Trump Orlando’daki LGBTİ nefretini görmedi: Müslümanları ülkeye almayalım

Islam, adamin birinin cikip da kafasina göre insanlari oldurmesine müsaade etmez.
Adam o kadar musluman(?)mis da madem kendisi nasıl oranin mudavimi olabiliyor? Bu nasil Müslümanlık peki?
Ben de her seyi yapip yapıp olayın sorumlulugunu Müslümanlara bindirenlerin hala itibar gormesine gülüyorum.
Asil planlarını asil pisliklerini böyle örtbas ediyorlar iste

Nasıl sanmıyorsunuz en basit örnek bu forumda. Ne kadar süredir takiptesiniz burayı ?
Abd'nin Irak'a demokrasi için girdiğine kimse inanmaz.
Ama kendi halkına karşı, hak-hakuk gözeten, refah seviyesini yükseltmiş demokrat bir ülke olduğu düşünülüyor.
Yani, dış değil iç siyasetinde ki demokrasiye güveniliyor.
Benim bu forumda karşılaştığım genel görüş bu yönde.

Ama kendi halkına karşı, hak-hakuk gözeten, refah seviyesini yükseltmiş demokrat bir ülke olduğu düşünülüyor.
Evet siyahiler kendi halki degil zaten

Peki ben de sunu iddia ediyorum bu on milyon kisinin bir kere bile Kitab'i acip okuyablarinin çok cok az olduğunu. Kendisine inen kitaptan bile bir haber olani Islam siddet konusunda nasil besliyor olabilir.
O topraklarda siddete terore eğilim fazla çünkü o insanların kafasi hala ilkel. Eskiden Hıristiyanlar boyleydi kendi iclerinde bile ne buyuk savaslar verdiler.
Ben bunu dini kaygılar ile yapanin bir avuc insan olduğu geri kalan kesimin ise farkli hedeflerde olduğunu söylüyorum.
Gelelim bu kesimlerde olusan orgutlerin hepsinin terör damgasi yemesine.
Bu insanlar toplaklarini batidan korumak icin orgutlendiklerinde bile bu damgayi yediler. Çeçenistan boyle Filstin oyle vs. Bu da yok sayilamaz asla.

El hasil dünyada birçok siddet olayları vardi hala da var. Bunu sadece Islam dinine yikip digerlerini gormemek onlari aklamak da bana göre islam düşmanligi.

En basitinden Türkiye.
Adam hiçbir dini gerekliliklerini yapmayip senede otuz gun oruç tutuyorum diye Maganda kesiliyor. Siddete başvuruyor. Bu adam ne kadar müslüman? Kitabı ile ne derece hasir nesiracaba ?

Yanlış.
Yorumun baştan sona kadar yanlış fakat yazdıklarımın çok uzun olmaması bakımından, sadece Çeçenistan örneğine karşılık vereceğim.
Çeçenistan'ı karıştıran kişileri yanlış yorumlamışsın. Onlar Suudilerdi. Ne Rusya ne de bir başkası değildi.
Taş değirmeni isimli bir kitap var, Türklerden, ülkelerine sinsice sokulan vahhabi teröristlerden nasıl bahsettiklerini, Kafkas savaşında Müslüman ülkelerin konumunu anlaman için okumanı tavsiye ederim.
Kara perşembe'yi bilir misin? Hala yılın belli bir günü karadenize karanfiller bırakılır, kelle başı para alan Türkiye'de ki kaptanlar, gemilere doldurdukları kafkas halkını deniz ortasında dökmesi olayına ithafen... Bir değil, yıllarca sürmüş adeta gelenek.

Türkiye'de pek bir sevilen Şeyh Şamil'in adı nerden geliyor dersin? Kendini Şeyh ilan etmesi ve herkesin yine kendisine biat etmesini istemesinden... Onun gibi niceleri, zamanında Ruslardan farkı olmayan, zero içerek kafayı bulan, Sunni mezhebiyle alakaları olmayan, kendi halinde bir hayat yaşayan, rahatına düşkün bir topluluktan, ansızın filizlenip boy attı, dal budak saldı. Suddiler eğittikleri Vahhabi teröristleri topyekün Çeçenya ve Dağıstan'a gönderdi. İnsanlar, kendi komşuları tarafından vurulmaya ve mürted ilan edilmeye başladı.

