Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

halbuki ilk ve son hareket o kadar zorlayacak hareketlerden değil canım.beni de hareket sayısı arttıkça 2. hareket zorlamaya başladı ben pilates matının üstünde yapıyorum hareketleri, 2. hareketin sonunda matın sonuna geliyorum kaya kaya istersen şöyle yapabilirsin zorlandığın hareketlerin sayısını az tutabilirsin belli bir süre boyunca.bırakmamaya çalış canım,güzel etkileri var.benim uykum düzene girdi,önceden uykuya doyamazken şimdi az uyusam bile alarm çalmadan gözümü açıyorum.yalnız arar ara enerjim düşüyor bunun da sebebi bahar yorgunluğu sanırım.canım belinde bir sorun var mıydı?

bi problemim yk sanıyorumm..galiba yanlıs yapıorum hareketi..bir daha bakıcam..olmadı dediğin gibi yapayım..yarın 13. tekrara geçicem..

ne güzel istikrar cok önemli..benim de yuzumu sıvılce bastı su ara..ustelik hepsi ağrılı ve kocaman..3 gun sonra kendimi ölçüp sizinle paylasıcam..merak içindeyim..

pazartesi 21.tekrara geçiyorum belirgin bir etki görmedim ama ısrarla yapmaya devam edeceğim

canım kitapta zaten zorlandığınız zaman hareket sayısını 1 er de artırabilirsiniz yazıyor.hatta hasta falan olduğunuz zamanda 15. tekrardaysan ve yapamayacak durumdaysan 3er tane yapabilirsin diyor,hiç yapmamaktan iyidir diye de yazmıştır.ve 2. kitapta çoğu harekete alternatifler söz konusu.nasıl ki regl dönemlerinde 2 ve 4. hareketi değişik yapıyorsak onları da öyle yapabiliyoruz.mesela ben de 4.hareketi yaparken ellerimin üstünde kalkamıyordum çünkü bileklerim çok acıyordu özellikle sağ bileğimde sorun var ağır bir şey kaldırdığımda dirseklerime hatta omuzlarıma vuruyor ağrısı.bende kendime göre yumruk yapıp kalkıyordum dün akşam 2. kitapta okudum 4 ve 5. hareketlerde yumruk yapabilirsiniz diyor.daha 2. kitabı bitiremedim:// bi türlü fırsat bulamadım ama eşim diyor ki 2. kitabı ticari amaçlı yapmışlar aslında 1. kitapta her şey iyi bi şekilde anlatılmış diyor.neyse canım görüşürüz

Çok teşekkür ederim. Araştıracağım, kendimi bir toparlayayım.

Dur demek gerekiyor, ne yapacağım bilmiyorum.

Tamamen bırakmadım aslında, sadece 3 tekrar veya 10 tekrar yapıyorum, mesela dün daha iyiydim 21 tekrar yaptım. Birkaç gün önce boynumu gerdikçe boğazım acıyordu, halimde pek yoktu onun için az tekrarlarda yaptım. Hiç yapmamaktan iyidir. Bu hastalığı atlatayım inşallah eksik yapmayı bırakırım.

yapmayı tamamen kesmeyin de :) muhakkak faydasının olacağını düşünüyorum...

kediiii ben yine nefes alamıyorum şu an yemektennn ne yazık ki var mıydı ki bunun böyle bir etkisi ya

Herkese iyi Pazarlar..

Biliyorsunuz ben artık 21 tekrar dönemindeyim. Bugün 21 tekrar geçtiğimin 3.haftası.. Artık rutine bindi.
Saçlarımda ciddi bir uzama var. Bugün fotoğraf çekeceğim. Paylaşılmaya değer bir şey görürsem paylaşırım.
Eşimin de 13 tekrar haftası ve olmadık yerlerinde sivilceleri başladı onun da.. Enerji artışı dışında başka iyi bir etki görmedi. Belki de farkına varmadı, bilemiyorum. Çünkü ben de etkilerin çoğunu burada geçmişi okuyarak algılayabilmiştim.

