Transfer öncesi ve sonrası beslenme..!!

Benbirdost

‍‍‍
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2017
6.436
7.726
Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı gibi transfer öncesi ve sonrası neler yiyip içtiniz neleri yasakladınız kendinizden.?

Benim transferim kasımda, transfer öncesi nelere dikkat etmem gerekiyor.. tecrübeli hatunlar, hem beni hemde benim gibi ilk kez bu yola girmiş olanları aydınlatır mısınız lütfeenn:kk77:Hoppa

Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı gibi transfer öncesi ve sonrası neler yiyip içtiniz neleri yasakladınız kendinizden.?

Benim transferim kasımda, transfer öncesi nelere dikkat etmem gerekiyor.. tecrübeli hatunlar, hem beni hemde benim gibi ilk kez bu yola girmiş olanları aydınlatır mısınız lütfeenn:kk77:Hoppa
Merhaba. Insallah saglikla tutunsun ve saglikla kavuşun bebeğinize... yumurta ,peynir,ceviz ve c vitamini taze portakal ya da portakal suyu ,tam tahıl ekmeği olsun kahvaltınızda. Hatta gun de bir avakadonun 4te 1 nı yerseniz de iyi olur. Cig findik badem 1 avuc. 1 bardam sut . En az 2 kase ev yoğurdu. 1 bardak ev yapımı kefir. taze ve mevsiminde meyvelerden 2 porsiyon. Bir öğün sebze yemeği 1 öğün muhakkak protein(et,balık,kuru baklagil)

Peki sonuç pozitif mi? Benim transferim 20 kasımda ozamana kadar kendimi hazırlamam gerekiyor.. avokado aldım olgunlaşınca yemeye başlicam:)) geri kalan saydıklarınıda yemeye çalışıyorum ama balığı pek sevmediğim için henüz ona geçmedim ton balığı olsa olmaz mı?:))

Peki sonuç pozitif mi? Benim transferim 20 kasımda ozamana kadar kendimi hazırlamam gerekiyor.. avokado aldım olgunlaşınca yemeye başlicam:)) geri kalan saydıklarınıda yemeye çalışıyorum ama balığı pek sevmediğim için henüz ona geçmedim ton balığı olsa olmaz mı?:))
Balık yiyemezsen cevizi ihmal etme. Evet cnm 26 haftalık hamileyim . Darisi sana ve tüm isteyenlere insallah

Balık yiyemezsen cevizi ihmal etme. Evet cnm 26 haftalık hamileyim . Darisi sana ve tüm isteyenlere insallah
Amin inşallah canım. Sende bebeğini sağ salim kucağına alırsın inşallah.. balık yemeye çalışcam olmazsa ton balığıyla başlarım.. bu arada kefiri ne için tüketmem gerekiyor kabızlık için mi?

Amin inşallah canım. Sende bebeğini sağ salim kucağına alırsın inşallah.. balık yemeye çalışcam olmazsa ton balığıyla başlarım.. bu arada kefiri ne için tüketmem gerekiyor kabızlık için mi?
Kefir de hem probiyotik bağırsak icin hem de rahmi besliyor demişti benim doktorum. Transferden 2 hafta once basladim 7haftalok hamileyken bulantı nedeniyle bıraktım. Ton balığı yeme canim . Mevsiminde taze balık ye. Daha yeni açıldı balık mevsimi. Dip balığı da yeme.

Kefir de hem probiyotik bağırsak icin hem de rahmi besliyor demişti benim doktorum. Transferden 2 hafta once basladim 7haftalok hamileyken bulantı nedeniyle bıraktım. Ton balığı yeme canim . Mevsiminde taze balık ye. Daha yeni açıldı balık mevsimi. Dip balığı da yeme.
Mecburen balık alıp yerim artık.. ev yapımı kefir bulmak çok zor sen nerden aldın?

Allah hayırlı etsin tedaviniz güzel geçer ve sonuçlanır inşallah. Ben transfer öncesi pek dikkat etmedim. Transferden sonra türk kahvesini azalttim normalde her gün icerdim. Kola, cips abur cubur asla yok. Süt, peynir, domates, salatalık , zeytin, yumurta kahvaltıda.
Zaten pozitifi gorunce doktor yasaklılar listesi veriyor. Salam , sucuk, sosis gibi işlenmiş gıdalar, hamburger, cigkofte yasak mesela. Ayrıca dışarda salata yemek yasak nasıl yıkandığı belli değil. Evde yapılan salata malzemeleri sirkeli suda bekletiliyor vs...