Hal böyle olunca, Rusya hemen dibinde Işid'in bir diğer versiyonunun var olmasına izin vermedi.
Kafkas halkına toprak önerdi, kaçmamalarını ya da kendilerine karşı savaşmamalarını istedi.
Çoğu da kabul etti, ama "yok, bizi Ruslar yönetirse, dinsiz ölürüz" diye düşünen yığınla insan da başta İsrail ve Tc olmak üzere dünyanın dört bir yanına dağıldılar. Dünyanın en hızlı gelişen şehri seçilen Grozny'i bırakarak, kendi dillerini konuşmaya izin verilmeyen ülkelerde yaşamaya başladılar.

Yetmedi, Rusya 1864 büyük sürgünü ve öncesinde kaçan sivil halka vatandaşlık teklif etti, 94 yılında başvurular oldu, Tc'den sayılı kişi gitsede (ki, haberleri olmadı) diğer ülkelerden epey talep aldılar.
Kimse Çeçen-Dağıstan savaşında Rusya'yı suçlayamaz.
Cahar Dudayev döneminde haklı olan savaş, Şeyh'lerin devreye girmesiyle canlı bomba eylemlerine dönüştü.

Son düzenleme:
Evet siyahiler kendi halki degil zaten
Doğru, siyahilere ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıldığına inanıyorum.
Başkanları yine bir siyah fakat her nasıl oluyorsa, arkası kesilmeyen polis terörüde yaşanıyor.
Ama yine aynı ülke de Cia'ye açtığı davayı kazanarak Apple, kullanıcılarının bilgilerini vermemezlik yapabiliyor.

Ayrica madem demokrasi dedigi seyin sonucunda şiddet varsa bu,ulkesinin içinde degil de disinda olduğu icin mi kimse demokrasiye toz kondurmuyor.
El hasıl mesele islam degil amacini her kaliba sokarsin

Ayrica madem demokrasi dedigi seyin sonucunda şiddet varsa bu,ulkesinin içinde degil de disinda olduğu icin mi kimse demokrasiye toz kondurmuyor.
El hasıl mesele islam degil amacini her kaliba sokarsin

Demokrasi'ye toz kondurmuyor olurmuyum hiç...
Ama o tozu, bir başkasının caniliğini gizlemek için de kullanmıyorum.

Işid, Müslümanlar içinden çıktı. Olmayan potansiyeli, lab deneyleri sonucu var etmediler. Yağmuru bekliyordu, Abd'de rahmet gibi üzerlerine yağdı.
Güçsüz kalabilir, birkaç gün için de Suriye, (hatta şimdi Irak'ta ve beşe bölünmüş olan Afganistan'da da varlar) askerleri tarafından yok edilebilirdi ama söylediğin gibi bir çok ülke tarafından desteklendi. Abd'den Körfez ülkelerine kadar...
Abd'nin kendinden olanı koruması (Avrupa ülkeleri ve İsrail) ve ortadoğuyu sömürmesi bana çokda tuhaf, iğrenç bir davranış gibi gelmiyor.
Daha kötüsü, berbat olanı Abd ile aynı yolu izleyen Körfez ülkelerinin olmasıydı. (Suudi Arabistan, Katar, Kuvet gibi)

Bunlar İslam'ı senden çok daha iyi biliyorlar. İçinde doğup büyümüşler.
Ve bana kalırsa, İslam'ın kalbi olan bü ülke halkalarını Abd'nin oyununa gelmiş bir avuç serseri olarak değerlendirmek, cani olduklarını kabul etmekten daha büyük bir hakarettir.
Onlar aptal değil, her şeyin farkındalar.

Demokrasi'ye toz kondurmuyor olurmuyum hiç...
Ama o tozu, bir başkasının caniliğini gizlemek için de kullanmıyorum.

