Trump Orlando’daki LGBTİ nefretini görmedi: Müslümanları ülkeye almayalım

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Trump Orlando’daki LGBTİ nefretini görmedi: Müslümanları ülkeye almayalım

13/06/2016 16:07

PrintPocketPinterestGoogle+TumblrWhatsAppTwitterTelegramFacebook24
ABD’nin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, Orlando’da bir gay kulübünde 49 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıyı İslamofobik seçim kampanyasına malzeme yapmakta gecikmedi.

Fotoğraf: Reuters

Saldırıyı Afgan kökenli Ömer Sıddık Metin’in yaptığının ortaya çıkması ve saldırıyı IŞID’ın üstlenmesi, Trump’un söylemini sertleştirmesine fırsat verdi.

Tebrikleri kabul etti
Trump saldırı gerçekleştikten hemen sonra attığı bir tweet’te,“Radikal İslamcı terör konusunda haklı olduğum için gelen tebrikleri takdir ediyorum. Ama tebrik değil, uyanık olunmasını ve katı davranılmasını istiyorum” dedi.

Follow
Donald J. Trump

✔@realDonaldTrump

Appreciate the congrats for being right on radical Islamic terrorism, I don't want congrats, I want toughness & vigilance. We must be smart!

7:43 PM - 12 Jun 2016

Trump birkaç saat sonra paylaştığı bir tweet’te ise saldırganın ‘Allahu Ekber’ diye bağırdığını ileri sürerek Los Angeles’ta Onur Yürüyüşü’ne üzerindeki silahlarla girmeye çalışan bir diğer ismin de yakalandığını yazdı.

Follow
Donald J. Trump

✔@realDonaldTrump

Reporting that Orlando killer shouted "Allah hu Akbar!" as he slaughtered clubgoers. 2nd man arrested in LA with rifles near Gay parade.

9:52 PM - 12 Jun 2016

Trump bir diğer tweet’inde ise ABD Başkanı Barack Obama’ya çatarak, “Obama sonunda radikal İslam terörü sözünden bahsedecek mi? Etmeyecekse hemen istifa etmeli” dedi.

Follow
Donald J. Trump

✔@realDonaldTrump

Is President Obama going to finally mention the words radical Islamic terrorism? If he doesn't he should immediately resign in disgrace!

8:58 PM - 12 Jun 2016

Trump, Orlando’da yaşananın sadece başlangıç olduğunu ve yönetim zaafiyeti bulunduğunu savunarak Müslümanların ülkeye alınmaması önerisini tekrarladı.

Follow
Donald J. Trump

✔@realDonaldTrump

What has happened in Orlando is just the beginning. Our leadership is weak and ineffective. I called it and asked for the ban. Must be tough

11:47 PM - 12 Jun 2016

Trump seçim yarışına başladığından beri radikal İslam’ı bahane ederek İslamofobiyi kaşımayı ihmal etmiyor. Daha önce de Müslümanların önemli bir kısmının Amerikalılardan nefret ettiğini iddia etmiş, ülkenin kapılarının Müslümanlara kapatılmasını önermişti.

Trump, Londra’nın henüz seçilen Müslüman belediye başkanı Sadiq Khan’ın ise bir ‘istisna’ olduğunu söylemişti.

Trump eşcinsel savuncusu kesilir mi?
BBC Türkçe’de yer alan Anthony Zurcher imzalı ‘Orlando saldırısı Trump’ın elini güçlendirir mi?’ başlıklı analize göre, başkanlık seçimleri öncesinde radikal İslamcıların ABD’de bir saldırı düzenlemesi seçim dengelerini Trump’ın lehine değiştirip değiştirmeyeceği açısından çok önemli. Diğer yandan saldırının LGBTİ bireylerin devam ettiği bir mekana yönelik olması, kampanyası boyunca eşcinseller hakkında hep olumsuz konuşmuş ve eşcinsel evlilikleri yasaklayacağını vaat etmiş Trump açısından sorun yaratabilir.

Trump’ın söylediklerinde radikal İslam’ı ve güvenliği öne çıkararak ABD’de yıllardır önemli bir sorun olarak sıkça tartışılan bireysel silahlanmanın kolaylığı ve nefret suçlarına hiç değinmemesi de dikkat çekti.

