Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

bugun 17. tekrarıma gectim ıkıncı ve dördüncü hsreketlerde zorlanıyorum bıde sıcaklarda hıc yapmak ıstemıyorum yaparken ınanılmaz terlıyorum sıkıntı gelıyo oyuzden havalar serınleyınce daha rahat yaparım ınsallah esımde pazar gunu 17. tekrarına gecıyor:KK66:
Bende hissediyorum zaman zaman aynı şeyleri ben 21 deyim artık ama buraya gelip arkadaşların yazdıklarını okuyunca tekrar gaza geliyorum.Özellikle püsküüt olumlamaları süper geliyor.Genelde psikolojik olarak gözünde büyütünce hareketler zorluyor .Olumlu düşün en fazla 12 dak sürecek ve kendini enerjik huzurlu özgüvenli hissettirecek diye düşününce kolayca yapıyor insan zaten zorla yapınca da faydası olmuyor bana.İnşallah sende aşarsın bu dönemi çünkü gerçekten faydalı bir egzersiz...

Bende hissediyorum zaman zaman aynı şeyleri ben 21 deyim artık ama buraya gelip arkadaşların yazdıklarını okuyunca tekrar gaza geliyorum.Özellikle püsküüt olumlamaları süper geliyor.Genelde psikolojik olarak gözünde büyütünce hareketler zorluyor .Olumlu düşün en fazla 12 dak sürecek ve kendini enerjik huzurlu özgüvenli hissettirecek diye düşününce kolayca yapıyor insan zaten zorla yapınca da faydası olmuyor bana.İnşallah sende aşarsın bu dönemi çünkü gerçekten faydalı bir egzersiz...
tesekkur ederım canım destekleyıcı sozlerın ıcın allahın ıznıyle bırakmayı dusunmuyorum yapmamam ıcın hıc bır sebebım yok ama yapmak ıcın bırcok sebebım var:KK66: okullar acılsın cocuklar okula gıdınce platesede baslamak ıstıyorum artık cocukları buyuttum kendıme vakıt ayırmak ıstıyorum

Sevindim daha iyi olmasına.. Zamanla tam basacaksın yere... Kendini hiç zorlama, bedenin cevap verecek nasıl olsa bir gün.. O cevabı aldığın gün, eklediğin buketteki 3. hareketi bi'kere daha denersin.. :KK24:
Çünkü daha önce esneklik sorunun olduğunu söylemiştin yanlış aklımda kalmadıysa.. Sen yeter ki tibet yogasını hiç aksatma.. Gör, bak neler olacak?:cool:

vuhuu gaza geldim resmeen :KK49::KK49::cool:

Merhaba, hala spor vs yapamıyorum, onun için tibete 3 tekrardan başlayacağım. Ama öncesinde aşağıdaki yatakten kalkarken yapılan egzersizleri yapmayı düşünüyorum. Sırt ağrıma belki çare olur. Tibete ısınma olur.

Nasıl karmaşa dolu bi gün.. Onu da halledeyim, şunu da şeyttireyim derken sabah yogamı bile yapamadım..
Ve aynen yine o bıkkınlık hali, o enerjisizlik geri geldi.. Kapının kenarında mı bekliyo ki bu ruh hali, anlayamadım.. :KK23:
Strese giriyorum yapmayınca, böyle bi durumdayım. Şimdi doğru yogaya.. :KK49:

Merhaba kızlar
bir hareket var şu an ismi aklımda değil
hatta püsküt bana bu hareketi
aylar önce bacakları esnetmek amaçlı önermişti...
dün yabancı kaynaklar tibet hakkında ne diyor bakim dedim,bir kaynakta tibet egzersizlerinden sonra bu hareketi önerdi
hareket şu ,yerde yatıyorsun bacak ve popo düz şekilde duvarda ve diyordu ki
ilk gün 5dakkika olmak üzere her gün 1dakka artırıyoruz...3saate ulaştığımızda(yani bu 5küsür aya denk geliyor) beden tam bir gençlik ve enerji kaynağına saflığına ulaşıyor diyordu...ben başladım sizleri de bilgilendirmeyi borç bildim

Nasıl karmaşa dolu bi gün.. Onu da halledeyim, şunu da şeyttireyim derken sabah yogamı bile yapamadım..
Ve aynen yine o bıkkınlık hali, o enerjisizlik geri geldi.. Kapının kenarında mı bekliyo ki bu ruh hali, anlayamadım.. :KK23:
Strese giriyorum yapmayınca, böyle bi durumdayım. Şimdi doğru yogaya.. :KK49:
Ben tamamen bırakmadım ama düzenide oturtamadım.O yüzden üç tekrar ile devam ediyorum.O ruh halini hiç sorma :KK43:

ben yarın 15 tekrara geçiyorum haftada 1günden fazla aksatmamaya çalışıyorum. bariz etki gördüğüm söylenemez :KK17:

