Tok tutan bir şeyler lazım!

havinia

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2010
373
61
öğün yerine geçebilecek, kalorisi düşük, tok tutacak bir şey arıyoruz. mesela günde iki defa öğün yerine yiyebilmeliyim, ya da içebilmeliyim. diğer öğünümde de normal aşırıya kaçmadan yemeliyim. var mı öneriniz? :26:

ama onlar vücudun ihtiyacı olan vitamin-mineralleri sağlamaz ki? ara öğün olarak tüketilebilir.:26:

ben aşırı bir açlık hissettiğimde elma ve su içiyorum, elma lifli olduğu için suyla beraber yediğimde muazzam bir tokluk hissediyorsun canım, grisini filan yeme bence, ne kadarda kurutulmuş olas içinde un karbonhidrat miktarı aynı

suyla elma işe yarıyor kesinlikle...

diyet için olan müslilerden veya yoğurda karıştırılmış yulaf ezmesi veya yulaf lapası. yulafın tok tutma özelliği çok fazla, ayrıca başak bi çok yararı var. araştırmanızı öeneririm. yazardım ama üşenirim şimdi ben

tarçınlı sütte gayet güzel iştha kapatıyor hem içinde protein ve kalsiyumda var vucut için yararlı

Karnıyarık otu tohumunun tozu
daha diline değdiği an şişmeye başlıyor,
kimbilir midede nasıl şişiyordur, aktarlarda bulunmuyor
ben çok aramıştım
eminönüde mısır çarşısında buldum...
düzenli kullanamadım ama şunu biliyorum ki tok tutmakta bir numara
1 tatlı kaşığı atıyorsun ağzına üzerine su
hiç yan etkisi yokmuş doktora sordum...

acıktıkca meyve yiyebilirsin özellikle elma tok tutuyor. en azından ben acıktığımda elma ve mandalina yerim iştahımı keser yemek yiyemem. salata öneririm. sınırsız yiyebilirsin özellikle kendin yaparsan daha lezzetli bir hal alıyor.

Eğer sizi tok tutan bitkisel birşeyler arıyorsanız fındık püskülünü tavsiye ederim. yemeklerden yarım saat önce bu Fındık Püskülünden 1 bardak kadar demletip içeceksiz. Aktarlarda bulunuyor paketine 2tl civarında. Bitkinin hiçbir yan etkisi yok.

kesınlıkle devecı armutu çok sulu bol lıflı yıyınce 3 tabak yemek yemıs gıbı tokluk verıoo evden eksık etmedıgım tek meyve canım tatlı ısteyıncede narr

mesajlar için teşekkür ederim kızlar.

Tok tutan şeyler senin metabolizmanı yavaşlatarak ilerki dönemlerde hızla kilo almana sebep olacak. Sen sık sık yemek yemeye bak. ana ara ana ara ana ara öğünler yaparak zayıflamak en sağlıklısı. Günde 3 defa bayağa bildiğimiz yemeklerden ye. sebzeli, baklagilli, etli tavuklu. sırala istediyin gibi, haftada 2 gün beyaz et, yani balık veya tavuk, haftada 2 gün kırmızı et, haftada en az 1 gün baklagil ye, kalan ana öğünlerine de sebze yemekleri, nebileyim, fasulye, karnabahar, kabak, patlıcan, domates, biber içeren yemekler ye. ara öğünlerini de sakın atlatma, dediklerimi yap, sonra bak nasıl hızla zayıflıyorsun.
Ha bir de en önemlisi, haftada 2 gün akşam yemeyi yerine kaçamak ilan ediyorsun ve canının çektiği hamur işi olsun tatlı olsun, ne olursa olsun, doyasıya patlayasıya istediğin kadar yiyorsun.

Bu anlattıklarımla eşim 10 kilo verdi, hepsini de yağdan kaybederek, zayıflayıp kasdan kaybetmeden. Ayrıca bunları kafamdan uydurmadım, diyetisyen önerileri bunlar. Uygulayan herkes 1 ay sonra bana teşekkür edecek, 1-2 ay daha devam edince, bana sen kimsin, bunları nerden biliyorsun, ALLAH senden razı olsun diyecek. Bundan eminim. İnşallah bu yazılarımla tğm zayıflamak isteyenlere yardımım dokunur.

Bir de şu kremi satın aldık ikimiz de kullandık eşimle,

Rusya'dan getirmiş satıyorlar, mucize gibi bişey. Fiyatı da bayağa uygun.

Neyse kızlar, bir faydam dokunduysa, ne mutlu bana. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende tatlandirici ile tatlandirilmis nescafe iciyorum yada evdeysem yumurta haslayip yaninda biraz peynir yiyorum... protein agirlikli oldugu icin daha uzun süreli tok tutuyor tavsiye ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…