Tüp bebek çift embriyo yaptıranlar bakabilir mi

Doktorum yaştan dolayı 38 yaşındayım çift embriyo transfer etti.Biri tuttu şükür.Riski her gebelik gibi özellikle de tüp bebek gibi çok zorlu süreçlerden geçiyorsunuz.Allah isteyen herkese nasip etsin.

Çift embriyo transfer oldum, ikisi de tuttu, son hafta hariç normal bir hamilelik geçirdim. Son hafta zordu, çok ağırlaştım. Mide bulantısı uzun sürdü, ilaçla hallettik. Reflü oldu onu da şurupla hallettik. Sağ bacağım ilk ayağa kalktığımda tutmadı son haftalar, onu da çok umursamadım. O da doğumdan bir buçuk ay sonra geçti. Bu arada şehir değiştirdim, ev taşıdım.Allah'a çok şükür dokuz aylık bir kızım, bir oğlum var. İnanılmaz bir güzellik ikiz annesi olmak. İkisine de bayılıyorum. Bakmak zor mu zor, aile desteği veya bakıcı lazım. Ben çalıştığım için gündüz ayrı, gece ayrı bakıcı geliyor. Ama bunlar geçici zorluklar, ben Allah'a her gün şükrediyorum. Çok zor oldu, defalarca tutmadı transferlerim, bu yolda neyim var neyim yok verdim, kaç opuya girdim sayısını bile bilmiyorum o kadar çok yani, hepsi helal olsun. Allah sana da sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, tek hayırliysa tek, çift hayırliysa çift tutsun inşAllah

6. Denememde ilk pozitifimi gordum onlarda ikiz oldu :)) ikiside erkek. Umarim senin icin hayirlisi olsunn ikiz yada tek cok guzel temiz haberler alirsin
6 deneme dile kolay ne zorluklar var içinde ama sonu mucize gibi guzell. Doğdular mi oeki :)

Telinde çiftinde değilim bende sağlıklica olsunda. Sadece çift koyunca biri tutmazsa biri tutar düşüncesindeyim 2 kez negatifi yaşadim gücüm tükeniyor artık o sebeple sabırsızlanıyorum inşallah bizlerde sizin gibi sonunda o güzel duyguyu tadariz

Allah hepinize kolaylıklar versin, sağlıkla kucağınıza almayı, mutlulukla büyütmeyi nasip etsin

Sizinle sanırım hiç konuşmadık ama kendi tedavi sürecimde sizin denemelerinize de çol sık rastlıyordum. O kadar sevindim ki çifte mutluluğunuza. Allah evlatlarınızı bağışlasın, sağlıkla, analı babalı büyütmeyi nasip etsin

Çok teşekkürle, Allah hepimize evlatlarımızı sağlıkla, mutlulukla büyütmemizi nasip etsin . Çok sevgiler

Bende 7 gün boyunca gonalf 300 kullandım 163 boy 76 kg 4 yumurta toplandı 3 ü döllendi 2 si aynı anda taze transfer yapıldı gebelik olmadı 1 i donduruldu bende çok az yumurta toplandı di
Ye üzülmüştüm doktorum 10 tane yumurta toplanıp hiç embriyo olusmayAn hastAnlarımız var demişti

Evet yani ben gibi

Ne güzel bir hikaye
İnşallah bizimkilerde böyle olur

Üç denemem oldu birincisi hiç tutmadı ikincisinde bir tane tuttu düşük oldu üçüncüsünde de yine bir tane tuttu çok şükür bir oğlum var demem o ki hep iki embriyo transferi oldum tamamen Rabbimin i""

merhaba. benim de ilk tüp bebek denemem olacak ikiz cok istiyorum ama doktorum yasal değil dedi 2 kere deneyip tutmazsa ikiz yapılabiliyormuş 3. denemede yani. cok üzüldümmoralim bozuldu ama sizin gibi ilk denemede ikiz yapanlarda cok. olmadı doktorumu degiştiricem.sizin doktorunuz ne dedi peki ilk denemede ikiz istyince anlatabilir misiniz rica etsem

Benim doktorum direk iki embriyo koyuyor embriyolarım ikili donduruldu o yüzden 1 tane koyarsa zaten diğer çöp olacaktı bana ilk transferimde sordum iki tane koyuyorum sıkıntı olur mu diye yok dedim zaten ikiz olasılığı çok düşükmüş doktorum öyle söylemişti

yaşınız kaç peki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…