Tüp bebek gebeliğinde kaç ay ilaç kullandınız kanımlar

Agresif_lady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2020
85
27
37
Merhaba arkadaşlar aramızda tecrübeli tüpbebek gebesi varsa bilgi versin lütfen faydalanalım tüp bebek yöntemi ile gebe kaldıktan sonra ilaçlara kac ay devam ettiniz benim estrofem kalp atımı duyulunca kesildi
Suan gunde 3 kez duphaston
Haftada iki proluton iğne
Gündebir oksapar igne
Decavit
Ferro sanol kıllanıyorum
Tüp bebek merkezindehala muayene oluyorum merkez şehir dışında git gel zor oluyor
Normalbir kadın doğum doktoruyla devam etmek ne zaman uygun olur bilen varsa paylaşsın lütfen hepinize sevgilerle....

Gebe kaldıktan ne kadar bi zamansonra tüpbebek merkezine gitmeyi bıraktınız cevaplarinizi bekliyorum

Biz de estrofemi kalp atışında kestik onun haricinde 12 haftalık olana kadar günde 1 kez coraspin, sabah akşam crinone jel ve gün aşırı 2 ampul progestan iğne kullandım.

Ben gebelik oluştuktan sonra 2 defa tüp bebek doktoruma kontrole gittim, bebeğimin kalp atışını duyduktan sonra doktorumla vedalaştık çünkü doktorum hem şehir dışındaydı hem de gebelik takibi yapmıyordu.

Kalp atisini aldiktan snra baska doktorda devam eden cok kisi var. Bence artik kendi sehrinizde devam edebilirsiniz. Belki tup bebek tecrubesi olan bir doktorun takibine girersiniz ama cok gerekli mi bilemedim icin daha rahat ederse neden olmasin. İlaclara gelince 16. Haftamda progesteronu kesti doktorum. Doguma kadar oksapar dogumdan bir kac hafta oncesine kadar corasprine devam edecez dedi. Bunun disinda balik yagi multivitamin folik asit ve d vitamini kullaniyorum simdilik devam edecez dedi. Deltacortil adli bir ilacim daha var iltihaplara karsi onada devam.
İlac olayi cok kisisel tup bebekte 12. Hafta progesteronu biraktiriyoruz ama senle 16 ya kadar devam edecez demisti.

Tesekkur ederim canim

canım sen de kanama falan olmamıştı dimi ? bende bir gün kanama oldu 3 gün corasprini kestik. sonra doltor corasprim kullanmasansa olur dedi ama . 3 ümcü gündem sonra 1 gün ara ile corasprini atıyoeum . progestron igne ile fitile devam

Hayır kanama hiç olmamıştı. Coraspini kesince kanamanda kesildi mı? Genelde coraspin kullanan kişilerde böyle bir sorun olunca doktor kesiyor ilacı ben gebeliğin 12. Haftasına kadar kullanmıştım ama o tüp bebek tedavimin bir parçasıydı. Tekrar kullanman gerektiğini doktor mu söyledi
canım sen de mi özelde çalışıyorsun ?
Evet canım.

benim de tüp bebek canım .
corasprini tüp bebek yaptırdgım yer kanaman kesilince kullan dedi.
kontrole gittigim doktor kullanmasan sa olur ddi.
kanamam akşam oldu sabaha kesildi.
corasprini o yüzden bir gün kullanıp bir gün kullanmayayım dedim. kafam karıştı benimde.

