Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Bu hareketle ilgili video varmı diye bakıyordum, şu yazıyı buldum.

Cilde Faydaları
Her kadın kırışıksız bir cilde sahip olmak ister. Kırışıklıkların sebebi zayıf ve güçsüz yüz kaslarıdır. Ayrıca tatil zamanlarında insanlar güneşe maruz kalırlar, yüzme gibi çeşitli aktivitelere katılırlar, doğru beslenmezler ve yeterli miktarda su içmezler. Tüm bunlar kırışıklıkların sebepleridir.

Kırışıklıkları azaltmak için, yoga gibi düzenli bir egzersiz yapmanız gerekir.

Yoga,kandolaşımının düzelmesine yardımcı olur. Bu da kırışıklık oluşumunun azalmasına sebep olur ve yüzün doğal bir şekilde gerilmesini sağlar.

Bunu, günde en az 20-30 dakika yoga yaparak başarabilirsiniz.

Baş aşağı durma ve amuda kalkma gibi yoga duruşlarıyla kırışıksız bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bu uygulama, yüzünüzdekikandolaşımını artırır, cildin canlanması için gereken miktarda oksijen ve besin sağlar ve toksinlere neden olan maddeleri ortadan kaldırır.

Baş aşağı olan yoga duruşlarının bir faydası daha vardır. Bu duruşlar, beyazlaşmış saçların, normal rengine dönmesini sağlar; beyaz saç oluşumunu azaltır. Böylece daha genç görünürsünüz. Baş aşağı duruşlar, saç köklerine doğru olankandolaşımını artırır.

Tatillerde yoga yapmak için 30 dakika ayırmak kolaydır. Sonunda, kırışıklıkların oluşumunda bir azalma farkedersiniz.

Yoganın, yaşlanmayı nasıl yavaşlattığını öğrenmek sizi çok şaşırtacak:

Omurganın esnek olmasını sağlar
Cildinizi sıkılaştırır
Vücudunuzdaki gerilimi ortadan kaldırır
Karın kaslarınızı güçlendirir
Gerdanın sarkma ihtimalini ortadan kaldırır
Kol kaslarının gücünü artırır.
Kambur duruşu düzeltir

Yoga yaparak kendinizi daha genç hissedersiniz ve zihinsel gücünüz artar. Genellikle, yoga, uzun bir yaşam sağlar.

Yoganın yaşlanma karşıtı özellikleri şunlardır:

Uzun bir hayat
Hastalıklara karşı artmış direnç
Enerjinin artması
Vücuttaki bezlerin yenilenmesi
Genç bir görünüm
Görme gücünün artması
Alıntıdır...

Ben bir haftadir soguk alginligi yüzünden ara vermek zorunda kaldim. Sanirim bastan baslamam gerekecek.

Duruş Şekilleri
Hareketlerimize bunları da ekleyebiliriz, tabii ben üşenmezsem. :KK1:

Çocuk duruşu:
Bu harekette, vücudun ön kısmıyla yere doğru kapanırsınız.

Bu duruşu 15 dakika uygulamak bir saatlik uykuya eşdeğerdir.

Çocuk duruşunun aşağıdaki gibi birçok faydası vardır:

Cildin yumuşak olmasını sağlar.
Karın kaslarını rahatlatır.
Bağışıklık sistemini canlandırır
Alerjiyi giderir
Sırt ve boyun ağrısını dindirir
Stresi giderir.
Beyni sakinleştirir.

Saban duruşu:

Bu yoga duruşu, ileri ve orta seviyedeki yogiler için daha faydalıdır. Saban duruşunun faydaları şunlardır:

Gerilim ve stresi giderir
Metabolik hızı düzenler
Vücuttaki hormon düzeylerini kontroledentiroidi harekete geçirir
Karın kaslarını harekete geçirir.

Hormonların kontrol altına alınması, cilt durumunda büyük bir değişikliğe yol açabilir.Eğeryogaya yeni başladıysanız, bu duruşu uygulamadan önce bir yoga uzmanına danışın.

Savaşçı duruşu:

Bu duruşun faydaları şunlardır:

Çok miktarda kalori yakar
Bacakları ve diz eklemlerini güçlendirir.
Bacaklardaki kemik yoğunluğunu artırır.
Kalça eklemlerini geliştirir
Sırt ağrısını ve siyatiği giderir.
Enerji kanallarını harekete geçirir
Kalp ve damarlar açısından fayda sağlar.

Yatarak dönme:

Bu duruş çok rahatlatıcı görünür ve bunu uygulamak çok kolaydır.

Bu duruş, vücudun arka kısmındaki cildin gerilmesine ve yumuşamasına yol açar.

