Tum yüz germe yaptirdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar ;
naz70 beni yargılamayınız lütfen oldu mu. Ayrıca tarzımı örneklemişsiniz anlayamadım diye üyelere sorduğumu belirtmişsiniz niçin bunu cımbızla çekip örneklediğinizi ben anlayamadım. anlayamadı isem sormuşumdur siz de anlayamaz ve kafanızda oturtamazsanız sorarsınız insanlara.
Ameliyat olduğuma göre gerçekten anlamak istiyormuşum.
Arkadaşlar karar verme süreci gerçekten çok zor . Bunlara gitmeyeceğim çünkü tahmin ediyorum ki aynı kaygılar yaşanıyor . Sonucu kimse bilemez baştan. İllaki bir şey hissedilir tahminimce. Şöyle mi oldu böyle mi olsaydı vs vs. Bunları geçiyorum.
Ben son 1 yılda iyice çökmüş olduğumu hissediyordum ve görüyordum. Aynaya baktığımda yorgun bakışlar üzgün kederli bir yüz ifadesi çökmüş alt yanak ( dudak çene bölgesi ) bulldog görünümün oluşmaya başlaması belirgin nozolabial hat görünümü ile mutsuz bir insan olmuştum. Maske öyle işime gelmişti ki dudak altı çene kısmına çekip sosyal ortamlarda öyle çay kahve içer olmuştum. Hiç kullanmadığım şalları fularları çeneme çekerek kapatma şekilleri deneyip onlarla kamufle etmeye başlamıştım. Şimdi düşünüyorum gelişen tıp ve teknoloji neler sunuyor bizlere şanslıyız ulaşabiliyoruz. Bizden önceki kuşakta bizim psikolojimizdeki insanlar ne kadar mutsuz bir hayat sürmüşlerdir. Ne kötü. Eğer böyle bir çözüme ulaşamasa idim inanınız kendimi bir çok sosyal ortamdan soyutlayarak yaşardım gibi geliyor. Bilmiyorum belki de takmazdım fakat eğer sosyal bir yapınız var ise ve görünümüz ile yaşam tarzınız uyuşmuyor ise olmuyor. Uyuşur ise denge oluşuyor ve bu sizi mutlu ediyor iyi hissettiriyor. Bu da normal tempoda yaşam sürmenizi sağlıyor.
Fakat beni bu araştırmaya iten vurucu söz annemden geldi. Bir gün otururken " sen şu kremleri sürüp durma boynun kırışmaya başlayacak bazen boyun hareketlerine göre başladığı belli çok dokunma " ..... İşte o an kaygımın sadece benim bakmamla ilgisi olmadığını anladım ve okumaya başladım internette ilgili bilgi kanallarını. Maceram böyle başladı.

Ben bu kış bu durumdan kurtulmayı kafama koymuştum.
Forumda derin plan germe ameliyatı olan var mı bilmiyorum. Ben rastlamadım. Yani deneyimi olan kişi ile rastlaşmadım.Bir üye vardı mutsuzum pişmanım diye yazdı bombayı attı gitti. Bir daha da ısrar etmemize rağmen bilgi aktarmadı. Yani naz70 arkadaşımızın defalarca anlamadım diye sormuşsunuz vs gibi bana yöneltmiş olduğu satırlarım bu üyelere yazdıklarım. Kendileri yazıyorlar yaz diyen yok üstelik bir tuhaflık var gözlerimde diye yazmıştı net biliyorum açıklamadı ne olduğunu. Ben sorunumu yazdım. Ama o şahsa diyoruz ki tuhaflık dediğiniz nedir ... Açıklamadı maalesef.

Ben Acıbadem Ankara da oldum ameliyatımı. Ekip çok iyi. Buton var zaten sorun olmuyor zaten sürekli yokluyorlar.
Benim yanımda kalan kimse yoktu. Yalnız kaldım 2 gün boyunca. Buz uygulaması yapılmadı bana. Serum 2 gün boyunca takıldı. Şiddetli mide bulantısı feci bir şey kustum sürekli ilk gün. Kocaman bir kafa gözler zaten açmak isteseniz de açılamıyor şişlikten ikinci gün kendim tuvalete gidebildim fakat ilk gün mümkün değil ancak yardımla gidebildim.

Ameliyattan iki gün önce hastaneye gittim kan testlerim için kan aldılar covid paneli yapılıyormuş onun için ekstra para ödeniyor. Sonra da ameliyat günü sabah 07 de hastanede olmam söylendi .
Sabah hazırlanıyorsunuz.Varis çorabı giyiyorsunuz hastanenin hasta gömleği ve iç çamaşırı dahil bir paketi var onu giyiyorsunuz. Bu arada bir sürü form dolduruyorlar sorular sorarak. Bunlar bitince ameliyathaneye transfer ediliyorsunuz O arada çok heyecanlandım.Hiç tanıdık yüz yok tabi . Şimdi düşünüyorum ben ameliyathanede anestezi almadan doktorumu da görmedim. Daha girişte sedatize ettiler beni hatırlamıyorum ki hiç beklemiyordum böyle bir şey . Doktoruma sormadım hala fakat sesini duydum demek ki ayılmaya başlamışım o zaman sadece ses hatırlıyorum " çok güzel oldun 15 yaş gençleştin " vs gibi neşeli sesini net duydum Ozan beyin.

