Tüp bebek sürecimi tüm detayları ile paylaşıyorum

Ben 375 doz kullanıyorum neden yüksek dediniz? Yumurta sayısı az olanlar için gonalf yüksek doz uygulanıyor sanırım
Benim ilk tedavimde 300 kullandım yumurtaları boşa şişirdiler bu tedavimde femara ile başlayıp 3 gün gonalf 125 kullandım başka bir yerde aynı yumurta sayısı büyüdü fakat daha daha kaliteli embriyo elde edildi. (Yumurta sayım 4)

Benim ilk tedavimde 300 kullandım yumurtaları boşa şişirdiler bu tedavimde femara ile başlayıp 3 gün gonalf 125 kullandım başka bir yerde aynı yumurta sayısı büyüdü fakat daha daha kaliteli embriyo elde edildi. (Yumurta sayım 4)
Hangisi doğru bilemiyoruz ki doktor ne derse kullanıyoruz malesef.

Hangisi doğru bilemiyoruz ki doktor ne derse kullanıyoruz malesef.
Ben artık biraz daha şüpheciyim ilaçları kendi satan doktorlardan özellikle. O nedenle mümkün olduğunca hastanede çalışan doktorları tercih etmek gerekli diye düşünüyorum. Maalesef dene yanıl olarak öğreniyoruz. Allah zor işimizi kolaylaştırsın hepimizin , hepimizin mücadelesi amacı belli tez vakitte bebekli günler görelim 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Merhaba. Benim yumurtaligimda kist vardı. Doğum kkntrol ilacı ile kist eridi . Doktor bana reglin ikinci günü gel dedi ancak ben 4. Günü gidebildim. Doktor şu an kist yok beklersek kisteşme olabilir diyerek adetin 4. Günü gonalf f 375 başlattı. İki iğne oldum cuma günü kontrole gittim. 3 iğne daha yazdı. Pazartesi kontrole gideceğim. 8 yumurta zarı var 5i 7,5 mm 3 u 4 mm şu an. Küçükler ilerleyebilir de ölebilir de dedi doktor. Antalya tüp bebek merkezinde tedavi görüyorum mutlak suretle ikinci gün başlanacak diye bir kural yok anladığım kadarıyla
Vardır bir bildikleri demek ki düşündüğümüz gibi değilmiş. Hep adetin 2. günü tedavi başlaması durumuna aşina olmuşuz, olabiliyormuş 4. veya 5. günden tedaviye başlamak 🤷🏻‍♀️ Umarım yumoşlarınız istediğiniz gibi büyür sağlıkla kendinize dert etmeyin ben de 300 doz aldım gonalf ama istediğimiz kadar hızlı gelişmedi folikuller opu öncesi son birkaç günde hızlıca büyüdüler. Zaten doktorum da söylemişti telaşa hiç gerek yok kontrolleri bekliyorum diye. Öyle de oldu.

İnanın bu 12 günlük bekleme süreci de ayrı yorucu belirsizlik insanı mahvediyor elimden geldiğince rahat olmaya çalışıyorum tabi 😅 pazartesi 8. Günüm ve aynı zamanda 5. Yıl dönümümüz pazartesi sabah test yapıcam inşallah günün en güzel hediyesini alırım testte çok istiyorum 🤲🏻🤰🏻 rabbim isteyen bekleyen herkese nasip etsin 🫶🏻 hiçbir belirtim yok bu beni korkutuyor pazartesi bakalım testte neler görücez çoğunun 8. Günde sonuç belli oluyo artık testte
Arkadaşım belirti arayarak kendini hiç yorma, tadını çıkar 😍 tüp bebek sürecinde hep şey diyordum ne iğneler ne opu, en zoru embriyo gelişimini takip ederken ki stres diyordum. Ama transfer sonrası önümdeki 12 günü beklerken ki süreci hiç göz önünde bulundurmamışım 😂 henüz yaşamadım ama sanırım ben de kafayı yeme noktasına gelirim. Ne kadar sana sakin ol desem de 🤔 yıldönümünüz şimdiden mutlu olsun harika haberle taçlandırın inşallah heyecanla bekliyoruz sonucu. Dua edeceğim 🧿🙏🌸