Işid, Müslümanlar içinden çıktı. Olmayan potansiyeli, lab deneyleri sonucu var etmediler. Yağmuru bekliyordu, Abd'de rahmet gibi üzerlerine yağdı.
Güçsüz kalabilir, birkaç gün için de Suriye, (hatta şimdi Irak'ta ve beşe bölünmüş olan Afganistan'da da varlar) askerleri tarafından yok edilebilirdi ama söylediğin gibi bir çok ülke tarafından desteklendi. Abd'den Körfez ülkelerine kadar...
Abd'nin kendinden olanı koruması (Avrupa ülkeleri ve İsrail) ve ortadoğuyu sömürmesi bana çokda tuhaf, iğrenç bir davranış gibi gelmiyor.
Daha kötüsü, berbat olanı Abd ile aynı yolu izleyen Körfez ülkelerinin olmasıydı. (Suudi Arabistan, Katar, Kuvet gibi)

Bunlar İslam'ı senden çok daha iyi biliyorlar. İçinde doğup büyümüşler.
Ve bana kalırsa, İslam'ın kalbi olan bü ülke halkalarını Abd'nin oyununa gelmiş bir avuç serseri olarak değerlendirmek, cani olduklarını kabul etmekten daha büyük bir hakarettir.
Onlar aptal değil, her şeyin farkındalar.
Müslümanlardan cikmadi demiyorum. Basta yazdim simdi de yazayim. Siddet her ideoloji her din icinde barinabilir. Bunun bizzat islam ile alakasi yoktur. Bugün islam düşmanligi ve sadece islami hedef gostermenin çeşitli nedenleri vardir. Onlardan biri de kendi pisliklerini örtmektir

Islami iyi bilmek demek o topraklarda dogup buyumek demek degildir
Ayrıca benim onlari kandirilmis aptallar olarak gormem cani olmadıklarını ima etmem anlamina gelmez

Bin yillik icma konusu olan tesettür
el-ezherde tartisilir hale geliyor. Bunu sana saglayan ise batili oryantalisttir. Yani bugun bati senin dinini senden daha iyi bilip bunu silah olarak kullanıyor. Bu yüzden o topraklarda buyumekle islami cok iyi bilmeyi bagdastiramazsinz.

Yanlış.
Yorumun baştan sona kadar yanlış fakat yazdıklarımın çok uzun olmaması bakımından, sadece Çeçenistan örneğine karşılık vereceğim.
Çeçenistan'ı karıştıran kişileri yanlış yorumlamışsın. Onlar Suudilerdi. Ne Rusya ne de bir başkası değildi.
Taş değirmeni isimli bir kitap var, Türklerden, ülkelerine sinsice sokulan vahhabi teröristlerden nasıl bahsettiklerini, Kafkas savaşında Müslüman ülkelerin konumunu anlaman için okumanı tavsiye ederim.
Kara perşembe'yi bilir misin? Hala yılın belli bir günü karadenize karanfiller bırakılır, kelle başı para alan Türkiye'de ki kaptanlar, gemilere doldurdukları kafkas halkını deniz ortasında dökmesi olayına ithafen... Bir değil, yıllarca sürmüş adeta gelenek.

Türkiye'de pek bir sevilen Şeyh Şamil'in adı nerden geliyor dersin? Kendini Şeyh ilan etmesi ve herkesin yine kendisine biat etmesini istemesinden... Onun gibi niceleri, zamanında Ruslardan farkı olmayan, zero içerek kafayı bulan, Sunni mezhebiyle alakaları olmayan, kendi halinde bir hayat yaşayan, rahatına düşkün bir topluluktan, ansızın filizlenip boy attı, dal budak saldı. Suddiler eğittikleri Vahhabi teröristleri topyekün Çeçenya ve Dağıstan'a gönderdi. İnsanlar, kendi komşuları tarafından vurulmaya ve mürted ilan edilmeye başladı.

