Tüp bebek sürecimi tüm detayları ile paylaşıyorum

Merhaba kızlar 3 buçuk yıllık evli, evlendiği ilk günden beri bebiş isteyen ve korunmayan 32 yaşında hanım kişisiyim :)) ilk 1 buçuk sene bebiş olmamasını önemsemedik nasıl olsa olur diye üzerinde durmadık. 2 seneye yaklaşırken devlet hastanesi serüveni başladı jinekoloji bölümü muayenelerinden sonra bir şey bulunamayınca infertilite bölümüne sevk edilmemin ardından yeniden muayeneler, eşimin kontrolleri vs. derken benim pcos olabileceğimden şüphelenildi ve ultrasonda pcos görüntüsü olduğu söylendi fakat sonrasında o görüntünün pcos olmadığı kesinleşti. Vajinal muayenede Pcos görüntüsü olması polikistik olduğunuz anlamına gelmiyor hanımlar. Her fazla yumurta görünümü pcos olmuyormuş. En son Hsg çekilecek dendi ve anestezisiz şekilde devlet hastanesinde rahim filmi çekildi. Canı tatlı biri değilimdir hiç, ama aklı olan anestezisiz Hsg çektirmesin. Ben neden bilmiyorum ama zorlandım. Sonucunda bir tüp kapalı çıktı ve açılmadı da. 3 ay deneyin olur dediler Hsg sonrası olmadı. Aşılamanın bizde tutmayacağını bu sonuçlarla da devletin bize tüp bebek yapmayacağını söylediler (çok daha vahim durumdaki vakalara devlet bakıyormuş vakit kaybetmek istemiyorsanız özele gidin dediler bizi gönderdiler) benim amh yani yumurta rezervi yüksekti 3.5 civarı. Genel anlamda elle tutulur bir probleme rastlanmadı. Sebepsiz infertiliteye çıkıyor yollar. Her neyse bir arkadaş önerisi ile vakit kaybetmeden özel bir tüp bebek uzmanına başvurduk ama maddi anlamda suistimal edildiğimizi anlayınca başlamadan vazgeçtik (birkaç durum yaşadık göze batan)

Veee aradan öylece 6 ay geçer akışına bıraktığımız...

Gebelik olmayınca yine başka bir tavsiye ile şimdiki hocamız ile tanıştık. Müthiş şekilde içimiz ısındı emin olduk. Ve sürecimiz vakit kaybetmeden başladı. İlaçlar temin edildi.

14 Aralık 2023 regl başlangıcı

15 Aralık reglin 2. günü + KONTROL + gonalf 300 başlandı

16 Aralık gonalf 300

17 Aralık gonalf 300

18 Aralık gonalf 300

19 Aralık KONTROL (yumurtalar 10mm) + gonalf 300 + meriofert 150 başlandı

20 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide başlandı

21 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

22 Aralık KONTROL (yumurtalar 15mm) + gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

23 Aralık KONTROL (yumurtalar 16mm) + gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

24 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

25 Aralık KONTROL (yumurtalar 17-20mm) + gonalf 150 + meriofert 150 + cetrotide
Akşamına 21:00 da çatlama iğneleri uygulandı.
2 adet gonapeptyl + ovitrelle 1/4 çeyrek dozda

26 Aralık BOŞ GÜN DİNLENME

27 Aralık OPU (yumurta toplama) 14 yumurta toplandı

28 Aralık 1.gün 14 yumurtadan sadece 2 tanesi sağlıklı çıktı (inanılmaz üzgünüm ağlamaktan helak oldum)

29 Aralık 2.gün 2 yumurta ile devam (ağlamalar devam ediyor)

30 Aralık 3.gün 1 yumurta sağlıklı bölünmeye devam ediyor diğer yumurta gelişimi geriden geliyor. 3.gün donduralım mı 5.güne devam edelim mi diye soruldu, hocamla battı balık yan gider diyerek risk alıp 5.güne gidip gitmeyeceğini izleme kararı aldık

31 Aralık 4.gün 1 tanesi morula halini aldı, diğerinin gelişimi zayıf. Yılbaşı gecesi dileklerim 5.güne ulaşabilmeleri.

1 Ocak 5.gün yeni yılın ilk muhteşem haberini aldık 1 embriyom blast kalite donduruldu diğerinin gelişimi izleniyor.

2 Ocak 6.gün izlenen embriyo gelişimi durdu.

Elimizde sadece 1 tane blastosist embriyo ile yolumuza devam ediyoruz. 2. regl ile birlikte hocanın yanına gideceğim. Her şey yolunda giderse transfer olacak.