Bu şişlik hissi şikayetini daha önce de okumuştum. Sanırım yaygın bir etki..
Kedicim inşallah bir an önce toparlanırsın. Ama bırakmamakla çok iyi yapmışsın.
Zaten ruh önemli.. hep konuşuyoruz. İstek ya da bedensel bir sıkıntı varsa hiç değilse 3 gün yapmaya özen göstermeliyiz, aynı senin yaptığın gibi diye düşünüyorum kendimce..
Sivilce.. Tanıdık bir etki.. 3-4 gün içinde geçip gidecek..

kediiii ben yine nefes alamıyorum şu an yemektennn ne yazık ki var mıydı ki bunun böyle bir etkisi ya
Ben de senin gibi düşünüyorum..
Devam etmenin şimdi ya da sonra bir faydası dokunacağına inanıyorum.
Dilerim bu bakış açısını kaybetmeden devam ederiz.
Olumsuz mesajları okumak bana iyi gelmiyor çünkü.. O yüzden de daha az uğruyorum buraya artık. Gönlüm sadece olumlu mesaj okumak ve motie olmak istiyor çünkü, neden saklayayım sizden..

Haydi bakalım namaste..

olumlu msj görmek motive için çok önemli evet... ama olumsuz msjlarda da demotive olmayalım, sonuçta herkes aynı şeyden aynı etkiyi görmez ki...

ben çok fazla olumlu etkisini gördüm misal, çünkü sağlığım iyi değildi psikolojim de öyle...
dolayısıyla bana artısı çok oldu...
olumlu özellik görmeyenler belki sağlık açısından zaten iyi durumda olanlardı...

o zaman bir tane daha olumlu bir şey söyleyeyim; ciltte pürüzsüzlük dönemine girdimmm
artık pudrayı sadece burun etrafımdaki gözeneklerime kullanıyorum...
saçlarım zaten çabuk uzardı o konuda etkisini göremedim ama keşke uzamasa bıktım çünkü artık

konuya yazılan cevapları fazla okuyamadım
sadece harektleri yaptım ama çok mide bulantısı oldu hareketler bitince
dönmekten kaynaklı galiba her hareketi beş kere yaptım oysaki normalmi

Oburluk biraz benim kendimle alakalı birşey, tabii senin nasıldı iştahın hareketlerden önce. Hareketlerden sonra iştahı kesilenler olmuştu ama açılanlar oldumu hatırlamıyorum.

konuya yazılan cevapları fazla okuyamadım
sadece harektleri yaptım ama çok mide bulantısı oldu hareketler bitince
dönmekten kaynaklı galiba her hareketi beş kere yaptım oysaki normalmi

Sabahmı yapıyorsun yoksa akşammı birde farklı bir saatte yapmayı dene. Mesela ben akşam yapınca midem bulanıyor. Sabah daha rahat oluyor.

Son düzenleme:

sabah yapmıştım bende ilk defa yaptım daha da yapmam galiba canımı yaktı mide bulantısı :2:

Fotoğraf çektim ve bir ay önceki fotoğrafımla karşılaştırdım. Normalde saçlarım ayda bir cm. uzar yine öyle olmuş.. Bana öyle gelmiş demek ki..
Ekstradan saçım uzamamış yani..

Haklısın.. Ben tam anlatamamışım. Elbette olumlu etkiler kişiden kişiye değişiyor.. Kişinin kendi içinde de zamandan zamana değişiyor.. Misal bende de yeni bir olumlu gelişme yok bir süredir.. Belki bölge bölge ilerliyor bilemiyorum.. Son önemli gelişme trioid nodüllerimin yok olmasıydı.

Neyse konuyu dağıttım.. Şunu demek istemiştim. Bırakan, bırakmak isteyenlerin mesajları beni demoralize ediyor.. Bu arkadaşlara şunu demek istiyorum:
"Yapıyorsan burada bizimle paylaş, hem bize destek ol hem de yapmak isteyen ama bir türlü başlayamayanları da olumlu yönde etkile. Bırakıyorsan bunu paylaşmasan da olur zaten.. Topiğe uğramazsın olur biter. Sonuçta hiç kimsenin verilmiş bir sözü yok ama bir şey yazarken kimi, nasıl etkileyeceğimizi de bir saniyeliğine bile olsa düşünmeli ve bir sorumluluk taşıdığımızı unutmamalıyız."

