Tüp Bebek düşük sonrası tekrar trasfer 🌸

Morlale8

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2020
4.350
5.119
27
Slm kızlar geçenlerde 6 haftalık bebeğimi kaybettim 10 gün kadar oldu Maalesef düşük yaptım ve parça kaldığı içinde kürtaj olmak zorunda kaldım tekrar dondurulmuşlarla denemek istiyorum daha tüp Bebek doktorumla gidip konuşamadık merak ettiğim kaç ay sonra başlanır başına böyle bir durum gelen var mı ve ikinci gebeliği sorunsuz geçenler fikri olan lütfen yazsın

Son düzenleme:
Geçmiş olsun 2.adette tekrar başlanıyor. Ben kendi tercihimle bi kaç ay ara verdim dinlenmek istemiştim.

Merhaba benim de ilk transferim pozitifti ama 8.haftada kalp atışları durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım. Düşükten hemen sonra gebe kalmak daha kolay çünkü zaten vücut bir gebelik için hazırlanmiş durumda oluyor o yüzden sanırım doktorum hiç ara vermek istemedi hemen yapalım ikinci transferi dedi ilk adetimden hemen sonra transferimi oldum 26 ağustosda. Şuan yine pozitifim bugün transferimin 21. Günü ultrasonda görmedim henüz 2 hafta sonra gidicem inşallah kalp atışlarını duymak nasip olur. Rahim dinlendirme toparlama vs bilimsel olarak hiç bir anlamı yok ilk adetini gördüğün an zaten resetleniyor her şey bence hiç bekleme.

İlk gebeliğin için çok geçmiş olsun canım sanada ben keseyi kalp atışını gördüğüm gün akşamı Maalesef düşük yaptım doktor her şey yolunda dediği halde ama bebek bir hafta geriden geliyor dedi ama iyi demişti normalde 7 haftalık olması lazımmış ama 6 haftalık görünüyor dedi inşallah bu defa yüzümüz Güler sende inşallah hayırlısı ile keseni kalp atışını duyarsın canım rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın zorlu süreçlerden geçiyoruz

Amin canım Allah kucaklarimizi doldursun tez zamanda. Sen de sonraki süreçler için hiç stres yapma hamile kalabiliyorsun en azından yine kalırsın

Amin canım Allah kucaklarimizi doldursun tez zamanda. Sen de sonraki süreçler için hiç stres yapma hamile kalabiliyorsun en azından yine kalırsın
Amin canım inşallah evet çok şükür oda birşey sayılır hiç tutmasaydı belkide tekrar cesaretim bile olmazdı transfer olmaya her şeyde bi hayır var inşallah bu defa sonu daha güzel olur hepimiz kavuşuruz bebeklerimize

ben de maalesef aynı durumu yaşadım ne kadar çok aynı durumda olan var 8 haftalıkken kalp atışı için gittiğimizde 6. haftada gelişiminin durduğunu öğrendik ve kürtaj durumu oldu maalesef. Bu durumu yaşayıp sonrasında sağlıkla kucağına alan annelerin bize tavsiyeleri nelerdir ekstra test yaptırıp ne gibi önlemler alındı

İlk denememiydi sizinde geçmiş olsun inşallah bi dahaki sefere sağ Salim kucağımıza alırız canım

Benim 2. Denememde düşük oldu ben 3. Denemede lenfosit aşısı yaptırmıştım 3. Denememde oğlum var ekstra hiçbişey yapmadım bu arada ilaç v.s. Aynıydı hep

İlk denememiydi sizinde geçmiş olsun inşallah bi dahaki sefere sağ Salim kucağımıza alırız canım
inşallah alırız canım 3. transferim ama daha deneyimli bir laboratuarda ilk denememdi gerçekten çok büyük bir yıkım oldu onca umutlanıp sonrasında kaybetmek

Benim 2. Denememde düşük oldu ben 3. Denemede lenfosit aşısı yaptırmıştım 3. Denememde oğlum var ekstra hiçbişey yapmadım bu arada ilaç v.s. Aynıydı hep
lenfosit aşısına neden gerek görüldü acaba önereceğiniz testler var mı kan pıhtılaşması ve kromozom testleri yaptırmayı düşünüyorum

lenfosit aşısına neden gerek görüldü acaba önereceğiniz testler var mı kan pıhtılaşması ve kromozom testleri yaptırmayı düşünüyorum
Vucüdum emrbiyoyu yabancı cisim olarak algılayıp atabiliyor eşimden alınan lenfositler bana aşı olarak yapıldı daha detaylı google yazıyor inanınki bende unuttum baya zaman geçti üzerinden birde size histeroskopi öneririm

teşekkür ederim histeroskopi değil ama rahim filmi çekilmişti tüpler açık ve rahim şekli normal çıkmıştı tutunadabilmesi aklıma bağışıklık ve genetiği getiriyor. Prednol kortizol bağışıklık baskılayıcı ilaç kullanıp sağlıklı doğum yapan da çok var canım. Sanki lenfosit pek popüler değil uygulanmıyor son zamanlarda ama yine de doktoruma sorarım

inşallah alırız canım 3. transferim ama daha deneyimli bir laboratuarda ilk denememdi gerçekten çok büyük bir yıkım oldu onca umutlanıp sonrasında kaybetmek
Aynen öyle canım umutlanıp eli boş kalmak çok zor seni en iyi ben anlarım herşeyde vardır bir hayır biz elimizden geleni yapalım gerisi rabbimim taktiri ilahisi ol derse olur hiç bir şey engel olmaz

Doktor banada histeroskopi önerdi diğer trasfer öncesi rahme çizik falan atacakmış tutunmaya baya destekmiş canım birde yapışıklık falan polip varsa onları alacak temizleyecek durumun varsa bende öneririm histeroskopiyi inşallah kavuşuruz bebeklerimize bu defa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…