-İlk reglim olması gereken günden 4 gün önce geldi opu sonrası çok normalmiş. Biraz ağrılıydı.

4 Şubat ikinci regl başladı

5 Şubat reglin 2.günü hormon testleri + KONTROL (kan sonuçlarına göre bir sıkıntı yok değerler normal, vajinal muayenede rahim iyi kist görülmedi. 13 Şubatta kan verilecek ve tekrar vajinal muayene olacak kontrol olumlu geçer ise çatlamadan 5 gün sonra transfer planlanacak. Bu arada doğal siklus protokolüne göre ilerletiyoruz süreci (ilaçsız)

13 Şubat'ta görüşmek üzere sormak istediklerinizi yazın lütfen elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım.

Herkese bebişli günler:)
Derdimvarr Derdimvarr bugün günlerden 13 Şubat senden güzel haberler bekliyoruz 😍😍😍🙏

dualarım seninle canım 🙏
Ben geldiiiiim kızlaaaar 🌸 muayene etti doktorum biliyorsunuz doğal siklus ilerliyoruz henüz yumurtalar 12mm 2 tane. Olgunlaşıp çatlamaya biraz zaman var ama her şey yolunda dedi. Kan değerlerini de beğendi. Endometrium şuan 6.3mm
Cuma günü tekrar görmek istedi. Her şey yolunda gider ve bir aksilik çıkmazsa 23-24 Şubat transfer yapabiliriz dedi :emir_bebek:

Ben geldiiiiim kızlaaaar 🌸 muayene etti doktorum biliyorsunuz doğal siklus ilerliyoruz henüz yumurtalar 12mm 2 tane. Olgunlaşıp çatlamaya biraz zaman var ama her şey yolunda dedi. Kan değerlerini de beğendi. Endometrium şuan 6.3mm
Cuma günü tekrar görmek istedi. Her şey yolunda gider ve bir aksilik çıkmazsa 23-24 Şubat transfer yapabiliriz dedi :emir_bebek:
Beni de bugün aradilar cuma istediler . O gün transfer yapabiliriz de cumartesiye kalabilirde dediler .

Merhaba
Süreciniz hayırlı olsun, inşallah çok güzel sonuçlar alırsınız ve bence başaracaksınız, insanın hiç tanımadığı birine bile dua ettiği bir platform burası ve iyiki var insan derdine yoldaş arıyor. Benim sürecim biraz kötü geçti ne yazıkki. Kasım ayında 8 folikül ile 225 lik gonalf ile adetin 5. Günü başladık böyle ortasından da başlanabiliyormuş. Yumurtalarım asenkronize oldu eşit büyümedi bir tanesi önden gitti son kontrolde 698 e2 değerim vardı tedavim durduruldu. 1 tane 19 mm yumurta ve diğer küçük 5 yumurta görünmüştü. Öyle zor bir süreçli doğal yollada da deneyemedik insanın psikojisi gidiyor. Diğer ayı pas geçecektik doğum kontrol hapı başladık. İlaç beni alt üst etti sıcak basmaları asabiyet içimde parça parça kan pıhtıları geldi ve ilaç bitiminde regl olamadım daha doğrusu az mikrar kanamam oldu. Regl gibi de değildi, rahim inceldi diye şüphelendim regl oldum sanırım dedim ve dr a gittim yeni protokol başladık. Bu kez gonalf300 le yaklaşık 14 gün sürdü 4-5 folikül vardı bir önce ay 8 di büyür diye bekledik sınırlı büyüdü yine de opu yapma kararı aldık bir tane bile olsa umut vardı. Ancak opu da foliküller boş çıktı. Allah kimseye yaşatmasın inanın dr içinde zor bir durum hasta için tarifsiz. 1-2 taneye bile razı oluyor insan. Opu kararı alındığı yani opuya yaklaşık 2 gün kala e2 600 den 168 e düşmüştü. Çok okuyup araştırıyorum böyle bir tabloyu bekliyordum ama insan yine de umut ediyor. Sizin tedaviniz ilaçlar ile çeşitlendirilmiş bende çatlatma iğnesi kaynaklı olabileceği de söylendi size ilave doz verilmiş. Tedaviler kişiye özel tabi ama bence doktorunuz oldukça iyiymiş. İnşallah herşey gönlünüzce olur. Ben regl bekliyorum denemelere devam edeceğiz, takviyelere başladım bir umut belki aynı şeyleri yaşamam. Doz ayarlaması da farklılaşacak. Gelişmeleri yazarım. Sizin opu öncesi e2 değeriniz kaçtı? E2 tek başına bir gösterge olmasa da yine de kendi sürecimde kafamı kurcalıyor 168 değer yüzünden mi başarısız olduk. Çok uzun yazdım affola, sevgiyle kalın
Çok üzüldüm cnm benim tahlil verdim e2 27 çıktı kötü birsey mi

