Triod hapını kullanamaya devam etmeli miyim?

Kullanmaya devam edicem olmazsa başka markayla değiştirmesini isticem belki de bu marka dokunmuştur ama bilemiyorum. Siz gebelik sürecinde de mi hep kullandınız
Evet normalde ben 100 luk kullaniyodum gebelikde 150 lik kullandim dogum sonrasi yine 100 luk

Sizin belkide dogum sonrasi kullanmanix gerekmeyebilirm

Yani bu kadar önemli bi ilaç olduğunu bilmiyordum açıkçası. Ben 1 senedir sık sık hormon testi yaptırırım hiçbir kadın doğum doktoru troid hapı vermedi dahiliye doktoru verince değerlerim normal değil mi niye verdi diye düşündüm açıkçası tekrardan kadın doğuma sorucam
Anladım bence doktorunuz bırakabilirsiniz demediği sürece için ilacınızı kadınların hormonları tiroid ve böbrek üstü bezlerinden çalışıyor bu tiroid ve pko yüzünden ben aylarca adet olamıyordum çok önemli hamile kalınca doktor şuan 25mikrogramm veriyosa gebelikte 100 mikrogramm vermeye başlar genellikle kafanıza takmayın ama dozunu iyi ayarlayınca düzenli alınca herşey yolunda gidiyor geçmiş olsun tekrar

Bende yukarida yazan E ile başlayan hapı 50 mg kullanıyorum. Ağrı yapmıyor. Dr la konuşup ilacı değiştirin. Degeriniz birazcık yüksek. 2-2,5 en normali diye biliyorum ben. İlacı kendiniz bırakmayın.
Aynen belki o ilaç bana dokundu başka ilaç daha iyi gelebilir. En son 2.9 çıktı sanırım daha da düşse iyi gebelik için

Anladım bence doktorunuz bırakabilirsiniz demediği sürece için ilacınızı kadınların hormonları tiroid ve böbrek üstü bezlerinden çalışıyor bu tiroid ve pko yüzünden ben aylarca adet olamıyordum çok önemli hamile kalınca doktor şuan 25mikrogramm veriyosa gebelikte 100 mikrogramm vermeye başlar genellikle kafanıza takmayın ama dozunu iyi ayarlayınca düzenli alınca herşey yolunda gidiyor geçmiş olsun tekrar
Çok teşekkür ederim sağolun 💞

Kafanıza göre ilacı birakmayin ben bi hata yapıp birakmistim doktor kızdı. 2 senedir kullanıyorum normal değerde olsa bile kullan diyo doktorum. Arada kan verip ilaç dozu ayarlaniyo. Geçmiş olsun 🌸

Arkadaşlar merhaba ben aralık ayında dahiliye doktoruna test vermiştim bütün vitaminlerimi içeren gebelikte istediğimi söyledim oda tsh yüksek olmamasına rağmen gebelik olana kadar kullan dedi levotiron 25mg verdi açıkçası normal değerimde diye düşündüğüm için 2 hafta düzenli kullanıp sonra bıraktım bi de sabahları aç karına olduğu için midemi çok ağrıtıyordu. Geçen gün tekrar test verdim bu sefer kadın doğuma değerim biraz düşmüş ben bu hapı kullanmaya devam etmeli miyim boşu boşuna hormon hapı kullanmak istemiyorum değerlerim normal değil mi ? Gebelik için daha mı düşmesi lazım. Doktora randevu aldım gidene kadar size danışmak istedim. Test sonuçlarımı görsele ekledim
Ya lütfen böyle şeyler yapmayın ben gebelikte doktor doktpr gezdim her türlü doktoru gördüm. Biri şeker yüklemesi olmazsa olmaz dedi yaptırmadım. Biri troidlerin yüksek ilaç kullanmak zorundasın dedi, neden dedim kullanmak istemiyorum. Çünkü riskli bir ilaç ve gereksiz, bazı doktorlarda bunun gebelikte hormonlardan kaynaklı olduğunu söylüyorlar zaten Allah razı olsun. Ben iki senedir ilaç kullanmıyorum çok şükür, yine linç tayfa gelmeden. Kullanmıyorum hastalıklarımıda doğal şeylerle, ve kullandığım vitamin beslenme destek ürünleri var, yıllarca ilaç tedavilerinde alamadığım anemi sonuçlarıma ışık tutan gayette mutluyum dincim zindeyim. Size tavsiyem kullanmayın. Zaten başlayıp bırakmakta sıkıntılı diye biliyorum ama daha başındasınız biraz araştırın lütfen. Sağlıklı günler dilerim

Arkadaşlar merhaba ben aralık ayında dahiliye doktoruna test vermiştim bütün vitaminlerimi içeren gebelikte istediğimi söyledim oda tsh yüksek olmamasına rağmen gebelik olana kadar kullan dedi levotiron 25mg verdi açıkçası normal değerimde diye düşündüğüm için 2 hafta düzenli kullanıp sonra bıraktım bi de sabahları aç karına olduğu için midemi çok ağrıtıyordu. Geçen gün tekrar test verdim bu sefer kadın doğuma değerim biraz düşmüş ben bu hapı kullanmaya devam etmeli miyim boşu boşuna hormon hapı kullanmak istemiyorum değerlerim normal değil mi ? Gebelik için daha mı düşmesi lazım. Doktora randevu aldım gidene kadar size danışmak istedim. Test sonuçlarımı görsele ekledim
Tiroidi olan ben ve bu hastalık ölene kadar 🥴 heleki gebeliğimdede en çok dikkat edılmesı gereken hormon halen kullanıyorum kısacası ömür boyu 🥴

Bu kadar sert çıkmaya gerek var mı adam akıllı bi soru sordum ? Kaç kere hormon testi yaptırdım hiçbir kadın doğum doktoru triod için ilaç vermedi dahiliye doktoru verince şaşırdım sadece bu yüzden çok kullanmak istemedim bu yani.
Cunku dahiliye doktorunun uzmanlik alani bu konu. Sert cikmadim ayrica, bir soru sordum. Hamilelikte 2,5 altinda olmazsa tsh, bebekte zeka geriligi yapabiliyor

Hanımlar lütfen sağlık ve ilaç kullanımıyla alakalı konularda doktorun reçete ettiği ilaçları kullanmamayı tavsiye etmeyin, kendi sağlığınız sizi ilgilendirir ama başkalarının sağlığını etkileyecek tavsiyeler vermeyin.

Troidin yüksek olmasi bebekde zihinsel engele sebep oluyor. Doktorlarınizı dinleyin lütfen. Sonra ah vah fayda etmez.

X