Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Merhaba kızlar.... annemi de tibete başlatmıştım nihayet, hareketleri neredeyse benim kadar iyi yapıor şaşılacak şey doğrusu annemin ağzından duyduğum ve gördüğüm gelişmeleri yazıorum: birincisi 3 gün süren idrarda koyuluk ve kötü koku oluşmuş. bunu bana yeni söyledi. ikincisi annemin el ve ayaklarında özellikle eklem yerlerinde yıllardır ağrılar vardı ve çıtır çutur ederdi, bunlar kaybolup gitmiş bir anda üçüncüsü daha öncede bahsetmiştim annemde de troid nodülleri var, püsküütcüm gibi inşallah onlarda yok olurlar yanlız sürekli boğazlarında gıcık gibi olan devamlı öksürük isteği oluşturan bir sorun vardı 4-5 yıldır ve ne kadar ilaç kullandıysa geçmemişti, dün bana yawrum sanki o boğazımdaki şey birden bire söküp gitti çok daha iyi nefes alıyorum ve öksürme hissi gitti dedi. 4. sü uyku düzeni hiç olmayan annem daha enerjik ve dinç kalkıyorrmuş ve 5. si ve benim gözlemim annemin yüzü küçülmüş daha doğrusu toparlanmış gibi ve cildi bariz bir şekilde sertlik kazanmış sanki gerilmiş gibi kızlar bunlar bire bir annem de gözlemlediğim ve onda gerçekleşen etkiler. sakın ama sakın bırakmayalımmmmm... bunların getirisini ileriki yaşlarda alacağımıza eminimmm.. şimdilik hoşçakalın....

arkadaşlar, bayadır yapıyorum gelişmeler mükemmel cidden, yalnız bir sorum olacak, bir gün sadece ilk hareketi yapabildim, ve ertesi gün baştan başlamadım kaldığım sayıdan devam ettim, böyle yapılması doğru değil mi? en baştan mı başlamam gerekirdi yoksa? cevaplar için teşekkür ederim =)

Namaste,
slm arkadaslar. uc gundur hastaydım hareketlerı yapamadım. sımdı 15.tekrardaydım. yenıden 3 ten mı baslamak gerekıyor?
Geçmiş olsun..
Teşekkür ederim açıklama için.. Belki de biraz daha açıklayıcı yazmalıyız mesajlarımızı ki farklı algılar sebebiyle farklı anlamaları minimize edebilelim..
15 gun oldu..yeni ölçülerle geliorumm..
göğüs: aynı
bel:0.5 cm
göbek:1 cm
basen:aynı
bacak:aynı

kesinlikle bogazımı tutmuyorum..hatta 4-5 gundur abarttım diyebilirim..
Vay vay vay!
Tibetin sıkılaştırma etkisinin senin öncülüğünde öğrenmiş olduk.. Bakalım bizleri de aynı şekilde etkileyecek mi.. Yapmaya devam edelim, görelim.. Bu arada kilon hala aynı mı?
Daha önce kendi yöntemimi yazmıştım belki gözünden kaçmıştır diye, yineleyeyim.
Dönerken başım dik oluyor ve bu şekildeyken iki zıt yönde iki objeye bakıyorum. Derin nefes alıp veriyorum. Yavaş başlıyorum, ortalarda hızlı, sonra yine yavaş. Bittiği saniyede kafamı (boyun açımı bozmadan) öne eğiyorum ve ayak parmaklarıma sanki orada görünmeyen bir yazı varmış da onu okumam gerekiyormuş gibi pür dikkatle bakıyorum. Bu arada yani dönüşün bittiği saniyede eşzamanlı olarak iki elimi çapraz yapıp göğüs kemiğime hafifçe bastırıyorum. Hemen geçiyor baş dönmem.
Ne güzel annen de etkileri görüyor.. Hem de çok önemli etkiler bunlar. Dilerim trioid nodüllerinden de benim gibi kurtulur..
Çok güzel bir paylaşım yapmışsın, teşekkürler..
Tam gaz ileri kızlar!

kızlar bende 5. tekrarıma geçiyorum yrn bendede sabahları dinçlik var bide sürekli idrara cıkma ve yüzümde sivilceler cıktı bir kaç tane tibetin etkisimi bilmem şimdilik bende bu gelişmeler oldu bakalım devam yapmaya

Süper, teşekkürler paylaştığın için. Yaşı daha fazla olanlarda etkiler daha rahat anlaşılabiliyor. ben hala anneme yaptıramadım.