Hal böyle olunca, Rusya hemen dibinde Işid'in bir diğer versiyonunun var olmasına izin vermedi.
Kafkas halkına toprak önerdi, kaçmamalarını ya da kendilerine karşı savaşmamalarını istedi.
Çoğu da kabul etti, ama "yok, bizi Ruslar yönetirse, dinsiz ölürüz" diye düşünen yığınla insan da başta İsrail ve Tc olmak üzere dünyanın dört bir yanına dağıldılar. Dünyanın en hızlı gelişen şehri seçilen Grozny'i bırakarak, kendi dillerini konuşmaya izin verilmeyen ülkelerde yaşamaya başladılar.

Yetmedi, Rusya 1864 büyük sürgünü ve öncesinde kaçan sivil halka vatandaşlık teklif etti, 94 yılında başvurular oldu, Tc'den sayılı kişi gitsede (ki, haberleri olmadı) diğer ülkelerden epey talep aldılar.
Kimse Çeçen-Dağıstan savaşında Rusya'yı suçlayamaz.
Cahar Dudayev döneminde haklı olan savaş, Şeyh'lerin devreye girmesiyle canlı bomba eylemlerine dönüştü.
Bu uzun uzun yazdığınız hikâyenizi bir kenara birakin size tek soru soracagim. Ruslar Çeçenistan halkını ve Kafkaslari katletti mi etmedi mi ?

Müslümanlardan cikmadi demiyorum. Basta yazdim simdi de yazayim. Siddet her ideoloji her din icinde barinabilir. Bunun bizzat islam ile alakasi yoktur. Bugün islam düşmanligi ve sadece islami hedef gostermenin çeşitli nedenleri vardir. Onlardan biri de kendi pisliklerini örtmektir

Islami iyi bilmek demek o topraklarda dogup buyumek demek degildir
Ayrıca benim onlari kandirilmis aptallar olarak gormem cani olmadıklarını ima etmem anlamina gelmez

İslam radikalize edilmeye müsait bir din.
Bu yeni başımıza gelen bir olay da değil. Halife döneminde yaşananlar bile, sonrasının haberciyisiydi. Kerbela olayı bugünden bir sayfa niteliği taşıyor. Ali ve Muaviye, İran ve Suudi Arabistan, Hizbullah ve Işid... Zihniyetin nasıl da devam ettiğini görüyorsun değil mi? Adeta kalplere nakış nakış işlenmiş. Aynı din ve düşman insanlar, düşman ülkeler, düşman örgütler.

Belki zamanında diğer inançlar da aynı ateşli çağı yaşadı ama şimdi söndüler ve kişisel seçim, yollardan sadece biri olmaktan öteye gidemiyorlar.
Ve cidden ben de Abd'nin baş aktör olduğunun unutulmasına dayanamıyorum, ama diğerlerini aklamaya da çalışmıyorum.

Abd'nin farklı din ve ideoloji sahibi ülkelere yaptıklarına bir göz atalım.
SSCB, Çin, Vietnam, Venezüela, Küba, Bolivya, Afganistan, Kore...
Bunların şimdiki durumu ne?
Ben bu ülkelerden bir Işid, Nusra, El Kaide, Boko Haram gibi örgütlerin çıkmamış olmasını, dinden öte dertlerinin bulunmasına, din kullanılarak aralarının açılmasına müsade etmemelerine, ideolojilerinin kafa kesmeye müsait olmamasına bağlıyorum.
Venezüela'ya az mı karıştı Abd? Ya da Küba? Tarihin en büyük ambargolarını yine bu ülkeler yedi. Beli doğrultma fırsatları olmadı. Peki ya sonra? Neden hiç kendini şeyh-haham- rahip veyahut keşiş ilan eden bir kimse çıkarak ülkeyi parçalamadı? Ülke içinde çatışma ve ayrışma yaşamalarına rağmen, sokak ortasında kafa kesen bir nesil var olmadı?