özeldeyim bende kanamam oldu diye doktor yat sürekli dedi. 12. haftaya kadar rapor alıcam.

martta gebelere idari izin gelmişti bir türlü bir daha gelmedi . idari izin olunca bizim gebeler gelmemişti

Anladım canım dinlen madem ama tüp bebek doktoruna bi sorsan mı acaba bu kafa karışıklığını? Yani kullansan mı kullanmasan mı net birşey öğrensen iyi olur sanki

Anladım canım dinlen madem ama tüp bebek doktoruna bi sorsan mı acaba bu kafa karışıklığını? Yani kullansan mı kullanmasan mı net birşey öğrensen iyi olur sanki
malesef tüp bebek doktorumla iletişim kuramıyorum. sadece hemşireleri ile iletişim kurabiliyorum .
başka şehirde ztn tedavinin basından beri bu duruma sinir oluyordum .

malesef tüp bebek doktorumla iletişim kuramıyorum. sadece hemşireleri ile iletişim kurabiliyorum .
başka şehirde ztn tedavinin basından beri bu duruma sinir oluyordum .
Hemşireleri aracılığı ile sorsan? Şuan kaçıncı haftadasın kuzum benimde tüp bebek doktorum şehir dışındaydı biz kalp atışını duyduktan sonra yollari ayırdık kendi bulunduğum şehirde takibe başlamıştım

şuan 7nci hafta .
ben hemşirelere soruyorum mesela kanamam olunca fitile gerek var mı diyorum .
cevap olarak yok yazılıyor.
acıklama dahi yok.
yarın sabah instagramdan yazmayı deneyeyiö doktora bakalım

şuan 7nci hafta .
ben hemşirelere soruyorum mesela kanamam olunca fitile gerek var mı diyorum .
cevap olarak yok yazılıyor.
acıklama dahi yok.
yarın sabah instagramdan yazmayı deneyeyiö doktora bakalım
Gerçekten sinir bozucuymuş ya. Ne kadar ilgisizlermiş

Selam canim. Bende tup bebek ile hamike kaldim. 9.haftamda kanamam oldu takibimide tup bebek yaptirdigim hoca yapiyor. Progestan ile kanamam aksamdan sabaha kesildi hemen zaten crinon jel kullaniyodum kanama olunca ek olarak onuda baslatti. Bunlar acilde oluyo tabi. Snra kontrole hocaya gittim kanama alani gorundu usg de ama kanamam yoktu birikmis kandir demisti. İgneye devam asprini 3-5 gun birak dedi bnde 5 gun asprin almadim snra basladim tekrar. Senin ikilemde kalman kotu olmus.
Bizde doktorla instagram uzerinden haberlesiyoruz sagolsun hrmrn geri donus yapiyor insallah sanada geri doner. Zor ve diken ustunde gecen bi surec insan evet hayir gbi kisa cevaplarla gecistirilmek istemiyor adam akilli aciklama duymak istiyoruz

kanama alanım yok şimdilik . en son 7+2 de kontrol oldum kanama dan sonra. kanama akşam oldu sabah bitti .
hayır hiç olmazsa asistanına sorduracagım.
hemşireleei ayro bişey diyor benim kontrolw gittigim doktor ayrı bişi söylüyor. 3 gün atmadım. 4 ncü gün attım . bir gün de ara verdim .
kendimim doktoru olmaktan yoruldum artık inan ki

Zaten bu sekilde olmaz ki net bisey soylenecekki sende onu yapacaksin. Bende sanirim tedavimi yapan doktora daha cok guvenirim. Neticede bu alanda uzman olan onlar.

Zaten bu sekilde olmaz ki net bisey soylenecekki sende onu yapacaksin. Bende sanirim tedavimi yapan doktora daha cok guvenirim. Neticede bu alanda uzman olan onlar.
gittigim doktor da tüp bebek tedavisi yapıyor ama ben ona yaptırmamıştm.
doktorumu bulsam onla konuşabilsem sokıntı yok bende onun dedigini yapıcam ama .
şuan kontrole gittigim dpktor da bir hastasına tüp bebek yaptırana kan sulandırıcı kullanmak faydalı önlem diyor , bana taze transferse gerek yok diyor.
arkadasında taze transfer

3.bir doktora git Hikayeni anlat belki o daha rahatlatacak seni. Belliki tedavini yapan doktordan hayir yok

Bende hafif lekelenme gelince corasprini bıraktırdı estrofemi kaç tane alıyorsunuz gün de?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…