Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

perpelos

yas otuzdört

hareketleri günde bir kez yapiyorum.

tibet icin gerekli olan tek sey sabir, yani yilmamak.
cünkü bazen ciddi ciddi sanki kendisinden vazgecilsin diye zorlastiriyor, zorla yapiyorsun :)

ama sonradan yine rahatliyorsun

bende egzersizlere geçtiğimiz salı başlayacağım yarın 5 e yükselteceğim inşallah eksiksiz devam ettim şimdiye kadar. pek zorlanmadım çünkü zaten ben egzersiz yapıyordum akşamları.
30 tane mekiği sıkıntısız çekebiliyorken bu hareketler hafif geldi ama artacak nasılsa:))

şimdi bir hafta boyunca hem bu hareketleri hem de süregelen egzersizlerimi yaptım ve gözlemlerim;

ilk olarak benim saçlarım 2. günden sonra yani 3. güne kalırsa yağlanmaya başlardı. bende bu hafta grip olduğum için saçlarımı yıkayamadım hastalığım artmasın diye ve bu gün 6. gün hala yağlanmadığını farkettim saçlarımın. Duşumu alıyorum tabi ki ama saçlarım şaşırtıcı derece de parlak ve temiz duruyor.

ikinci olarak grip olduğum için burnum tıkalı falan olur ama bu hareketlerden sonra hemen açıolıyor ve baş ağrım geçiyor ve kendimi çok dinç hissediyorum.

şimdilik gözlemlerim bu kadar bakalım ileride neler olacak...

yaklasik bir haftadir yapamiyorum malesef, ama gecen gün bacagimda kücük bir bölgede catlak damar kümesi vardi onlarin soluklasip siliklestigini görünce yine azim geldi.
Ama ücten degil 7 den basliyorum asagi sayilar bana zaman kaybi geliyor nede olsa idmanliyim 17 de birakmistim :KK66:

yaklasik bir haftadir yapamiyorum malesef, ama gecen gün bacagimda kücük bir bölgede catlak damar kümesi vardi onlarin soluklasip siliklestigini görünce yine azim geldi.
Ama ücten degil 7 den basliyorum asagi sayilar bana zaman kaybi geliyor nede olsa idmanliyim 17 de birakmistim :KK66:

ısınma hareketlerini yapıyomusun canım hareketleri nasıl yaptığını açıklarmısın moonshine

isinma hareketi yada baska bir egzersiz uygulamadim bu zaman icinde. hareketler zorlasinca nefesimi tutuyorum birakirken nefesimi veriyorum.

Ben ramazanda bırakmıştım ve sıcaklardan dolayı.. Şimdi tekrar başlamak istiyorum.. 3'ten başlıycam..
:emir_bebek:
ben hiç 21'i göremiycem sanırım akannehir

kızlar aylardır devam ediyorum ben bu hareketlere, 1,5 yıl önce yapmıştım 1 süre sonra bıraktım araya baya zaman girdi o yüzden baştan başlamıştım ama öyle 1 hafta bırakmayla baştan başlamanıza gerek yok, ben kitabını o yıl okuyarak başlamıştım, 5 ay önce başladığımda bi daha okudum hareketleri hatırlasam da okuyanlar bilir, ilk sayfalardaki dr. görüşleri epey gaza getiryo çünkü:)işte kitapta yok öyle bi uyarı sadece ara vermeden devam edin diyo...yani devam edin:KK66:o ara verince baştan başlama olayı başka 1 spor yapıyosanız bilirsiniz bedeni yormamak için ritmi yavaşça arttırmaca:)ancak 1-2 günden 1şi olmaz, duş alma olayına gelince öyle bi zorunluluk yok, ılık duş almanızı tavsiye ediyo dr. zira ilk aylarda duş almadan olmuyo terlio insan ama ben şimdi hiç zorlanmadan 2 dk. da yapıyorum, merdiven çıkmak gibi bi etki yapıo gene de her akşam duş aldıgım için duştan önce yapıorum ama öle 1 zorunluluk da yok kitapta:KK66:size tavsiyem bırakmadan devam edin etkisini görürsünüz, 1 kere cildi inanılmaz güzelleştiriyo,canlılık veriyo, esneklik konusunda aşıyosunuz, kilo vermek:)) en güzeli..ağrınız varsa azalıyo...çevremde zırva gözüyle bakanlar etkileri görünce hemen başladılar zira kitap şu an ablamda:piyi çalışmalar:))

