Tüp bebek sürecimi anlatıyorum detaylarıyla

24 yaşındayım ilaç tedavisi aşılama tedavisi çok denedim en sonunda tüp bebeğe başladım ilkinde boş yumurta çıktı sil baştan başladım tekrar yumurta toplandı 30 yumurtadan 3 adet iyi olmayan embriyolarım oldu transfer oldum tutmadı hüsran hayata küstüm kendime küstüm çok gencim dedim neden diye Allahım gücüne gitmesin isyan ettim ara verdim iki yıl dedim tekrar başlamalıyım tabii eşimin ısrarı üzerine karar verdim başladım iyi başlamışım 12 haftalık oldum ilk denememde Allahım bu yolda ilerleyenlerin işini rast getirsin çok zor bi süreç tavsiye isterseniz eğer başladığınız hastane doktor laboratuvar çok iyi araştırın en önemli etken hastane ve laboratuvar doktor önemli ama bi yere kadar diye düşünüyorum merak ettikleriniz olursa cevaplamaya hazırım Allah tez zamanda önce karınlarınızı sonra kucaklarınızı sağlıklı bi şekilde doldursun
Çok çok amin hangi hastanede tedavi gördünüz acaba süreciniz nasıl geçti rica etsem kısa anlatabilir misiniz

Çok çok amin hangi hastanede tedavi gördünüz acaba süreciniz nasıl geçti rica etsem kısa anlatabilir misiniz
İstanbul bahçecide tedavi gördüm çok kısa sürede hamile kaldım mart ayında yumurta büyütme işlemim oldu 1 nisanda toplamam oldu 24 nisanda transfer 2 mayıs pozitif gördüm ben memnun kaldım

İstanbul bahçecide tedavi gördüm çok kısa sürede hamile kaldım mart ayında yumurta büyütme işlemim oldu 1 nisanda toplamam oldu 24 nisanda transfer 2 mayıs pozitif gördüm ben memnun kaldım
Bahçeciyi çoğu kişi önermedi tabi her hastanede farklılık gösterir illaki nekadara mâl oldu toplamda özel olmayacaksa🙏

Bahçeciyi çoğu kişi önermedi tabi her hastanede farklılık gösterir illaki nekadara mâl oldu toplamda özel olmayacaksa🙏
Tabii ben memnun kaldım diye herkes kalıcak diye bişey yok bende sizin gibi çok araştırdım hep erteledim gitmedim sonunda gittim iyikide gitmişim boşuna beklemişim tavsiyemdir 200.000 buldu belki geçti ben istanbulda olmadığım için gel git masrafımda oldu hakkınızda hayırlısı olsun umarım pozitif görürsünüz

Merhaba kızlar. Öncelikle 25 yaşındayım, 2 yıldır evliyim ve hiç korunmadik ona rağmen hiç gebelik oluşmadı(kimyasal bile). Evliliğimin 6. Ayında doktora gittim ve bir sorun görülmedi. Eşim gittiğinde varikosel var dendi sprem sayısı düşüktü biraz ondan olmadığını düşündük. Varikosel için eşime kesinlikle ameliyat önerdiler ama biz ondan önce sülük yaptık tekrardan gösterdiğimiz de varikosel yok dendi ve sprem sayısı da oldukça iyiydi en azından gebelik için yeterliydi. Tüp bebek kararı almadan önce 4 ay yumurta büyütme çatlatma tedavisi gördük fakat sonuç alamadık... En son geçen ay tüp bebek merkezine gitmeye karar verdik ve benden 2 yıldır alınmayan amh testi istedi yani yumurta rezervimi görmek istedi. Doktorum amh değerimin normal çıkarsa evde tedavi olacağını spremin sadece biraz arttığında gebelik oluşacağını söyledi ve bizi tüp bebeğe yönlendirmedi hemen amh testimin sonucu sonrasında gelen telefonla dünyam yıkıldı. Yaşıma göre çok çok düşük olduğu ve zaman kaybetmeden tüp bebek yaptırmam gerektiği söylendi. Amh değerim 0.93 bu arada. Testi devlet Hastanesi'nde tekrarladık ve 0.75 çıktı 5 gün arayla düşüş olmuş yani. Adetimin üçüncü günü gelin dediler bugünde üçüncü günüydü ve gittik. Sol tarafımda 8 tane folikül vardı sağ tarafimda hiç yok. Doktor kötü olmadigini söyledi ve iğne verdi gnolf iğne. 5 gün 200 doz olmak üzere kullanicam cuma günü kontrolüm var. Süreç ilerledikçe güncelleme yapicam merak ettiğiniz bişey varsa sorabilirsiniz fikir olması açısından paylaşıyorum. Uzun oldu ama kusura bakmayın fiyatları sorarsanız cevaplarım.
Kızlar bugün kontrolüm vardi maalesef tek yumurtam olduğu için doktor bu ay toplama işlemi yapmayacak, çatlatma iğnesi verdi tek yumurtayı değerlendirmek için. Adetimin üçüncü gününde tekrar başlıyoruz :KK43:

