Aile Planlaması tüp bağlatma ameliyatı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

adiyeff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2010
4.366
39
bu ameliyatı olan var mı kızlar?nasıl bir ameliyat ne kadar sürüyor ameliyat sonrası ağrısı oluyormu?benim korunmam gerekiyor ama korunma yöntemlerinin hiçbirisini kullanmak istemiyorum.vücuda hormon verdikleri için zararlarından korkuyorum.
of çok kararsızım çok kafaya takıyorum bu konuyu.eşim korunuyor ama küçük bir tedbirsizlik yaparız da hamile kalırım diye de korkuyorum.tüpleri bağlatmayı araştırdım yine de küçük de olsa hamile kalma riski var yazıyor.çok da kolay hamile kalan biriyim ben.bir de ona güvenip rahat davranırsak da hamile kalırsam diyorum.ne önerirsiniz bana .ne yapacağımı şaşırdım

Tüplerini bağlatıp sonra çocuk yapmaya karar verince bağlarını çözdürebileceğini mi düşünüyorsun?

Spinal diye bişey varmış dogtumu yazdım bilmiyorumda daha önce doğum yapmışlara takılıyomuş çocugnuz varsa onuda olabilir tüp bağlatmayı hiç duymadım

Tüpleri sadece doğum sırasında, yani sezeryan olduktan sonra bağlıyorlar sanıyordum. Bunun için ayrı ameliyatta mı oluyormuş?

Spinal diye bişey varmış dogtumu yazdım bilmiyorumda daha önce doğum yapmışlara takılıyomuş çocugnuz varsa onuda olabilir tüp bağlatmayı hiç duymadım

ben spiral taktırmaya çok korkuyordum zaten de sonra bir kontrolde doktor spiral senin rahim yapına hiç uygun değil kullanamazsın demişti zaten

sadece sezaryan ameliyatından sonra oluyor diye biliyorum .

Son düzenleme:
Tüpleri sadece doğum sırasında, yani sezeryan olduktan sonra bağlıyorlar sanıyordum. Bunun için ayrı ameliyatta mı oluyormuş?
evet canım yapıyorlar
spiral taktırma, tüp bağlatma emin ol doğum kontrol hapından daha zararlı.

işte ben de bunu merak ediyorum bildiğin birşey varsa paylaşır mısın?

sadece sezaryan ameliyatından sonra oluyor diye biliyorum .

özel olarakta yapan yerler var ama yanlış bilmiyosam 35 yaş altı olanlara ve tek çocuğu olanlara yapmıyolar. bu amaliyatın geri dönüşü yok zaten bi daha asla çocuk sahibi olamassınız binde bir ihtimal kadar düşükmüş die biliyorum

isteyerek gidip yaptırmak bu kadar zor mu ya bunu bilmiyordum bak

onu bilmiyordum..evet belli bir yaş sınırlaması var kuzenimin 3 çocugu var 30 yaşında yapmadılar yaşı küçük olduğu için..:26:
hayatım boyunca sanırım bana asla böyle bir operasyon gerekmez..:26:

Son düzenleme:
Tüp bağlatmak bir tür kendini kısırlaştırmak, sonradan açılabiliyor tekrar ama komplikasyonu çok, %95 yeniden gebelik sağlanamıyor. Bağlanan tüplerde yapışıklık, kistik durumlar bir sürü problem çıkabiliyor. Çok iyi düşünüp karar vermek lazım, vücudun doğal yapısına müdahale her zaman riskli bir durum. Normal spiral rahim yapınıza uymuyorsa hormonlusunu deneyebilirsiniz, hormonu sadece rahim içine salgılıyor bu yüzden vücuda zarar verme riski yok ve beş yıl kullanma süresi var. Bağlatma bence dönüşümsüz olduğu için riskli bir karar, doktorunuzla detaylı görüşün derim

Çok şartsa eşin bağlantsın canım ya O daha kolay. Yaw ucunda bir çocuk varken bile kat kat kesilme fikri bir tuhaf geliyor bana.

o da bir fikir.ama işte erkekler pek yanaşmıyorlar böyle işlere malesef.hiç bu ameliyatı olan yok mu kızlar ya

canım benım annemde tuplerını baglattı 18 sene once kucuk kardesımın dogumunda baglattı ama aradan yıllar gecınce cok pısman oldu doktorlar tekrar tupler amalıyatla acılsa bıle gebelık olusması cok zor dedıler oyuzden actırmadı

isteyerek gidip yaptırmak bu kadar zor mu ya bunu bilmiyordum bak

ya bu çok büyük bi şey iyi düşündün mü insan nasıl cesaret eder ki ilerde çocuk istesen yapamicaksın ama bende bi ara düşünmüştüm yaş sınırı ve geri dönüşü olmaması falan korkuttu beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…