Topuk kanı

tekrar edilmesi gereken topuk kanlarının ikincisi temiz geliyormuş diye söylemişti ebe bize. içini ferah tut inşallah temiz gelecek

Konuyu okumasam mi dedim önce iyiki de okumuşum.
Ablacım oğlum 27 haftalık doğdu 80 gün küvezde ve yoğun bakım ünitesinde durdu el dokundurmadik hep en uzaktn gördük, sonra bir gün aradılar ilçe sağlık müdürlüğünden bebeğinizde metabolik sendrom yani fenulketönori ( doğru yazdım inşallah 🙈) çölyak vs hastalık var dediler biz nasıl ağlıyoruz tekrar topuk kanları falan o kadar yıkıldım ki ben ne yapacağım diye sonra 80. Gün kucağıma aldim o 900 gramlık minik yavru iki kiloydu bir sürü rahatsızlığı var ve her an ölebilir deyip doktor verdi bana . Velhasıl kelam su an kuzum düzeltilmiş 9 aylik ve iki hafta önce metabolizma hastalıkları bölümü bize gelmeyin artık değerlerin hepsi düzeldi dedi . Küçük erken doğan bebekler de olabiliyor mus . Umut olsun diye yazdım. İnşallah sizinde iyi sonuçlar olur üzülmeyin sütünüz gider 💋
Ya inşallah. Az önce prematüre bebeklerde 10 15. Günde alınıyor diye yazıyordu bir sitede bizimki daha bugün on günlük oldu erken alınmış yani acaba doğruluk payı var mı bunun Dr var mı aramızda

Bir önceki konumda 34 haftalık doğum yaptığımı ve bebeğimin küvözde yattığını söylemiştim. Biraz dhaa rahatlamıştım tam solunum sıkıntısı hala devam ediyor ama iyiye gidiyor diye kendimi rahatlatıyordum. Hatta bugün çok mutluydum. Taa ki topuk kanı sonucu için aranana dek. Tekrarlanması gerekiyormuş fkü değeri yüksek çıkmış. Duydum bunu bir bakayım dedim neyin nesi. Fenilketanuri korkunç bir hastalık. Genetik diyor. İkimizin ailesinde de yok. Ama tabi taşıyıcı olabiliriz. Hastalığı anlatmaya korkuyorum. Çok korkunç. Ağır düzeyde zihinsel engelli oluyor çocuk. Allah korusun. Sadece bu testte ilk sonuçta pozitif çıkıp sonradan negatife dönen var mı? Merak ediyorum. Bunları duymaya çok ihtiyacım var. Gerçekten artık dayanamıyorum kafayı yicem. Bebeğimi artık kucağıma almak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde yuvasına gelsin istiyorum. Yarın kadir gecesi bol bol dua edin nolur. Buna çok ihtiyacım var.
Arkadasim hic korkma seninle ayni yollardan gectim riskli erken dogum yaptim ben de.bizde de topuk kani sonuci seninki gibi cikmisti tekrar yapacagiz dediler.15 gun ne yedigimi ne ictigimi ne uyudugumu bildim surekli telefonda hastaligi arastirip durdum.sonuc temiz cikti sukur.kalbini ferah tut.kuvozde verilen ilaclardan oyle cikabiliyormus ilk sonuclar ebe soylemisti.Allah bebegine saglik versin tez zamanda taburcu olursunuzinsallah.o sureclerden ben de gectim simdi 5.5 yasinda kizim sukur sapasaglam.

Arkadasim hic korkma seninle ayni yollardan gectim riskli erken dogum yaptim ben de.bizde de topuk kani sonuci seninki gibi cikmisti tekrar yapacagiz dediler.15 gun ne yedigimi ne ictigimi ne uyudugumu bildim surekli telefonda hastaligi arastirip durdum.sonuc temiz cikti sukur.kalbini ferah tut.kuvozde verilen ilaclardan oyle cikabiliyormus ilk sonuclar ebe soylemisti.Allah bebegine saglik versin tez zamanda taburcu olursunuzinsallah.o sureclerden ben de gectim simdi 5.5 yasinda kizim sukur sapasaglam.
Allah bebeğinizi korusun size bağışlasın inşallah. Beklemek çok zor küçücük bir bebeği hastalıkla anmak canını yakıyor insanın

Benim arkadaşın kızı için de aramislardi tekrar alındı ve ikincisi temiz çıktı.
Kızına altı yaşında şuan ğayet sağlıklı bir kız.
Sizinkide temiz çıkar inşallah.

