Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

bi ara bende başlamıştım çok ta mutluydum ama göğüsleri çok büyütüyor diye yorumlar okuyunca bıraktım
gerçekten büyütüyomu uzun süre yapanlar ne diyorsunuz bu konuda

Bende beden olarak büyüme olmadi ancak sporla birlikte toparlanma oldu. Özellikle 4. hareket yogada ve baska calismalarda da var üst kol ic kaslari, koltuk alti kaslari icin cok faydali. Belki oralarin calismasi gögüslerde toparlanmada yardimci oluyordur.

Tibet yogasını egzersizden önce yapıyoruz arkadaşlar..
Kitaptaki ilgili bölümü paylaşıyorum:

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı İkinci Kitap-Peter Kelder (sayfa:145)

Bu bilgiye cok sevindim cünkü son zamanlarda Tibete üsenmemin nedenlerinden biri de spor sonrasi yorgun olmamdi. Gectigimiz kis uyanir uyanmaz yapip hallediyordum o isi sonra da sporumu yapiyordum.

bilmeden doğrusunu yapıyormuşum. yapınca vucudum çok rahatlıyor zaten. vücudumuzu dinleyince ihtiyaçlarını bize bir şekilde ifade ediyor. yoga da bu farkındalığı arttırıyor sanırım...
bilgilendirme için teşekkürler...
bu arada yeni dönem için çok heyecanlı gördüm kendimi..... sanki ilk dönemim. amatör ruhumu kaybetmemmişim ne güzel :)))))

sanırım kum döküyorum hemde idrar yolundan
tibet sağolsun yıllar önceki tedavi etmediğimi
aktive etti...yarın direk hastaneye...ölüyorumm =)

sanırım kum döküyorum hemde idrar yolundan
tibet sağolsun yıllar önceki tedavi etmediğimi
aktive etti...yarın direk hastaneye...ölüyorumm =)
Daha önce hiç duymamıştım böyle bir etki..
Toksinleri atıyo tamam da.. böbrek taşı da mı atıyo yani?
Tek örnekten yola çıkıp da genellememekte ve %100 tibet yogasına mal etmemekte fayda var, diye düşünüyorum.. :KK16:

Geçmiş olsun.. Sağlığına bir an önce kavuşmanı dilerim. :nazar:

bugün 11 tekrara geçtim :oops:

ben aslında tibetin işe yaradığını bıraktığım dönemlerde anlıyorum. mesela daha enerjisiz ve bitkin oluyorum. sinirime hakim olamıyorum. ama egzersizlere devam ettiğim sürece daha enerjik ve tam anlamıyla olmasa da sakin biri oluyorum.
ama sorun şu ki bazen çok çok çok üşeniyorum 5 dakika bile ayırmaya :mad:
umarım ilerleyen zamanlarda bunun üstesinden gelirim.

umutlarımla :KK68:

sanırım 5. hareketi yanlış yapıyorum. yaparken ayaklarım yere tam değmiyor, yani parmak uçlarımda yapıyorum. bazen belimden sesler geliyor bunu sebebi ayaklarımı tam yere basamıyor oluşum olabilir mi?

sanırım 5. hareketi yanlış yapıyorum. yaparken ayaklarım yere tam değmiyor, yani parmak uçlarımda yapıyorum. bazen belimden sesler geliyor bunu sebebi ayaklarımı tam yere basamıyor oluşum olabilir mi?
canım yere tam basmak için zorlama bence. hiç bir egzersizde kendimizi zorlammamız lazım. acı gibi tuhaf bir his duyarsak ters giden birşey vardır. Allah korusun, sakatlanmayalım.
ben 5. haraketi 1,5 yıldır yapıyorum, Tibet sayesinde doğru yapmaya başladım. yarın 17 tekrara geçicem. 2 haftadır ayaklarım yere tam basıyor. ayaklar basarken, kolları da iyice gerip uzatıyorum. yoganın amacı kasları uzatıp, rahatlatmak zaten. benim izlenimim bunlar. daha deneyimli arkadaşlar daha doyurucu bilgi verecektir.
sakın pes etme yapabildiğin kadar yap. geçen hafta Oktay ustanın yemek programına , kişisel gelişim uzmanı bir bayan gelmişti. bütün hareketleri anlattı. Kendinizi kesinlikle zorlamayın, yerden kalkmanız gereken yerlerde,2 cm bile kalksanız yeter. zamanla tam olarak yapacaksınız dedi.

canım yere tam basmak için zorlama bence. hiç bir egzersizde kendimizi zorlammamız lazım. acı gibi tuhaf bir his duyarsak ters giden birşey vardır. Allah korusun, sakatlanmayalım.
ben 5. haraketi 1,5 yıldır yapıyorum, Tibet sayesinde doğru yapmaya başladım. yarın 17 tekrara geçicem. 2 haftadır ayaklarım yere tam basıyor. ayaklar basarken, kolları da iyice gerip uzatıyorum. yoganın amacı kasları uzatıp, rahatlatmak zaten. benim izlenimim bunlar. daha deneyimli arkadaşlar daha doyurucu bilgi verecektir.
sakın pes etme yapabildiğin kadar yap. geçen hafta Oktay ustanın yemek programına , kişisel gelişim uzmanı bir bayan gelmişti. bütün hareketleri anlattı. Kendinizi kesinlikle zorlamayın, yerden kalkmanız gereken yerlerde,2 cm bile kalksanız yeter. zamanla tam olarak yapacaksınız dedi.

