Topuk kanı

Hemsire arayip topuk kanlarinin pazartesi ve persembe gunu gonderildigini soyledi. Eger bugun gelmezseniz bir daha pazartesi gunune kadar ellerinde kalacagini ve testin suresinin uzayacagini soyledi verdigim topuk kanini da masasinin cekmecesini cekti ve icine atti
Yine eksik bidiğiniz şeyler var..sizden topuk kanı akındıktsn sonra dolaba koyuncaya kadar en az 4saat bekletilir .ki iyice kurusun diye.ıslak koyulursa yuvalrlaklardan çok fazla taşar ve kağıdın kıvrılacak olan diğer kısmına bulaşır.buda lab.sonucunu etkiler.4 saatten çok daha fazla geçerse de işte ozman kan büyük ihtimalle zayi olma riskine girer.ve emin olun sizler gibi ayağını sürüye sürüye kan veren kişilerle hiçbir personel tekrar tekrar muhattap olmak istemez maximum gayret gösterecktir kimsenin ağız koukusunu tekrar çekmeyeyim diye .bundan eminim.

Şu an hala küvözde henüz topuk kanı sonucu gelmedi. Çok sağolun Merak Edip sorduğunuz için
Şu an hala küvözde henüz topuk kanı sonucu gelmedi. Çok sağolun Merak Edip sorduğunuz için
Rica ederim.topuk kani sonucu Allah'ın izniyle güzel gelecek.gerekli şartlar sağlanmadan kan alınmış okuduğum kadarıyla.kuvozden de insallah bir an önce sağlıkla çıkar kucağınıza alırsınız.doktorlar ne diyor genel durumla ilgili

Herkese merhaba tekrardan
Bebeğimin topuk kanı sonucu temiz çıktı. Dua eden herkesten Allah razı olsun. Haber vereyim dedim sizlere de
Artık kendini üzme. Bebeğini sağlıkla en önemlisi huzurla büyütmeye bak. Kv kp falan da takma kafana.

Cok sevimdim gercekten. Allah evladinizi saglikla bagislasin size. Uzerinizden nasil bir yuk kalktigini tahmin edebiliyorum. Insallah bebeginizede bir an once kavusursunuz. Kuvozde daha ne kadar kalacagi bellimi?

Bir önceki konumda 34 haftalık doğum yaptığımı ve bebeğimin küvözde yattığını söylemiştim. Biraz dhaa rahatlamıştım tam solunum sıkıntısı hala devam ediyor ama iyiye gidiyor diye kendimi rahatlatıyordum. Hatta bugün çok mutluydum. Taa ki topuk kanı sonucu için aranana dek. Tekrarlanması gerekiyormuş fkü değeri yüksek çıkmış. Duydum bunu bir bakayım dedim neyin nesi. Fenilketanuri korkunç bir hastalık. Genetik diyor. İkimizin ailesinde de yok. Ama tabi taşıyıcı olabiliriz. Hastalığı anlatmaya korkuyorum. Çok korkunç. Ağır düzeyde zihinsel engelli oluyor çocuk. Allah korusun. Sadece bu testte ilk sonuçta pozitif çıkıp sonradan negatife dönen var mı? Merak ediyorum. Bunları duymaya çok ihtiyacım var. Gerçekten artık dayanamıyorum kafayı yicem. Bebeğimi artık kucağıma almak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde yuvasına gelsin istiyorum. Yarın kadir gecesi bol bol dua edin nolur. Buna çok ihtiyacım var.
Oğlum için eve gelip tekrar kan alınmıştı. Aile sağlık merkezinden hrmşire hanım gelmişti. Çok şükür çıkmadı bir şey. Ama o bekleme süresi oldukça üzücüydü

Cok sevimdim gercekten. Allah evladinizi saglikla bagislasin size. Uzerinizden nasil bir yuk kalktigini tahmin edebiliyorum. Insallah bebeginizede bir an once kavusursunuz. Kuvozde daha ne kadar kalacagi bellimi?
Sormayın nefes aldığımı hissetmeye başladım desem yeridir. Allah'a şükür hala küvözdr de olsa durumu iyiye gidiyor. Solunum makinesinden çıktı bir hafta olacakç küvöz içi oksijen alıyor. Makineden ayrı olduğunda çok yorgun görünürdü bugün baya hareketliydi maşallah. Gün söylemiyorlar henüz ama bir on güne çıkar gibi hissediyorum

