Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Merhaba, 1. hareketi 21 yapıyorum, diğerlerini 10 tekrar. Şu sıralar callaneticse başladım, ağrıyor kaslarım. :KK1: Birde tibetleri yapınca, bir anda ağrıyan kasları uyarıyormu nedir. Mesela 4. harekette kalça sıkılıyor, kalça kaslarının ağrısı çıkıyor ortaya. Callaneticste 3. günü dün yaptım, bakalım işe yarayacak mı? Aslında 12 gündür callanetics'in sadece karın hareketlerini yaptım bir fark olmadı, demek ki hepsini yapmak gerekiyor dedim, hepsine başladım, inşallah kalçayı düzleştirmez. Kalça kasını germe hareketini yapmıyorum onun için.
2 yıldır tibet yapıyorum hala zorlandığım oluyor, yeni başlayanların zorlanması çok normal, kolay hareketler değil. :KK9::KK9::KK9:

Teşekkür ederim cevapların için buraya yazılanlar çok motive edici oluyor benim için..Bırakmadım devam ediyorum evet benimki psikolojik bir durumdu gerçekten buraya yazdıktan sonra kendime geldim galiba tekrar eski formuma dönüverdim inşallah hep böyle gider :nazar:
Güzel haber.. :nazar:

Bugün 9 tekrara geçtim biraz zorlandım ama kendimi daha iyi hissediyorum
Daha da iyi hissetmen dileğiyle.. :nazar:

Merhaba, 1. hareketi 21 yapıyorum, diğerlerini 10 tekrar. Şu sıralar callaneticse başladım, ağrıyor kaslarım. :KK1: Birde tibetleri yapınca, bir anda ağrıyan kasları uyarıyormu nedir. Mesela 4. harekette kalça sıkılıyor, kalça kaslarının ağrısı çıkıyor ortaya. Callaneticste 3. günü dün yaptım, bakalım işe yarayacak mı? Aslında 12 gündür callanetics'in sadece karın hareketlerini yaptım bir fark olmadı, demek ki hepsini yapmak gerekiyor dedim, hepsine başladım, inşallah kalçayı düzleştirmez. Kalça kasını germe hareketini yapmıyorum onun için.
2 yıldır tibet yapıyorum hala zorlandığım oluyor, yeni başlayanların zorlanması çok normal, kolay hareketler değil. :KK9::KK9::KK9:
1. hareketi 21 yapmaya devam etme kararın çok yerinde olmuş kedicim.. :KK9:
Neticede çakralara günaydın hareketi..

Arkadaşlar, herkeste farklı etkiler oluyor.. Hatta bazılarımız olumlu etki göremiyor.
Bakın konuya dair ve tibet yogasındaki genel mantığa dair çok güzel bir bölüm var ikinci kitapta..

Paylaşıyorum hemen..

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı - İkinci Kitap / Peter Kelder (Sayfa: 106-107)

3ay önce saçımı boyattım ...pişman oldum

sonra şampuanıma doğum kontrol hapı kattım....
ardından da tibete başladım...saçımı tepeden toplayınca sadece kuyruk kısmı boyalı kalıyor...
şuan uzadığı kadar 1senede uzardı normalde...saçımın baya içine etmiştim çünkü
şimdi hangisinin hikmeti tibet mi hap mı =) çok mutluyum...
çünkü eşimle iddaya girmiştim seneye hazirana kadar saçımda boya kalmiycak artı uzun olucak diye
bu gidişle hazirandan da yakın olcak galiba =)

3ay önce saçımı boyattım ...pişman oldum

sonra şampuanıma doğum kontrol hapı kattım....
ardından da tibete başladım...saçımı tepeden toplayınca sadece kuyruk kısmı boyalı kalıyor...
şuan uzadığı kadar 1senede uzardı normalde...saçımın baya içine etmiştim çünkü
şimdi hangisinin hikmeti tibet mi hap mı =) çok mutluyum...
çünkü eşimle iddaya girmiştim seneye hazirana kadar saçımda boya kalmiycak artı uzun olucak diye
bu gidişle hazirandan da yakın olcak galiba =)
Tibetin etkisi olabilir, benim de saçım iyi uzuyor, ya da boya olduğu için uzadığını daha iyi anlıyorum. :KK1:

Tibetin etkisi olabilir, benim de saçım iyi uzuyor, ya da boya olduğu için uzadığını daha iyi anlıyorum. :KK1:

benim eskiden de boyalıydı w...kendi saçıma dönmek1.5 senemi almıştı
o da en son kestirdim boyalı kısımları..omuzumda kalmıştı saçlarım
işte 3ay önce yine saçmalDım ve boyadım 1karış dibim var resmen...bu çokk iyi..

Tekrardan merhaba.Dokuz tekrardan üç tekrara düşdükten sonra tamamen bırakan ben üç tekrar ile yarından itibaren yine aranızdayım.

Sürekli ara vermek durumunda kalınca habire baştan başladım ve yarın 9. tekrara geçiyorum :)
Sorun şu ki, 7. tekrarda bile hala zorlanıyorum 10 gündür spor yapmama dolayısıyla biraz hamlığımın gitmiş olması gerekmesine rağmen.
Dün ısınma hareketleriyle birlikte denedim, sadece bir nebze rahat yapabildim seriyi.
Enteresan bir vaka olduğum açık değil mi :KK1:

Sürekli ara vermek durumunda kalınca habire baştan başladım ve yarın 9. tekrara geçiyorum :)
Sorun şu ki, 7. tekrarda bile hala zorlanıyorum 10 gündür spor yapmama dolayısıyla biraz hamlığımın gitmiş olması gerekmesine rağmen.
Dün ısınma hareketleriyle birlikte denedim, sadece bir nebze rahat yapabildim seriyi.
Enteresan bir vaka olduğum açık değil mi :KK1:

O zaman bir süre 7 ile devam et, alışınca arttırırsın. Sürekli bırakmanın sebebi fazlamı gelmesi, fazla geliyorsa daha az miktarda yap, hiç yapmamaktan daha iyidir.

Merhaba arkadaşlar bugün kendimi şu saate kadar huzursuz hissediyordum fırsat bulup yapamamıştım şimdi yaptım tibeti :)

9 tekrardayım pazartesi 11' e geçeceğim bir şey merak ediyorum mesala hareketleri yaparken ufaklık birşey soruyor yada istiyor 30 sn yada 1 dk ara verip devam etmek sıkıntı olur mu ?

O zaman bir süre 7 ile devam et, alışınca arttırırsın. Sürekli bırakmanın sebebi fazlamı gelmesi, fazla geliyorsa daha az miktarda yap, hiç yapmamaktan daha iyidir.

Seyahatler sırasında ara vermek durumunda kaldım toplu hareket edildiği için kendime vakit ayıramadım vs.. Döner dönmez en baştan 3 tekrardan başlayıp zorlansam da sonuna kadar yaptım tekrarları. Yarın 9'u deneyip, olmuyorsa 7'de kalacağım o halde :KK66:

selamlar :KK66:

15 tekrara kadar gelmişken bir süre yapamadım hareketleri.bugün 7 tekrarla başlayacaktım ama içimden bir ses 9 yap 9 yap dedi. öyle yaptım :KK70:

gelişmeleri yazacağım ben de.

X