Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Önceki akşam üşenip yapmadığım için dün gündüz sersem gibiydim hiç uykumu alamamış gibi uyku gözümden akıyodu.Hatta sporumu bile yapmak içimden gelmedi.Bu akşam yatarken t5t yi yaptım bu sabah gayet zinde uyandım.Sabah sporumuda yaptım.Bugün de 7.tekrara geçiyorum.Meğer bayağı faydası varmış ben ki uykuya düşkün biri olarak yatarken yaptığımda gece rahat uyuyorum ve uykumu almış olarak kalkıyorum.Bir faydasını daha görmüş oldum böylece.

bende 15 tekrardayım, gittikçe zorlaştığından şikayet ediyordum ama öncesinde başka bir spor yapmadan yapınca daha kolay olduğunu farkettim. şimdi pilates ile ufak bir ısınma yapıyorum (yoksa 2. harekette belim zorlanıyor) sonrada t5t üstüne ne yapacaksam onu yapıyorum böyle daha kolay oldu...

kitabı okuyan arkadaşlara bir sorum olacak, regl olurken yapılıp yapılmaması yada bazı hareketlerin yapılmaması gibi şeyler söyleniyor ama ben net bir cümle bulamadım, kitapda bu konuda tam olarak ne diyor?

bende 15 tekrardayım, gittikçe zorlaştığından şikayet ediyordum ama öncesinde başka bir spor yapmadan yapınca daha kolay olduğunu farkettim. şimdi pilates ile ufak bir ısınma yapıyorum (yoksa 2. harekette belim zorlanıyor) sonrada t5t üstüne ne yapacaksam onu yapıyorum böyle daha kolay oldu...

kitabı okuyan arkadaşlara bir sorum olacak, regl olurken yapılıp yapılmaması yada bazı hareketlerin yapılmaması gibi şeyler söyleniyor ama ben net bir cümle bulamadım, kitapda bu konuda tam olarak ne diyor?

Kitap bende var, akşam bakarım mutlaka. Yanlış hatırlamıyorsam 2. ve 4. hareketler adet ve hormon düzenleyicisi olduklarından düzeni etkileyip erken kesebiliyorlarmış. Bu sebeple yapılmasını önermiyorlar regl süresince.

Ben de öncesinde spor yapmadan yapıyorum akşam, hemen bitiyor. O ikinci hareket için biraz Zuzana zıplaması yapsam fena olmayacak sanırım ben de..

Lion, bebek gibi uyutuyor, dinç kaldırıyor, pozitifliğe katkı sağlıyor. Bir de yaşlandırmıyormuş da, daha ne olsun :) Benim 17 tekrara geçti..

vee reglim kesildi:KK43:(( gece çok azdı, sabahtan beri de damla bile yok... daha 3. gündeyim normalde 2-3. gün yoğun olurum. geçen ayda çok yoğun değildi ve erken bitmişti, 4. günde sanırım pek dikkat etmemiştim... t5t den olduğunu düşünerek bugün 2. ve 4. hareketi yapmadım.
dün 220 kadar mekik çekmiştim üstünede t5t yaptım onunda etkisi varmıdır acaba...
şimdi hafif bir karın ağrım var, umarım gece reglim devam eder, 3 günden az 10günden fazla regl olmak normal değil diye biliyorum...

vee reglim kesildi:KK43:(( gece çok azdı, sabahtan beri de damla bile yok... daha 3. gündeyim normalde 2-3. gün yoğun olurum. geçen ayda çok yoğun değildi ve erken bitmişti, 4. günde sanırım pek dikkat etmemiştim... t5t den olduğunu düşünerek bugün 2. ve 4. hareketi yapmadım.
dün 220 kadar mekik çekmiştim üstünede t5t yaptım onunda etkisi varmıdır acaba...
şimdi hafif bir karın ağrım var, umarım gece reglim devam eder, 3 günden az 10günden fazla regl olmak normal değil diye biliyorum...

1. kitapta reglle ilgili bir şey bulamadım, acaba 2. kitapta dnr'da mı gördüydüm onu hatırlayamıyorum da :KK43: Ben de reglim, 2 ve 4. hareketleri yapmıyorum bir kesilme olmadı. 4. gününde normal azaldı ve bitecek..

Ben 6 yıldır yapıyorum. tabi ara verdiğim, ihmal ettiğim dönemler oldu. ama sonuçtan memnunum. Birçok egzersize göre yapılması basit, insanı zorlamıyor. Sonuçlarını yapmaya başladıktan sonra ilk haftada görmeye başlıyorsunuz. 2.ve 4. hareketlerin adet döneminde doktora danışıldıktan sonra size uygunsa yapılabileceğini biliyorum. Doktorumla konuştum vücutu zorlamadığı sürece yapabileceğimi söylemişti.Ben adet döneminde de yapıyorum. Kan akışıyla ilgili herhangi bir fazlalaşma ya da kesilme olmadı. Aksine rahatladığımı biliyorum. Sağlıklı yaşam için herkese tavsiye ederim.

merhaba arkadaşlar ben Tibetin gençlik pınarı kitabını okudum.Kitapda bu hareketleri düzenli yaptığımız takdirde hipotiroidi hastalığımız varsa iyileştireceğinden bahsediyor aranızda böyle bir etki yaşayan oldu mu ?

merhaba arkadaşlar ben Tibetin gençlik pınarı kitabını okudum.Kitapda bu hareketleri düzenli yaptığımız takdirde hipotiroidi hastalığımız varsa iyileştireceğinden bahsediyor aranızda böyle bir etki yaşayan oldu mu ?[/QUO

Bende de hipotiroit var, en son geçen yıl 21. tekrara kadar çıkıp birkaç ay daha devam etmiştim, hipotiroiti bire bir geçirdi diyemem ama kan değerlerim hiç olmadığı kadar normale dönmüştü (5 yıldır yaşıyorum hipotiroitle) üstelik sadece hormon değerlerim değil, bütün değerlerde (ki siz bilirsiniz ne kadar sorunlar yaşadığımızı bu konuda) şaşırtıcı düzelmeler oldu. uzun süreli yapılırsa iyileşeceğine inanıyorum ben kesinlikle tavsiye ederim. tamamen geçirmese bile hayatınızda çok güzel değişiklikler olacak. ben birkaç ayda yaşadıklarımıı yazayım mesela bunların dışında, ciltteki sertlik hissi kaybolmuştu, saçlarımdaki dökülme durmuş ve güçlenmişlerdi, kilo vermem çok kolaylaşmıştı ve az hareket ve diyetle güzel bir şekilde kilo vermiştim, direncim yükselmişti... şimdilik aklıma gelenler bunlar. kesinlikle inanın ve başlayın, ama bırakmamak kaydıyla

Yaklaşık 3 haftadır 21 tekrardayim :) kesinlikle daha sakinim eskisinden ve grip bile oldurmadi daha, normalde bu havayı boş geçtiğim görülmemiştir, Tibet'e saydım bunu da :)

$bilek.jpg

Aycangül senin için ve tabii faydalanmak isteyen diğer arkadaşlar için. 5 egzersizden önce bilek için bu hareketleri yapabilirsiniz. :)

İşine yarar inşallah. Tarama yapmadım. Yoksa pazartesiye kalırdı. Onun için netten fotoğrafı bulup yazıları kitaptan yazdım. Hemen ulaştırabilmek için.

X