Ama Allah inşallah nasip ederde hamile kalırsanız 7.haftada mide bulantısı başlıyor tiksinmeler koku almalar.. işte o zaman yeme düzeni alt üst oluyor zaten :)

Merhaba canım
İnşallah emeklerin zayi olmaz
Bol bol süt yoğurt yumurta tüket
Sebze et balık ye

Hazır gıdalardan asit kafein uzak dur
Bitki çayları yasak
Stresden uzak dur

Bol bol spor yap öncesi
Sonrası yasak

Allah hayırlı etsin tedaviniz güzel geçer ve sonuçlanır inşallah. Ben transfer öncesi pek dikkat etmedim. Transferden sonra türk kahvesini azalttim normalde her gün icerdim. Kola, cips abur cubur asla yok. Süt, peynir, domates, salatalık , zeytin, yumurta kahvaltıda.
Zaten pozitifi gorunce doktor yasaklılar listesi veriyor. Salam , sucuk, sosis gibi işlenmiş gıdalar, hamburger, cigkofte yasak mesela. Ayrıca dışarda salata yemek yasak nasıl yıkandığı belli değil. Evde yapılan salata malzemeleri sirkeli suda bekletiliyor vs...

Ama Allah inşallah nasip ederde hamile kalırsanız 7.haftada mide bulantısı başlıyor tiksinmeler koku almalar.. işte o zaman yeme düzeni alt üst oluyor zaten :)
Canım ben antalyada tüp bebeğe gidiyorum gidiş-dönüş toplam 8 saat yolculuk yapıyordum midem alt üst oluyordu yumurta büyütme döneminde hiç beslenmeme dikkat edemedim suyu bile zor içiyordum kesin yumurtalar sağlıklı çıkmicak derken 22 tane yumurta toplandı 14 tanesi 5.güne kadar geldi ama 5tanesi en kaliteliydi yani 5 tane donduruldu çok şükür.. o yüzden şimdi öncesinde vücudumu hazırlamam gerekiyor hiç düzenli yeme içme alışkanlığım yoktur alışmam için şimdiden başlamam gerekiyor..

Bu arada mide bulantısını hamile olmasam bile çok iyi anlayabiliyorum:KK43: ben bununla ilgili internette bir bileklik gördüm yolculuklarda ve hamilelerde çok işe yarıyormuş diye tabi ben inanmadım yine kontrole antalyaya gittiğimiz bir gün ilaçlarımı eczaneden alırken aklıma geldi bi bileklik varmış mide bulantısını kesiyormuş dedim evet kullananlar çok memnun dediler denemek için aldım.. o gün antalyaya ölü gibi gittim dönüşte de güle oynaya geldim yani bileklik çok etkili bişey hala mideniz bulanıyorsa almanızı tavsiye ediyorum:)) benim opuya son 5 gün kala keşfettim bilekliği mide bulantılarım geçince beslenmeme dikkat etmeye başladım ama keşke daha önce farketseydim...

Sütü sevmiyordum ama ona alıştım artık şimdi sıra balığa geldi inşallah onada alışacam.. banada dua edin bende sağlıklı bir şekilde bebişime kavuşayım:))

Merhaba canım
İnşallah emeklerin zayi olmaz
Bol bol süt yoğurt yumurta tüket
Sebze et balık ye

Hazır gıdalardan asit kafein uzak dur
Bitki çayları yasak
Stresden uzak dur

Bol bol spor yap öncesi
Sonrası yasak
Çok teşekkür ederim canım hepsine dikkat edicem spor yapmıyordum ama bugünden sonra başlamam gerek ozaman.. bana dua et.. inşallah sende sağ salim kucağına almak nasip olsun:))

Çok teşekkür ederim canım hepsine dikkat edicem spor yapmıyordum ama bugünden sonra başlamam gerek ozaman.. bana dua et.. inşallah sende sağ salim kucağına almak nasip olsun:))

İnşallah bizlerin de olur canım
3 düşük yaşadım malesef elde var sıfır

İnşallah bizlerin de olur canım
3 düşük yaşadım malesef elde var sıfır
Aa hamilesin sanıyordum canım hepside tüp bebekle mi düşük oldu? Genetiğe falan gitmedi mi ya okadar emek veriyoruz bide böyle olumsuzluklar oluyor:KK43: inşallah bizde bir gün anne olucaz hayırlısını istemekten başka çaremiz yok..

Aa hamilesin sanıyordum canım hepside tüp bebekle mi düşük oldu? Genetiğe falan gitmedi mi ya okadar emek veriyoruz bide böyle olumsuzluklar oluyor:KK43: inşallah bizde bir gün anne olucaz hayırlısını istemekten başka çaremiz yok..

Hepsi de tüp bebek
1 aylık oluyor düşüyor
Genetik test kendimize yaptıracağız
Bebekler malesef düştü Hepsi de
Emeklerim çöpe gitti
Hayallerim yıkıldı
Ara verdim artık

Hepsi de tüp bebek
1 aylık oluyor düşüyor
Genetik test kendimize yaptıracağız
Bebekler malesef düştü Hepsi de
Emeklerim çöpe gitti
Hayallerim yıkıldı
Ara verdim artık
Anladım canım bencede bi genetik yaptırıp ara vermek en iyisi normalde embriyolara da genetik yapılıyormuş ama benim embriyolarıma yapmadılar keşke ben isteseydim yapılmasını dondurulduktan sonra pişman oldum..

Hayallerinin yıkılmasına izin verme güçlü dur bir gün mutlaka bebeğin seni 9 ay boyunca hiç bırakmadan seninle olucak Allahın izniyle. Hayırlı günü beklemekten başka çaremiz yok..

