Topuk kanı

Bir önceki konumda 34 haftalık doğum yaptığımı ve bebeğimin küvözde yattığını söylemiştim. Biraz dhaa rahatlamıştım tam solunum sıkıntısı hala devam ediyor ama iyiye gidiyor diye kendimi rahatlatıyordum. Hatta bugün çok mutluydum. Taa ki topuk kanı sonucu için aranana dek. Tekrarlanması gerekiyormuş fkü değeri yüksek çıkmış. Duydum bunu bir bakayım dedim neyin nesi. Fenilketanuri korkunç bir hastalık. Genetik diyor. İkimizin ailesinde de yok. Ama tabi taşıyıcı olabiliriz. Hastalığı anlatmaya korkuyorum. Çok korkunç. Ağır düzeyde zihinsel engelli oluyor çocuk. Allah korusun. Sadece bu testte ilk sonuçta pozitif çıkıp sonradan negatife dönen var mı? Merak ediyorum. Bunları duymaya çok ihtiyacım var. Gerçekten artık dayanamıyorum kafayı yicem. Bebeğimi artık kucağıma almak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde yuvasına gelsin istiyorum. Yarın kadir gecesi bol bol dua edin nolur. Buna çok ihtiyacım var.
Canım ben yenidoğan hemşiresiyim birçok bebeğin ilk kanında çıkıyor 2. Kanında çıkmıyor bebeğin erken doğduğu için yüksek çıkması normal korkacağın hiçbirşey yok 💕

Doğru düzgün okusaydınız bari.. gerek yokmuş hastanenizdeki sonuç doğruymuş özür dileriz diye son buldu hikaye. Benim çeyreğim kadar duyarlı bir anne olsanız keşke..Yaftalamak en kolayı değil mi bilip bilmeden? Haddinizi bilin..!
Benim çeyreğim kadar duyarlı bir anne..... :KK57:
Haddinizi bilin derken haddini bilmemek...

Bir önceki konumda 34 haftalık doğum yaptığımı ve bebeğimin küvözde yattığını söylemiştim. Biraz dhaa rahatlamıştım tam solunum sıkıntısı hala devam ediyor ama iyiye gidiyor diye kendimi rahatlatıyordum. Hatta bugün çok mutluydum. Taa ki topuk kanı sonucu için aranana dek. Tekrarlanması gerekiyormuş fkü değeri yüksek çıkmış. Duydum bunu bir bakayım dedim neyin nesi. Fenilketanuri korkunç bir hastalık. Genetik diyor. İkimizin ailesinde de yok. Ama tabi taşıyıcı olabiliriz. Hastalığı anlatmaya korkuyorum. Çok korkunç. Ağır düzeyde zihinsel engelli oluyor çocuk. Allah korusun. Sadece bu testte ilk sonuçta pozitif çıkıp sonradan negatife dönen var mı? Merak ediyorum. Bunları duymaya çok ihtiyacım var. Gerçekten artık dayanamıyorum kafayı yicem. Bebeğimi artık kucağıma almak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde yuvasına gelsin istiyorum. Yarın kadir gecesi bol bol dua edin nolur. Buna çok ihtiyacım var.
tatlım benim iş arkadaşımın iki bebeğindede topuk kanı değerleri yüksekti hiç korkma hala takipte 6 aylık allahın izniyle gayet sağlıklı oluyorlar bütün dualarımız senin ile

Ablamın kızında da iki kez alındı kan,sorun cıkmadı.
Muhtemelen saklama koşulları,yetersiz kan alımı vb sebeplerle yanlış çıkıyor.
Neyse ki korktuğunuz gibi çıkmamış sonuçlar.
Bu arada hastaneden çıktınız mı? En son hastanedeydi bebeğiniz yanlış hatırlamıyorsam.
Durumu nasil şimdi

Herkese merhaba tekrardan
Bebeğimin topuk kanı sonucu temiz çıktı. Dua eden herkesten Allah razı olsun. Haber vereyim dedim sizlere de
Suan bende ayni durumdayim iri bebek oldugu icin ve kakasini yuttugu icin ayin 3 unden beri kuvozde bebegim tam duzeliyor derken fku pozitif diye aradilar çıldırdım. Ikincisi bugun alindu bizden de umarim sizinki bizimde negatif cikar dualarinizi eksik etmeyin

Suan bende ayni durumdayim iri bebek oldugu icin ve kakasini yuttugu icin ayin 3 unden beri kuvozde bebegim tam duzeliyor derken fku pozitif diye aradilar çıldırdım. Ikincisi bugun alindu bizden de umarim sizinki bizimde negatif cikar dualarinizi eksik etmeyin
Kuvözdeki bebeklerin aldığı ilaçlar, topuk kanı değerlerini yükseltiyor. Birkaç haftaya normale döner inşallah merak etmeyin

Merhaba benim tek yumurta ikiz bebeklerim doğdu suan 20 günlükler topuktan alınan tarama testinde birinde kistik fibrozis çıktı birinde değerler normal fakat genetik dr larinin geneli tek yumurta ikizlerinin genetik hastalıklarının ya ikisinde olacağı yada olmayacağı hususunda suan çok gerginim testin tekrarını verdik lütfen bizim dua edin

X