Trump Orlando’daki LGBTİ nefretini görmedi: Müslümanları ülkeye almayalım

Hayır kardeş, "masum 1.60'a 40 kiloluk insanlar" olduklarını örnek göstererek, onları aklamak adına Çin ve Kore örneğini vermedim.
Abd'nin bu ülkelerde de çok fazla karışıklığa sebep olduğunu, hatta asker çıkardığını, ülkeyi ikiye böldüğünü ama yine de eline kılıç alarak dağ bayır koşan tiplemelerin var olmadığını kanıtlamak için söyledim.

Türkler bu katliamı yapmadi demiyorum. Ama sistematik bilinçli ve sürekli olan Ruslarin katliami ile Dersim katliami bir degildir. Biz bunu sistematik olarak mi devlet ideolojisi olarak mi yaptik.
A önce de belirttim orada kafa kesme olmuyor olabilir ama mesela Belçika da Afrika ya ait olan mücevherlerin ne isi olduğunu bunun boyle olmasinda hangi ideolojinin payi olduğunu kimse açıklama geregi bile duymaz.
Sorun su ki siz sadece kafa kesmeye odaklanmis dünyayı yangin yerine çeviren diger kafalari umursamiyorsunuz bile

Kendi komsusunu kesmedi ama baski halki kesti fark ne ?

Su yazdginizi simdi farkettim. Mesele Abd yi hedef gostermek degil. Abd bunu kullaniyorsa o da kendi icinde 'kan'barındırıyor demektir. Ama kimse bu kismi ile ilgilenmez hatta onlari över. Sorun da bu sadece
Bazi seyleri sadece islama ozgu gormek. Muslumanlar zirvede olup bu şekilde ortalığı karistirsa cok da iyi malzeme olurdu agizlara mesela. Sorun bu. Daha kac farklı yolla anlatilir bilmem

Bir olayın sistematik olup olmadığını nasıl anlıyorsun? Bu ayrımı yaparken kullandığın kıstasın nedir?
Çünkü bana kalırsa, insanlar öldüyse, ister dış politika, isterse de ideoloji temelli olsun yanlıştır.

Sana Kafkasyada ki durumu özet geçeyim.
Bu konuyla ilgili bir önce ki yazımda değindiğim gibi, kendi halinde, sakin ve mutlu bir hayat yaşayan halk kışkırtıldı.
Bu halk Rusya'dan önce birbiriyle çatıştı. Dağıstan, Çeçenistan diyorsun, sen şimdiki hallerini hatırlıyorsun ama ben geçmişte nasıl olduklarını, öyle din için kendilerini patlatacak tipler olmadıklarını çok iyi biliyorum.
Din onlar için iyiydi, hoştu ama hayatda güzeldi, eğlenceliydi, dolu dolu yaşamak gerekirdi.
Felsefeleri bu.
Mezhep olarak karışık bir ortam var, caferi de şii de, Kuran Müslümanı denilen kimselerde mevcut. Adı bu değil ama, kaynak tek kabul edilmiş.
Ardından Suudiler devreye girdi. Bir, iki hoca derken vaazlar, dini ritüeller, toplantılar birbirini izledi. Diyorum ya, okuduysan eğer sende bilirsin, insanlar "bir gün önce ki komşumuz bize bıçak çekti" diye anlatır.
Ve ardından olanlar oldu.
Şimdi Kadirov'u kimse sevmez ama Çeçenistan'da bomba patlamıyorsa bunun tek sebebi tek tek avladığı teröristlerdir. Çok ağlanıyordu, Rusya'ya iade edilen kimselerin ardından, sınır kapısında yerden yere vuruyorlardı kendilerini, ama onlar o topraklardan zihinleri okunduğu, gerçek amaçları açığa çıktığı için kaçtı.
Dedim ya, Rusya toprak önerdi.
Gelin dedi, savaşmayın, özerk olun, tüm haklar konusunda eşitiz diye de vurgu yaptı.
Kanıtladı da. Çeçenistan ve Dağıstan'ın ekonomik durumuna bak. Nasıl yaşadıklarını gör.
Şimdi kaçan tayfa, sefil bir şekilde yaşıyor.

Putin bir kez olsun Rus tabirini kullanmadı. Hatta Suriye'de savaşan Çeçen teröristler için "Rusya halkından bazı kimseler" olarak söz etti. Gerçek Çeçenler de elini sıktı, Kadirov asker çıkaralım, geri dönüşleri yine buraya olacak dedi.
Şimdi Çeçenistan da tek bir insan ölüyor mu? Asla.

İnsanlar beni Rus hayranı olmakla suçluyor ama, bu noktaya doğuştan gelmedim. Benim de çevremde herkes "katil kızıl, pis Rus" diyerek büyüdü. Ben o bölgenin insanıyım, kuşaktan kuşağa aktarılan hikayeleri, yazıları biliyorum.
Yukarıda yazdıklarım gerçektir, bu konuda bana inan.

Kendi komsusunu kesmedi ama baski halki kesti fark ne ?