Yine eksik bidiğiniz şeyler var..sizden topuk kanı akındıktsn sonra dolaba koyuncaya kadar en az 4saat bekletilir .ki iyice kurusun diye.ıslak koyulursa yuvalrlaklardan çok fazla taşar ve kağıdın kıvrılacak olan diğer kısmına bulaşır.buda lab.sonucunu etkiler.4 saatten çok daha fazla geçerse de işte ozman kan büyük ihtimalle zayi olma riskine girer.ve emin olun sizler gibi ayağını sürüye sürüye kan veren kişilerle hiçbir personel tekrar tekrar muhattap olmak istemez maximum gayret gösterecktir kimsenin ağız koukusunu tekrar çekmeyeyim diye .bundan eminim.
İnsanlara iyilik de yaramıyor. Tamam üzücü bir süreç ben dee yasadım ama Allah razı olsun. Bir ihtimal bile olsa araştırılıyor, riske atılmıyor.
insanlar da gururla kan vermeme hkayrlerini anlatıyorlar. Sanki doktorlar hemşireler çok meraklı...
Bir de olayların başı var sonu yok. Eksik anlatımlar... Hemşireler ne yspsın. Çocuğu senden çok düşünüyyolar kan vermeye ikna etmek için korkutuyorlar, kızıyorlar😡

İnsanlara iyilik de yaramıyor. Tamam üzücü bir süreç ben dee yasadım ama Allah razı olsun. Bir ihtimal bile olsa araştırılıyor, riske atılmıyor.
insanlar da gururla kan vermeme hkayrlerini anlatıyorlar. Sanki doktorlar hemşireler çok meraklı...
Bir de olayların başı var sonu yok. Eksik anlatımlar... Hemşireler ne yspsın. Çocuğu senden çok düşünüyyolar kan vermeye ikna etmek için korkutuyorlar, kızıyorlar😡
Doğru düzgün okusaydınız bari.. gerek yokmuş hastanenizdeki sonuç doğruymuş özür dileriz diye son buldu hikaye. Benim çeyreğim kadar duyarlı bir anne olsanız keşke..Yaftalamak en kolayı değil mi bilip bilmeden? Haddinizi bilin..!

Bin sukur. Hep aklimdaydi bebegin 😍 Rabbim guzel gunlerini gostersin size. Cook cok sevindim :21:

Doğru düzgün okusaydınız bari.. gerek yokmuş hastanenizdeki sonuç doğruymuş özür dileriz diye son buldu hikaye. Benim çeyreğim kadar duyarlı bir anne olsanız keşke..Yaftalamak en kolayı değil mi bilip bilmeden? Haddinizi bilin..!
Sonuç öyle olmayabilirdi de. Sizin ilk girdinizde böyle bir durum yok. Bir de okuyan insanları farklı ve yanlış yönlendirecek ifadeleriniz var. Ayrıca burada genel olarak bir yorum var. Sadece sizinle ilgili değil! Farkındaysanız hemşire hanımın girdisini alıntıladım. Annelik konusuna da hiç girmeye gerek yok. Çünkü buradan dünyanın en iyi annesiyim yazabilirim sizinle yarışacak olsam.

Sormayın nefes aldığımı hissetmeye başladım desem yeridir. Allah'a şükür hala küvözdr de olsa durumu iyiye gidiyor. Solunum makinesinden çıktı bir hafta olacakç küvöz içi oksijen alıyor. Makineden ayrı olduğunda çok yorgun görünürdü bugün baya hareketliydi maşallah. Gün söylemiyorlar henüz ama bir on güne çıkar gibi hissediyorum
Hadi insallah ya. Cok sevindim sizin adiniza gercekten. Konunuzu okudugumda acinizi hissetmistim. Umarim bebeginzle beraber cok guzel gunleriniz olur :KK200:

X