Bir önceki konumda 34 haftalık doğum yaptığımı ve bebeğimin küvözde yattığını söylemiştim. Biraz dhaa rahatlamıştım tam solunum sıkıntısı hala devam ediyor ama iyiye gidiyor diye kendimi rahatlatıyordum. Hatta bugün çok mutluydum. Taa ki topuk kanı sonucu için aranana dek. Tekrarlanması gerekiyormuş fkü değeri yüksek çıkmış. Duydum bunu bir bakayım dedim neyin nesi. Fenilketanuri korkunç bir hastalık. Genetik diyor. İkimizin ailesinde de yok. Ama tabi taşıyıcı olabiliriz. Hastalığı anlatmaya korkuyorum. Çok korkunç. Ağır düzeyde zihinsel engelli oluyor çocuk. Allah korusun. Sadece bu testte ilk sonuçta pozitif çıkıp sonradan negatife dönen var mı? Merak ediyorum. Bunları duymaya çok ihtiyacım var. Gerçekten artık dayanamıyorum kafayı yicem. Bebeğimi artık kucağıma almak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde yuvasına gelsin istiyorum. Yarın kadir gecesi bol bol dua edin nolur. Buna çok ihtiyacım var.
Rabbim melegınıze saglıklı omur versın.Dualarım sızınle.

Cnm hic korkmabende iki kez verdim kizimda.ikinci normal cikti ilki yaniltiyor icini ferah tut.hatta sordum hemsireye cogu kez ikinci temiz cikiyor hicc meraketme..ilk kizim 32 haftalik dogdu birbucuk kiloydu.simdi dort yasini gecti canavar oldu masallahh ..seninkide buyur hicc uzulme.kucaginada alirsin gul gibi buyutursun...

Benim kızım 34 haftalık doğdu. Özelde Doğum yapmama rağmen, aile sağlığı aradı beni topuk kanının tekrarı için. Sebebini sordum, sağlık bakanlığından aradılar, dediler. Kızım gayet sağlıklı görünüyordu ama o kadar kedi yavrusu kadar küçüktü ki, hayır vermiyorum dedim. Sağlık Bakanlığına şikayet edicez sizi dediler. Ok edin dedim.
Sağlık bakanlığından bir kadın aradı. Sanki elleri belinde kavga İçin aramış gibiydi. Ben de yeni Doğum yaptığım İçin ondan deliyim. Başladı benle kavgaya. Vereceksiniz bu kanı 2. Ye. Neden diyorum. Kan az diyor yeterli değil diyor. Size ne ben özelde yaptırdım sorun yok diyorum. Hayır diyor vereceksiniz, çok kötü bir annesiniz, çocuğunuz gerizekalı olursa vebalini nasıl ödeyeceksiniz diyor. Yahu diyorum çocuk doğmuş artık, en güzel hastane sorun yok diye çıkış verdi bize. İnan’ın kadın iyice çirkefleşti. Suratına kapatmak zorunda kaldım. Hemen doktorunu aradım. Korkmayın, bebek sağlıklı, kan vermenize gerek yok, bu olay çok sık oluyor dedi.

Sağlık bakanlığından o Kadın evime personel gönderdi. Doğum belgelerimi inceledi , çocuğa baktı herhalde beni korkutmaya çalıştı. Sonuçta kızım şu an 5 Yaşında ve çok şükür
Sağlıklı. İnşallah sizde de böyle bir yanlışlık olmuştur. Dua edicem. Sonucu bize de bildirin lütfen. Allah’a emanet olun. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bu konu benim için çok hassas.
Ciddi bir problem için insanlar sizinle iletişime geçiyor verdiğiniz tepki ne alaka yani?? Özelde doğum yapmanız, test sonuçlarının %100 doğru olacağı anlamına gelmiyor. Hayir yani cidden bebeginizde Allah korusun gercekten bi hastalik ciksaydi ne yapacaktiniz?

