.. Trizomi 18 tanısı konularak gebeliği sonlandırılanlar

.. Canım arkadaşım duygularıma tercüman olmuşsun. Çok teşekkür ederim.

erken dusuk, bos gebelik, dis gebelik vs. nasil birer ihtimal ise sorunlu bebek olayi da bir ihtimal...ancak elbetteki yas ilerledikce risk de artiyor...ancak ne hikmetse benim bugune kadar gordugum butun down ve diger sendromlu bebeklerin anneleri 25-30 yas arasinda idiler...hatta doktorumum bir hastasi 19 yasinda idi(down sendromlu)..cok sukur ki bu tip anomaliler yapilan testlerle ya da en azindan amniyosentez ile gebelik esnasinda anlasiliyor. benim annem de beni 42 yasinda dogurdu..herhangi bir sendromum yok, hatta amerika'da master yapiyorum burslu:))her insan hayatinda dramatik seylerle karsilasiyor bir sekilde, insallah seninkisi son olacak...hep boyle iradeli ve azimli ol...

.. Lütfen üzülme. Geç olsun güç olmasın inşallah. İçini ferah tut. Allah'ın izniyle hepimizi güzel günler bekliyor inşallah. Hem çok doğru söylüyorsun. Folik asite de başlarsın. Eşine de hiç üzülme sıkılma. Bak bizler burda ya da yakın bulduğumuz arkadaşlarımızla anlatıp gerekirse fikir alıp deşarj oluyoruz. Erkekler maalesef öyle değil. İçlerine atıyorlar. Onunda kendince korkuları var şimdi. Bu olayı bi biz yasamadık ki. Bi biz kaybetmedik bebeklerimizi. Onlarda kaybetti. Bu yüzden onuda anlamaya çalış. Hem 45 gün dediğin nedir ki. Gör bak. Göz açıp kapatıncaya kadar geçicek.

.. Canım arkadaşım duygularıma tercüman olmuşsun. Çok teşekkür ederim.

evet haklısın canım.ilk baya bi üzüldm ama ben hep hayrlısını diledim.demk ki bu hayrlısıymış diyorum.vardr bunda da bi hikmet.. bakalım bekleyip görcez..

canım allahım gönlüne göre versn ama bu sitede ben sadce ozekle değil kimle konuşsam yazışsam, kimin yorumunu okusam hiç alınmadım.çünkü gerçekten bu sitede herkes bi şeklde seni anlıyor. en yakınına ne denirse sana da onu söylüyor.sen tabi hassasiyetinden dolayı üzülmüş olablirsn ama cidden artniyet olduğuna inanmyrm. insanın duyguları çok değişiyor.bir anı bir anını tutmuyor. sen tabi ki güçlü olmalısın.seni anlamayan senn durumunla uzaktan yakından ilgisi olmayan insanlarn dedikleri seni üzebilir ama burdaki arkadaşlarn dedikleri seni üzmesn hiç.bu şeklde şeyler konuşulmasına ve senn üzülmüş olmana gerçekten ben de çok üzüldm.kalbini ferah tut arkadaşım..inşallah allahım mükafatını verir..

.. kızlar bu sabah iki tane test yaptım. ikisinde de ikinci çizgi slik çıktı. regli dönemim yarın aslında benim :) ama dayanamadım yaptım işte. daha önce yaptığım testlerde hiçbirşekilde ikinci çizgi çıkmıyordu. sanırım hamileyim :)))

canımm gerçekten mi :) ya silik çktıysa kesndr inşallah ya..ee kan testi yaptrsana hemen.ne zamn gitceksn hastaneye?

Herkesin yolu açık olsun.ALlahım her isteyeni çocuk sahibi yapsın..ANneler üzülmesin..hep güzel haberler alalım hamilelik isteyen herkesten...

ozek nerelerdesin? merak ettim seni ya..bişi yaz.doktora gittn mi? tekrar test yaptn mı? son durum nedr bi haber verrrrrr

.. Canım hemen gittim hastaneye. Kan testi yaptırdım pozitiiiiiif :))) daha günüm geçmediği için değer 45. Gün geçtikçe yükselecekmiş :)) çok mutluyum canım ya. Biliyorsun bizim bu ay olma ihtimali çok azdı. Ama olacağı varsa oluyormuş iste. Allahım sana ve tüm isteyenlere sağlıklı bebekler nasip inşallah. İçimde bi ferahlık, bi sevinç, bi mutluluk var. Bu sefer herşey Allah'ın izniyle güzel olucak inşallah :)))

canımm çok sevindim yaa.evet sen hiç umudum yok diyodun ama allah büyük işte.demk ki zamanı gelmiş.inşallah değerin günden güne katlanır.sağlıkla sıhhatle alırsn bebişini kucağına.inşallah herşey güzel olur.sen içini hep böle ferah tut..