ben ayaktayken ellerimi ayaklarıma bile değdiremiyorum. ama dediğinize bakılırsa bu hareket tam yapmaya başladığımda bence onu da yapabilirim :) çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için

Kedicim yıkıldım şu anda..
Hani benim yazdığım önemli mesajları, görsel paylaşımları falan derleyip toparladığım mesajım vardı ya..
Yeni sistemde link ölmüş..
Tıklıyosun, pat diye konunun ilk mesajına gidiyo..
Beklersem düzelir mi sence.. yoksa başka önerin var mı.. :KK76:

Derleme mesajındaki linklerin içeriklerini, aklımda kalan anahtar sözcüklerle bulmaya çalışıyorum..
En azından uçup gitmedikler, bunu düşününce rahatladım..
Yeni linkleri bulmaya başladım. Henüz nurtopu gibi iki yeni link oldu..
Bitince paylaşırım yeniden kızlar.. :KK14:

Kedicim yıkıldım şu anda..
Hani benim yazdığım önemli mesajları, görsel paylaşımları falan derleyip toparladığım mesajım vardı ya..
Yeni sistemde link ölmüş..
Tıklıyosun, pat diye konunun ilk mesajına gidiyo..
Beklersem düzelir mi sence.. yoksa başka önerin var mı.. :KK76:
Maalesef benimde bilgim yok. Gitti linklerimiz. :mad::mad:

kedicim aklımızda kaldığı kadarıyla toparlamaya çalışıcaz.. Bunca sayfayı okumak mümkün değil çünkü..
Poff..

Merhaba,

Tibetin Gençlik Pınarı ile ilgili tüm derlemeleri içeren yazınız 199. sayfada 1986 numaralı post olarak yer alıyor. İlgili sayfadaki yazınızdaki linklerde de hangi sayfada olduğu görünüyor.

Örneğin şu an 199. sayfadaki yazınızda aşağıdaki başlıktaki link, linkin içinde göründüğü gibi 141. sayfada.

2. Egzersizi kolaylaştırmak için ipucu:
http://www.kadinlarkulubu.com/egzer...enclik-pinari-5-hareket-141.html#post29387387

Not: Mesaj sayısı kotası nedeniyle, özel mesaj sorunum olacağını düşündüğüm için buradan yazmak zorunda kaldım, kusura bakmayın.

Sevgiler,

çok enteresan bir şeyle karşılaştım ve nedenini tibete bağladım. normalde 35-38 günde bir adet görürüm.iki aydır tibet yapıyorum geçen ay 28. günde bu ay ise 25.günde adet oldum. aslında korktum da biraz :KK17: hep gecikir hiç erken gelmezdi çünkü. kedi83 kedi83 ve seaBahAR seaBahAR özellikle cevaplayabilirseniz sevinirim:KK60:

Hazır aklımdayken.. yanıt vereyim..
Mesajını okuduğumda, benzer mesajlar olduğunu hatırlayarak kendimi feda etmeye karar verdim. :cool:

Yani.. 5. hareketi yaparkan parmak uçlarımda durdum.. Dikkatimi belime verdim. Aman arkadaşlar sakın böyle yapmayın, parmak ucumuzda yülseldiğimizde bacak boyumuz uzuyor (hani şu ısrarla tik kok tik kok yürüyo ya hemcinsler uzun boylu olmak adına) .. ayh konuyu değiştirdim.. kafa zıpladı yine.. toparlıyorum hemen.. :eek:

Bacak boyu suni olarak yükselince buna bağlı olarak popomuz da yükseliyor ve bu pozisyonda belimize binen ağırlık artıyor.

Ayağını yere basmak için şunu denemeni rica ediyorum:
Parmak uçlarında yere paralelsin ve kalkmaya başladın. Bu arada ellerini koyduğun yeri ayak tabanın yere basıncaya kadar kendine doğru çek.. Sonra yeniden paralel hale dönerken eğer bu dar bir açı olduysa az daha uzaklaştır.

Haber bekliyorum tatlım..

Merhaba,

Tibetin Gençlik Pınarı ile ilgili tüm derlemeleri içeren yazınız 199. sayfada 1986 numaralı post olarak yer alıyor. İlgili sayfadaki yazınızdaki linklerde de hangi sayfada olduğu görünüyor.

Örneğin şu an 199. sayfadaki yazınızda aşağıdaki başlıktaki link, linkin içinde göründüğü gibi 141. sayfada.

2. Egzersizi kolaylaştırmak için ipucu:
http://www.kadinlarkulubu.com/egzer...enclik-pinari-5-hareket-141.html#post29387387

Not: Mesaj sayısı kotası nedeniyle, özel mesaj sorunum olacağını düşündüğüm için buradan yazmak zorunda kaldım, kusura bakmayın.

Sevgiler,
Tekrar teşekkür ediyorum yol gösterdiğiniz için..
İşimizi çok kolaylaştırdınız..

X