Bu pozisyonun yaşlanmayı yavaşlatan birçok faydası vardır:

Tazelenmiş ve yenilenmiş hissetmek
Tüm iç organlarınızı açar ve sıkar.
Sindirimi hızlandırır
Sırttaki gerginliği giderir
Omurganın esnekliğini artırır

Omuz duruşu, güneşi selamlama gibi diğer yoga duruşları ve karın germe egzersizleri, yaşlanmayı yavaşlatır.

Vaktiniz olduğunda yaşlanma karşıtı bu yoga duruşlarını uygulayın. Cildinizin durumunda büyük bir gelişme farkedeceksiniz ve cildiniz taze bir görünüme kavuşacak.

5. hareket için güzel bir video var. Her hareket için tek tek video yapmışlar. Hareketleri en doğru gösteren bence bu videolar
Tibetan yoga 5 rites -- Rite 5 yazarsanız yeşil bir mekanda yapıyor hareketleri. Diğer hareketleri de sağ tarafındaki videolardan bulabilirsiniz. :KK34:

Yoga`nin genel olarak faydalari artik bir sir degil. Ben yillar önce henüz bir genc kizken cok ilgilenip kitaplardan yapmaya calisiyordum. Ve gercekten vücudum inanilmaz esnek ve formdaydi. Tibet hareketlerinin sirri da aslinda yogada yatan sir olsa gerek. Hafta icinde düzenli olarak dönüsümlü Leslie ve pilates yapiyorum. Yogayi da faydalarindan dolayi hayatima daha cok sokmak istiyorum. Tek bir spor dalina bagli kalmamanin ve cesitlendirmenin en faydali yöntem oldugunu artik sanirim bilmeyen kalmadi.

deneyimim hakkında bilgi vermek istiyorum: bu 13 günüm akşamları yapıyorum. ilk başta hareketleri çok iyi yapamıyordum.ama gittikçe daha iyi yapabildiğimi farkettim. gözlemlediğim ve tibete atfettiğim farklılıklar ise şöyle
daha az üşüyorum
daha fazla terliyorum(itiraf etmeliyim pek hoş koktuğu sölenemez)
kedi83 ün de söylediği gibi çok kısa bir süre 1 yada 2 gün idrarda koyuluk
uyku kalitem arttı çok kesintili uyurdum.şimdi kesintisiz sayılır. şimdilik bu kadar

Yoga`nin genel olarak faydalari artik bir sir degil. Ben yillar önce henüz bir genc kizken cok ilgilenip kitaplardan yapmaya calisiyordum. Ve gercekten vücudum inanilmaz esnek ve formdaydi. Tibet hareketlerinin sirri da aslinda yogada yatan sir olsa gerek. Hafta icinde düzenli olarak dönüsümlü Leslie ve pilates yapiyorum. Yogayi da faydalarindan dolayi hayatima daha cok sokmak istiyorum. Tek bir spor dalina bagli kalmamanin ve cesitlendirmenin en faydali yöntem oldugunu artik sanirim bilmeyen kalmadi.

5 tibet egzersezleri yoga hareketlerinin temel hareketleri diye okumuştum. Ben de yüzmeye gitmek istiyordum ama bir türlü gidemedim. Mesela hareketlerden önce yürüyüş yapılabilir deniliyordu. Pilatesi evde 6 ay kadar yapmıştım ama sonra bıraktım. Fazla şey yaparsam bırakırım diye korkuyorum. Ama yüzmeye gitmem çok iyi olur. Bu hareketleri bırakmayı düşünmüyorum, inşallah bırakmam. 25 mayıs 2012'de başlamıştım hareketleri yapmaya.

deneyimim hakkında bilgi vermek istiyorum: bu 13 günüm akşamları yapıyorum. ilk başta hareketleri çok iyi yapamıyordum.ama gittikçe daha iyi yapabildiğimi farkettim. gözlemlediğim ve tibete atfettiğim farklılıklar ise şöyle
daha az üşüyorum
daha fazla terliyorum(itiraf etmeliyim pek hoş koktuğu sölenemez)
kedi83 ün de söylediği gibi çok kısa bir süre 1 yada 2 gün idrarda koyuluk
uyku kalitem arttı çok kesintili uyurdum.şimdi kesintisiz sayılır. şimdilik bu kadar

Teşekkürler, paylaştığın için, bakalım daha ne faydaları olacak, buraya yazmayı unutma lütfen. :KK9:

Teşekkür ederim. :KK70: İsmi amuda kalkma hareketimi tam olarak bilmiyorum tam olarak. 2. kitapta birkaç ısınma egzersizi vardı, sırt için, öne arkaya doğru sallandığımız onun gibi yapıp omuzlarımızın üzerinde durmaya çalışıyoruz. Kolumuzun üst kısmı yerde destek oluyor, elimizle de bel kısmından arkaya doğru.
Hızlıca birşey çizdim, kötü oldu ama. :KK9:
Eki Görüntüle 619211
Bu şekilde nefes alıp veriyoruz. 10 veya 21 ne kadar yapabiliyorsak.
sonra aşağıdaki şekildeki gibi indiriyoruz bacaklarımızı yine nefes alıp veriyoruz. :KK1:
Eki Görüntüle 619212
En sonda hala omuzumuzun üstündeyken bağdaş kuruyoruz ve oturur pozisyona geliyoruz bu şekilde. İnşallah anlatabilmişimdir. Yine bu harekette 5 tibet egzersizi gibi gençlik iksiriymiş.
5. harekette ben de yere değmiyorum ama yere çok yakın oluyor.
Ellerine sağlık.. Ayrıca kötü olmamış, gayet anlaşılır.. :KK34:
Bravo sana! Ben herhalde yapamam bu hareketi.. Ya da yaparım da sonra normale dönemem.. Öyle kalırım. Ayaklarıma ampul takarlar ne güzel köşe lambası olur benden artık.. :KK60:

2.kitabı da satın aldım, ancak okumaya henüz başlayamadım.. Okuyunca boşluklar da dolacak herhalde..
5. hareket için güzel bir video var. Her hareket için tek tek video yapmışlar. Hareketleri en doğru gösteren bence bu videolar
Tibetan yoga 5 rites -- Rite 5 yazarsanız yeşil bir mekanda yapıyor hareketleri. Diğer hareketleri de sağ tarafındaki videolardan bulabilirsiniz. :KK34:
Teşekkürler paylaşım için..
Orijinal sitede de iki ayrı video var. Erkeğin uygulaması ile kadının uygulaması bile birbirinden farklı.
Bahsettiğin videoyu da izledim. Bu tamamen farklı.. ki youtube da dünya dolusu link var.. Ne kadar çok link izlersek, o kadar farklı yorum mu göreceğiz, diye meraklanmaya başladım.. :44:
Sanırım en iyisi kitaptan şaşmamak. Aynı diyet piyasası gibi çorbaya dönmüş herhalde yoga işi de..
5 tibet egzersezleri yoga hareketlerinin temel hareketleri diye okumuştum. Ben de yüzmeye gitmek istiyordum ama bir türlü gidemedim. Mesela hareketlerden önce yürüyüş yapılabilir deniliyordu. Pilatesi evde 6 ay kadar yapmıştım ama sonra bıraktım. Fazla şey yaparsam bırakırım diye korkuyorum. Ama yüzmeye gitmem çok iyi olur. Bu hareketleri bırakmayı düşünmüyorum, inşallah bırakmam. 25 mayıs 2012'de başlamıştım hareketleri yapmaya.

Teşekkürler, paylaştığın için, bakalım daha ne faydaları olacak, buraya yazmayı unutma lütfen. :KK9:
Mayıs ayından bu yana yapıyor olmak büyük başarı! :nazar: :KK9:

Rutin sporum oldukça kombin hale geldi benim de..

Her gün; bisiklet, dambıl, mekik, pilates topu ve lastiği ile bacak ve karın ve stretching egzersizleri ve şimdi de Tibet yogası. Nisan ayında sabah yürüyüşlerim de başlar.. Sonra da kısmet olursa uzaya doğru çıkarım herhalde..

İçimden geçen şey de şu: Herşeyi bırak... sadece yoga yap. Bedeni bilemem de ruha iyi geldiği kesin!

Bravo sana! Ben herhalde yapamam bu hareketi.. Ya da yaparım da sonra normale dönemem.. Öyle kalırım. Ayaklarıma ampul takarlar ne güzel köşe lambası olur benden artık.. :KK60:

2.kitabı da satın aldım, ancak okumaya henüz başlayamadım.. Okuyunca boşluklar da dolacak herhalde..

Orijinal sitede de iki ayrı video var. Erkeğin uygulaması ile kadının uygulaması bile birbirinden farklı.
Bahsettiğin videoyu da izledim. Bu tamamen farklı.. ki youtube da dünya dolusu link var.. Ne kadar çok link izlersek, o kadar farklı yorum mu göreceğiz, diye meraklanmaya başladım.. :44:
Sanırım en iyisi kitaptan şaşmamak. Aynı diyet piyasası gibi çorbaya dönmüş herhalde yoga işi de..

Her gün; bisiklet, dambıl, mekik, pilates topu ve lastiği ile bacak ve karın ve stretching egzersizleri ve şimdi de Tibet yogası. Nisan ayında sabah yürüyüşlerim de başlar.. Sonra da kısmet olursa uzaya doğru çıkarım herhalde..

