Transfer öncesi ve sonrası beslenme..!!

Amin inşallah canım:)) pirinç pilavını opudan öncesinde tüketmiştim tekrar bir daha da almadım:)) avokado aldım olgunlaşmasını bekliyorum kuru incir ceviz aldım süt siparişi verdim ev yapımı yoğurt var kemik suyunu da sürekli içiyorum.. bende kronik kabızlık var tek sorunum o:KK43: ayy şuan çok heyecanlıyım ya :)))) bir an önce kasım ayı gelsin istiyorum.. inşallah sende sağ salim kucağına almak nasip olsun bebişini :emir_bebek: senin ilk denemede mi tutmuştu..?
bende o kronik kabizlardanim 3 litre su iciyorum mutlaka halada:)) ilk zmanlar duphalac surup ictim esinlikle ikinmamak icin. 9.haftadada dr um uzun vadeli tedavi olsun diye probiyotik onerdi.hergun bir tane iciyorum.kabizligi cozduk gibi insallah:))
ilkte tuttu canim insallah seninde hayirlisi ile saglikla tutunur.hazir paketli gidalari saymadim bile tuketme mutlaka abur cubur vs. onun harici guzel beslenmee ye baslamissin zaten

bende o kronik kabizlardanim 3 litre su iciyorum mutlaka halada:)) ilk zmanlar duphalac surup ictim esinlikle ikinmamak icin. 9.haftadada dr um uzun vadeli tedavi olsun diye probiyotik onerdi.hergun bir tane iciyorum.kabizligi cozduk gibi insallah:))
ilkte tuttu canim insallah seninde hayirlisi ile saglikla tutunur.hazir paketli gidalari saymadim bile tuketme mutlaka abur cubur vs. onun harici guzel beslenmee ye baslamissin zaten
Transfere gittiğim zaman bende söyleyeyim doktoruma belki banada şurup verir.. hazır paketli gıdaları da kestim artık ama canım bazen istiyor kendimi frenliyorum:)) inşallah benimde ilkinde tutar.. inşallah sende kucağına almak nasip olsun.. transfer öncesi yediğimiz herşeyi transfer sonrasıda yememiz gerekiyor diye biliyordum.. şimdi ben öncesinde yediğim bazı şeyleri sonrasında yememem mi gerekiyor? Peki hangilerini öncesinde yiyip sonrasında yememem gerekiyor?

Transfere gittiğim zaman bende söyleyeyim doktoruma belki banada şurup verir.. hazır paketli gıdaları da kestim artık ama canım bazen istiyor kendimi frenliyorum:)) inşallah benimde ilkinde tutar.. inşallah sende kucağına almak nasip olsun.. transfer öncesi yediğimiz herşeyi transfer sonrasıda yememiz gerekiyor diye biliyordum.. şimdi ben öncesinde yediğim bazı şeyleri sonrasında yememem mi gerekiyor? Peki hangilerini öncesinde yiyip sonrasında yememem gerekiyor?
amin canim amin. kimi havuc nar ve kabak cekirdegi konusunda hep ikilemde kalmis .oncesi yemis sonrasinda da yemis ama az yemis.sen abartmadikca herseyden mevsimindeki sebzeden gidani al.insalllah tutacaktir. ben oyle yaptim oncesi havuc rendeli salata yedim sonrasida yedim.hergun bir avuc kabak cekirdegi oncesi sonrasi tukettim.nar oncesinde yedim sonrasinda da yedim 1 tane . abartmadan yiyebilirsin.insallah olacak

amin canim amin. kimi havuc nar ve kabak cekirdegi konusunda hep ikilemde kalmis .oncesi yemis sonrasinda da yemis ama az yemis.sen abartmadikca herseyden mevsimindeki sebzeden gidani al.insalllah tutacaktir. ben oyle yaptim oncesi havuc rendeli salata yedim sonrasida yedim.hergun bir avuc kabak cekirdegi oncesi sonrasi tukettim.nar oncesinde yedim sonrasinda da yedim 1 tane . abartmadan yiyebilirsin.insallah olacak
Narı bende duymuştum düşük yapıyor diye.. ozaman bende hepsinden az az vitaminini almak için yerim.. belki doktorda bu konularda bilgiler verir.. banada dua et lütfennn :KK36::dua:

Evet canım donmuşlara olmuyormuş genetik.. yaşın kaç bilmiyorum ama sanırım yaşı 35in altında olanlara genetik yapmıyorlar. banada genetik yapmadılar.. ama burda okuduğum kadarıyla benim gittiğim merkezde bazı arkadaşların genetiğe gitmiş ilk denemede. Ama o arkadaşların yaşları 40 üstüydü bende demek ki yaşa göre karar veriyorlar diye düşündüm..
Genetikte sorun varsa sürekli düşük oluyor diye biliyorum demek ki sizdeki embriyoların hepsi aynıdır genetikte sorun çıkarsa düzeltilince tekrar denemede olucağını düşünüyorum inşallah en kısa zamanda sağlıklı ve hayırlı evlat sahibi olursun..

Canım embriyoya genetik olduğunu söylemediler bende bilmiyordum o zaman
Tecrübesizlik deneyimsizlik

Şimdi kendimize genetik yaptıracağım
doktor gençsiniz birşey çıkmaz diyor
27 yaşındayım
Başa dönemem
Bütçem bitti malesef

Canım embriyoya genetik olduğunu söylemediler bende bilmiyordum o zaman
Tecrübesizlik deneyimsizlik

Şimdi kendimize genetik yaptıracağım
doktor gençsiniz birşey çıkmaz diyor
27 yaşındayım
Başa dönemem
Bütçem bitti malesef
Bende 27 yaşındayım banada sanırım yaşımdan dolayı genetik yapmadılar çünkü sözleşme kağıdında genetikte yazıyordu.. doktorun öyle demesine bakma sen kendin genetik yaptır.. sanırım sen antalyada yaşıyordun bi ara konuşmuştuk diye hatırlıyorum sanki antalya ivf'ye git bence orda en ince ayrıntısına kadar anlatıyorlar.. moralini bozma sakın inşallah olucak..

Slmlar, tam konu açmayı düşünmüyordum ki açılmış zaten:) umarım pozitifi görmüşsünüzdür..!
Çiğ badem, kabak çekirdeği, nar, nar ekşisi, maydanoz, portakal bunlarla ilgili ikilemde kaldım öncesi mi yeniyor du sonrası derken kendimi hep telefon elimde araştırırken buluyorum :kahve::confused:
Sizler neler yaptınız bu dönemde? Faydasını gördüğünüz besinler oldu mu? :hamarat:

Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı gibi transfer öncesi ve sonrası neler yiyip içtiniz neleri yasakladınız kendinizden.?

Benim transferim kasımda, transfer öncesi nelere dikkat etmem gerekiyor.. tecrübeli hatunlar, hem beni hemde benim gibi ilk kez bu yola girmiş olanları aydınlatır mısınız lütfeenn:kk77:Hoppa
Merhaba nasılsıniz tutundumu peki bebeğiniz bende tüp bebek tedavisi görüyorum nasıl beslenmeliyiz diye baktım

Merhaba nasılsıniz tutundumu peki bebeğiniz bende tüp bebek tedavisi görüyorum nasıl beslenmeliyiz diye baktım
Evet kızım 4 yaşında oldu bile. Kreşe gidiyor.

Hatta dondurulmuşlardan kardeş bile aldık 😍 o da 1 yaşında.

Şuan doğal yolla hamileyim 7 aylık 🙈🤭

Ve sorun neydi özel değilse
Sorun yok diyordu doktorlar. Ama eşimde sertleşme problemi oluşmuştu başlarda yoktu tabi.

Tüp bebekle kızıma hamile kalınca o sertleşme problemi de ortadan kendiliğinden kalkmıştı demek ki çocuk olmuyor stresi eşimde de oluştu oyuzden sertleşme problemi olmuştu diye tahmin ediyorum.

Sorun yok diyordu doktorlar. Ama eşimde sertleşme problemi oluşmuştu başlarda yoktu tabi.

Tüp bebekle kızıma hamile kalınca o sertleşme problemi de ortadan kendiliğinden kalkmıştı demek ki çocuk olmuyor stresi eşimde de oluştu oyuzden sertleşme problemi olmuştu diye tahmin ediyorum.

Allah razı olsun inşallah Rabbim sizede hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin
Amin❤

X