Gelelim sana.. Çok güzel bir olumlu gelişme bu. Pürüzsüz cilde 41 kere

oy teşekkürler

söylediklerinde ise sonuna kadar haklısın... sonuçta bu yaptığımız biraz da inanç işi, evet doğrusun...

Oburluk biraz benim kendimle alakalı birşey, tabii senin nasıldı iştahın hareketlerden önce. Hareketlerden sonra iştahı kesilenler olmuştu ama açılanlar oldumu hatırlamıyorum.

.

yemek yemek benim hobim

yaşam tarzım, bir aşk sanki hihhihihhih

9. Tekrar haftamın ilk günündeyim bugün... 5. Hareket dışında beni zorlayan bir hareket yok şu ana kadar... 5. Harekette bacakları yere değdirmemeye çalışarak yapıldığından olsa gerek yoruluyorum ama yılmak yok yola devam...

şu anada kadar pek fazla olumlu etki göremesemde inancım devam etmekte...

Normalde 6,45 de sürünerek yataktan kalkan alarmı 3-4 kere erteleyen ben artık saat 6:00 da alam çalmadan uyanıyorum ve hiç zorlanmadan yataktan kalkıyorum...

Derdin ne o saatte neden kalkıyorsun diyebilirsiniz tercih meselesi vucudum güne erken uyansın ve yağ yakmaya erken başlasın diye aldığım bir karar.. Kalkıp 2 kupa su içiyir, biraz tv izliyor, nette dolanıyor ve sonrasında tibet egzersizlerimi yapıp kahvaltı hazırlanma ve işe gidiş .. Alıştım bu düzene ve daha enerjik hissediyorum kendimi...

Sevilce kısmı sanırım bendede başladı.. Yağlı bir cildim olsada çok sık sivilcem olmaz refli dönemlerinde bile nadir çıkar ama sanırım bi kaç tane yakaladım inş. Tibet etkisidir ve toksin atıyorumdur...

özellikle istediğim ve beklediğim saçlarımdaki yağlanmanın azalması dileği... Hala beklemedeyim... Ara ara yağlanmayı geciktirici ürünler araştırıyorum .. Inş. Gerek kalmadan tibet buna çözüm bulur ve bende rahatlarım...

Sık sık saçlarıma kına yakıyorum çıkan beyazları görmemek için ve ara ara da kontrol ediyorum diplerden yeniden siyah çıkmaya başlayacakmı diye ... Ve böyle bir saç görürsem hemen resimleyip ekleyeceğim buraya sevinçle...

Bu arada püsküüte katılıyorum bırakanları okumak motivasyonu düşürücü bir etki yapıyor yazmamalarını bende tercih ederim... Onun dışında olumlu yada olumsuz tüm etkilerin paylaşılması taraftarıyım...

Bide ben regli dönemindeykende tüm hareketleri alternatifsiz yapmak istiyorum.. Bu şekilde yapanlar varmı aranızda???

canım regl dönemlerinde ktapta tavsiye edilen hareketleri yapmak gerekiyor yoksa regl kesilebilir.bu arada bu yapılan hareketlerin regliyi düzenlemeye etkisi de var.hatta kitapta şöyle bir şeyden de bahsediyor zorlandığınız hareketlerde alternatifleri yapabilirsiniz diyor.kitabı dinlemekte fayda var

bu msjda eminim sahsa yönelik bir gönderme yapmadın..senin bahsettiğin tarzda bir msj bıraktıgım için yeri gelmişken bi açıklama yapmak istiyorum..

bırakmayı düşünüyorum diye yazmıstım..ruh halim de söyleydi..aslında ben bırakmak istemiorum ama motivasyona ihtiyacım var yardımcı olun.. çunku ben tibet i burdan ogrendim..cevremde bu kadar bu konuya ınanclı olan ınsanlar yok..yapma konusunda dogru sekilde yönlendiriyorlar..ve işe yarıo.öünkü hala bırakmadımm:
enerji düşürdüğünü blmiodm.kendi adıma uzgunumm ben bi daha bu tarz bişey yazmam..ama baska yazanlar olursa sizde motivenizi düşürmeyin..ruh halleri benimki gibi olabilir..