İçimden geçen şey de şu: Herşeyi bırak... sadece yoga yap. Bedeni bilemem de ruha iyi geldiği kesin!

Orjinal sitesi dediginiz hangisi acaba?

Orjinal sitedeki ilk videoyu izlemiştim. Düzgün yapamıyor sanki, yada pek esnek değil galiba ondan öyle geliyor bana. :KK9: Dizleri bükmeden yapmak gerekiyor, ama adam bükerek yapıyor. Youtubeda söylediğim videolar daha öğretici, daha kitaptakine yakın gibi geldi, dediğiniz gibi en iyisi kitap, bende kitaptaki hareketleri inceleyip videoları ona göre ayıkladım. Birde orjinal sitede 2. video da düzgün yapıyor, kitaba göre bakınca. Maşallah birçok şeyi yapıyorsunuz. Ben 5 tibet'in yanına bunlardan birisini de eklesem yeter ama üşeniyorum. Dambıl'ım dolapta duruyor öylece. :KK17:

Son düzenleme:
deneyimler 2: başladığım ilk hafta çok kötü başım ağrıdı 2 gün kafamı kaldıramadım işten izin almak zorunda kaldım bunu unutmuşum.
şimdi de bir sebep yokken çok kötü karnım ağrıyor oradan aklıma geldi.bende tibete bağladım artık:KK70:

deneyimler 2: başladığım ilk hafta çok kötü başım ağrıdı 2 gün kafamı kaldıramadım işten izin almak zorunda kaldım bunu unutmuşum.
şimdi de bir sebep yokken çok kötü karnım ağrıyor oradan aklıma geldi.bende tibete bağladım artık:KK70:

Baş ağrısıyla ilgili daha önceki sayfada yazanlar olmuştu, yani tibetle ilgili olabilir. Okudunuzmu ilk sayfaları, okumadıysanız bir gözden geçirin isterseniz.

Sevgili kedi83, bugün hareketleri toparladım ve mukavvadan bir pano yaptım kendime.. Sandalyeye yaslayıp öyle yapacağım. Panoya, her hareket fotosunu yapıştırdım, yanlarına da önemli hususları yazdım. Ayak açıklığı kaç santim, nerede nefes alınacak, nerede verilecek, nerede kas sıkılacak..vs.
Neyse.. bunları yaparken daha önce gözden kaçırdığım bir ayrıntıyı fark ettim.

Kitapta diyor ki; derin soluk alma verme ritmini hareketler boyunca uygulayın. Hatta iki ayin arasında ayakta durun ellerinizi bedeninize dayayın ve derin nefes alın, verin. Nefes alırken canlanıp rahatladığınızı, nefes verirken de negatifleri kendinizden uzaklaştırdığınızı düşünün.

Mükemmel bir detay!

Tecrübelimiz sensin, bunu uyguluyor musun, merak ettim..

Son düzenleme:
Sevgili kedi83, bugün hareketleri toparladım ve mukavvadan bir pano yaptım kendime.. Sandalyeye yaslayıp öyle yapacağım. Panoya, her hareket fotosunu yapıştırdım, yanlarına da önemli hususları yazdım. Ayak açıklığı kaç santim, nerede nefes alınacak, nerede verilecek, nerede kas sıkılacak..vs.
Neyse.. bunları yaparken daha önce gözden kaçırdığım bir ayrıntıyı fark ettim.

Kitapta diyor ki; derin soluk alma verme ritmini hareketler boyunca uygulayın. Hatta iki ayin arasında ayakta durun ellerinizi bedeninize dayayın ve derin nefes alın, verin. Nefes alırken canlanıp rahatladığınızı, nefes verirken de negatifleri kendinizden uzaklaştırdığınızı düşünün.

Mükemmel bir detay!

Tecrübelimiz sensin, bunu uyguluyor musun, merak ettim..

Sen söyleyince hatırladım, ilk zamanlar uyguluyordum sonra bıraktım, unutmuştum, kitaba arada göz atmaya çalışıyorum. Bende çıkış almıştım ilk yaptığım zamanlarda sonradan ihtiyaç duymadım, pano fikri çok iyi.

Sen söyleyince hatırladım, ilk zamanlar uyguluyordum sonra bıraktım, unutmuştum, kitaba arada göz atmaya çalışıyorum. Bende çıkış almıştım ilk yaptığım zamanlarda sonradan ihtiyaç duymadım, pano fikri çok iyi.

Hatta.. panonun fotoğrafını çekip ekleyeyim ben..
Arzu eden olursa uygular en azından..

Panonun fotoğrafını çektim. Akşam ışığında çok başarılı olmadı ama en azından fikir verir.

Bu panonun benim gibi acemi olanlar için, hareketleri doğru yapmaya alışana kadar yararlı olacağını düşünüyorum.. :KK9:

X