kızlar aylardır devam ediyorum ben bu hareketlere, 1,5 yıl önce yapmıştım 1 süre sonra bıraktım araya baya zaman girdi o yüzden baştan başlamıştım ama öyle 1 hafta bırakmayla baştan başlamanıza gerek yok, ben kitabını o yıl okuyarak başlamıştım, 5 ay önce başladığımda bi daha okudum hareketleri hatırlasam da okuyanlar bilir, ilk sayfalardaki dr. görüşleri epey gaza getiryo çünkü:)işte kitapta yok öyle bi uyarı sadece ara vermeden devam edin diyo...yani devam edin:KK66:o ara verince baştan başlama olayı başka 1 spor yapıyosanız bilirsiniz bedeni yormamak için ritmi yavaşça arttırmaca:)ancak 1-2 günden 1şi olmaz, duş alma olayına gelince öyle bi zorunluluk yok, ılık duş almanızı tavsiye ediyo dr. zira ilk aylarda duş almadan olmuyo terlio insan ama ben şimdi hiç zorlanmadan 2 dk. da yapıyorum, merdiven çıkmak gibi bi etki yapıo gene de her akşam duş aldıgım için duştan önce yapıorum ama öle 1 zorunluluk da yok kitapta:KK66:size tavsiyem bırakmadan devam edin etkisini görürsünüz, 1 kere cildi inanılmaz güzelleştiriyo,canlılık veriyo, esneklik konusunda aşıyosunuz, kilo vermek:)) en güzeli..ağrınız varsa azalıyo...çevremde zırva gözüyle bakanlar etkileri görünce hemen başladılar zira kitap şu an ablamda:piyi çalışmalar:))
"ılık duş almanızı tavsiye ediyo dr." dr. demişim albaydıXDehehe

cok tesekkürler cok güzel aciklamissin canim, bende bu bastan baslama olayina rastlamadim kitapta ama yinede birakinca 7 den basladim.

bacagimda kilcal damar kümesi vardi bir yerde 5 cm civari oldukca solgunlasti yillar icinde ilerliyor gibiydi renk acisindan.
onun disinda cikolata tatli istegim yok oldu desem abartmis olmam. Ayrica ana yemek disinda canim hicbirsey cekmiyor aklima gelmiyor.
egzersizden sonra dinc oluyorum özellikle sabahlari ise cok yariyor :)

genetik olarak sac beyazlamasi vardi.cocukluktan bu yana. en cok onlar üzerinde etkisi olur mu diye merak ediyordum. bundan bir ay önce öylesine kontrol ederken bir sac teli dikkatimi cekti.onu kopardim. ve o sabah gözlerime inanamadim.cünkü beyaz olan kismin altinda bir cm lik yeni kisim siyah cikmisti.cok heyecanlanmistim ama sonradan bunun bir benzerini yasamadim. bilmiyorum baska var mi ama onu görmek beni cok mutlu etmisti :) umarim devami gelir.

benimde yillardir bacagimin arka tarafinda bi varis var hemde soyle kucuk falanda degil orumcek agi gibi bacagima dagalan koyu bi rengi olan ince corapta gorunurdu ne olmus biliyormusunuz kizlar nerdeyse kaybolmak uzere:1shok:.bigun dikkatimi cekti hem kuculmeye hem rengi acilmis gibi geldi yok canim daha neler bana oyle geliyordur dedim kendi kendime.bir aydir kontrol etmeye basladim tam gecince yazayim dedim ama dayanamadim yazdim:bbo:gercekten mucize

benimde yillardir bacagimin arka tarafinda bi varis var hemde soyle kucuk falanda degil orumcek agi gibi bacagima dagalan koyu bi rengi olan ince corapta gorunurdu ne olmus biliyormusunuz kizlar nerdeyse kaybolmak uzere:1shok:.bigun dikkatimi cekti hem kuculmeye hem rengi acilmis gibi geldi yok canim daha neler bana oyle geliyordur dedim kendi kendime.bir aydir kontrol etmeye basladim tam gecince yazayim dedim ama dayanamadim yazdim:bbo:gercekten mucize

demekki bende yanilmamisim :)
ilk basladigimda yan etkiler bende olmuyor demistim,17. sayidan sonra 1 haftayi geckin ara vermistim. direkt 7. sayidan basladim ve yan etkileri hissetmeye basladim terleme daha önce hic olmamisti sanki idrar rengide degisti. Saclarimda cok cabuk yaglanmaya basladi. Demekki birden yüklenmem gerekiyormus vücuduma :) suan 9. sayidayim

ilk basladigimda yan etkiler bende olmuyor demistim,17. sayidan sonra 1 haftayi geckin ara vermistim. direkt 7. sayidan basladim ve yan etkileri hissetmeye basladim terleme daha önce hic olmamisti sanki idrar rengide degisti. Saclarimda cok cabuk yaglanmaya basladi. Demekki birden yüklenmem gerekiyormus vücuduma :) suan 9. sayidayim

moonshine hareketleri kaç dakikada yapıyosun ortalama olarak bir de hareketleri üst üste yapıyon mu yoksa aralarda dinleniyonmu

dakika yi hep unutuyorum saate bakiyorum basladigimda bitirdigimde unutuyorum bakmayi.
hic ara vermedne yapiyorum. seri bir sekilde yapip kurtuluyorum :KK66:

ben hic ara vermedim 7.ci sayidan beride hem sabah hem aksam hareketleri yapmaktayim. beni en cok cok zorlayan zate asiri derecede terleme idi ki normal hic terleyen bi insan degilim bayagi zorlandim burayada yazmistim durduk yerde ter akiyordu bide yaza denk gelmesi dahada zorlastirdi.cok sukur bir aydir terlemem durdu.idrar koyulugu bendede bi ara vardi ama cabuk gecti saclar ise bir ara pirasa køkune dondu. normal zamanla geciyo

X