Abd yüzünden var olması normal ve halkı suçlamanın yanlış olduğu durumlar; darbe, iç karışıklık, fakirlik, işsizlik, eylem
vb. dir.
Fakat Abd yüzünden var olması normal olmayan, halkta talep olmadığı müddetçe asla vücut bulamayacak durumlar ise şunlar; sokak ortasında birbirini boğazlama, komşusunu mürted ilan etme, organ mafyacılığı, insan ticareti, canlı canlı yakma, uzaktan kumanda yardımıyla patlatma, hastahaneleri tarama, köle olarak alıp-satma.

Bunlar Abd'nin kullandığı aptal ve cahil halkın geldiği son nokta değil. Bunlar aptal ve cahil olduğunu zannettiğimiz halkın hep içinde bir yerde gizlediği duyguların, yağan dolarlar sayesinde ortaya çıkabilme şansını yakalamış olması.

İslam radikalize edilmeye müsait bir din.
Bu yeni başımıza gelen bir olay da değil. Halife döneminde yaşananlar bile, sonrasının haberciyisiydi. Kerbela olayı bugünden bir sayfa niteliği taşıyor. Ali ve Muaviye, İran ve Suudi Arabistan, Hizbullah ve Işid... Zihniyetin nasıl da devam ettiğini görüyorsun değil mi? Adeta kalplere nakış nakış işlenmiş. Aynı din ve düşman insanlar, düşman ülkeler, düşman örgütler.

Belki zamanında diğer inançlar da aynı ateşli çağı yaşadı ama şimdi söndüler ve kişisel seçim, yollardan sadece biri olmaktan öteye gidemiyorlar.
Ve cidden ben de Abd'nin baş aktör olduğunun unutulmasına dayanamıyorum, ama diğerlerini aklamaya da çalışmıyorum.

Abd'nin farklı din ve ideoloji sahibi ülkelere yaptıklarına bir göz atalım.
SSCB, Çin, Vietnam, Venezüela, Küba, Bolivya, Afganistan, Kore...
Bunların şimdiki durumu ne?
Ben bu ülkelerden bir Işid, Nusra, El Kaide, Boko Haram gibi örgütlerin çıkmamış olmasını, dinden öte dertlerinin bulunmasına, din kullanılarak aralarının açılmasına müsade etmemelerine, ideolojilerinin kafa kesmeye müsait olmamasına bağlıyorum.
Venezüela'ya az mı karıştı Abd? Ya da Küba? Tarihin en büyük ambargolarını yine bu ülkeler yedi. Beli doğrultma fırsatları olmadı. Peki ya sonra? Neden hiç kendini şeyh-haham- rahip veyahut keşiş ilan eden bir kimse çıkarak ülkeyi parçalamadı? Ülke içinde çatışma ve ayrışma yaşamalarına rağmen, sokak ortasında kafa kesen bir nesil var olmadı?

Abd yüzünden var olması normal ve halkı suçlamanın yanlış olduğu durumlar; darbe, iç karışıklık, fakirlik, işsizlik, eylem
vb. dir.
Fakat Abd yüzünden var olması normal olmayan, halkta talep olmadığı müddetçe asla vücut bulamayacak durumlar ise şunlar; sokak ortasında birbirini boğazlama, komşusunu mürted ilan etme, organ mafyacılığı, insan ticareti, canlı canlı yakma, uzaktan kumanda yardımıyla patlatma, hastahaneleri tarama, köle olarak alıp-satma.

Bunlar Abd'nin kullandığı aptal ve cahil halkın geldiği son nokta değil. Bunlar aptal ve cahil olduğunu zannettiğimiz halkın hep içinde bir yerde gizlediği duyguların, yağan dolarlar sayesinde ortaya çıkabilme şansını yakalamış olması.
Siz Abd nin bas aktör olduğunu kabul ediyorsunuz ama insanlar artık bu cümle ile alay ediyor . Bu durumun bir kuruntudan ibaret olduğunu belirtiyor.
Dedigim gibi Hıristiyan halki da zamaninda kendi icinde bu savaslari yasadi. Ne zaman ki dini hayatin bir kosesine ittiler kendileri ile ugrasmayi bırakıp disariyi katlettiler. Ama şiddet ayni siddet. Elleri hala kanli. Durulma yok yon değiştirme var.