Ben Abd'nin her hareketinin altında yatan yegane sebebin para olduğunu, baş kan emicilik rolünü kimsenin ondan devralamayacağını kabul ediyorum, sen de İslam coğrafyasında olası bir kışkırtmaya hemen aldanan cahillerin değil de, bu kışkırtmanın yolunu gözleyen ve canlarını hiçe sayan kimselerin bulunduğunu, ve bu radikal tutumlarının altında yatan yegane etkenin din olduğunu, çünkü bildiğimiz kadarıyla bunun haricinde bilim, felsefe gibi bir uğraşlarının olmadığını kabul et.
Abd onlara Ceo olmayı vaat etmiyor, ama bir düzine huri gözlerini karartıyor.
Abd silah veriyor, onlar da her öldürdükleri kimse için alacakları mükafatı düşünerek terör estiriyor.

Din yanlış yorumlanmışsa bile, bunu Rusya'nın füzeleri altında can vermeyi sevdikleri için yaptıklarını sanmıyorum.
Onlarda ölüyor, boş bir amaç için canlarını feda etmezler. Emin ol, gayet iyi biliyorlar.

Sistematik bilinçli ve sürekli olması için ne gerekiyor? Yani Sivas, Maraş ve Çorum'u art arda örnek versek Türk halkı alevileri sistematik olarak katlediyor diyebilir miyiz?

Ben ABD konusundaki eleştirilerinizi anlıyor ve kabul ediyorum. İnanın en sağından en soluna bütün ideolojilerde Amerika eleştirisine yer vardır. Biraz da dediğim gibi çok güçlü bir ülke olmasından kaynaklanıyor ama sonuç olarak Amerika'yı kimse sevmez.

Ama sizin İslam konusunda belli başlı yönelimleri görmemeniz bana enteresan geliyor. Evet Afrika da dahil olmak üzere emperyalist ülkeler bütün dünyayı sömürüyorlar.

Ancak cariye olmayı kabul etmedi diye canlı canlı kadın yakmıyorlar. Bu evet, bana göre kafa kesmekten de kılıçla doğramaktan da, kültür savaşından da önemli ve korkunç.

Lütfen bu yönelimi küçümsemeyin.

Size şunu belirteyim sistematik olup olmamasi cok seyi degistirir. Sistematik degilse tarihi bir leke olarak gorulur. Sistematik ise arkasinda durulur. Avatarinizin yanındaki yaziyi gormedim. Demem o ki size karsi başta bir onyargim yoktu
Sizin bazi cumlelerinizden sonra hangi görüşte olduğunuzu kestirdimm tamamen önyargisiz olarak sizin ideolojinize paralel devletlerin caniliklerini gormezden geldiginizi ya da bir sekilde farkli gördüğünüzi farkettim.
Oysa gercekler bambaska. Makaledir kitaptır bunları dahi bir kenara koyuyorum. Çünkü belli ki zıt kaynaklardan beslenmisiz. Ama şükür ki canli ornekleri mevcut. Buraya gelen ya da Rusya da kalan insanların dedelerinin nasıl da katledildiklerine dair hikayelerin unutulup silinmesine ramak kalmis ama hala haberdar olabiliyoruz onlardan. Eşim iki taraftan da bu kayıplara sahip bir aileden geliyor
Hikayeler hala taze.
Ruslar kafalari uğruna masum insan katlettiler bunu inkar edemezsiniz.

Benim kabul ettiğim mesele şudur ki . O insanlarin gaza gelmesinin sebebi din degil cahillil ilkelliktir. Orada insanlar Huri ile aldaniyorlar. Baska yerde para ve refah ile aldaniyorlar.
Siddete musait olan islamin kendisi degil insanın kendisidir.
Aslinda o kadar cumlemin ozeti se budur

Saldiriyi senin duzenlemedigin ne malum Trump? Daha fazla yandas toplamak icin?
Hic mi guvenlik yoktu? 1 kisi iceri girip 50 kisiyi tarayacak?! Ve koskoca Amerika! buna mudahale etmeyecek.?
Cidden ne kadar da inandirici..
The Economistin 2016 kapagina bakilirsa lgbt renklerinde Amerika bayragi ve siyah beyaz renkte sarikli cubbeli birinin elindeki kalasnikofu o bayraga tutuyor. E bayrakta da 50 tane yildiz var malumunuz?! Bu ne alaka diye sorarlar adama. Demekki biliniyordu?!
Boyle bir saldirinin bilinmemesi ve hadi bilinmedi diyelim bir kisinin 50 kisiyi elini kolunu sallayarak taramasi akla mantiga uygun degil?? !

Edit: Isidi savunmuyorum sadece her sey her saldiri bilinerek planlanarak yapiliyor diyorum yanlis anlasilmasin. Hepsi birbirinden beter! Maksat Islam karalansin..