Ciddi bir problem için insanlar sizinle iletişime geçiyor verdiğiniz tepki ne alaka yani?? Özelde doğum yapmanız, test sonuçlarının %100 doğru olacağı anlamına gelmiyor. Hayir yani cidden bebeginizde Allah korusun gercekten bi hastalik ciksaydi ne yapacaktiniz?
Doktorumla konuştuğumu ve test sonucunun temiz çıktığını yazdım zaten. Kaldı ki, o doğumundan 1 sene önceki ilk çocuğumda, gebelik başlangıcından Doğuma kadar tüm tahlilleri yine orada yaptırdım. Bir
Tane testim yanlış sonuçlanmadığı gibi, ayrıntılı ultrasonda toplu iğne başı kadar sorun olsa görebilen sisteme sahip olan bir hastaneye nasıl güvenmem?
Kavga ederek telefon açan kişiyi sorgulayın. İnsan telefonu açar açmaz hakaret mi eder?
Terbiyesizlik ve konumunu hak edememedir bana göre, zorbalıktır. 2 çocukta da tüm testler doğru, bir topuk kanı mı yanlış? Nokta kadar bir şüphe olsaydı yaptırıdım zaten. Sistemi sorgulayın, beni değil. üstelik sanki ilgileniyor gibi her ay arayıp boy ve kilosunu öğrenmek de bana göre şovdur. Üstüne basarak söylüyorum, gebelik başlangıcından Doğum sonrasına kadar, tahlil vs dahil 4/4 lük bir hastane.

Son olarak; Doğum sonrası kan değerlerime baktırmak istedim. İki bebek olduğu İçin aile sağlığında yaptırayım dedim. Doktor dedi her şey süper. Hiç inanmadım çünkü halsizlik ve saç dökülmem vardı. Yine gittim kendi hastaneme. Kanımın olduğunu ancak depoların boşaldığını söylediler. Tedavi oldum ve iyileştim. Aile sağlığı ise bana gayet rahat bir şekilde şöyle dedi. “Kan testlerinde bazen yanlışlık oluyor, sizinkinde de öyle olmuştur” buyurun inandığınız kurumun test sonucuna. Her zamanki gibi saldım çayıra, mevlam kayıra. Onlara inansaydım eğer ne olurdu bilmiyorum.

Canım korkma Allahın izniyle bişey olmaz. Bizdende ikinci topuk kanını istediler kaybetmişler İlk verdıgımızı saglık ocagina gidene kadar içim içimi yedi Esimde oyle ertesi gün acıklama yapılınca rahatladım. Bunun gıbı bu tarz bısey dır. Korkma Insallah bebegını en kısa zamanda kucagına alırsın dualarım sizinle..

Doktorumla konuştuğumu ve test sonucunun temiz çıktığını yazdım zaten. Kaldı ki, o doğumundan 1 sene önceki ilk çocuğumda, gebelik başlangıcından Doğuma kadar tüm tahlilleri yine orada yaptırdım. Bir
Tane testim yanlış sonuçlanmadığı gibi, ayrıntılı ultrasonda toplu iğne başı kadar sorun olsa görebilen sisteme sahip olan bir hastaneye nasıl güvenmem?
Kavga ederek telefon açan kişiyi sorgulayın. İnsan telefonu açar açmaz hakaret mi eder?
Terbiyesizlik ve konumunu hak edememedir bana göre, zorbalıktır. 2 çocukta da tüm testler doğru, bir topuk kanı mı yanlış? Nokta kadar bir şüphe olsaydı yaptırıdım zaten. Sistemi sorgulayın, beni değil. üstelik sanki ilgileniyor gibi her ay arayıp boy ve kilosunu öğrenmek de bana göre şovdur. Üstüne basarak söylüyorum, gebelik başlangıcından Doğum sonrasına kadar, tahlil vs dahil 4/4 lük bir hastane.

Son olarak; Doğum sonrası kan değerlerime baktırmak istedim. İki bebek olduğu İçin aile sağlığında yaptırayım dedim. Doktor dedi her şey süper. Hiç inanmadım çünkü halsizlik ve saç dökülmem vardı. Yine gittim kendi hastaneme. Kanımın olduğunu ancak depoların boşaldığını söylediler. Tedavi oldum ve iyileştim. Aile sağlığı ise bana gayet rahat bir şekilde şöyle dedi. “Kan testlerinde bazen yanlışlık oluyor, sizinkinde de öyle olmuştur” buyurun inandığınız kurumun test sonucuna. Her zamanki gibi saldım çayıra, mevlam kayıra. Onlara inansaydım eğer ne olurdu bilmiyorum.
Sizinki koru körüne inanmak.Saglik bakanlığının rutininde vardır.Dogumdan sonra ilki hastenede 2.si sağlık ocağında alınır.Cunku hastanede ilk 3 gün içinde alınan kan bebeğin göbek bağı kesilirken baticon kullanıldığı için sağlıklı sonuç vermez.Yani çok güvenilir değildir.Bende çok iyi bir özel hastanede doğum yapmama rağmen 5.gün kimse çagirmadan sağlık ocağına gittim kan aldirttim.5 damla kan vermekle bebeğime birşey olmadi ama vermeseydim bir sıkıntı olsaydı o zaman bebegim zarar görürdü çünkü bu kan ciddi hastalıkların erken teshisi için.
KONU SAHIBI benimde başıma geldi tiroitleri yuksek çıktı bende troit hastası olunca çok korktum gittim tekrar ka aldırdım şükür temiz çıktı.Insallah sizinde temiz çıkar ama hastalıktan bu kadar korkmayın önemli olan erken dönemde yakalayıp tadavi etmek dikkat etmek o zaman inşallah sıkıntı olmaz.

