Tüp bebek 9. Haftada kalbi durdu

Zynpumutt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2024
52
10
Arkadaşlar merhaba. Tüp bebek yapmıştık 6. Haftada kalp atışını duyduk. Bugün (9+2)kontrole gittim ve kalp atışını durmuştu. Neye uğradığımı şaşırdım tabi. Kürtaja aldılar hemen ve kürtaj oldum. dondurulmuş 2 embriyom var acaba onun transferi ne zaman yapılır hemen olur mu? Yada süreç nasıl ilerleyecek bilgisi olan var mı?

Canım öncellikle çok geçmiş olsun. Ben de ilk gebeliğimde 5+5 te kalp atışı duymuştum ama 8. Haftada kalp atışı yoktu durmuştu. Doktorum karyotip kromozom analizi istedi benden ve eşimden genetiğe bakıyorlar. Bizde ikimizde de sorun çıkmadığı için kürtajdan sonraki ilk adetimden sonra 2. Transferimi oldum pozitifim şükür 7 hafta olduk. Senden de doktorun ister kromozom analizi ve pıhtılaşma testlerini eğer temiz çıkarsa direk yine transfer planlar eğer sorun çıkarsa da pgt önerebilir veya pihtilasma çıkarsa ona göre tedavi planlar. Kromozomal sorunlar çok nadir görülüyor pek te takma. İlk gebeliklerde düşük çok sık görülen bir şey Allah bir sonraki bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah.

Çok teşekkür ederim Kromozom analizi ve pıhtılaşma testi nasıl yapılıyor tüp bebek merkezinde mi yoksa normal hastanelerde yapılıyor mu?

Çok teşekkür ederim Kromozom analizi ve pıhtılaşma testi nasıl yapılıyor tüp bebek merkezinde mi yoksa normal hastanelerde yapılıyor mu?
Ben İzmir'de tedavi görüyorum orada bir laboratuvarda kan verdik ve kanlar Ankara'da bir genetik tanı merkezine gitti her yerde yapılan bir test değil maliyetli de bir test eşimle beraber testlerimiz 20 bini bulmuştu pıhtılaşma vs de var içinde.Eğitim araştırma hastanelerinde ucretsiz yapıyorlar ama 1 2 ay sonra ancak çıkar dediler bize. Ben zaten kürtaj olduğum için çok perişandim bir an önce 2. Tranferimi olmak istiyodum o yüzden özelde yaptirdik 15 günde çıkıyor diye. Eğer acelem yok diyorsan eğitim araştırma Hastanesi'nde ucretsiz yaptırabilirsin. Tüm testler için sadece kan veriyorsunuz başka bir şey yok kandan bakılıyor.

Bende ne yapacağımı tam bilmiyorum inan ki bugün kürtaj için sadece 17 bin verdik yani tabiki gözümüze gelmiyor yeterki bi yavrumuz olsun ama bunlarda etkiliyor hemen transferim olsun istiyorum

Bizde tüp bebek öncesi eğitim araştırma da yaptırdık 45 güne çıktı sonucu bende de pıhtılaşma sorunu vardı doktor b12 folikasit ve normal bebe aspirini ile oksapar kan sulandırıcı iğne verdi bu süreçte tutunma olmuyormuş olsada ani ölümler yada kalp durması oluyormuş bu ilaçlarla bunun önüne geçiliyormuş arkadaşımın 9 aylık bebeğinin de kalp atışı durdu doğumuna 4 gün kala meğer onda da varmış aynı pıhtılaşma sonra oksapar ile 2. Gebeliğinde çok şükür kucağına aldı çocuğunu dilerim rabbim size de sağlıklı sıhhatli nasip eder

Bende ne yapacağımı tam bilmiyorum inan ki bugün kürtaj için sadece 17 bin verdik yani tabiki gözümüze gelmiyor yeterki bi yavrumuz olsun ama bunlarda etkiliyor hemen transferim olsun istiyorum
Hangi sehirdesin bilmiyorum ama orda şehir hastanesi veya eğitim araştırma varsa genetik bölümü ile görüşüp testlerin ne kadar sürede çıktığını sorabilirsin bazıları devlette yaptırmış ama 20 günde çıktı diyeni okudum mesela. Büyük laboratuvarı ilan hastanelerde daha çabuk çıkıyor olabilir. İllaki bebek için her şeye değer ama insan maddi olarak da yıpranıyor illaki durumu olmayanlar yaptırabilir en azından. Ben de çok perişandim inan ki sana ne desem boş biliyorum ama en azından hamile kalabildiğini ve yine kalabileceğini hatırla ve rahatla biraz 10 kez deneyip bir kere pozitif görmemis insanlar var bak çok şükür hamile kalmakta sorunun yok yine kalırsın hele ki düşüğün ayağı içerde derler 2. sefer pozitif olma şansı daha yuksek.