Obama farkı
İktidara geldiği günden beri LGBTİ bireylere karşı hep dostane bir politika benimseyen Obama ise saldırı hem bir ‘terör’ hem de‘nefret eylemi’ olarak nitelemeyi seçmiş ve bireysel silahlanma sorununa da dikkat çekmişti.

Follow
The White House

✔@WhiteHouse

"In the face of hate and violence, we will love one another. We will not give into fear." —@POTUS

9:19 PM - 12 Jun 2016

Demokratların başkan adayı Hillary Clinton da Facebook’tan yayınladığı açıklamada LGBT toplumunu desteklediğini söyledi ve yeni silah kontrolü önlemleri alınması yolunda çağrıda bulundu.

‘Camilere bakmalıyız’
Trump, bugün CNN canlı yayında ise yine ülkedeki Müslüman topluluğu hedef alarak, onları Orlando saldırganı gibileri ‘bir sebepten’ ihbar etmemekle itham etti. Trump, eski karısının basında yer alan açıklamalarına ithafen, Ömer Metin’in etrafındaki Müslümanlar tarafından şiddet potansiyeli olan biri olarak bilindiğini iddia etti. Amerika’nın bu gibi olaylar gerçekleşmeden önleyecek bir istihbarata ihtiyacı olduğunu söyleyen Trump,“Camilere bakmalıyız… ve Müslüman topluluğa… Bana inanın bu topluluk kimin şiddet potansiyeli olduğunu iyi biliyor”dedi.
http://www.diken.com.tr/trumpin-orl...medi-yine-muslumanlari-ulkeye-almayalim-dedi/

Bir kere isid denen pisikopat orgutun muslumanlikla bir ilgisi yok. Ewet arap yarimadasinda ortaya cikmis bir orgut olabilir lakin insanlikla bir alakalari yok. Butun muslumanlari onlarla ayni kefeye koymak insanliga hakaret her seyden once. Bir insanda vicdan eksikse o insan herseyi yapabilir. Dini her ne olursa olsun oyle insanlar varki bir karincayi inciltmezler. Allah vicdandan yoksun etmesin. Butun dunyanin guclenmmesi icin el attigi bu pislik simdi tum dunuaya yayildi.

Müslüman gibi görünüp Müslümanlığı lekeleyen bu lanetler yüzünden İslam fobisi var her yerde, burda da..
Yazık yahu, bu şekilde mi ün salmalı Müslüman dünyaya...

Allah'ın adı ile öldürenler müslüman olduğu için adamlar kendilerince haklı bence.
Üstelik müslüman değilller deme hakkına da sahip değiliz.Dünyanın en zengin ve en tanınan teröristleri müslüman kimliği ile terör yapıyor.
O müslüman değil,bu müslüman değil diye kendimiz kandırıyoruz.Adam kurandan ayetlerle karşı tarafı suçlu çıkarıp vahşice öldürüyor.Dünyadaki gerçek müslümanlar nasıllar ? hangi ülke gerçek müslüman bu durumda.

konuya bakarsak adam haklı.. Ama bir yerde ufak bir sorun var, oradaki camiler zaten periyodik olarak FBI tarafından kontrol ediliyor.. çünkü çok iyi niyetle yapılan sohbetler olduğu gibi, çok art niyetli ve işit yanlısı yapılan sohbetlerin olduğu da malum.. o yüzden kim olursa olsun şu aşamada dikkat etmeli zaten kendine..

islamı bu hale getirenlere yazıklar olsun bumuydu Allahın istedigi boylemi insanlar islama gecicek..

Bu dunyada bircok katliam oldu para adina.ideoloji adina din adina..
Ama bize süslü gosterildigi icin gözümüz gormedi bize neyi nasil sundularsa biz oyle gorduk
O yüzden hep islama sardik çünkü algi bu
Hala islami sorgulatma derdindeyiz
Onun disinda su dünya gulluk Gülistanlik ya!
Kardesim sen Isid'in tek başına bunlari yaptığına inaniyorsan problem senin. Dunyaya hakim olan tek bir islam ulkesi bile yokken bunlarin bu denli güçlü olmasi hic mi dusundurtmuyor seni?
Ya da dunyada onlarca katliam,aclik varken arkasinda kimlerin oldugunu bile bile onlara tepki verdik mi ? Aksine onlari bagrimiza bastık. Onlara ozendik. Onlari ovduk.
Ama konu islam olunca hemen yerme peşindeyiz

