Tüp bebek işe yarar mı sizce ?

İyi yapmışsın canım üzülme inan git iyi bir doktor bul tüp bebekte o seni çok rahatlatır 1 tane sperm ve yumurtadan gelmeyiz hepimiz illaki bulurlar sıkma canını ☺️🙏
Bir doktor araştırdım Antalya’da yaşıyorum yorumları iyi diye duydum ona gitmeyi düşünüyorum haftaya görüşme yapıp çok gecikmeden inşallah sürece başlamak istiyoruz çünkü eşim %1 ileri hareketi görünce ya bunu da kaybedersek diye endişeleniyor…

Bizde bazen hiç bazen 3-5 tane sperm çıkıyordu. 5. denemede pozitifi gördük çok şükür. Bizde çok üzüldük çok ağladık ama hep şükrettik. Burada defalarca testis ameliyatı olup 1 tane canlı sperm bularak hamile kalanlar var. Doğal yolla sperm elde edilmesi çok büyük bir nimet, sizde halinize şükredin.
350 bin tüp bebek denemesi için çok iyi bir değer, kaliteli spermlerin seçilebilmesi için mikro çip gibi farklı yöntemler var. Bizim elimizde zaten 3-5 tane olduğu için bunları maalesef uygulayamadık. Çıkan sperm anca toplanan yumurtaları döllemeye yetiyordu. Hatta yetmediğinde aynı gün ikinci örnek alınıyor ve ondan da canlı spermler ayrıştırılıyordu.
Size tavsiyem hiç zaman kaybetmeden bol bol sperm dondurup en azından tüp bebek sürecini garanti altına alın. Ondan sonra eşiniz takviye kullanmaya başlasın sigarayı da bırakamıyorsa en azından azaltsın.
Benim eşimde sigara kullanıyordu zaman zaman bıraktı zaman zaman tekrar başlayıp miktarını azalttı. Keşke hiç kullanmasalar.
Kullandığı takviyelerin işe yarayıp yaramadığını görmek için en azından aradan 3 ay geçmesi gerekli. 3-4 ay sonra tedaviye başladığınızda ya elinizde bol bol daha kaliteli spermler olmuş olur ya da en kötü ihtimalle önceden dondurulmuş bol bol sperm olmuş olur.
Hatta imkanınız varsa tedaviye gitmeyi düşündüğünüz 2-3 farklı merkezde sperm dondurup saklatın.
Yola çıkarken uzun ve meşakatli bir yola çıktığınızı unutmayın. İmkanlarınız el verdiğince asla pes etmeyin. Merkezlere gitmeye başladığınızda yanlız olmadığınızı sizler, bizler gibi milyonlarca çiftin bu uğurda çabaladığı göreceksiniz.

İnşallah ilk denemede mutlu sona ulaşırsınız. Allah şimdiden yardımcınız olsun.
Bir yer ile telefonda görüştüm diğer hafta muayene olup süreci konuşmak için randevu alıcam tüp bebek merkezi değil anlaşmalı olduğu yerler var sanırım bir hastaneye de bağlı çalışmıyor eşim dediğiniz gibi %1 ileri hareketli olanların da kötüye gitmesinden korkuyor gerisi hareketsiz çünkü Allah yardımcımız olsun inşallah buradan araştırıp bu şekilde hamile kalanları okuyorum çok büyük destek ve umut oluyor şükür halimize ne kadar istesekte ucunda ölüm yok hepimiz hakkında hayırlısı olsun inşallah yorumunuz desteğiniz için çok teşekkürler ☺️

Bir doktor araştırdım Antalya’da yaşıyorum yorumları iyi diye duydum ona gitmeyi düşünüyorum haftaya görüşme yapıp çok gecikmeden inşallah sürece başlamak istiyoruz çünkü eşim %1 ileri hareketi görünce ya bunu da kaybedersek diye endişeleniyor…
İster istemez endişe de haklı oluyor insan herşey gönlünüzce olsun 🌸🙏

Ben sağlıklıydım Eşim eşiniz gibiydi ümitsizdik. 10 yıllık evlilik... eşim 3 ay involence hap kullandı, ben de bazı vitaminler... İstanbul tüp Bebek merkezi aret kamara gittik klomenle yumurta büyüttü 4 embriyo oluştu 1 ay dondurup sonra transfer etti. 3 gün önce gebelik testim pozitif çıktı. Yıllarca eşim haplar ya da bitkisel tedaviler neler denemedi ki, beslenme, spor vs.. Tavsiyemdir involence hap en iyi sperm problemi düzelten ilaç bence... Darısı başınıza.
Kendisi nasıl bir doktor?ikiz olması için şartları varmı?birde özelede yaza bilirsiniz?toplam ilaçlarla ne kadar ödediniz

Kendisi nasıl bir doktor?ikiz olması için şartları varmı?birde özelede yaza bilirsiniz?toplam ilaçlarla ne kadar ödediniz
Her hastane gibi ikiz için 35 yaş üstü ve uzun yıllık evlilik, başarısız aşılama ya da tüp denemesi vb...
Net rakam veremem En az 27 milyar civarı. Ben başka şehirde yaşıyorum şehrimdeki bir doktorla takip edildim ona da ücret ödedik. Sadece yumurta toplama ve transfere İstanbul'a gittim. Herşey İstanbul'da olursa 25-30 milyar olmalı ama yeni yılda artmıştır fiyat. Biz Aralık'ta başladık.

Her hastane gibi ikiz için 35 yaş üstü ve uzun yıllık evlilik, başarısız aşılama ya da tüp denemesi vb...
Net rakam veremem En az 27 milyar civarı. Ben başka şehirde yaşıyorum şehrimdeki bir doktorla takip edildim ona da ücret ödedik. Sadece yumurta toplama ve transfere İstanbul'a gittim. Herşey İstanbul'da olursa 25-30 milyar olmalı ama yeni yılda artmıştır fiyat. Biz Aralık'ta başladık.
Anladım canım.Aşılamam tutmazsa tüp bebek yapmak istiyorum ama çok kararsızım kimin yanına..teşekkürler canım

X