliyat) geçirdim ve sol tüpüm alındı.Daha sonra 2 yıl boyunca hamile kalamadım.Yaşım da bu arada 33 olmuştu.Maslak Acıbademde Bülent Tıraş hoca aracılığıyla tüp bebek denemesi yapıldı.İstanbul dışından 2 gün arayla gelip gittim ve yumurta toplama işleminden sonra grip oldum maalesef ki transfer sürecini erteleme gibi bi imkan yoktu.Transfer günü geldiğinde de hala iyileşememiştim. Bu şartlar altında tutmaz diye çok korkuyordum.Transfer yapıldı ve Hastanede 45 dakika dinlenmeme izin verildi.Sonrasında Hastaneden çıktık ve Şehir dışından (2 saatlik mesafede) geldiğim için ertesi gün istanbuldan ayrılacaktım. O gün kalacağımız otele ulaşana kadar yaklaşık 45-50 dakika yürümek zorunda kaldım. O gece sabaha kadar öksürük içinde kaldım.Her öksürdüğümde bebeğimin bana bu şartlar altında tutunamayacağını düşünmekten kendimi alamıyordum.Ertesi gün otobüsle evimize döndük.12 gün sonra o gün geldiğinde testin sonucunu öğrenmek üzere hastaneyi aradığımda heyecandan ölmek üzereydim.İçimdeki umut beni haklı çıkardı.ilk denemede ALLAH'IMA şükürler olsun ki bebeğim bana tutunmuştu testin sonucu pozitifti dünyanın en mutlu insanı bendim o an. YÜCE ALLAHIM ol derse olur.ALLAH'IMA şükürler olsun ki şu an bebeğim 7 aylık.Bunları transfer sonrası şöyle yapacaksın böyle yapacaksın diyenlere inat örnek olsun umut olsun diye yazma gereği duydum .
merhab hikayemiz benziyor sanırım bende transfer sonrası yatakta pek kalamadım çünkü acil tuvalete gitmem gerekti sonra eşimle baya yürüyerek yemek yemege gittik ordan çıktım 2.5 saat eve geldik merkez uzaktaydı benim ilgilenmem gereken bir oğlum var daha küçük onu indir kaldır hopladı zıpladı derken pozitif sonucu aldım darısı bekleyenlere olsun

Kızlar benim durumum da kötüydü.
Çok yoğun bir iş tempom var ve müdürüme hiç bir şey belli etmeden bin bir türlü yalanla (Allah affetsin) yumurta toplamayı da transferi de atlattım.
Hatta yumurta toplama sonrası işe gittim bembeyaz suratımla tüm gün çalıştım.
Transferden sonra 1 saat yattım, sürgü verdiler altıma yoksa çatlayacaktım çişten :)
Sonra ayağa kalktım, yürüdüm, işe gittim, araba kullandım, duş aldım ve hiç yatmadım. Ama hiç! 1 gün bile yatmadım ve aynı gün banyomu da yaptım.
Bugün 12. gün bHCG sonucum 243 çıktı.
Belli olmaz belki düşük olur, kimyasal gebeliktir. Ne olacağını Allah bilir.
Ama sakın kendinizi yatağa hapsederek kendinizi kahretmeyin.

Arkadaslar yardımıniza ihtiyacım var bu cumartesi transferim var merkez istanbulda ama ben kocaeli de oturuyorum ve otobüsle gidip geliyorum sizce orada bi otelde bi kaç kalmalımıyım yoksa direk o gün yola çıksam bişey olur mu

Arkadaslar yardımıniza ihtiyacım var bu cumartesi transferim var merkez istanbulda ama ben kocaeli de oturuyorum ve otobüsle gidip geliyorum sizce orada bi otelde bi kaç kalmalımıyım yoksa direk o gün yola çıksam bişey olur mu

Canım eğer imkanın varsa 1 gece kal dinlen.
Yoksa bir şey olmaz Allah'ın izniyle.

Canım eğer imkanın varsa 1 gece kal dinlen.
Yoksa bir şey olmaz Allah'ın izniyle.
Kalmasına kalayım da canım o kadar araştırdım merkeze yakın Otel vs bulamadım merkez öğretmen evi varmış ona yönlendirecek onunda bi geceliği 2 kişi 160 tl açıkçası pahali geldi sonuçta bu tedavide maddi olarak çok sarsıldık düşün sadece yol parası 1000tl yi geçmiş

Kalmasına kalayım da canım o kadar araştırdım merkeze yakın Otel vs bulamadım merkez öğretmen evi varmış ona yönlendirecek onunda bi geceliği 2 kişi 160 tl açıkçası pahali geldi sonuçta bu tedavide maddi olarak çok sarsıldık düşün sadece yol parası 1000tl yi geçmiş
Nerede yaptırıyorsun tedavini?
Haklısın bu tedavi çok pahalı :KK43:

Bizde bu ay tedaviye başlamayı düşünüyoruz ama sanirim tam da bayrama denk gelecek . Doktorum uzak bi şehirde kafam çok karışık ne yapacaz hiç bilmiyorum.kafam darma duman

X