Merhaba kızlar. Öncelikle 25 yaşındayım, 2 yıldır evliyim ve hiç korunmadik ona rağmen hiç gebelik oluşmadı(kimyasal bile). Evliliğimin 6. Ayında doktora gittim ve bir sorun görülmedi. Eşim gittiğinde varikosel var dendi sprem sayısı düşüktü biraz ondan olmadığını düşündük. Varikosel için eşime kesinlikle ameliyat önerdiler ama biz ondan önce sülük yaptık tekrardan gösterdiğimiz de varikosel yok dendi ve sprem sayısı da oldukça iyiydi en azından gebelik için yeterliydi. Tüp bebek kararı almadan önce 4 ay yumurta büyütme çatlatma tedavisi gördük fakat sonuç alamadık... En son geçen ay tüp bebek merkezine gitmeye karar verdik ve benden 2 yıldır alınmayan amh testi istedi yani yumurta rezervimi görmek istedi. Doktorum amh değerimin normal çıkarsa evde tedavi olacağını spremin sadece biraz arttığında gebelik oluşacağını söyledi ve bizi tüp bebeğe yönlendirmedi hemen amh testimin sonucu sonrasında gelen telefonla dünyam yıkıldı. Yaşıma göre çok çok düşük olduğu ve zaman kaybetmeden tüp bebek yaptırmam gerektiği söylendi. Amh değerim 0.93 bu arada. Testi devlet Hastanesi'nde tekrarladık ve 0.75 çıktı 5 gün arayla düşüş olmuş yani. Adetimin üçüncü günü gelin dediler bugünde üçüncü günüydü ve gittik. Sol tarafımda 8 tane folikül vardı sağ tarafimda hiç yok. Doktor kötü olmadigini söyledi ve iğne verdi gnolf iğne. 5 gün 200 doz olmak üzere kullanicam cuma günü kontrolüm var. Süreç ilerledikçe güncelleme yapicam merak ettiğiniz bişey varsa sorabilirsiniz fikir olması açısından paylaşıyorum. Uzun oldu ama kusura bakmayın fiyatları sorarsanız cevaplarım.
Kızlar bugün kontrolüm vardi maalesef tek yumurtam olduğu için doktor bu ay toplama işlemi yapmayacak, çatlatma iğnesi verdi tek yumurtayı değerlendirmek için. Adetimin üçüncü gününde tekrar başlıyoruz :KK43:
Merhaba, öncelikle süreciniz için size bol şans diliyorum, bir tavsiyem ve önerim var size... Ben çok faydasını gördüm bitkisel hazırlanan bir macun var 'Kurtuluş Orman Çiftliği' diye bir sitede satılıyor. Onun lüks karışımlı olanından alıp mutlaka deneyin. Amh sonucunuzu 1 aylık kürü bitirdikten sonra tekrar yaptırın. Umarım sizde çok faydasını görürsünüz...

Tabii ben memnun kaldım diye herkes kalıcak diye bişey yok bende sizin gibi çok araştırdım hep erteledim gitmedim sonunda gittim iyikide gitmişim boşuna beklemişim tavsiyemdir 200.000 buldu belki geçti ben istanbulda olmadığım için gel git masrafımda oldu hakkınızda hayırlısı olsun umarım pozitif görürsünüz
çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için şişli bahçecidemi başlamıştınız?

