Tüp bebek sürecimi anlatıyorum detaylarıyla

mavilimmi

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2023
318
103
24
Merhaba kızlar. Öncelikle 25 yaşındayım, 2 yıldır evliyim ve hiç korunmadik ona rağmen hiç gebelik oluşmadı(kimyasal bile). Evliliğimin 6. Ayında doktora gittim ve bir sorun görülmedi. Eşim gittiğinde varikosel var dendi sprem sayısı düşüktü biraz ondan olmadığını düşündük. Varikosel için eşime kesinlikle ameliyat önerdiler ama biz ondan önce sülük yaptık tekrardan gösterdiğimiz de varikosel yok dendi ve sprem sayısı da oldukça iyiydi en azından gebelik için yeterliydi. Tüp bebek kararı almadan önce 4 ay yumurta büyütme çatlatma tedavisi gördük fakat sonuç alamadık... En son geçen ay tüp bebek merkezine gitmeye karar verdik ve benden 2 yıldır alınmayan amh testi istedi yani yumurta rezervimi görmek istedi. Doktorum amh değerimin normal çıkarsa evde tedavi olacağını spremin sadece biraz arttığında gebelik oluşacağını söyledi ve bizi tüp bebeğe yönlendirmedi hemen amh testimin sonucu sonrasında gelen telefonla dünyam yıkıldı. Yaşıma göre çok çok düşük olduğu ve zaman kaybetmeden tüp bebek yaptırmam gerektiği söylendi. Amh değerim 0.93 bu arada. Testi devlet Hastanesi'nde tekrarladık ve 0.75 çıktı 5 gün arayla düşüş olmuş yani. Adetimin üçüncü günü gelin dediler bugünde üçüncü günüydü ve gittik. Sol tarafımda 8 tane folikül vardı sağ tarafimda hiç yok. Doktor kötü olmadigini söyledi ve iğne verdi gnolf iğne. 5 gün 200 doz olmak üzere kullanicam cuma günü kontrolüm var. Süreç ilerledikçe güncelleme yapicam merak ettiğiniz bişey varsa sorabilirsiniz fikir olması açısından paylaşıyorum. Uzun oldu ama kusura bakmayın fiyatları sorarsanız cevaplarım.
Kızlar bugün kontrolüm vardi maalesef tek yumurtam olduğu için doktor bu ay toplama işlemi yapmayacak, çatlatma iğnesi verdi tek yumurtayı değerlendirmek için. Adetimin üçüncü gününde tekrar başlıyoruz

Son düzenleme:
Bende 26 yaşındayım pcos var. İlk transferim geçen hafta oldu ve sonuç maalesef negatif. Bu yol çok zor arkadaşım aramıza hoşgeldin umarım ilk denemende bebeğine kavuşursun

24 yaşındayım ilaç tedavisi aşılama tedavisi çok denedim en sonunda tüp bebeğe başladım ilkinde boş yumurta çıktı sil baştan başladım tekrar yumurta toplandı 30 yumurtadan 3 adet iyi olmayan embriyolarım oldu transfer oldum tutmadı hüsran hayata küstüm kendime küstüm çok gencim dedim neden diye Allahım gücüne gitmesin isyan ettim ara verdim iki yıl dedim tekrar başlamalıyım tabii eşimin ısrarı üzerine karar verdim başladım iyi başlamışım 12 haftalık oldum ilk denememde Allahım bu yolda ilerleyenlerin işini rast getirsin çok zor bi süreç tavsiye isterseniz eğer başladığınız hastane doktor laboratuvar çok iyi araştırın en önemli etken hastane ve laboratuvar doktor önemli ama bi yere kadar diye düşünüyorum merak ettikleriniz olursa cevaplamaya hazırım Allah tez zamanda önce karınlarınızı sonra kucaklarınızı sağlıklı bi şekilde doldursun

Amin inşallah:) sizin hikayelerinizi duymak iyi geliyor umut oluyor insana rabbim emeklerimizi boşa çıkartmasın inşallah

Yumurta büyütme sürecinde sadece tek bir ilaç mı kullanırsınız yani

merhaba, benimde tanıdık hikaye :)
gonal f kullandım 4 kutu. yarın yumurtalarım toplanacak. bakalım kaçı döllenecek. çok heyecanlı süreç.
güzel mutlu sonları görünce bende mutlu oluyorum ve ilham oluyor
inşallah benimde ilk denemede tutar

0.93 24 yaşa göre "çok çok düşük" değil. Çok çok düşükler genelde 0.1 altı. Benim de 0.15 ben de çok bilindik bir doktora gidiyorum ve bana asla "çok çok düşük" demedi. Böyle düşünüp kendinizi ekstra üzmeyin. Bu işlerin en önemli kısmından biri de stres, moral.

0.1 altı derken? Onun bı altı yok zaten menopoz oluyor o

Bu değerle sadece bir yumurtam gelişti ama maalesef

Amh değeri bence ay ay bile değişen bi değer. Geçtiğimiz kasım ayında 6 çıkan değerim , Nisan ayında 4, Temmuz ayında 3 çıktı. Hepsi farklı merkezlerde verilmişti. Aynı merkezde 2 gün arayla verdiğim kanda TSH 1,5 ve 3,5 çıktı. Bence ara ara bu testleri güncellemek gerek. Ben de bu ay tüp bebeğe başladım. Pazartesi yumurtalarım toplanacak.
1 Temmuz'da başladım. 2 gün önce başka bi doktorla görüşmüştüm. O iki tarafta da 18er folikül görmüştü ve pcos sun demişti. 1 Temmuz'da tedaviye başladığım yer yok öyle birşey dedi ve 12 günlük gonal-f kullanımı sonrasında bugün iki tarafta da 11er yumurtam olduğunu söyledi doktor. Her şey çok değişken ve bu biraz kafamı karıştırıyor.
Ama bugün doktorum herşey yolunda merak etme dedi ben de stres yapmıyorum
Sen de rahat olmaya çalış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…