Kekler - Pastalar Tramissu Resimli

arkadasimin bu nefiz tarifini gecen hafta oglum icin yaptim,,
bu ikinci yapisimdir ve her ikiside harika oldu,,,,
burdan kendisine cooooook tesekkurler ediyorum,,elleri dert gormesin,,,
opuyorumnanaktan
canım benım cok cok sevindim begenmenize afiyet olsun tarif kadar yapanında önemli oldugunu unutmamak gerek tabııkııde ......oğluştanda tam not aldıysak sorun yok afiyet olsun canım.....
Tiramisu cum tarifini defterime ekledim, en kısa zamanda yapıcam cokacimcoook Ellerine sağlık, süper belliki... Yazılan yorumlara bakılırsa , sonuç çok güzel olacak hihoyyyt Teşekkürler canım :1hug:

Neskafe demişsin de tiramisu , kendimiz içer gibi bir bardakta neskafeyi hazırlayıp onunla mı ıslatıyoruz yoksa ben mi yanlış anladım ? Bir de hazır 3ü bir arada neskafeyi hazırlayıp onunla ıslatsak (keki) olur mu???

Bu arada yapanlara bir sorum olacak ,

Şeker ölçüsünü 2 kaşık olarak mı denediler , yoksa kendileri bu miktarı artırdılar mı??? Şeker , 2 yemek kaşığı mı kullanıldı yani???

Bana az gibi geldi , yapanlar bu konuda beni aydınlatırsa çok sevinicem a.s.
anlatayım canım benım evet kendimiz kahve içecekmiş gibi yapıcaz buyuk bı fıncana ve kaşıkla döküp kekini ıslatacagız.....
3ü bi aradayı da denedim oda oluyor ama sade daha iyi oluyor gibi geldi bana sen bılırsın canım ama haklısın belirtmemişim ben sade neskafe ve şekerden oluşan karısımın üzerine su koyup keki ıslattım ben cnm tabı yapanlar nasıl yaptı bılemem boyledır heralde ......
şekeri az olmuyor cunku zaten kek tatlı:) neskafe tatlı :) e zaten 2 bardak sütede 2 kaşık şeker yetiyor .....
inşallah dener ve begnırsın canım afıyet olsun .......

bende cumartesi günü yaptım bunu harika oldu cok teşekkür ederim tarif için herkes cok begendi ama ben sanırım biraz labnesini fazla koymuşum

canım benım cok cok sevindim begenmenize afiyet olsun tarif kadar yapanında önemli oldugunu unutmamak gerek tabııkııde ......oğluştanda tam not aldıysak sorun yok afiyet olsun canım.....

anlatayım canım benım evet kendimiz kahve içecekmiş gibi yapıcaz buyuk bı fıncana ve kaşıkla döküp kekini ıslatacagız.....
3ü bi aradayı da denedim oda oluyor ama sade daha iyi oluyor gibi geldi bana sen bılırsın canım ama haklısın belirtmemişim ben sade neskafe ve şekerden oluşan karısımın üzerine su koyup keki ıslattım ben cnm tabı yapanlar nasıl yaptı bılemem boyledır heralde ......
şekeri az olmuyor cunku zaten kek tatlı:) neskafe tatlı :) e zaten 2 bardak sütede 2 kaşık şeker yetiyor .....
inşallah dener ve begnırsın canım afıyet olsun .......

tiramisu , neskafe sıcak suyla mı yapılıyor ??? Bunu da söyleyiver sana zahmet :kedi:

bende cumartesi günü yaptım bunu harika oldu cok teşekkür ederim tarif için herkes cok begendi ama ben sanırım biraz labnesini fazla koymuşum
olsjun cnm bı sonrakınde daha guzel olur inşallah begenmenızede sevındım afıyet olsun ......
bende yemek ıstıyorummmmmmmmm cok nefıs gozukuyoooooo
yap cnım emınımkı pişman olmayacaksın afıyet olsun......
tiramisu , neskafe sıcak suyla mı yapılıyor ??? Bunu da söyleyiver sana zahmet :kedi:
ne zahmetı canım ya aşk olsun ............
yok canım cok sıcak olmamalı cunku o zman kek hamur gıbı oluyor cok da soguk değil ılık yada hafıf soguga dönük gibi canım :))))
e yap artıkda foto da cekde bi görelim marifetlerini canım :)))

olsjun cnm bı sonrakınde daha guzel olur inşallah begenmenızede sevındım afıyet olsun ......

yap cnım emınımkı pişman olmayacaksın afıyet olsun......

ne zahmetı canım ya aşk olsun ............
yok canım cok sıcak olmamalı cunku o zman kek hamur gıbı oluyor cok da soguk değil ılık yada hafıf soguga dönük gibi canım :))))
e yap artıkda foto da cekde bi görelim marifetlerini canım :)))

yapıcam ve fotosunu da eklicem .. sabırsızlanıyorum.. 1 hafta sonra yapabilriim anca , misafirim gelecek de iftara yerimseniben

--- --- --- ----

hihoyyyt hihoyyyt hihoyyytKızlar yaptııımmmm hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt

Bu da resmi :

dsc02229f.jpg

Tadı damağımda kaldı, bir dilim bile kalmadı ertesi güne...

Tarifi veren arkadaşım çok teşekkürler..a.s.. Bayıldım resmen cokacimcoook

Son düzenleme:
hihoyyyt bende yaptım

ama az yaptım,malum sadece ben yiyeceğim için:kedi:
eline sağlık canımkaydirigubbakcemile5

X