Son düzenleme:
Selam kızlar. Uzun süredir yazamadım ama hep yazdıklarınızı takip ettim. 21 tekrara geçmeden yazmayacaktım Bugün 21 tekrarımın 2. günü. Bu noktaya büyük bir sabırla geldim ve bundan sonrada tibeti bırakıp emeklerimi heba etmeye hiç niyetim yok. Bendeki etkilerini yazacak olursam çok güzel bir enerji artışı oldu. Günboyu kendimi çok iyi hissediyorum. Sanki tibet hareketleri vücudu güne hazırlıyor ve gün boyu da zinde kalıyorsunuz. 2,5 ay gibi bir zamanda yaklaşık 9 kg verdim. Tabii bunun yanında diyet ve hergün yaptığım tempolu yürüyüşlerde vardı. Moral ve motivasyon yönünden iyi bir konumdayım. Eskiden daha çok sinirlenirdim ama şimdi daha sakin bir yapıya büründüm. Bunu ben değil ailem söylüyor. Birde benim her hafta mutlaka en az bir kere başım şiddetli şekilde ağrırdı ve ilaç kullanmadan kolay kolay geçmezdi. Tibete başladığım ilk hafta biraz başım ağrıdı fakat hiç ilaç kullanmadım. 2 ay gibi bir zamandır hiç baş ağrısı çekmiyorum ve ilaç kullanmıyorum. Bu bile tibete devam etmem için çok önemli bir aşama. Tibet sayesinde bir sağlık sorunumdan kurtulmuş oldum. Arkadaşlar bu hareketleri tıpkı yemek yeme, su içme vs. gibi görmeli vücüdumuzun bunlara ihtiyacı olduğu gibi tibete de ihtiyacı olduğunu kendimize kabul ettirmeliyiz. Faydasını görmedim diyenler bence farkında değillerdir. Vücudumuzda ne olup bittiğinin farkında nasıl olabiliriz ki. Ancak devam ederek yıllar geçtikçe faydasını görmeyeceğimiz ne malum. İlerde yakalanabileceğimiz hastalık ve sakatlıklardan bizi korumayacağını nerden bilebiliriz. Bu nedenle 1, 2 ayda faydasını göremedim deyip bırakmayalım ve inatla devam edelim. Topu topu 10 dakikanızı ayıracaksınız hepsi bu. Sağlığınız için buna değmez mi? Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Haklısın, söylediklerine katılıyorum. Acaba ben hasta olmuştum şu sıralar, tekrarları azalttım diye yazarken, sizlerin de motivasyonunu mu düşürdüm. Gerçi bıraktım diye yazmadım, zaten bırakmayı düşünmüyorum. Hasta olsamda en az 3-5 tekrar yapmaya çalışıyordum. Dün önceden beri yapmak istediğim saban duruşunu yapmaya çalıştım. Çok güzel bir hareket. Tibetin yanına bu tarz hareketleri de ekleyebilirsem güzel olur.

[video=youtube_share;WnoPcxuEvek]http://youtu.be/WnoPcxuEvek[/video]

Yapanlar olmuştu daha önceki sayfalarda, bazı kişilerde bir sorun olmadı ama bazı kişilerde regl kanaması kesildi. Sen bilirsin 1 defalık dene, çok zorlamadan.

Aynen katılıyorum, ben birçok yazan etkiyi görmememe rağmen, belki farkında değilimdir diyorum. Zaten ilerisi için yapıyorum diyorum. İleriki yaşlarımda dinç ve sağlıklı kalacağımı düşünerek yapıyorum. Bu hareketler o kadar iyiki kitapta 1 hareketi bile yapsan faydası olacağını yazıyor ama 10 dk sürecek zaten neden sadece bir tanesini yapayım ki.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…