O değere göre yumurtanız çok iyi çıkmış benimde Amh düşük 0.89 26 yaşındayım 4 yıldır evliyim hiç bir şekilde gebelik oluşmadı 2 kere tüp bebek denedik birinde tek folikül oda boş çıktı diğerinde 2 tane 2 Side dolu ama döllenme olmamış hiç

Mesajın sonunu yeni gördüm kusura bakma 8 folikülden geri nasıl bir yumurta görmüş onu anlamadım

Herkese merhaba öncelikle hepinize hayırlı olsun hayırlısı neyse de o olsun. Ben de şu süreçten geçmiş birisiyim. Sizi çok iyi anlıyorum. Eşimle uzun zamandır tanışıyorduk evlendik hiç korunmadik beklemenin anlamı yok bebek VS yapalım. Bir de kayınvalide sağ olsun baskı üstüne baskı. Sonra çevre baskısı falan iyi dedik. Bir sene sonunda bebek olmadı doktora gittim hemen bir sorun yok deneyin biraz daha dediler. Tamam dedik sonrasında yine olmadı kayınvalide iyice baskıya devam etti eee hadi bir çocuk hadi bir çocuk iyice strese girdim o stres bir de hamile kalamamak beni iyice germeye eşimle tartışmalara başladık. Regl 3.gunu doktora gittim amh seviyesi için. Seviye 0.03 çıktı hiç unutmuyorum kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Doktor bir ilaç verdi ama ben de bir şeyler yapmam lazım. Diye sağlıklı VS beslenmeye başladım. Neyse süreç geçti ilaçlar iğneler sonunda iki yumurta var dediler ama. Kalitesini bilemeyiz. ben dedim buna da şükür. Sonuç olarak ikisi de kalitesiz oldu yani döllenme bile olmadı. Tabii yine denedik yine olmadı. Ben iyice umutsuzluğa kapıldım çok ağladım çok üzüldüm çok dua ettim. Eşim baktı böyle olmayacak şehir değişikliğine falan gittik ortamımı değiştirdim beni o surecte üzen kim varsa görüşmedim. Bebek olayı olmayacak diye biraz daha rahat oldum gezdim dolaştım eşim Memurdu sehirde yeni tanistiklarimiza yeni evlendik VS dedik çocuk sormasınlar diye. Taşındıktan 6 ay sonra eşim Koronavirus oldu bende de aynı belirtiler vardı ama karın ağrım fazlaydı herhalde regl olucam bir de o eksik diye düşündüm sonra takvime bakınca 2 hafta geçmiş. Olduğunu gördüm aklıma kurt düştü hemen test yaptım ve o anda öyle bir ağladım ki anlatamam pozitif çıktı. Hamile kalamazsın diyen doktorlar kısır diyen kayınvalidem bana destek olan eşim her şey gözümün önünden gece geçe ağladım. Eşime de söyledigimde inanamadı o da hemen aynı gün kan testine gittim değerim 5525 çıktı. Eşim düzelince doktora da gittim ve sonuç ikizlerim olacaktı. Allahim binlerce şükürler olsun şu anda 21 aylıklar ortalıkta koşturuyorlar binlerce kez şükürler olsun size de Rabbım en kısa surede nasip etsin. Bu arada kayınvalidem falan bebeklerim olacağını 5 aylık olunca öğrendi sağ olsun sevindi ama torunlarını görmeye bir kere bile gelmedi😃
Not:asla ümitsizliğe kapılmayın Allah ol derse olur
Bir de o süreçte ben avokado ceviz salata yumurta falan çok yemiştim ilaçlardan dolayı kilo almıştım kilo vermeye calisiyordum
Amh degrrimden dolayı bana yakında menopoza girersin demişlerdi ama ben hala regl Oluyorum hatta doktor dikkat et tekrar hamile Kalabilirsin dedi😃
Biraz uzun oldu kusura bakmayın hepinizi öpüyorum Rabbım göz yaşlarınızi dindirsin tez zamanda yavrularınızi sizlere nasip etsin 🤲
Çok sevindim sizin adınıza bende bu süreçlerden geçiyorum bişey merak ettim tedavi sonucu mu iki oldu yoksa sizin genetikte var mıydı :) bizim yok böyle bişey mümkün mü merak ettim

X