Kuranda "hukum yalnızca allahındir"şeklinde bir ayet var. Mesela hariciler bundan yola cikarak hakem olayina itiraz ederler. Oysa ayetin baglami bambaska.Kaynak olarak da Kurani gosterirler ama. Sizce bu,amaca dini uydurmak degil de nedir? Mesela hz Ali çocukluğundan beri islami anlamış sindirmis bir şahsiyet olarak kan çıkmasın katliam olmasın diye kendini geri cekmistir. Mesele budur iste. Din degil her sey buna musaittir. Arkaplanda dunyevi ve alcak hirslar vardir

Bu uzun uzun yazdığınız hikâyenizi bir kenara birakin size tek soru soracagim. Ruslar Çeçenistan halkını ve Kafkaslari katletti mi etmedi mi ?

Gayet yerinde bir özete hikaye demişsiniz, hangi kaynakları baz aldığınızı öğrenmek isterim. Alakalı kaynakları okusaydınız zaten benzer sonuçlara ulaşırdınız.

Sorduğunuz soruyu da her ülkeye uyarlamak mümkün. Nereden baktığınıza göre değişir.

Türkler Dersim halkını katletti mi, katletmedi mi? İşte sizin vereceğiniz cevabı ortalama bir Rus da bu konuda verecektir.

Amerika cihat anlayışını kendi yaratmadı. Şu an İzlanda'yı işgal etse sonrasında kafa koparan, cariyeliği reddetti diye kadın yakan bir örgüt oluşmayacağını garanti ederim.

Neye inanırsanız inanın, belli eğilimleri kabul etmediğiniz sürece söyledikleriniz objektif olamıyor ne yazık ki.

Son düzenleme:
Siz Çin Kore gibi ulkelerde kafa kesme yok diye baska türlü bir siddet de olmadigini mi sanıyorsunuz. Kusura bakmayın ama Görüşünüzü savunmak adina burada Rusya Cin gibi ülkeleri aklayip paklamayin. Onların potansoyelindeki siddetin yansimalarini da görüyoruz. En basiti de tum dünyanın izlediği Uygur zulmü.

Siz Abd nin bas aktör olduğunu kabul ediyorsunuz ama insanlar artık bu cümle ile alay ediyor . Bu durumun bir kuruntudan ibaret olduğunu belirtiyor.
Dedigim gibi Hıristiyan halki da zamaninda kendi icinde bu savaslari yasadi. Ne zaman ki dini hayatin bir kosesine ittiler kendileri ile ugrasmayi bırakıp disariyi katlettiler. Ama şiddet ayni siddet. Elleri hala kanli. Durulma yok yon değiştirme var.
İnsanlar alay ediyor çünkü aynı baş aktör tüm hünerlerini bir çok farklı coğrafya da kullandı, hatta darbe yaptı ama kimse kendi komşusunun kafasını kılıç ile kesmedi...
Abd ile savaşşınlar, neden kendi kendilerini boğazlıyorlar?
Çünkü Abd'den çok saçını açan Müslüman kadını, ezana Ali adını dahil eden Şia'cı yı tehdit görüyorlar.
Bunun sebebi de belli.

Amerika'nın baş aktör olduğunu kimse inkar edemez, sonuçta dünyanın en etkili ve güçlü ülkesi. Benim baş aktör olacak halim yok.

Ancak ülkemizin halkı sömüren uygulamalarına veya 1400 yıl öncesinin kafasıyla yaşanan skandallarına dış güçler, dış mihraklar, şunlar bunlar diye Amerika'yı hedef göstermek komik gözüküyor. Dalga geçilmesi normal.

Önce kadını 3.sınıf vatandaş olarak gören, kendi parası devlet parası ayrımı yapamayan, 19. yy tanklarını muhteşem gelişme diye yutturmaya çalışan hükümete ses çıkarmalı insanlar. Büyük resmi? görmese de olur, onu sonra halletsin bir zahmet.

X