Tüp bebek sürecinden çok korkuyorum

Aslında en keyifli yani anestezi almak uyanınca çok derin bir uykudan uyanmış gibi hissediyorsunuz🤣 bence dirençli olmalısınız çünkü daha çok şeyle karsilacaksaniz bu süreçte
Bir defa deneyimlesem belki sonraki süreçlerde korkum olmaz ama inanın çok stres yapıyorum umarım dediğiniz gibi hafif geçer. Peki işlem ortalama kaç dk sürüyor

Bir defa deneyimlesem belki sonraki süreçlerde korkum olmaz ama inanın çok stres yapıyorum umarım dediğiniz gibi hafif geçer. Peki işlem ortalama kaç dk sürüyor
Hangi işlemden bahsediyorsunuz tam olarak? Yumurta toplama işlemi anestezili yapılıyor 15 20 dakikalık işlem uyandiginizda hafif karın ağrınız oluyor oda ağrı kesici iğne yapıldığı için uyandıktan yarım saat 1 saat sonra ağrınız tamamen geçiyor bi kaç saat sonra hemşireler size yemek getiriyor hafif atistirmalik olarak. Transfer işleminde anestezi yok ama kendinizi rahat hissetmezsiniz doktorunuzla konuşup anestezi isteyebilirsiniz. Rahim filmi cekinmistim ve anesteziye ihtiyaç duymadım anestezisiz çekindim

Evet Yumurta toplama süresini sormuştum, teşekkür ederim yeni gireceğim bir süreç olduğu için biraz tedirginim. Peki bir sorum daha olacak sürece başlama ve sonuçlanma toplamda ne kadar zaman alıyor 2 ayı buluyor mu?

Kısa protokol ve uzun protokol olarak 2 tedavi şekli var kısa protokolde bütün işlemler 15 20 günde bitiyor adetin 2.günü başlayinca. Uzun protokolde 2 ayı buluyor oda senin ultrason goruntune ve kan sonuçlarına göre belirleniyor

Aslında tam olarak sebebini bilmiyorum kasıtlı olarak bayıltılma korkusu sanırım değişik bir korku.. Bir de bir sorum olacak kollarımızı bağlayacaklar mı? Eşim varikosel ameliyatı olduğundan kollarını da bağlamışlardı müdahale olmaması için sanırım
Anladım ayaklarımı bağlamışlardı diye hatırlıyorum kollarmı bağlamamışlardı. Düşünmemeye çalış inan en kolay kısmı uyandığında bitmiş olacak her şey

Aslında tam olarak sebebini bilmiyorum kasıtlı olarak bayıltılma korkusu sanırım değişik bir korku.. Bir de bir sorum olacak kollarımızı bağlayacaklar mı? Eşim varikosel ameliyatı olduğundan kollarını da bağlamışlardı müdahale olmaması için sanırım
Anladim ben sizi. Siz her anlamda kontrolu kaybetme korkusu yasiyorsunuz. Yani elinizde olmadan uyutulmak, elleriniz ya da ayaklarinizin baglanmasi vs vs

Ben rahim filmini dahi anestezi almadan çektirdim maalesef
İşte tam doğru durumu söylediniz. İnanın rahim filmini anestezi olmadan çektirmiş olmanız daha ağrılı acılı işlem. İnanın hiç hissetmeyeceksiniz. Bende çok korkuyordum. Tamda yazılanlar gibi oluyor hiç bir şey hatırlamıyorsunuz ve en tatlı uykunuzu almış olarak uyanıyorsunuz. Birde sonunda bir sürü embriyonuz olursa keyfinize diyecek olmaz 🙏 canı gönülden bol şans diliyorum ❤️🌸

İşte tam doğru durumu söylediniz. İnanın rahim filmini anestezi olmadan çektirmiş olmanız daha ağrılı acılı işlem. İnanın hiç hissetmeyeceksiniz. Bende çok korkuyordum. Tamda yazılanlar gibi oluyor hiç bir şey hatırlamıyorsunuz ve en tatlı uykunuzu almış olarak uyanıyorsunuz. Birde sonunda bir sürü embriyonuz olursa keyfinize diyecek olmaz 🙏 canı gönülden bol şans diliyorum ❤️🌸

X