O kadar iyi anlıyorum ki korkularını benim bebeğim de biraz erken doğdu düşük kiloluydu o yüzden biraz gözlem altında kaldık ha çıktı ha çıkacak derken bebeğime kavuşmam 2 haftayı bulmuştu tam rahat ettim bebeğimle oh evimdeyim dedim topuk kanı İÇİN aradılar ama nasıl kanım çekildi çok korkmuştum tsh hormonu yüksek çıkmıştı, çok şükür 2.sinde normal değerlerde çıktı. İnşllh temiz çıkar korkmayın sadece dua edin ve bebeğinizi çok sevin.

Fenilketenüri de illa zihin engelli olcak diye bi kaide yok. Diyetine dikkat edilir ise sorunsuz bir insan olacaktır. Eğer bebeginizde bu sorun varsa da kendinizi yıpratmayin zor evet ama çözümsüz değil. Diyeti var. Beslenme düzeni var...varsa da teşhis edilmiş olması bile sizi rahatlatmalı...

Sizinki koru körüne inanmak.Saglik bakanlığının rutininde vardır.Dogumdan sonra ilki hastenede 2.si sağlık ocağında alınır.Cunku hastanede ilk 3 gün içinde alınan kan bebeğin göbek bağı kesilirken baticon kullanıldığı için sağlıklı sonuç vermez.Yani çok güvenilir değildir.Bende çok iyi bir özel hastanede doğum yapmama rağmen 5.gün kimse çagirmadan sağlık ocağına gittim kan aldirttim.5 damla kan vermekle bebeğime birşey olmadi ama vermeseydim bir sıkıntı olsaydı o zaman bebegim zarar görürdü çünkü bu kan ciddi hastalıkların erken teshisi için.
KONU SAHIBI benimde başıma geldi tiroitleri yuksek çıktı bende troit hastası olunca çok korktum gittim tekrar ka aldırdım şükür temiz çıktı.Insallah sizinde temiz çıkar ama hastalıktan bu kadar korkmayın önemli olan erken dönemde yakalayıp tadavi etmek dikkat etmek o zaman inşallah sıkıntı olmaz.

Topuk kanı İçin evime gönderilen kişinin, Evre
Hanımefendi; gelen personel evrakları tek tek inceledikten sonra, pardon gözümüzden kaçmış, tekrar vermenize gerek yok, kusura bakmayın diyerek gitti. Siz neyden bahsediyorsunuz? konu açmış kadın buraya derdi için, sizler Benimle uğraşıyorsunuz. Derdi olan özel mesaj atsın. Şovlarla uğraşacak zamanım yok!

francesca francesca hanım bence insanları yanlış yönlendiriyorsunuz kimse şov filan yapmıyor.Her zaman derler ki en iyi doktara da gitseniz ikinci bir göz olarak başka doktora da gidin ki teşhis tam olarak doğru olsun.Ki siz bakanlıktan aranmışsınız buna rağmen görevliyle kavga etmişsiniz o insanlar işini yapıyorlar ya çocuğunuzda bir sıkıntı çıksaydı ne yapacaktınız ömür boyu vicdan azabı duyardınız.

Çok güzel çok harika çok donanımlı çok çok .... bir hastaneye para dökerek gitmişsiniz gidebilmişsiniz zenginsiniz bunu anladık burada bir sıkıntı yok ama verdiğiniz tepkiler hayrete düşürecek cinsten. Her çocuğu tek tek takip ediyorlar olası hastalıklara karşı daha ne istiyorsunuz. Bir de matah bir şey yapmış gibi gerine gerine anlatmışsınız.

X