Başa dönmene gerek yok. Devam edebilirsin kaldığın yerden, zaten hareketlerden birtanesini yapmışsın. Birkaç gün üstüste hareketlerin hiçbirini yapmazsan eğer, başa dönmek veya birkaç sayı geriye gitmek gerekiyor.

21.tekrardayım , bende şu değişiklikleri farkettim: yüzümde gerilme hissettim birde çene altımda arkma vardı o gitmiş, göbeğim bıngıl bıngıldı şimdi eskiye göre daha gergin, kalçalarım daha sıkı ve yuvarlak daha ne olsun değilmi . 8 şubattan beri her gün hiç aksatmadan yaptım ilk defa bir şeyi istikrarlı bir şekilde devam ettiriyorum çünkü insan faydasını gördükçe daha çok yapmak istiyor,çok mutluyam:))

Arkadaşlar,

Konuyla ilgili geri bildirim sunan tüm arkadaşlara çook teşekkür etmek istiyorum. Çünkü gerçekten motivasyon unsuru oluyor :)
Regl döneminde hareketlerle ilgili ne yapacağıma karar veremediğim için birden çok isteksiz hissedip bırakmıştım, şimdi yine başlıyorum. :)

Ne güzel estetik etkiler bunlar böyle!
Benim vücut yapımda da değişiklikler var ama zaten yoğun spor yaptığım ve diyet döneminde olduğum için; bu değişikliklerin ne kadarı yogadan bilemiyorum.. Emin olamadığım için de paylaşamadım. Seni baz alırsam demek ki bende de yoga etkisi var.. Özellikle de göbek sıkılaşması..
Aynen katılıyorum.. Geri bildirim, olumlu etkiler gözlemlenmese dahi istikrar benim de motive olmamı sağlıyor..
Çok sevindim yeniden başlamana!

Ne güzel annen de etkileri görüyor.. Hem de çok önemli etkiler bunlar. Dilerim trioid nodüllerinden de benim gibi kurtulur..
Çok güzel bir paylaşım yapmışsın, teşekkürler..
Tam gaz ileri kızlar!

Merhabalar, nodüllerin tamamen iyileşti mi canım? Bende de bol miktarda var ve nefes darlığı yaşıyorum.. Kontrollerimi devamlı yapıyorum tabi ama zaman zaman nefes darlığım artıyor nedense.. Bi kaç gün önce gittim en son, artmış nodüllerim.. Biraz açıklayabilir misin bu hareketlerin seni nasıl etkilediğini? (; Bir de sadece 1. sayfada yazılan 5 hareket değil mi? Fotoğrafları da var mı tatlım nasıl yapıldıklarının?

Evet.. Bende nefes darlığı yaratacak büyüklükte değildi nodüller. Sol tarafta sayıca azdı. Önce onlar yok oldu. Sonra sağ tarafın şişkinliği azaldı.. Ayna karşısında boynumu kaldırıp, yutkunarak muayene ederdim her zaman.. Şu andaki net durum şu: Sol taraf sıfır. Sağ tarafın da tamamen yok olmasına çok az kalmış.. 1-2 hafta önce sağ taraf da dümdüz olmuştu.. Sonra ne oldu anlamadım minik de olsa bir şişlik başladı..
Ama iyileşme olarak genel bakarsam sağ taraftaki şişlik %90 azaldı.
Etkileri anlattığım bir mesajım vardı onun linkini bulurum inşallah.. Bir daha yazmayayım aynı şeyleri..
Kitabının okunmadan yapılmaması taraftarıyım. Fotoğraflar ve videolar internette mevcut.

Şu anda anlayamadığım bir sebepten dolayı geçmiş mesaj araması yapamıyorum..
Daha sonraya kaldı mecburen..

Ben de 1 haftadir yapiyorum bu hareketleri yarın 5 tekrara gecicem sizden guzel seyler okuyorum ben daha cok fazla bir değisiklik gormedim umarim tekrar sayilari cogaldikca gorucegim. Yalniz karin kaslarim kol kaslarim spor yapmis gibi agriyor ilk gareketi en sonda yapiyorum yoksa diger hareketleri yapamiyorum zarari olurmu acaba

Hareketlerin kendi sırasıyla yapılması gerektiğini biliyorum, ama zararı olurmu bilmiyorum, yanlış yönlendirmek istemem. Yine de sen doğru sırayla yapmaya çalış. Eğer 1. hareketi yapamıyorsan daha az sayıda yap, yani 5'e geçtiysen 1. hareketi 3 defa yap, sadece diğer hareketlerin sayısını arttır ama hareketlerin sırasını değiştirme.
Püsküüt'ün baş dönmesiyle ilgili önerisi vardı, onu okuyup uygularsan diğer hareketlere daha rahat geçebilirsin.

