Makarnalar Ton Balıklı Makarna - Dardanel Ton Sponsorluğunda

Emira SY

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
11.972
28.991
Herkese yeniden merhaba:21:

Öncelikle başlığı okuyan herkesin gözünün önüne sade makarna üzerine boca edilmiş ton balığı geldiğine eminim :bicak: ancak benim yaptığım biraz daha farklı. Az malzemeyle kısa sürede harika bir lezzet yakalamak isteyen herkesin denemesini tavsiye ederim. Eminim deneyen herkes "ben bunu daha önce böyle yapmayı neden düşünemedim ki?" diyecek.:cool:

MALZEMELER:

Bir paket makarna
2 yemek kaşığı tereyağ
2 yemek kaşığı salça
2 ton balığı konservesi

IMG-20171013-WA0016.jpg

YAPILIŞI:

Makarnayı tuzlu suda haşlıyoruz.
Screenshot_2017-10-13-22-14-53-748_com.miui.gallery.png

Suyu süzülürken tencerede tereyağını eritip salça ve ton balığını kavuruyoruz. (Ton Balıklarının yağlarını süzerken bir miktar dibinde bırakıyorum makarnaya çok güzel lezzet veriyor:kk77:)

Screenshot_2017-10-13-22-16-20-629_com.miui.gallery.png
Screenshot_2017-10-13-22-16-32-715_com.miui.gallery.png

Makarnayı da tencereye boca ederek sosla beraber 1-2 dakika daha kavuruyoruz.
Screenshot_2017-10-13-22-16-50-009_com.miui.gallery.png

Herkese afiyet olsun.:KK200:

IMG-20171013-WA0015.jpg
Screenshot_2017-10-13-22-17-13-540_com.miui.gallery.png

Ellerine,emeğine sağlık canım:kk77:Yarışmada bol şans diliyorum:KK36:

Çok teşekkür ederim :KK68: bu kadar çabuk konumun açılmasını beklemiyordum :p

Ellerine sağlık canım. Başarılar dilerim
Teşekkürler canım :KK68:

Ellerine sağlık canım, gece gece canım çekti ya :kk77: Başarılar dilerim :KK36::KK36:
Yarın atla gel 1 tabak arttı canım :p

Ellerine sağlık rakibem :KK200::dondurma:

Teşekkürler canım rakibem :KK68:

Ellerine sağlık canim benim cok leziz görünüyor basarilar diliyorum.:KK37:makarnanin her türlüsüne bayılırım,yalniz ton balıkla hic aram yoktur.makarnaya cok mu yakisiyor gercekten bende denemek istiyorum kuzum en yakin zamanda canim cekti:kk77:

Cok teşekkürler canım :KK200:Mutlaka denemelisin çok güzel oluyor :) hele de üstüne mayonez sıkınca :kk77:

İşte her tarifiyle favorim olan kadın! :) Tonbalığını çok severim makarnayla, sandviç içinde, salatada... Ben de yağıyla kendisini karıştırırım cidden müthiş bir lezzet veriyor. Bir gün de domates salçası yerine tatlı biber salçası kullanmanızı tavsiye ederim ben de naçizane. Bazen konserve mısır ve siyah zeytin de ekliyorum, o da yakışıyor. Ellerinize kollarınıza sağlık. :)

İşte her tarifiyle favorim olan kadın! :) Tonbalığını çok severim makarnayla, sandviç içinde, salatada... Ben de yağıyla kendisini karıştırırım cidden müthiş bir lezzet veriyor. Bir gün de domates salçası yerine tatlı biber salçası kullanmanızı tavsiye ederim ben de naçizane. Bazen konserve mısır ve siyah zeytin de ekliyorum, o da yakışıyor. Ellerinize kollarınıza sağlık. :)

Oy oy oy ne güzel bir iltifat bu böyle :KK68: sen de bu hamaratlikla neden yarışmaya katilmiyorsun merak ettim simdi canım :kk77:

X