Ben de size sunu ifade etmeye calisiyorum. Kitabını bir kere bile okumayan adam senede bir ay oruç tuttu diye. Aksi davranışta bulunani öldürme hakki bile görebiliyor.
Iste bunun altında islamin siddete egilimi yatmıyor cahillik ilkellik yatıyor.
Cunku yukaridaki uygulama hem islam ile çelışıyor bu bir.
Hem de dünyadaki şiddet olayları vaadedilen huriler icin olmasa bile irk için menfaat icin para icin çeşitli yollardan kanında bozukluk olanlara yol veriyor.
Not:Sistematik olmasina sayi açısından bakarak degil devletin ideolojisine hizmet açısından bakilabilir mesela

Son düzenleme:

Dudayev bir Rusya pilotuydu. Hatta Rusya'nın Kafkasya bölgesinden sorumluydu. Şamil ise Hacı Murat ile yolları ayrı düşmüş, insanların kendisine biat etmesini isteyen bir şeyh.
Olaya dramatik baktığımızda, Dudayev ve yoldaşları haklı bir savaşın insanlarıydı. Ama ülke zaten bölünmüş, Rusya'dan önce birbirleriyle savaşır hale gelmişlerdi. Dudayev bağımsızlık istiyordu, Şamil cihat. Dudayev onurlu bir kimse idi, fakat gerçekleri göremedi. Birkaç yıl sonra ki Çeçenistan'ın durumunu fark edemedi. Büyük oyunları anlayamadı.
Ben o dönemde yaşamış, savaşmış kimseleri severim. Onları inkar etmek, suçlamak bir nevi geçmişe hakaret hissi veriyor.
Lakin tüm bunlara rağmen, tarafsız değerlendirmem halinde, Rusya'nın kaybetmesi halinde şimdi köle pazarlarıyla ünlü bir ülke haline geleceğini de biliyorum. Rusya elinden geleni yapmıştı, haklarını da veriyorum.

İnkar ediyorum, daima da edeceğim. Savaş isteyen kesimin ne kadar az olduğunu da biliyorum. Çeçen sanatına, geleneklerine bir göz atarsan, dediğim gibi dindar bir topluluk olmadıklarını bilirsin. Oysa Dudayev sonrası kendini tekbir eşliğinde patlatan, vahhabi teröristlere dönüştü. Dudayev olayı ise çok uzun, Rusya askeri iken isyan etmesinin sebepleri var.

Son olarak, ideolojime paralel devletleri savunmadım. Çin sadece Abd'nin saldırdığı, Afganistan, Irak gibi örneklerden biriydi. Çeçen olayı ise, içinde olduğum ve senin yanlış bir konuya örnek olarak gösterdiğin için bu noktaya geldi.

Bilinip The Economist'e kapak yapılması akla mantığa uygun mudur?

Donald Trump zaten eşcinsel karşıtı. Bu olaya sevinip sevinemeyeceğine karar veremedi o yüzden henüz.

Benim anlamadığım nokta, IŞID'ın bunu yapmayacağına mı inanıyorsunuz? IŞID İslam karalansın diye yapmıyor ki bunu, öyle inandığı için yapıyor.

Sanırım Amerika İslam karalansın diye göz yumuyor diyorsunuz. Yani mümkün, neden olmasın. Ama başka bir cani de okula girip delirdiği için 15 çocuk öldürebiliyor, sonuçta anlık bir olay. Her olayın engellenebileceği tezini gerçekçi bulmuyorum.

Yani belli ki inançlı bir insansınız, ilk yorumunuz bu konuda örgütün kendisini eleştirmek olsa bir kere de, bütün dini hassasiyetli üyeler komplo teorileriyle başlamasa yorumuna daha iyi olmaz mı? Daha insani değil mi?

Ben de size şunu soruyorum, neden Budizm'i yanlış anlayanlar böyle bir örgüt kurmuyor? Kadın yakmıyor, bar basmıyor, tren patlatmıyor?

Budizm yanlış anlaşılamayacak kadar iyi de, diğerleri kötü mü?

A aptalinsan ayrıca bir Türk nasil ki Dersimi kabul etmez,o zaman Rus da kendi yaptığını kabul etmez diyorsunuz. Ama ruslarin böyle bir sey yapmadigini belirten yorumu doğru bulurken Türklerin yapmadigi şekilde bir yorumunuz olamiyor sizce çelişki degil mi bu.
Konu disi ama objektif olmadığınızı belirtmek isterim

Budistlerin yaptığı katliamlar yok mu ?

Budistler hakkında da haberler gördük arkadaslar farkli dunyalarda mi yaşıyoruz?
Sana tokat atana diğer yanağını uzat gibi bir ogretisi bulunan dinde bile gorduk siddeti otesi var mi ?

Aslında öyle demedim, herkes tarihini belli bir bakış açısıyla inceler dedim. Mesela siz Dersim katliamdır diyorsanız, istisnasınız. Çoğu Türk böyle düşünmüyor.

Ben Rusların yapmadığını okuduğum kaynakları baz alarak, Türklerin yaptığını yine okuduğum kaynakları ve araştırmaları baz alarak söylüyorum. Türk veya Rus olmak gibi milliyetçi hassasiyetler barındırmıyorum, zaten yarı Türk'üm.

Ama sorunuz gayet şovenist bir soruydu, Ruslar Çeçenleri katletti mi katletmedi mi?

O halde şöyle de denebilir, Almanlar Yahudileri katletti mi katletmedi mi? Rahat bırakın o zaman Yahudileri, her komplo teorisine katmayın, yazık.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…