Anladım canım bencede bi genetik yaptırıp ara vermek en iyisi normalde embriyolara da genetik yapılıyormuş ama benim embriyolarıma yapmadılar keşke ben isteseydim yapılmasını dondurulduktan sonra pişman oldum..

Hayallerinin yıkılmasına izin verme güçlü dur bir gün mutlaka bebeğin seni 9 ay boyunca hiç bırakmadan seninle olucak Allahın izniyle. Hayırlı günü beklemekten başka çaremiz yok..

Başta böyle birşey söylenmedi bize
5.gün embriyosu ve kaliteli dendi
Donmuş embriyoya yapılmıyor malesef

Şimdi bakalım bizde mı sorun diye
Genetik test yapılacak
Embriyoda olsa hepsi mı sorunluydu
Hiçbir sorun yok
Çocuk da yok

Başta böyle birşey söylenmedi bize
5.gün embriyosu ve kaliteli dendi
Donmuş embriyoya yapılmıyor malesef

Şimdi bakalım bizde mı sorun diye
Genetik test yapılacak
Embriyoda olsa hepsi mı sorunluydu
Hiçbir sorun yok
Çocuk da yok
Evet canım donmuşlara olmuyormuş genetik.. yaşın kaç bilmiyorum ama sanırım yaşı 35in altında olanlara genetik yapmıyorlar. banada genetik yapmadılar.. ama burda okuduğum kadarıyla benim gittiğim merkezde bazı arkadaşların genetiğe gitmiş ilk denemede. Ama o arkadaşların yaşları 40 üstüydü bende demek ki yaşa göre karar veriyorlar diye düşündüm..
Genetikte sorun varsa sürekli düşük oluyor diye biliyorum demek ki sizdeki embriyoların hepsi aynıdır genetikte sorun çıkarsa düzeltilince tekrar denemede olucağını düşünüyorum inşallah en kısa zamanda sağlıklı ve hayırlı evlat sahibi olursun..

hadi hayirlisi insallah ilk denemede saglikla tutunur:)
opu-transfer oncesi ve sonrasi pirinc pilavi ,ekmek (hamur isleri) cay ,kahve sakatat bunlari biraktim (sigara alkol zaten yoktu hayatimda)
neler yedigime gelince mutlaka mevsimindeki meyve sebzeler yenmeli. kivircik marul ile salata icine havuc rendeleyip sumak koyuyordum ,kabak cekirdegi,ceviz,3 lt su,ilikli kemik alip haslayip suyunu suzup corba yaptim 1 ogun mutlaka ictim(transferden 1 gun oncede yaptim hazir bulunsun diye esim isitip getirmisti) kivi,mandalina,sut yogurt ,yumurta. nar ve havuc(transfer oncesi tukettim opu zamani .bazi yazilanlar vardi sonrasi tuketilmemesi gerek diye oyuzden osekilde yaptim) ananas, avokado, et tavuk kisa geliyor zamanin bol bol balik.
transfer sonrasi ozellikle kabiz olmamak sart. bol su ile saglikli ogun gecirirsen rahat olursun. stresten uzak dur kimseyle kendini kiyaslama ( kullanilan ilaclar ve durumun hakkinda) kendinnde belirti arama guzel pozitif dusun:KK66:

hadi hayirlisi insallah ilk denemede saglikla tutunur:)
opu-transfer oncesi ve sonrasi pirinc pilavi ,ekmek (hamur isleri) cay ,kahve sakatat bunlari biraktim (sigara alkol zaten yoktu hayatimda)
neler yedigime gelince mutlaka mevsimindeki meyve sebzeler yenmeli. kivircik marul ile salata icine havuc rendeleyip sumak koyuyordum ,kabak cekirdegi,ceviz,3 lt su,ilikli kemik alip haslayip suyunu suzup corba yaptim 1 ogun mutlaka ictim(transferden 1 gun oncede yaptim hazir bulunsun diye esim isitip getirmisti) kivi,mandalina,sut yogurt ,yumurta. nar ve havuc(transfer oncesi tukettim opu zamani .bazi yazilanlar vardi sonrasi tuketilmemesi gerek diye oyuzden osekilde yaptim) ananas, avokado, et tavuk kisa geliyor zamanin bol bol balik.
transfer sonrasi ozellikle kabiz olmamak sart. bol su ile saglikli ogun gecirirsen rahat olursun. stresten uzak dur kimseyle kendini kiyaslama ( kullanilan ilaclar ve durumun hakkinda) kendinnde belirti arama guzel pozitif dusun:KK66:
Amin inşallah canım:)) pirinç pilavını opudan öncesinde tüketmiştim tekrar bir daha da almadım:)) avokado aldım olgunlaşmasını bekliyorum kuru incir ceviz aldım süt siparişi verdim ev yapımı yoğurt var kemik suyunu da sürekli içiyorum.. bende kronik kabızlık var tek sorunum o:KK43: ayy şuan çok heyecanlıyım ya :)))) bir an önce kasım ayı gelsin istiyorum.. inşallah sende sağ salim kucağına almak nasip olsun bebişini :emir_bebek: senin ilk denemede mi tutmuştu..?

X