Ben artık biraz daha şüpheciyim ilaçları kendi satan doktorlardan özellikle. O nedenle mümkün olduğunca hastanede çalışan doktorları tercih etmek gerekli diye düşünüyorum. Maalesef dene yanıl olarak öğreniyoruz. Allah zor işimizi kolaylaştırsın hepimizin , hepimizin mücadelesi amacı belli tez vakitte bebekli günler görelim 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Haklısın arkadaşım ama genelleme yapmak çok doğru olmaz. Benim doktorum da bazı ilaçları kendi kliniğinde verebiliyor ve eczane fiyatlarının aşağısına alıyorum hatta bir tane ilacı bana ücretsiz verdikleri bile oldu (hastasından kalan hiç açılmamış gonapeptyl) art niyet olsa onu da hastasına kar amaçlı satabilirdi. Demem o ki vicdanlı ve işinin ehli hekimlere denk gelebilmek çok önemli Rabbim hepimizi güzel insanlarla karşılaştırsın 🙏

Arkadaşım belirti arayarak kendini hiç yorma, tadını çıkar 😍 tüp bebek sürecinde hep şey diyordum ne iğneler ne opu, en zoru embriyo gelişimini takip ederken ki stres diyordum. Ama transfer sonrası önümdeki 12 günü beklerken ki süreci hiç göz önünde bulundurmamışım 😂 henüz yaşamadım ama sanırım ben de kafayı yeme noktasına gelirim. Ne kadar sana sakin ol desem de 🤔 yıldönümünüz şimdiden mutlu olsun harika haberle taçlandırın inşallah heyecanla bekliyoruz sonucu. Dua edeceğim 🧿🙏🌸
Saol çiçeğimmmm bende sizlere dua edeceğim şimdi 🤲🏻🤰🏻❤️ gerçekten tanıyabiliceğiniz en rahat insanım ben bile bir tık düşünmeye dertlenmeye başladıysam sizleri hayal edemiyorum 🙈 ama tabi tadını da çıkarmak lazım inşallah 2024 anneleri olalım hep birlikte 🤲🏻🤍

Saol çiçeğimmmm bende sizlere dua edeceğim şimdi 🤲🏻🤰🏻❤️ gerçekten tanıyabiliceğiniz en rahat insanım ben bile bir tık düşünmeye dertlenmeye başladıysam sizleri hayal edemiyorum 🙈 ama tabi tadını da çıkarmak lazım inşallah 2024 anneleri olalım hep birlikte 🤲🏻🤍
Kaç yaşındasın ve kaçıncı gün embriyosu transfer edildi 1 adet mi?

İlk kontrolüm salı günü olacak tek femarami kullaniyorsunuz
Ben Çarşamba başladım. Çarşamba-persembe gonalf 375 kullandım. Çarşamba iki tablet klomen kullandım. Cuma yumurtalar biraz büyümüş ve artmıştı. Pazartesiye kadar gonalf kullanıp pazartesi 11de tekrar muayene edecek doktor. Burada da paylaşırım ilaçlari ve tedavi sürecini.

Benim toplam 5 tane görüldü. 27 yaşındayım. Gonalf kullandım iki gün sayı 8e cikti. Ama ucu 4 mm diğerleri 7,5 mm. Sizin
Benim 0.67 di ama daha azaldığını düşünüyorum açıkçası 4 yumurtam toplantı. Bir tanesi muayenede görünmüyordu bile. Opu da süpriz oldu ama o döllenemedi 3 tanesi döllendi 2 tanesi 5. Güne gitti onlar da transfer oldu geriye de hiç embriyom kalmadı

Kaç yaşındasın ve kaçıncı gün embriyosu transfer edildi 1 adet mi?
23 yaşındayımmm 24 de diyebiliriz martta 24 oluyorum artık 2 adet 3. Gün embriyosu transfer edildi ilk denememizz 🤍 5 yıllık evliyim devlette tedaviye başlayabilmek için 23 yaşına girmemi beklemiştik. Erkek kaynaklı bizim sorunumuz

Benim 0.67 di ama daha azaldığını düşünüyorum açıkçası 4 yumurtam toplantı. Bir tanesi muayenede görünmüyordu bile. Opu da süpriz oldu ama o döllenemedi 3 tanesi döllendi 2 tanesi 5. Güne gitti onlar da transfer oldu geriye de hiç embriyom kalmadı
İçimde güzel hisler oluştu 🌸 tutacak inşallah 4 yumurtadan 3 döllenme çok iyi gerçekten benim 14 folikulden 1 tanesi 5. güne gitti. O kadar ağladım ki anlatamam

23 yaşındayımmm 24 de diyebiliriz martta 24 oluyorum artık 2 adet 3. Gün embriyosu transfer edildi ilk denememizz 🤍 5 yıllık evliyim devlette tedaviye başlayabilmek için 23 yaşına girmemi beklemiştik. Erkek kaynaklı bizim sorunumuz
Ah canımmm 🌸 gencecik bir anne adayı hadi inşallah Rabbim yanında olsun 🧿🙏

X