Merhaba kızlar
bir hareket var şu an ismi aklımda değil
hatta püsküt bana bu hareketi
aylar önce bacakları esnetmek amaçlı önermişti...
dün yabancı kaynaklar tibet hakkında ne diyor bakim dedim,bir kaynakta tibet egzersizlerinden sonra bu hareketi önerdi
hareket şu ,yerde yatıyorsun bacak ve popo düz şekilde duvarda ve diyordu ki
ilk gün 5dakkika olmak üzere her gün 1dakka artırıyoruz...3saate ulaştığımızda(yani bu 5küsür aya denk geliyor) beden tam bir gençlik ve enerji kaynağına saflığına ulaşıyor diyordu...ben başladım sizleri de bilgilendirmeyi borç bildim

Teşekkürler bilgilendirme için..
Ancak şu konuda beni aydınlatır mısın.. Yanlış mı anladım bilemedim şu an..
3 saate ulaşmak ne demek.. Yani bu pozisyonu aldık ve 3 saat yatıyoruz bu şekilde öyle mi?
Nasıl yapılır ki bu.. Yani gün sadece 24 saatken ve koşturmaca ile ucu ucuna tutulurken ve de tutunurken 3 saat nasıl yatılacak.. bu kısma takıldım..

upload_2014-9-1_11-31-26.jpeg
upload_2014-9-1_11-31-26.jpeg
Günaydin arkadaslar bu da yogada diamond pose olarak geciyor. Bu sekilde oturup yoga diafram nefesini yapiyorsunuz 5dk en saglikli süre imis. Sac dökülmesinden, hazimsizliga bircok saglik sorununa iyi geliyormus. Ayrica tibetin 5. hareketi de sac sorunlari icin cok tavsiye ediliyor yogada. Ypga dilinde de vajra asana. You tube da detayli anlatimi da var.

Son düzenleme:
Teşekkürler bilgilendirme için..
Ancak şu konuda beni aydınlatır mısın.. Yanlış mı anladım bilemedim şu an..
3 saate ulaşmak ne demek.. Yani bu pozisyonu aldık ve 3 saat yatıyoruz bu şekilde öyle mi?
Nasıl yapılır ki bu.. Yani gün sadece 24 saatken ve koşturmaca ile ucu ucuna tutulurken ve de tutunurken 3 saat nasıl yatılacak.. bu kısma takıldım..
onu bende düşündüm...hadi 5küsür ay sonra 3saate ulaştık ve o gün 3saat oturduk peki ya ertesi gün...o konu hakkında tek birşey yazmıyordu...sadece 3saate ulaştığımızda
bedenin gençliğini ve saf enerjisini geri kazanıcağımızı yazıyordu....3saat ulaştıktan sonra her gün 3saat böyle oturmak günümüzde imkansız gibi...

" Ayinleri yaparken gününüz, sorumluluklarınız ve kaygılarınız üzerine düşünmemeye çalışın. Kafanızın kurcalandığını fark ettiğinizde ve bedeninizdeki duyuların bilincinden uzaklaştığınızda, dikkatinizi yeniden yapmakta olduğunuz hareketlere yöneltin. Eğer benim gibi değilseniz, bunu tekrar tekrar yapmak zorunda kalacaksınızdır. Soluk alıp vermeye konsantre olmanız, odaklanmanıza yardımcı olacak ve gevşemenize yardım edecektir."

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı (İkinci Kitap) / Peter Kelder - sayfa: 206

"Hareketlerinizi kısıtlamayan gevşek, rahat giysiler giymeniz önemlidir. Pamuklu kazak, şort ve tişört, pijama ya da iç çamaşırı bile idealdir. Ayaklarınızın çıplak olmasının önemli olduğunu düşünüyorum ama eğer ayaklarınız üşüyorsa, çorap giymenizde sakınca yoktur. Diğer herhangi bir egzersiz şeklinde olduğu gibi, gözlük kullananların gözlüklerini çıkarmaları gerekir."

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı (İkinci Kitap) / Peter Kelder - sayfa: 205

"Fiziksel olarak, daha en başta 21 tekrar yapabilecek kapasitede olmasanız bile verilen direktiflere uyun. Azar azar arttırarak tüm döngüyü oluşturun. Beden eğitimi veya diğer yaygın egzersiz şekillerinin tersine ayinler basit kas gücü ve çevikliğinden daha gizli şeylerle ilgilidirler. Bu sürece saygı duyun. Nicelikten çok 'nitelik' için çabalayın."

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı (İkinci Kitap) / Peter Kelder - sayfa: 204

"Ayinleri sabah aç karnına yapmak en iyisidir. Ayinleri acele etmeden, kendinize yeterli zamanı ayırarak yapmanız açısından, sabahları yarım saat daha erken kalkmanızı öneririm. Özellikle ilk başlarda bunun zor olabileceğini biliyorum ama göstereceğiniz çabaya gerçekten değer. Bir süre sonra, uykuya daha az gereksinim duyduğunuzu keşfedere, gününüze tamamen uyanmış, rahatlamış ve enerjik bir şekilde başlayacaksınız."

Kaynak: Tibet'in Gençlik Pınarı (İkinci Kitap) / Peter Kelder - sayfa: 205

Merhaba, dün ayağımı burktum, onun için 2 gündür yapmıyorum.

