Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Canım benim tek yumurta ile bir sürü kalan kişi biliyorum sakın vazgeçme. Rabbim büyük unutma...

ben de sigara kullaniyordum.bir fiil o gunde sabah icmistim hatta . ama bu denli anlattigin kadar olmaz oncesinde anestexi icin kan veriyosun ona gore ne kadar doz vermeleri gerektigini onlar biliyor yaziyor aslinda bana iki sefer ole yaptilar

ben de sigara kullaniyordum.bir fiil o gunde sabah icmistim hatta . ama bu denli anlattigin kadar olmaz oncesinde anestexi icin kan veriyosun ona gore ne kadar doz vermeleri gerektigini onlar biliyor yaziyor aslinda bana iki sefer ole yaptilar
Benden kan almadılar tatlım

Konyada canim..konya medicana hastanesi..
Yarin sabah insallah heyecanla bekliyorum.. : )
Merhaba kızlar. Bende tedaviye yeni başlayanlardanım 23 yaşındayım çikolata kistim oldugu için tüp bebek denemesi yapıyoruz Allahın izniyle inşallah tutar. Yarın iğnelerden sonra ilk randevum.. çok heyecanlıyım :) Bende konya medicana hastanesine gidiyorum. Rabbim hepimize hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin inşallah

Canımm hayirlisi olsun necati beyin hastasi misin?

Benden kan almadılar tatlım
sanıyorum çıldırman bu yüzden çünkü ne olursa olsun bu da bir nevi ufak bir ameliyat ve genel anestezisiz olmuyor ve bu yüzden operasyondan once kan almaları gerekiyordu anesteziye uygunluğun ve ölçülerinin belirlenmesi için hem de aç karnına ,,,, allahım sinirlendim şimdi bu yüzden hastahane ve doktor seçimi çok önemli,,

özel hastanelerin hemen hemen hepsinde bu işlem uygulanır.. ben polip ameliyatı olduğumda da , yumurtalarım toplanırken de 2 farklı hastanede bu işlem uygulandı ve ağrı sizi çok şükür ki olmadı, 2 si de özel hastanedeydi..
yaşadığım bölgede olmadığınız için size hastane ve dr öneremiyorum çok üzgünüm

allahım gönlüne versin canım , çabalarımız boşa gitmesin ,, umutlu olun ve pozitif olun her ne olursa olsun ,,,, enerjiniz çok önemli ve bunu ne yönde kullandığınızda

Kizlaaarrrr ben opu dan çıktım..
7 tane yumurta toplandı..hafif kasık ağrım var..
Artık beklemece..
7 yumurta çok iyi canım ,, allahım devamını getirsin hayırlısıyla ve çok çabuk gelişicek herşey bundan sonra daha hızlı oluyor ve say bu günden sonra en fazla 5 gün içinde embiryoyu yerleştiricekler kısmetse,, 5.gün embiryosu daha iyi diye biliyorum ama yumurtaların durumuna göre 3.gün embiryosu da koyuyorlar..
çok sevindim senin adına

Kızlar merhaba daha yeniyim burda yanlış birşey yaparsam affınıza sığınıyorum.tüp bebek tedavisine karar verdik fakat doktorum histereskopi olmamı istedi birdahaki adet bitişinde bu işlemi yaptıracağım ama korkuyorum. rahim şeklimde üst kısmın aşağıda oldugunu yani tavşan kulagı seklinde oldugunu söyledi doktor. para falan önemli değilde bu işlem sırasında olabılecek risklerden korkuyorum. kamera ile girip traşlayıp düzelteceğini söyledi. rahim duvarı delinmesi gbi riskleri varmış sanırım . bu operasyonu olan arkadaşlar varmı acaba burda desteğe ihtiyacım var (

merhaba canım öncelikle hoşgeldin :))
hangi şehirdesin ? hangi hastane ve doktora gidiyorsun ? internetten araştırman güzel fakat bilgi kirliliği de çok fazla bunu unutma yani yalan yanlış şeyler de okuyup inanabiliyoruz .. başka bir doktora daha başvurmanı öneririm yani bu gibi durumda tek bir doktorla kalma..

biz de tedaviye başlamadan önce eşim için de gitmiştik doktota ve varikosel var hemen ameliyat olması lazım spermleri hareketsiz gibi şeyler sölemişlerdi,, eğer biz o doktorla kalsaydık şuan bu durumda olmazdık.. 2 - 3 ay sonra eşime tekrar test uyguladık v e başka doktora gittik sağolsun adam bizi çok aydınlattı ve pozitif şekilde evimize döndük..

o yüzden diyorum tek bir doktorla kalma diye tatlım

Hoşbuldum canım. DENİZLİDEYİM burda özel sağlık hastanesinde Doçent doktor Yunus aydın var ona başladım daha yeni , ondan önceki gittiğim doktor da şekil bozuklugunu oldugunu söylemişti rahmimde. Eşimin de sperm sayısı çok düşük cıktı emin olmak için 3-4 kez farklı dönemlerde yapıldı ama sonuç aynı. Tüp bebek tek çare dedi bütün doktorlar.şimdiki doktorum Yunus beye güvenmek istiyorum cunku İzmirden eskişehirden hastaları geliyormuş. Ama bu operasyon korkutuyor. Doktor yarım saatlik bir işlem olduğunu söyledi. eğer olmassam tüp bebek tedavısınden sonra gebelik oluşursa düşük riskim ve erken doğum riskim varmış. bu işlemi yapmadan tüp bebeği yapmanın bi anlamı yok dedi. desteğe çok ihtiyacım var

rahim filmi çektirdiğinde mi anlaşıldı rahim bozukluğu ? benim de tam dik şekilde değildi.. tüplerin açık olsun yeter o daha önemli ve daha önce de dediğim gibi hiç şansımız olmayadabilirdi bunu sakın aklın dan çıkarma ve hangi operasyon olursa olsun poızitif gidiceksin doktorun yanına :) beni ne kadar kaale alırsınız bilmiyorum ama bu çok önemli,, başarmanın yarısı inanmak,, ve allah akıl vermiş bizlere biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz belki daha fazlasını tüm sınırlarımızı zorlayarak ve gerisinde de TEVEKKÜL ediyoruz yani rabbime bırakıyoruz.. biz boş oturup da hadi ver bize demiyoruz çabalıyoruz çünkü rabbim de öle isterdi,, eşinin sperleri az da olsa var ve bu döllemek için yeterli çünkü kaç işlemden geçiricekler ve aralarından kalitelilerini bulup yumurtaya enjekte edecekler..
bir de doktorun tüp bebekteki başarı oranı da iyi olmalı.. ve hiç bir doktor kendini riske atmak istemez emin ol.. yani başarısını düşürmek istemez.. laparoskopik mi demiştin operasyonun adını ? eğer öle ise bundan korkma , sen hiç bir şey hissetmeden onlar halledicekler ,, profösör fln v ar mı denizlide bu konuyla ilgili ?

bu doktorun adını araştırdın mı netten alanları uzmanlığı neymiş ?

neden bunları soruyorum ben de araştırmıştım doktorumu o yüzden

Canım seni yanıltmak istemem ama Yunus bey çok iyi bir doktor gereksiz bi işlem yapacağını düşünmüyorum çünkü ben ona bi işlem konusunda ısrar etmiştim gerek yok diye yapmadı. Pek çok doktora muayene olmuş biri olarak yunus beye güvenim tam pozitif ya da negatif alsam düşüncem değişmez sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…