Son düzenleme:

Bu yöntemi uygularsan daha rahat yaparsın.

Ben de aynen kediye katılıyorum sevgili molar..
Hareketleri mutlaka aynı sırayla yapmamız gerekiyor.. Çakraların sıralaması önemli çünkü...

Not: Kedicim geçmiş mesajı bulduğuna göre arama yapmaya dair teknik sorun çözüldü demek ki.. Ben de yavaştan vakit buldukça geçmiş mesajlarımı toparlamak, önemli olduğunu düşündüklerimi listelemek istiyorum.. Çünkü her defasında aynı şeyleri yazmak zamn alıyor.. En iyisi zamanı bir kere ayırmak sonra da link vermek..

bu tarz sık sorulan soruları ilk sayfada mı toplasan ki? gerçi konu sahibi değiliz hiçbirimiz...
belki başka bir konu açmalısınız kedi ve püsküüt tibet ile ilgili sık sorulan sorular gibi...
geri dönüp tarama yapmaktansa soruları oraya yönlendiririz...

bana gelince 1hafta yattım gripten dolayı...
insan yatak döşek olur mu ya oldum ve aksattım tabi ki biraz ama bir tık alttan devam artk
annemse aldı yürüdü gitti kadın maşallah, artık merdiven çıkarken tıkanmıyor (kilosuna rağmen), dizlerindeki sorunu tamamen geçti...
kalçası toparlandı ve mide kısmı da...
anneler yaş itibariyle daha çok fayda görüyorlar sanırım :)

Öncelikle geçmiş olsun..
Ben de bu hafta için kara kara düşünüyorum.. Perşembe günü önemsiz bir ameliyat olacağım. Gidişata göre 1-2 gün hastanede kalmam gerekecek. Ameliyat sonrası dönemi doktoruma danışacağım.. Bilemiyorum artık nasıl günler bekliyor beni.. Sonrasında sıfırlayıp başa dönmeyi hiç ama hiç istemiyorum.. Neyse, hayırlısı olsun diyeyim.

Annenle ilgili gelişmelere de çok sevindim. Dediğin doğru olabilir, böyle deneyimlerle karşılaşıyoruz. Ben, kendi adıma şöyle yorum yapabiliyorum. Kitapta da dendiği üzere 25 yaş çakraların en ideal devir yaptığı zaman.. Normalde tibet yogası yapmayan ve ileri yaşa gelmiş insanın çakra hızı iyice yavaşlamış ve vücut ritminde bozulmalar başlamış oluyor..
Atıyorum normal hız 10 ken ileri yaşta bu 3 e inmiş oluyor.. (bu birim kısmı tamamen sallamasyon)
Çakra hızı 3 e düşmüş kişi, T.Y. na başladığında hedeflenen 10 a ulaştıkça atladığı basamak fazla oluyor.
Örneğimizde 7 basamak zıplıyor ve ani olumlu gelişmeler yaşamaya başlıyor..
Ama yaşı ilerlememiş insanda bu hız mesela daha 7. O yeniden 10 olduğunda 3 basamak zıplamış oluyor sadece ve bu nedenle de o kadar sivri olumlu etkiler göremeyebiliyor.. Bu satırlar tamamen benim hayal ürünüm.. Aman kimseyi yanıltmayayım..

Önerin ilk bakışta güzel olsa da zaman geçtikçe ikinci topik de aynı tıkanmaya ulaşacaktır, diye düşünüyorum.
Zaten kedicim geçmiş linkleri çok güzel toparlamış, lazım olunca hemen veriyor linki..
Ben de aynı işlemi kendi mesajlarım için yapacağım. O mesajın linkini de bir yere kaydedeceğim, lazım olana link ver gitsin..
Ama tabii biraz zaman alacak.. Çenemin düşüklüğü göz önüne alınırsa..

Aslında bu mesajının 1-2 sayfa önde olduğunu hatırlıyordum, yoksa ilk mesajını bulmak zor. Benim yöntemim şöyle, önemli bulduğum, çok sorulan linkleri text dökümanına kaydetmiştim. Oradan kopyala, yapıştır yapıyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…