kızlar ben bi süre girmiycem artık siteye. biraz uzak kalmak niyetindeyim.iyi geleceğini düşünüyorum.bebek konusundan biraz uzaklaşmak istiyorum.kafamı başka şeylerle meşgul edicem.öğrencilerimle ilgilenicem, açıköğretimde 2.üniversiteye kaydoldum bi de.ne bilim. biraz düşünmemek istiyorum.herbirinizi merak edicem.arada okurum belki.test sonuçlarım çıkarsa onu haber veririm bi de mutlaka.ozek hamileliğinin gidişatını yaz arada sırada bana da umut olsun canım.yoksa kafayı yicem düşünmekten.herneyse öpüyorum hepinzi kızlar.allaha emanet olun.bana da dua edin aklınıza gelirsem...

cok sevindim hersey yolunda gitcek merak etme hamileliğinn keyfini çıkarmaya başla:)))haberlerini bekliyorummmmm

selam kızlar bende bebeğimi trizomi 18 yüzünden kaybettim. ama sizlerden bir farkım var. ben bebeğimi 37+5te doğurdum ve sadece gelişim geriliği sorunu vardı sanıyorduk. 6 eylülde sezeryanla doğuma girdim 21 eylülde bebeğimi kaybettim. kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, akciğer yetmezliği sorunları yaşadı. 16 gün küvezdeydi. Bebeğim 1900 gram doğdu. bugünde genetik testinden geldi sonuç trizomi 18 diye. Buna şükür ama hiç yaşamamış olmayı dilerdim tabi bu sıkıntıları. keşke benimkide anne karnında anlaşılsaydı diyorum. yine de buna şükür. çok daha ciddi bir problem olabilirdi. çok daha fena şeyler yaşabilirdik. bir daha bebek sahibi olmam için 1 yıl beklememiz gerekiyor. hayırlısı ne diyelim....

.. Hiç merak etme hepsi geçicek. Bir sene dediğin nedir ki gelip geçicek. Bana da doktor biraz korunun demişti ama kontrole gittiğimiz de hersey normale dönmüştü yani rahim armut seklini vs almıştı ve isterseniz tekrar düşünebilirsiniz demişti. İnsallah sizin de daha erken olur. İlac gibi geliyo gercekten de. Bu sefer Allah'ın izniyle çok iyi olucak inşallah hersey. Hepimiz için Allahım hayırlısını versin inşallah.

benim bir arkadaşıma hamileyken bu tanıyı kodular hemde %95 çok ağladı sızladı yavrusuna kıyamadı,doğdu ve süper sağlıklı ve zeki,ben inanmıyorum o testlere bence yaptırıp kafanızı bulandırmayın,Allaha dua edin ...

arkadaşlar merhaba ben de 19 mayıs günü gebeliğin 11+5.gününde kürtaj oldum.11. hafta testleri için gitmiştik en büyük derdim mide bulantılarıydı ama hiç beklemedeğim duymadığım bişeyle karşılaştım.Bebeğe kistik higroma teşhisi kondu.ense kalınlığ 6.5 mm ölçüldü.Birkaç farklı doktora gittik ama acı gerçek değişmedi.Kürtajdan önce 2li testte yapılmıştı.Sonuç trizomi 18 ki doktorda ısrarla kalp rahatsızlığında bahsetmişti ama kesin bişey söylememişti.Karnında ölecek bebek doğma şansı %1;1 yılda fazla yaşama şansı 1000/1 bile değil dedi.Sonuç olarak 3 ay korunma sürecinden sonra tekrar hamileyim.8.hafta; kese ve kalp atışları görüldü normal.Ama gelin görün ki 11.hafta testleri nasıl gelecek.Aklıma geldikçe hep kötü düşüncelr toplanıyor beynime.Hakkımızda hayırlısı

.. Hersey iyi olucak inşallah Allah'ın izniyle. Koyü düşünceleri hic getirmemeye çalış aklına. Aklına gelince hemen dikkatini başka birşeye ver. Birbirimizi motive edelim hep. Hersey güzel olucak inşallah. Sakin ve ferah ol

İnsallah canim insallah hepimiz icin hayrlisi umarim hepimiz sag salim alacagiz kucagimiza bebislerimizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…