Trump Orlando’daki LGBTİ nefretini görmedi: Müslümanları ülkeye almayalım

su yazdiklarin hangi yüzyilda idi ve sözde muslumanlarin yaptiklari suanki zamanda 21 yüzyil da .... bu kiyas ne kadar sacma ...
yani bu zamana kadar arpa kadar yol alinmamis , hep bana hep bana dini sömürmede bir numaralar ... kelimeleri süslemene gerek yok hersey ortada , okadar dini guclu topluluk olsaydi gösterildigi gibi özünte olsaydi suan musluman ülkeri bambaska olurdu .. mekke resimlerini bakin para yuvasina cevirilmis yazik gunah ... Islam güzel en güzeli ama cogu muslumanlar degil , kara leke kaldiki Allahu teala en cok peygamberi hangi topluluga vermis?!! yine iflah olmamislar ...o yuzden hicbir zaman refah da yasayamiyacaklar .....fakirlik zorbalik esitsizlik haksizlik diz boyu hayati yasama degilde hayatda kalmak icin savasanlardan ibaret ... hristiyanlar zamaninda naptilarsa yaptilar suan hicbir insani ulkesinde magdur yapmiyorlar evinden isinden okuldan sagligan herseyden 4 lük devletten peki senin ülkende? insanlar ac ac ölü bebegini cuvalda tasiyan babalarin ülkesi cöpden yemek toplayanlarin ülkesi 21 yüzyilda ve guya dindar toplulukta.. efendimizin komsun ac ken tok yatma dedigi ümmetinin ülkesinden birisi yahudilermi hristiyanlarmi engel oluyor yardim etmenize yada torpili onlar mi yapiyor birakinya yanlisini kabul edin milletin asirlar önce yaptiklarini konusmak sadece zavallica .....

Ateistler Tanrı’ya değil bilime inanırlar ve yaşamlarını bilimin doğrultusunda şekillendirirler. Kendileri öyle söylüyor.

Karıştırdığınız kısım şu ki ateizm din değil.Ateistler şuna inanıyor diye bir şey yok.Ben bir ateist olarak bilime inanmıyorum desem beni çürütebilecek misiniz ? Hayır çünkü ateizm herhangi bir kaynağa bağlı değil tamamiyle kişinin kendi fikri.Ama siz bir Müslüman olarak Allah'a inanmak zorundasınız çünkü dinin kaynağı Kuran'da böyle geçiyor.
Bir ateistin yaptığı beni bağlamaz yani ama bir Müslüman'ın İslam adına yaptıkları hepsini bağlıyor işte şekil a da olduğu gibi.Çünkü arkasına sığındığı bir şey var o da inanılan değerler.Ha o değerler herkesçe farklılık gösteriyor işin o kısmı enteresan.

(3)
Bahar hanim ben islam "ponciklik" dini demiyorum.
Islam ayni zamanda bir "hukuk kitabi"dir diyorum.
Dolayısıyla cezalar,savas hukuku,evlilik ve bosanma akitleri var icerginde.
Olmamasi tuhaf zaten.
Sirf bu nedenle icinde savas barindirmasi onun siddet dini degil hayatın gerceklerini iceren bir rehber old. gosterir
Komünist liderlin katliamini yok saymaniz(?) ve sitede bu gorusun desteklenmesi de oldukca tuhaf. Ama dediginiz gibi bu tamamen farklı bir boyut -ne de olsa konu islam'in siddeti (!)-
Ama kalkip da batiyi,abd'yi,islami budizmi,ideolojileri siddet konusunda eleştirip; bahsettigim kesime toz kondur(a)mamaniz hic gercekci degil