Hiç bilmiyorum ki canım, çok talihsiz oldu benim sürecim:KK43: yumurtaların boş çıkma sebebi e2 dir demedi hiç olabiliyor dedi, çatlatma iğnesinin zamanı kaynaklı olabilir dedi, tekrar bakacağz dedi. Süreç devam ediyor. Modumuzu yüksek tutalım🙏🏻

Ayy valla bilmiyorum durumu nedir yarın öğrenecem hepsini. Yarın transfer yapabilirlermiste strese girdim.hayirlisiyla transfer olsam da sakinlessem
Sakin ol kuzumm ne güzel bak yarın bir gün bebişine kavuşuyorsun 😍 Arayıp bilgilendirmeleri gerekiyor normalde embriyoların durumunu? Amaaaan zaten yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsin :halay:sağlıcakla inşallah. Stres yapma bu dönemde musmutlu ol ve bilgilendir bizi mutlaka 😘

Sormaaa 2 buçuk saattir uyuyamıyorum. Sıfır uyku . Sabahı edecem anlaşılan . Normalde bilgilendirmeleri lazimda benim aksi işlerim.herhslde sonu güzel olsun

Kızlar transfer tarihim belli oldu :emir_bebek: bugün kontrole gittim yumurtalar 18mm. Kan değerleri gayet iyi çıktı. Endometrium 13mm olmuş. Hoca her şey istediğimiz gibi, salı son kontrol olacak ve Perşembe 22 Şubat günü yüksek ihtimalle transfer planlıyorum dedi dualarınıza talibim 🙏
çok sevindim canım hayırlı lı olsun

Ayyyy çok sevindimmmm . Gözün aydin. Desene tahlil tarihlerimiz yakın olacakkk🤩🤩. Benimmmm çift embriyo transferim oldu dün 🤩🤩🤩 doktorum transfer işleminin çok guzel geçtiğini söyledi. Bugun De kalan yumurtalar içim arayıp bilgi verecektiler ama vermediler aklım onlarda. Dondurmaya değer olur insallh

Ayyyy çok sevindimmmm . Gözün aydin. Desene tahlil tarihlerimiz yakın olacakkk🤩🤩. Benimmmm çift embriyo transferim oldu dün 🤩🤩🤩 doktorum transfer işleminin çok guzel geçtiğini söyledi. Bugun De kalan yumurtalar içim arayıp bilgi verecektiler ama vermediler aklım onlarda. Dondurmaya değer olur insallh
Canımmm çok sevindim maşallah 🧿 güzel sonuçlar görelim inşallah çok dua edeceğim. Senin embriyo durumunu asla bildirmemeleri ilginç gerçekten ilk kez karşılaşıyorum 🤔

X