Teşekkür ederim inşallah

Evet araştırma var giderim oraya sorayım bi. Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur benimde tek tesellim gebe kalabildiğimi biliyorum en azından buna da şükür

Evet araştırma var giderim oraya sorayım bi. Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur benimde tek tesellim gebe kalabildiğimi biliyorum en azından buna da şükür
Aynen bak hiç kendini üzme bir an önce toparlamaya bak kendini. Bir daha hamile kaldığında bunların hepsini unutacaksın zaten stres yapıp boşuna tedavini etkileme

Aynen bak hiç kendini üzme bir an önce toparlamaya bak kendini. Bir daha hamile kaldığında bunların hepsini unutacaksın zaten stres yapıp boşuna tedavini etkileme
Haklısın ama her şey iyi gidiyordu hastaneye giderken bile eşimle hayaller kuruyorduk. İnsan direk duyunca şok oluyor. İnşallah güzel haberlerle de yazarım ama süreç çok gözüme geliyor

Haklısın ama her şey iyi gidiyordu hastaneye giderken bile eşimle hayaller kuruyorduk. İnsan direk duyunca şok oluyor. İnşallah güzel haberlerle de yazarım ama süreç çok gözüme geliyor
İnsan hiç basina böyle bir şey gelir diye hesap etmiyor ki hamile olduğunu öğrendiğin an kucağına alacaksın diye bakiyosun işte. Süreç hiç gözüne gelmesin inan nasıl geçtiğini anlamayacaksin zamanın. Benle beraber bir kız kürtaj olmuştu aynı gün. Kızın mol gebelikmis doktor ona kesinlikle 1 yıl gebelik yasak korunacaksin çok tehlikeli dedi. O kötü berbat şeye bile şükrettim o an. Beterin beteri var her zaman

Ne güzel moral verdiniz ya için rahatladı biraz çok teşekkür ederim inşallah güzel hızlı geçer

Peki sizin 2 transfer arası ne kadar süre vardı şu an gebe misiniz

Normalde doktorum 2 ay bekletmek istedi ama ben vüducumun toparlanması adına 5 ay sonra yaptırdım ilki de zaten bu pıhtılaşma yüzünden tutmamış şuanda 2 haftalığım henüz çok yeni önümüzdeki günlerde kese için çağıracaklar ve bende hiç bir sorun yok normalde sorun eşimdeydi biz yinede ilki tutmadığı için genetik testi öylesine yaptırdık meğer pıhtı sorunu varmış ve bu kadın için çok büyük problemmiş şuan betadaki yükselme hızı çok güzel dilerim kalp atışı da alırız ama arkadaşımdan dediğim gibi çok iyi biliyorum çok zor bir süreçti çok geçmiş olsun gerçekten benim size nacizane tavsiyem bence araştırma da testi yaptırın birazda vücudunuz dinlensin sizde dinlenin ben ilkini yaparken 2 aşılama üzerine hemen yaptım inanın çok zordu şimdi çok daha iyi bir psikolojiyle başladım dilerim çok çok güzel sonuçlar alırsınız bundan sonrası için rabbim isteyen herkese nasip etsin

Sizde sağlıkla güzelliklerle alın kucağınıza inşallah dualarım sizinle. Evet bende araştırmada yaparım büyük ihtimalle

Sizde sağlıkla güzelliklerle alın kucağınıza inşallah dualarım sizinle. Evet bende araştırmada yaparım büyük ihtimalle
Amin çok teşekkür ederim bende bundan sonraki bütün dualarıma katacağım sizi dilerim rabbim dualarımızı kabul eder de bebişlerimizi sağlıklı sıhhatli kucağımıza alabiliriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…