(4)Sizinle uzlasamadigimiz temel konular var ve onlar oldugu sürece tartışma her zaman sonucsuz kalacak:
-Birincisi adalet,esitlik, özgürlük anlayislarimiz cok farkli
-İkincisi kaynak farkliligi/yahut konduramama herneyse;desteklediginiz sistemin temsilcilerinin katliamlarini kabul etmemeniz
-Üçüncü olarak da bir din veya ideoloji adina yapilsin/yapilmasin (benim icin ayni ) siddetin sadece islama ozgu olmadığını kabul etmemeniz . Bir ideoloji savas emretmese bile ( ki onu savunmak icin heo gerekir) bunu engelleyen ogretisi yoksa da sorunludur
!!!Islami inceleyip doğru islamin isid olduğu sonucuna variyorsunuz.!!!
Islam kaynakları Kitap Sunnet Icma Kiyas tir.
Bunlarin hicbirinde 'kadin yakma' sonucu yoktur
Bunlarin hic birinde 'musluman kardesini'tekfir etme cevazi yoktur.

(5)
Bunların hic birinde gaylarin takildigi barin mudavimi olup da gidip onlari katletme hakkin yoktur
Hadislerden isinize geleni almis olmasaydiniz savas ayetlerini 'zaruri' olarak ele alabilirdiniz. Cunku hadislerde sık sık hz. Muhammed'in yahudi komşuları ile iliskisi anlatilir.
Ama size gore islam diyor ki "önüne gelen gayri muslimi öldür" oyle olsaydi hz muhammed mekkeyi fethettikten sonra orada bir tane yahudi barindirmazdi. Boyle yapmadigini ise yahudi komşuları olmasindan anlıyoruz. Karsilikli dokunulmazlık anlasmalari dahi mevcut ve bunu bozan da hep karşı taraf olmuştur.

İsid vesaireyi bir kenara biraktigimiz zaman ise normal müslümanların hayırda yarsitigini görüyoruz. Dileyene bunu bin defa kanıtlarım.

(6)
İşin gülünç yani da bu müslüman kardeslerim, sizin o cok ovdugunuz devletlerin açtığı yaraları sarmaya gidiyor.
Anlasmamiz cok zor çünkü siz asimile olmuş insanlar olarak modern zihin ile düşünüyorsunuz bunlarin cogunu su talihsiz asirda bir muslimana bile anlatmamiz zor . Cunku zihinler ele gecirilmis duruma. Egitim sistemi,giyim,yeme-icme hersey

Cunku 'ifrat' ve 'tefrit'in dibini yaşıyoruz
Bir tafata "I. eliacik"lar bir tarafta "Isid"ler. Bu durum bu asrin sorunu. İslâm her daim boyle degildi ama "insan" olmanin,kelime anlami olarak 'unutan' olmamin getirisi ile cogu zaman sapikligi tercih ettik ve buna hz. Muhammedin vefatı ile basladik.Ama her ne zaman mutedil olduk islam devletleri zirveyi gordu.

sevde_
Bahsettigim konu kapanmış surekli isi dine getirdiğiniz icin. Size cevabım buradan
(1)
Öncelikle benim soylemlerim hakkında konusacaksan -bir onceki konuda da bunu yaptin- alintila/ismimi ekle
'Gerçek Müslümanlık bu degilciler' in tam karşısında 'bugün birsey olsa da islama sarsam' cilar duruyor.

Ikinci olarak da defalarca sorduğum soruma cevap beklemekteyim.
Kendine inen Allahin hitabini bir kere bile okumayip senede bir ay oruç tutup da oruç tutmayan kisiyi linc etmeyi kendine vazife bilen kisinin İslâm öğretileri ile alakasi nedir?
Kuran da sadece cihat mi var mesela?

Kuran da fakiri yedirme giydirme

(2)
-Ana babaya saygi (musluman olmalari sarti yok)
-Yetimi itip kakmama,onlarin hakkini gozetme
-Alisveriste adalet
Birçok guzelikler var...
Sen en basitinden Türkiye Müslümaninda bunlarin kacta kaçını görüyorsun daaa....
Gördüğün her çirkinlige iste gercek islam bu diyebiliyorsun?

Kendin demedin mi müslümanlar yolsuzluk yapıyor. Peki islam bunun tam karşısında durmuyor mu? Adalet vurgusu yapmıyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…