Ayetlerle yola cikarak namaz kılmanın günah olduğu sonucuna varanlar bile var. Onemli olan kaynak gostermek degil. Mantık ilmine ne derece uygulandığı.
Bu her din her ideoloji için böyle.
Boyle olmasa ABD demokrasi götürdüğü ulkede kan,katliam cikarmazdi. Ama bir kere bile demokrasiyi sorgulamadik

Işid elbette ki tek başına değil, fakat bir örgütün var olma sebebi sadece lojistik destek sağlayan gizli eller değildir.
Kışkırtmak için, bir altyapının, buna meyilli zihniyetin var olması gerekir.
Ki, işin daha da komik yanı, Abd'den az kalır yanı olmayan Suudi'ler değil midir Vahhabiliği dört bir yana yayan, yeni nesil Muavizyecileri çoğaltan...
Yani, Işid'in var olmasında İslam ülkelerinin eli yok değil, hatta bir Abd kadar onlar da kana bulanmış durumda.
Suudi Arabistan en zengin ülkelerden ve tarih boyunca Afganistan'dan, Suriye'ye, Çeçenistan'dan Dağıstan'a kadar her bir toprak parçasına uzandılar. Ve tıpkı Abd gibi bir yandan mühimmat sağlarken, diğer yandan hocalar, alimler, şeyhler göndererek ideolojik olarakta ülke yapısını çökertmek üzere ne gerekiyorsa yaptılar.

Abd demokrasisine inanan kimselerin kaldığını sanmıyorum.

Adam haklı valla ,doğruya doğru.
Her böyle yapana "gerçek islam bu değil "deyip duruyoruz ,bilemiyorum yani :S

Hemen hemen her kesimden bir avuç aşiri koyu tipleri bulursun.
Arap zenginlerine gelince destegi neden verdikleri aslinda sizin cumleleriniz icinde. Dini kaygılar için mi gercekten ?

Bu saldiriyi yapan oraya sık sık giden gay biriymis.
Artik baska bir gay kalbini mi kirdi? Kendi kimliginden dolayi mi yapti bilinmez adamin dinle diyanetle isi yokmus!
Psikopat oldugu kesin zaten bakislarinda meymenet yok.

Hemen hemen her kesimden bir avuç aşiri koyu tipleri bulursun.
Arap zenginlerine gelince destegi neden verdikleri aslinda sizin cumleleriniz icinde. Dini kaygılar için mi gercekten ?

ISID bir avuc insandan olusmuyor ne yazik ki. Islami temellerden beslenen tek teror orgutu de degil.

Mesela size iddia ediyorum ki Turkiye'de ISID eylemlerini, mesela LGBT karsiti siddet eylemlerini destekleyecek 10 milyon kisi bulurum. Hem de rahatlikla.

Peki ben de sunu iddia ediyorum bu on milyon kisinin bir kere bile Kitab'i acip okuyablarinin çok cok az olduğunu. Kendisine inen kitaptan bile bir haber olani Islam siddet konusunda nasil besliyor olabilir.
O topraklarda siddete terore eğilim fazla çünkü o insanların kafasi hala ilkel. Eskiden Hıristiyanlar boyleydi kendi iclerinde bile ne buyuk savaslar verdiler.
Ben bunu dini kaygılar ile yapanin bir avuc insan olduğu geri kalan kesimin ise farkli hedeflerde olduğunu söylüyorum.
Gelelim bu kesimlerde olusan orgutlerin hepsinin terör damgasi yemesine.
Bu insanlar toplaklarini batidan korumak icin orgutlendiklerinde bile bu damgayi yediler. Çeçenistan boyle Filstin oyle vs. Bu da yok sayilamaz asla.

El hasil dünyada birçok siddet olayları vardi hala da var. Bunu sadece Islam dinine yikip digerlerini gormemek onlari aklamak da bana göre islam düşmanligi.

En basitinden Türkiye.
Adam hiçbir dini gerekliliklerini yapmayip senede otuz gun oruç tutuyorum diye Maganda kesiliyor. Siddete başvuruyor. Bu adam ne kadar müslüman? Kitabı ile ne derece hasir nesiracaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…