Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Bugün ikinci haftamn ilk günü göğüslerim dik oldu biraz ama masaj da yapym tabi hangisi etki etti bilemym

Yapanlar anlar diye umuyorum, sanırım belime çok mu yükleniyorum nedir son harekette artık belim çok ağrımaya başlıyor
7 kez tekrarlıyorum bu hafta

Kendime not; Bu hafta 6.haftadayım 13 tekrara geçtim...11 tekrarda zorlandım ve sabahları yapmayı bıraktım akşam yapıyorum...13 tekrarda zorlanırsam tekrar 3 tekrardan başlayacağım ya da ikişer artırmadan tek sayı artırarak devam edeceğim...Bileklerimde ve kollarımda kalıcı geçmeyen ağrılar olduğu için özellikle 5.hareketi yaparken bayağı zorlanıyorum ve her yaptığımda omzumdan tıkırtı sesi geliyor Belki yapmam doğru değildir bu hareketi ama yine de yapıyorum...

Aynı ses bende de var acaba yanlış mı yapıyoruz sakaylamayalım kendimizi

Yapanlar anlar diye umuyorum, sanırım belime çok mu yükleniyorum nedir son harekette artık belim çok ağrımaya başlıyor
7 kez tekrarlıyorum bu hafta

2. harekette zorluyorsun galiba, benimde 2. harekette belim zorlanıyor.

arkadaşlar selam,
21 tekrara çıkıp uzun süredir devam eden var mı aramızda, başlayıp başlayıp bırakıyorum neden oturtamadım bu tibet egzersizi işini bilmiyorum. oysa ki 4-5 yıl önce tibet ve günde bir saat bisikletle hiç diyetsiz o kadar çok kilo vermiştim ki ben bile tanıyamıyordum kendimi sonra bırakınca da hemen eskiye dönmedim üstelik...
birbirimizi motive edelim ne olur

Merhaba Perperim,
Ben 21 tekrara ulaşamadım henüz ama niyetim devam ettirmek.6 haftadır sürekli uyguluyorum.Geçmişte yapmış ve faydasını görmüşsün ne güzel madem yeniden başlamak istiyorsun ertelemeden hemen başla.Zararın neresinden dönülse kârdır.Belki bu kez ömür boyu devam ettirmek üzere başlarsın...Başarılar dilerim...

1.5 yılı geçti. 25 Mayıs 2012'de başlamıştım. Hiç yapmadığım günler 2-3 defadır. Bazen sayıyı azalttığım oluyor.

1.5 yılı geçti. 25 Mayıs 2012'de başlamıştım. Hiç yapmadığım günler 2-3 defadır. Bazen sayıyı azalttığım oluyor.
etkilerini yazmamışsınız ama... bende hipotiroit başladığında tedaviyle birlkte tibete de başlamıştım, çok faydalı olmuştu o zaman ama devam ettiremedim, şimdi de başlayıp bırakıyorum sık sık. ama artık başlamak ve bir daha bırakmamak istiyorum çok inanıyorum çünkü bu hareketlere...

Etkilerini önceki sayfalarda paylaşmıştım birkaç defa, sayfayı bulup bir ara paylaşırım tekrar. Ama vakit buldukça eski sayfalarıda okumanızı öneririm, gerçekten motive oluyor insan. Ben gayet sağlıklı olduğum için galiba, çok belirgin etkilerini göremedim. Birde tabi daha ileri yaşlarda da etkileri daha belirgin oluyor. Ama benim farketmediğim birçok yararıı olduğunu düşünüyorum ve devam ediyorum. Ben devam ediyorsam, çok iyi etkilerini görenlerin hiç bırakmaması gerekir.

Geçen yıl, tibet'e güvenerek akşamları da fazla yemeye başladım, aşırı kilo almasam da beni rahatsız edecek şekilde kilo aldım. Tabi şekerli yiyecekler, ıvır zıvır abartınca, selülitte oluşmaya başladı. Şimdi hem Karatay diyeti, hem tibet ve haftada 3 gün kendime spor programı yaptım. Bu şekilde hareketlerin bana daha iyi yararı olacak.

Son düzenleme:

çok teşekkür ederim,
buradaki paylaşımları okumak iyi geliyor gerçekten de... bu ara çok fazla zaman ayıramıyorum ama her fırsatta bakmaya çalışıyorum, zaten burayı da tibetle ilgili araştırmalar sayesinde bulup üye olmuştum, ilk fırsatta başlayacağım tekrar.
bence de doğru yapıyorsunuz diyet ve yaşam şeklinizle ilgili, nacizane size alkali beslenme konusunu da bir araştırın derim sağlıklı olmak için. dr ayşegül çoruhlu nun kitapları var biliyormusunuz bilmiyorum. bir de facebookta kemal milar beyin bir sayfası var karbonatla ilgili paylaşımlar yapıyor belki ilginizi çekebilir...
sevgiler...

Teşekkürler, öneriler için. Kemal Milar'ı takip ediyorum, karbonatta içiyorum. Ayşegül Çoruhlu'yu bilmiyorum, araştırırım ama, tek tip beslenme oluyor alkali. Canan Karatay bana daha uygun geldi, onu uyguluyorum.

Son düzenleme:

selam, bakamadım bir kaç gündür...
az önce başladım sonunda, inşallah bu sefer bırakmam 45 dk. da bisiklete bindim hadi bakalım. alkali beslenme derken tek tip beslenme değil de vücudu alkali tutma konusu benim takıldığım...
sevgiler.

Kızlar şu hareketteki resimleri koysanız ben bulamadım ,uykusuzluk çekiyorum sanırım bu hareketler uykumuda düzenler,
eskiden yapıyordum tekrar yapmaya karar verdim , epey faydas olmuştu vücudun esnek kalmasını sağlıyor,kitabı okudum ama kitap kutulardaydı yani killerde bulmam zor , şu resimler lazım bana

Ayşegül Çoruhlu'nun videolarını izledim, kitabını da almayı düşünüyorum. Karatayla birlikte ikisini dikkate alabilirim. Birçok şeyi hemen hemen aynı söylüyorlar. Et ve tereyağ dışında, ama Karatayda da et yanına bol yeşillik olduğu için yine aynı mantık oluyor. Ayşegül Çoruhlu'nun söyledikleri çok mantıklı ve doğru. Benim beslenme alışkanlığıma da çok ters değil. Sebze suyunu yapmak istiyorum arada. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…