Bir “Geçmiş olsun” demek bu kadar uzun zaman sonra olmamalı ama oldu. Ne yazık ki yazamadım. Bir süredir köpeğim hastaydı ve O keyifsiz olunca dünyam olağan seyrinde devam etmiyor, elim hiçbir şeye gitmiyor.

Geçmiş olsun. Umarım ben yazıncaya kadar çoktan geçmiş ve unutulmuştur.

Sevdiğim bir başucu kitabım vardır. Ne zaman hastalansam, “Beynim ne diyor” diyerek mutlaka ona bir göz atarım. Louise L. Hay – Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri. Bazen yazılanlara hak vermek içimden gelmese de çoğu zaman haklı olduğunu kabul etmek zorunda kalıyorum.

Ayaklar ve ayak bilekleri için kitaptan aldığım ilgili bölümlerde şunlar yazıyor:

Ayaklar için olası neden: Kendimiz, başkaları ve hayatla ilgili anlayışımızı temsil ederler.

İyileşmek için onaylama (Telkin) cümlesi / Yeni Düşünce Modeli: Anlayışım açık, berrak ve ben zamanla (gereklere göre) değişmeye hazırım. Emin ellerdeyim.

Ayak bilekleri için olası neden: Eğilmezlik (esneklikten yoksunluk) ve suçluluk duygusu. Ayak bilekleri zevk alabilme yeteneğini temsil ederler.

İyileşmek için onaylama (Telkin) cümlesi / Yeni Düşünce Modeli: Hayattan zevk almayı hak ediyorum. Hayatın sunduğu tüm keyif ve hazzı kabul ediyorum.

Bir “Geçmiş olsun” demek bu kadar uzun zaman sonra olmamalı ama oldu. Ne yazık ki yazamadım. Bir süredir köpeğim hastaydı ve O keyifsiz olunca dünyam olağan seyrinde devam etmiyor, elim hiçbir şeye gitmiyor.

Sevdiğim bir başucu kitabım vardır. Ne zaman hastalansam, “Beynim ne diyor” diyerek mutlaka ona bir göz atarım. Louise L. Hay – Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri. Bazen yazılanlara hak vermek içimden gelmese de çoğu zaman haklı olduğunu kabul etmek zorunda kalıyorum.

Ayaklar ve ayak bilekleri için kitaptan aldığım ilgili bölümlerde şunlar yazıyor:

Ayaklar için olası neden: Kendimiz, başkaları ve hayatla ilgili anlayışımızı temsil ederler.

İyileşmek için onaylama (Telkin) cümlesi / Yeni Düşünce Modeli: Anlayışım açık, berrak ve ben zamanla (gereklere göre) değişmeye hazırım. Emin ellerdeyim.

Ayak bilekleri için olası neden: Eğilmezlik (esneklikten yoksunluk) ve suçluluk duygusu. Ayak bilekleri zevk alabilme yeteneğini temsil ederler.

İyileşmek için onaylama (Telkin) cümlesi / Yeni Düşünce Modeli: Hayattan zevk almayı hak ediyorum. Hayatın sunduğu tüm keyif ve hazzı kabul ediyorum.
Merhaba, size de geçmiş olsun. Bu kitabı görmüştüm, merak ediyorum ben de. Not aldım, arada uygulayacağım, çok teşekkür ederim. :KK68::KK68:Daha tam iyileşmedi, onun için tibette yapmıyorum, zorlamak istemiyorum, düzelmeye başlasa da. Çünkü olduktan 1 gün sonra aa birşey yok deyip, kaçırdığım 2 günün sporunu yaptım, onun için düzeleceği varsa da düzelmedi. Ben de bu sürede yerde karın pilates hareketleri yapıyorum, Ebru Şallı ile. Biraz sabır gerektiriyor, Ebru Şallı ile yaparken. :KK48:

Merhaba, size de geçmiş olsun. Bu kitabı görmüştüm, merak ediyorum ben de. Not aldım, arada uygulayacağım, çok teşekkür ederim. :KK68::KK68:Daha tam iyileşmedi, onun için tibette yapmıyorum, zorlamak istemiyorum, düzelmeye başlasa da. Çünkü olduktan 1 gün sonra aa birşey yok deyip, kaçırdığım 2 günün sporunu yaptım, onun için düzeleceği varsa da düzelmedi. Ben de bu sürede yerde karın pilates hareketleri yapıyorum, Ebru Şallı ile. Biraz sabır gerektiriyor, Ebru Şallı ile yaparken. :KK48:
Kitabı pdf olarak indirenbiliyorsun.

Köpeğinize geçmiş olsun.. Dilerim düzelmiştir.. :nazar:
Benim de kuyruklu meleğim ağır bir hastalık süreci atlattı yakın zamanda..
Çok iyi bilirim; onların başına bi'şey geldiğinde dünyanın nasıl da durduğunu..
İyi olsunlar hep.. Onlara bahşedilen o kısacık ömrü sağlıkla yaşasınlar.

X