Buz yok hiç yapılmadı sadece yüze takılan elastik maske takıldı. Onu da hastaneden sonra hiç takmak gerekmiyormuş . Ben bilmediğim için ve kimse söylemediği için günlerce taktım.
Parça parça yazıyorum uzun olmasın sıkmasın sizi bana da kolaylık olsun diye bölerek yazıyorum

Devam ; Hastanede yalnız olmaktan korkmuştum fakat hemşireler o kadar bilinçli ve bilgililer ki hem tıbbi olarak her sorunuzu yanıtlıyorlar hem güven duymanızı sağlıyorlar Ben standart hangi kata nöbet rastlıyor ise öyle çalışıyorlardır diye düşünmüştüm fakat ameliyatımızın spesifik sorularını yanıtladıklarını ve bildiklerini görünce anladım ki donanımlılar derslerine çalışmışlar hepsi de yüksek eğitimli yani güven duyacağınız bir ekip görünce rahatlıyorsunuz . Ben sonrasında evde de hep yalnızdım..

Sanırım 1 hafta kadar sonra idi dikişlerim klinikte asistan cerrahi hemşiresi tarafından alındı. Benim dikişlerim hızlı iyileşti. Hatta cerrahi hemşiresine sormuştum nasıl iyileşme diye o da başka hastalara göre 15 gün ileriden gidiyor gibisiniz demişti.. ilk dikişler alındı bazıları kaldı onları vücut atacaktı öyle de oldu..
Taburcu olup eve gelince ( 2 gün sonra ) her gün duş yaptım. Tabi patlayacak gibi şiş ve gergin hissediyorsunuz . Saç içinde de dikiş olduğu için saçlarıma hiç dokunmadım kendi halinde kurudu..Yüzüme ilk zamanlar nemlendirici sürmek bile zordu çünkü ödem var ve hassas bölgeler acıyordu bir de korktum dokunmaya
Dikilşler: Kirpiklerin olduğu yer alnın üst bölgesi saç içi kulak arkası kulak önü bir de benim saç içinden şakağa saçsız bölgeye inmiş olan küçük bir kesi izi var saç ile kapanıyor kapatıyorum fakat saçı toplamaya kalkarsam ortada görünür olacak zamanla silikleşir sorun olmaz diye düşünüyorum. Bu sol kulak üstü şakakta ince bir çizgi. Sağ tarafımda saçlı şakak üst üstünde daha belirgin daha uzun bir hat var . Saçım az ve seyrek olduğu için saçımı toplar isem net görünür fakat henüz çok erken zamanla silikleşir.
Başımın içinde bir iki yerde daha ağrıyan dikiş atılmış hissi veren odak yer var onu bir türlü soramadım .
Ödem gittkçe nasıl olacağını yeni yeni snlayabiliyorum.3 aya yaklaşıyorum daha yeni fark ettiğim şeyler var örneğin çekilmiş ya da dikiş hat yerlerini anlayabiliyorum bu zamanla kaybolursa iyi fakat belli olursa kötü tabi ki.. İşte erken dönem radikal çıkarım yapmak doğru sonuç değilmiş bunu anladım.

Teşekkürler Mada ellerine sağlık. Okyanusu yüzmüşsün çok gecmiş olsun artık düzlüktesin inşallah. Göz asimetrisinden bahsetmiştin onu tarif etsen cekiklik ve yuvarlak hat olarak mı tanımlardın?

Teşekkürler Mada ellerine sağlık. Okyanusu yüzmüşsün çok gecmiş olsun artık düzlüktesin inşallah. Göz asimetrisinden bahsetmiştin onu tarif etsen cekiklik ve yuvarlak hat olarak mı tanımlardın?
Gecmıs olsun bu amelıyatta sabır cok onemlı. Benım sormak ıstedıgım neden buladar uzun kesı yaptı ozan bey acaba endoskopık operasyonda hep bır ıkı cm keserım dıyor doktorlar.

Erken dönem gözlem ; Ödem ve şiş ilk haftalar amannn bu nee diyorsunuz. Bandaj diye adlandırdığım yüz maskesini çıkardığımda kafanın yüzün üst tarafı çok şiş alt taraf tabi o kadar şiş olmadığı için üçgen bir görünüm ve uzakdoğulu gibi gözler görüyorsunuz bu beklenen görüntü erken dönemde. Bundan şunu anlıyoruz şişen bölge üst taraf alt bölge tabi ki şiş fakat üst bölge gibi değil. Bu da şundan bence üst bölgeye hem endoskopik girişimde bulunuldu hem gözaltı torbalarım alındı yani iki girişim birden yapıldı . Göz bölgem göz altlarım morardı ki hala morluk var sayılır bazen daha belirgin oluyor.
Alt bölge bu çene dudakların konuşlandığı yerler boyun onlar ilk başta tabi ki ödemli idi zamanla son halini almaya başlıyor fakat üst bölge gibi olmuyor şok yaşatmıyor yani. Üst bölgede boşluklar olduğu için daha çok şişiyor
Alnım hala ödemli elimle dokunduğumda özellikle kaş üstlerine süngersi gibi bir his yani hala ödem var dağılması zaman alacak demek.
Dikkatimi çeken bir iki nokta var bunların zamanla geçip geçmeyeceğini bilemiyorum. Örneğin sol yanağım daha gergin ve gerilen hat ve oluşan ince oluklar çizgiler şeklinde idi ve belki dikiş hattı resmen izli idi Ozan bey sakinleştirdi geçecek 3 ay sonra dümdüz olacak dedi ve gerçekten de geçti düzeldi çok minik bir iz var o da geçecek. Daha 2.5 .aydayım.
Gözler dışında herşey iyi gidiyor.
Bir kere giysi seçiminde özgür olacağımı biliyorum motivasyonum arttı eskiden bunu giyemem boyun bölgeme dikkat çeker bu model olmaz vs gibi takıntılar yapıyordum hepsinden kurtuldum.

Sinsirella2020 ; Ne kadar güzel cesaret veriyorsunuz ne kadar sıcak sevecen yaklaşıyorsunuz teşekkür ederim. Çünkü bu zor ve uzun bir yolculuk. Ameliyat da uzun sonucu beklemek de stresli uzun ve zor. Bir kere sürekli bir bozukluk olursa paniği yaşıyorsunuz
Ozan bey çok şirin biri iyi bir cerrah alanında başkaları tarafından övgü ile anılan biri bunları onlardan da duydum.
Gözlerim konusunda mutsuzum.
Parça parça yazıyorum

Sizden yuvarlak fiyat konusunda fikir edinebilmem icin tam rakami olmasada su fiyatla su fiyat araliginda gibi bir rakam belirtebilirmisiniz

Rica ederim esas biz size teşekkür etmeliyiz, zahmete girip aydınlatıyorsunuz hepimizi.

Tesekkurler cevabiniz icin. Cok aciklayici yazmissiniz. Parmaklariniz dert gormesin.

Rica ederim esas biz size teşekkür etmeliyiz, zahmete girip aydınlatıyorsunuz hepimizi.
Olur mu öyle şey . Estağfurullah. Hepinizin bu konuları araştırıp strese girdiğinizi biliyorum ben de aynı idim. Fakat sanırım ben biraz hızlı çıktım. Neye ihtiyacım var biliyordum daha doğrusu radikal çözümü araştırınca keşfedip buna karar verip pat diye aniden kendimi ameliyat tarihini almış olarak buldum.

Fakat benim en büyük destekçim sevgili arkadaşım dostum Chanel oldu. Ben yapayalnız bu kadar zaman beklerken her an destek oldu bana hiç offff demedi. Çünkü uzun bir zaman bu kendinize gelmeniz . Sağol benim tatlı güzel melek arkadaşım.

Ameliyat sonrası doktorunuzla iletişimde kalmanız önemli. Benim doktorumun telefonu hep açıktı. Sadece bana özel değil tüm hastalarına açıktır. Tüm şüphelerimi tedirginliklerimi sorabildim soruyorum.
Fakat şu gözlerdeki farklılık için çok canım sıkkın . Doktorum halledeceğini söyledi . Ben sizi ortada bırakmam dedi ve söz verdi. Bunu ne ben isterdim ne de doktorum isterdi fakat öyle dikkat edince falan fark edilen bir şey değil. Bariz farklı iki gözüm var şu an. Fakat 3 ayın dolmasını bekliyorum. Sadece görüntü değil sulanıp kızarıyor kaşınıyor vs . Çok da şu an bundan bahsetmek istemiyorum çünkü olumsuz etkilenip modum düşüyor. Bu nedenle foruma dönüşüm de geç oldu.Çünkü herşey netleşsin istedim.
Arkadaşlar hafta hafta değişiyor ödem gittikçe farklılaşıyorsunuz .
Üç ameliyatın toplamı tabi zor oluyor toparlanmak netleşsin istiyorsunuz .

Son zamanlar daha önce olmayan bir şey eklendi. Aniden bıçak acısı gibi cızz diye tarif edilir ya aynı öyle batmslar ve acı oluyor alnın üst taraflarında sol o beni rahatsız eden göxümün yan tarafında. Yüzümü kremlerken hala canım yanıyor .
Kirpik dibinden girilmiş göz altıma fakat inanınız hiç ispatı yok.Yani mükemmel bir dikiş yapılmış. Ben ikna olamadım doktoruma mesajla sordum kirpik altından mı girildi diye .Bazı vakalarda sonrasında çukurluk boşluk oluşuyor sanıtım.Bende yok. O gözaltı torbalarını görmemek harika. Gözlükle dolaşıyordum artık hep.
Asimetri işi büyüyü bozdu.Beklemektrn başka şu an yapabileceğim bir şey yok. Sadece bu sebeple üzgün ve mutsuzum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…